FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Bioptron lámpa! Melyik szín mire jó? (2. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egyéb sz&e témák

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
298. Ditta672013-02-03 00:23
Minél többször! Nincs káros mellékhatása!
Akár félóránként is!
(válasz szilvia7676 297. hozzászólására)

297. szilvia76762013-02-02 13:42
3 éves kisfiamnak tüdőgyulladása mellett középfülgyulladása is lett. Hoztak a kórházba egy bioptron kézilámpát.
Hányszor lehet a fülére használni?
Köszönöm

296. Dior032013-01-29 21:09
Kedves Kristóf!

Nem vagyok Zepter munkatárs és nem áll szándékomban azt állítani ,hogy a Bioptron lámpa aztán tuti mindenre jó !Bárki tanácsért fordul hozzám szívesen segítek és bizony az első mondatom mindíg az:
-A bioptron lámpa részben kiegészítő terápia másrészt viszont vannak olyan problémák aminél önállóan is gyógyulást érhetünk el !
A Biopton lámpa orvostechnikai eszköz a színterápia nem .
Bár a színeknek bizonyítottan hatása van az emberi szervezetre .A csakra kezelése /hiszen nem véletlenül van 7 szín a lámpához / azt hiszem már több alternatív gyógyászatnál bizonyított és én sem véletelenül javaslom és alkalmazom !
Tudod remélem egyszer /ha már a Bioptron lámpánál megértük ,hogy elfogadják és alkalmazzák -pedig aztán nem kevés vád érte a feltalálót !!/még eljön az az idő is amikor ez is egy elfogadott és javasolt kezelési módszer lesz..Addig is azt tudom javasolni mindenkinek tegye azt amit én is annak idején -tapasztalja meg ,próbálja ki és alkosson véleményt!
Nem tudom ez a tanács mit és hogyan vizsgált -nem vitatom szakértelmüket -csak azt tudom ,hogy amikor náthás valaki a családban 2-3 nap alatt meggyógyul gyógyszerek nélkül!!-pedig elvileg nem hat a vírusokra?!
Azok nélkül a gyógyszerek nélkül amit szakértő emberek kísérleteznek ki és szakértő emberek irnak fel nekünk -s amiről tudjuk mert szakértő emberek bebízonyították milyen káros mellékhatásokkal bírnak !
Nekem a legnagyobb ,,szakértők, azok akiket az évek alatt láttam kezelni a Biopton lámpával és láttam gyógyulni ....
De tiszteletben tartva a Te véleményed csak arra kérnélek ne használjuk a humbuk szót -csak azért mert valami nem kézzel fogható még van és létezik!
(válasz kristo_f 295. hozzászólására)

295. kristo_f2013-01-25 19:29
Sebgyógyításra bizonyára jó.
DE
"Versenytanácsának 2012. április 12-i határozata megállapította, hogy a Zepter egyes kereskedelmi kommunikációiban az orvostechnikai eszközként népszerűsített Bioptron fényterápiás készüléknek a forgalomba hozatalhoz szükséges tanúsítási eljárás során nem igazolt hatásokat - így a daganatok, vírusok és kórokozók elpusztításáért felelős sejtek aktiválása, általános fájdalom-, gyulladás- és duzzanatcsökkentés, immunerősítés, izomerősítés, fizikai kondíció, mozgásképesség, illetve ízületek mozgásszögének javítása - tulajdonított. Emiatt a Versenytanács 8.000.000,- Ft (nyolcmillió forint) bírság megfizetésére kötelezte a Zeptert."

Tehát a csakra és hasonló varázslások humbuk

Az árrol már csak alig essék szó
Pár ezer ft-os szerkezetért százezreket kérni több mint spillerség.
(válasz Dior03 287. hozzászólására)

294. pillango20042013-01-25 17:44
Köszönöm!!!!
(válasz Dior03 293. hozzászólására)

293. Dior032013-01-25 15:31
Sziasztok!

Igen lehet használni ..Meleg vízben láb puhítás -aztán egy jó krém és Bioptron lámpázás natúr és zöls színnel !10-16 percig ..
Ha nincs állvány akkor egy kispárnára lehet tenni a lámpát de vigyázzunk a ventillátor szellőző soha ne legyen eltakarva!

292. pillango20042013-01-19 18:31
Sarok repedésre lehet használni a lámpát?
Kis lámpám van itthon színekkel.

291. Dior032013-01-06 19:20
Szia!

Mivel 12 éve foglalkozom a Bioptron fényterápiával /és nem vagyok Zepteres/igen tudom milyen fényt bocsát ki a készülék .
Polarizált fényt mely 480-3400nm között van a fény hullámhossza ,inkoherens -alacsony energiájú.
A színek és a frekvenciák:
Az energia hullámokban terjed.Az egymást követő hullámok közti távolságot hullámhossznak ,a hullámok egy másodperc alatti rezgéseinek számát pedig frekvenciának nevezzük!Minden színnek megvan a maga ,csak rá jellemző frekvenciája és hullámhossza!Hát ezért alaklmazható a színterápiás kezelés akkupunktúrás pontokon keresztül ..illetve a csakra kezelés ..
Vakítani pedig maximum a lámpa fénye tud ha belenézel ..ezért szoktam csukott szemmel ajánlani ..
De legjobb ha kipróbálod te magad !
Szép esté !
(válasz Regin_a 290. hozzászólására)

290. Regin_a2013-01-05 12:58
Lejebb irtad hogy fekély gyógyitás és a feltalálót

Akkor nyilván tudod azt is, hogy ez a lámpa milyen fényt bocsájt ki
Ezek tudatában miért ajánlgatod csakra gyógyitásra és mindenféle , 12, más betegségre
Ne "vakits" senkit ezzel

289. Kati44092012-12-28 16:26
Kedves Dior03!
Én egy kezdő Pro1 lámpa használó vagyok. Megvettem Dr. Deák Sándor könyvét is. Kaptam a lámpához is kezelési leírásokat, de annak 12 programnak amire te is hivatkozol a leírását sehol sem találom, ha tudsz kérlek segíts ebben.

288. Ditta672012-10-16 11:25
:))Én is csak egy "használó" vagyok!
Nagy és kicsi lámpám is van!
A kicsi a koliban a gyereknél!
Szeretem!
(válasz Dior03 287. hozzászólására)

287. Dior032012-10-15 21:06
Sziasztok!

A Bioptron lámpa Nem Csoda lámpa!!De Dr Fenyő Márta/a feltaláló/ azt hiszem a saját szakterületén megkérdőjelezhetetlen !Nem kell hinni benne csak csinálni és a saját tapasztalatodnak hinni!
Van mikor önmagában segít van ,hogy kegészítő kezelésként lehet alkalmazni!
Ne a Bioptron lámpára haragudj hanem sajnos azokra akik szakértelem nélkül árulják -csak vedd meg!
S ,hogy vannak -e tudományos iratok -szerintem biztos igy érdemes utánna nézni -de talán azok tapasztalata vagy véleménye még fontosabb akik használják!
S még mielőtt az a ..vád ..érne Nem nem dolgozom a Zepternél ...de sok!!lábszárfekélyes beteget mentettem meg az amputálástól Lámpával!!!

286. ferra2012-10-14 09:30
A szkeptikus klubnak van erről egy évvel későbbi bejegyzése is - nem tudom, honnan szűrted le azt, hogy ez a Bioptron lámpa hatásosságát bármilyen módon igazolná.

[link]
(válasz Sziszipapa 278. hozzászólására)

285. ferra2012-10-14 09:28
" hogyan lehetséges, hogy egy ilyen "bűnszövetkezet" zavartalanul működhet hosszú évek óta? "

Jó kérdés.

Azzal ugye minden leendő vevő tisztában van, hogy semmiféle tudományosnak mondható vizsgálat nem igazolja a Bioptron lámpa hatásosságát?

Venni persze lehet, mindenki abban hisz és arra költi a pénzét, amire jónak látja. "Csak" tudományos eredmény nincs mögötte, amúgy biztos naggggyon hatásos :))
(válasz Caca 271. hozzászólására)

284. Ditta672012-10-05 09:22
Ártani biztos nem árt,de azt tudnod kell,hogy a lámpa főleg gyulladásos betegségeken segít!
Szerintem ezen,-sajnos-nem!
Ez fejlődési zavar,ami nem korrigálható lámpával.
Ha fáj a hasa,vagy náthás,azt tudod vele kezelni.

283. P.Rózsa2012-10-04 14:01
Érdeklődnék, hogy tudja e valaki, hogy pici babának lehet e használni a lámpát? 8hetes a baba és veleszületett szívfejlődési zavara van. A szívét lehet e kezelni vele? A választ előre is köszönöm.

282. Sanibert2012-07-29 23:33
Sziasztok!

Ha kell valakinek segítség, vagy információ az nyugodtan írjon nekem, a lejjebb említett "bűnszövetkezet" munkatársa vagyok, és amiben csak tudok segítek.

281. Dior032012-07-25 18:34
Szia!

Igen lehet évszaktól ,kortól függetlenül használni a készüléket!
Kezelésekkel kapcsolatban ha tudok segíteni valakinek csak irjon!!!
(válasz nincsu 280. hozzászólására)

280. nincsu2012-07-24 09:35
Sziasztok!

Tudnátok segíteni abban, hogy a bioptron lámpát lehet-e használni nyáron is?

279. Sziszipapa2012-07-05 22:50
Kedves Caca

Egyébiránt fogadd mélységes együttérzésemet, a családban Nekünk is keletkezett egy ilyen Bioptron lámpa, Nekem meg egy Tescós Premium PR-4040 tip. hajszárítóm bánta.

Nem mondom, hogy nem venném meg a Bioptron lámpát, ha valami reálisabb áron adnák, mondjuk egy nagyságrenddel lejjebbről lehetne lealkudni a felét. Persze az Interneten találsz már harmadáron is, vagy méginkább a bolhapiacokon akár 40 körül is, ami azért már közelít. Mindenesetre egyáltalán nem zárnám ki a lehetőségét, hogy használni is fog, úgyhogy ha már megvan, örülni kell neki és használni!

278. Sziszipapa2012-07-05 22:03
Kedves Caca! Megértelek, ha elsőre, vagy talán sokadszorra is csak a folytatólagosan, bűnszövetkezetben, üzletszerűen elkövetett, különösen nagy kárt okozó csalás gyanúja merült fel benned :D, de a tudományos levezetéseddel azért vitatkoznék. A sejteknek is és a színeknek is van rezgésszáma, vagy frekvenciája, ha úgy tetszik, méghozzá színenként és sejtenként különböző. Wiki,fény: [link] Mondjuk a rákos sejteknek példának okádék más a frekvenciája, mint az egészségeseknek. A sugárterápia (aminek ehhez mondjuk semmi köze) például ma már nem nem számít kuruzslásnak, és egyéb módszerek is hasonló elven születtek: [link] (talán az elv miatt van köze mégis van köze). Tehát nem jelenthető ki, hogy csalás lenne. Javaslom a kedvenc klubomat, a szkeptikusok klubját, Neked is tetszeni fog: [link] Különösen Szabó Gábor: Fényterápia fizikus szemmel c. videóját javaslom. A gyakorlati megvalósításban és ennek költségeiben egyetértek, az adataid jobban megközelítik a valóságot, mint az ár amit elkérnek érte, ezzel teljesen egyetértek. Egy hajszárítót átalakítva 10e Forintos nagyságrendből megoldható egy legalább olyan hatékony lámpa, aminek nem a kreativitás, hanem csak a levédett szabadalom szab gátat. Amíg nem kereskedsz vele, az sem. Jobbulást, Üdv

277. Gorilla2012-06-07 10:14
Egyébként szerintem is csak pszichoszomatikusan hat a lámpa, legalábbis többségében. Ráadásul a feleségemnek súlyos alvszavarai vannak, mióta este 8 után tud csak lámpázni.

276. melisa642012-05-20 10:09
Sziasztok!
Visszér műtétem volt pénteken, a lábam be van kötve. Tudnátok tanácsot adni hogyan használjam a lámpát?
Négy kis vágás,de ágyéktól bokáig ki volt szedve az ér.

275. Dior032012-05-19 21:55
Sziasztok!

A színterápiával kapcsolatban többen írtatok igy egy -két dolgot megosztanák veletek:
A színterápiának a gyógyító hatását én kétfele osztanám:
1.Rásegít a betegségek kezelésére:pl:
zöld -fertőtlenítő,nyugtató hatású
sebek,hegeknél (amikor friss)előszőr pásztázunk zöld színnel (mennyiben kislámpa van)vagy ráirányítjuk a zöld színt(ha közepes lámpa van).
pattanások
torokgyulladás
szemölcs
A kék szín -hűsítő és nyugtató hatású
hőemelkedésnél
gyulladt terület kezelése
fogínygyulladás
izületi gyulladás
Lila szín:-a lélek színe,nyugtatja az idegeket
migrénes fejgörcs
álmatlanság
fejfájás
(segít ,,kikapcsolni)
Piros szín:-élénkítő hatású
vérkeringés javító
csak rövid ideig és keveset szabad használni !!!!
érszűkűletnél
Narancs szín:görcsoldó hatás és ,,bőrszépítő
vesegörcs
menstruációs görcs
szépítő hatását pedig ajánlom minden hölgy figyelmébe:ránctalanítás ,régi hegek,bőrfeszesítés!!
Citromsárga szín:szembetegségek kezelésénél segít sokat!!
A másik terület a 12 öngyógyító program (kislámpánál)vagy a csakra program (közepes lámpánál illetve a kislámpa ha már az újabb 7 db-os színlencsés változat!!)
Ezeket a kezelésket már ,,kúra,,szerűen kell elvégezni napi rendszereséggel kb 2-3 hétig programtól függően!Pl:
Pikkelysömörnél nem csak külsőleg kell kezelni azt a területet ahol jelentkezik a probléma hanem a méregtelenítő és immunerősítő programot is kell végezni !!(ez kislámpánál)csakrakezelést(közepesnél)!!
Ez csak egy kis ízelítő hiszen nagyon sokminden van még amit jó tudni a színek hatásáról ...Van egy könyv ami boltokban kapható és a legjobb leírást adja :Dr Deák Sándor könyve !!Olvasható és nagy segítség s nem is túl drága!!

274. tabletta2012-05-19 00:43
Van Bioptron lámpám-szeretem is - egyetlen színt kaptunk hozzá, mert így olcsóbb volt, a sárgát. A tájékoztatón azt mondták, ez a szín, egy általános szín, - mindegyikben ezt az alapot használják. - eredetileg ez volt csak. Mi is megkérdeztük, hogy akkor ez most mire lesz jó, azt mondták, ez a szín általános gyógyító. A színek persze sokkal hatékonyabbak. azt nem tudom melyik mire, de leírtam amit tudtam, hátha...
(válasz Mónika1103 273. hozzászólására)

273. Mónika11032012-05-17 19:56
Valaki segítsen nekem! Melyik szín mire jó? milyen betegségeket lehet vele kezelni és hogyan?
Köszönöm!

272. Ditta672012-04-27 08:40
Elolvastam és megsajnáltam a feleségedet!
Düh és indulat."Tiszta baromság!"
Ja hát a hatását még nem próbáltad!
Tiszta baromság!
Arra nem gondoltál,hogy ennek a "bűnszövetkezetnek"lehetnek eredményei?
A magyar gyártású lámpa sokkal olcsóbb!Nem volt kötelező megvennie a feleségednek sem!
Valószínűleg jót akart szegény feleséged is!
De ha már megvan,kipróbálhatnád!:-))

271. Caca2012-04-26 13:24
Friss Bioptron-károsultként írom az alábbiakat. (Ez úgy értendő, hogy a napokban palizták be a feleségemet, amíg én kórházban voltam.) Aztán elolvastam a Compact 3 géphez (+ ún. fényterápiás készlet) átadott ismertetőket. Alapszintű fizika-ismereten alapuló megállapításaim a következők.
1. Az alapkészülék által előállított polarizált fény sejtműködésre gyakorolt hatása (mert állítólag van ilyen neki) logikai alapon nem zárható ki. Esetleg megállhatják tehát a helyüket azok az itt-ott olvasható infók, hogy sebek, műtéti hegek, hasonlók kezelésére alkalmas ez a szerkentyű (Más kérdés, hogy a fény polarizálása egy egyszerű polárszűrővel megvalósítható. Egy ilyennek az ára fotókellékként néhány ezer ft . Kérdés tehát, hogy hogyan kerülhet egy lámpa, na jó, ventilátoros hűtéssel együtt, meg egy polárszűrő - vagy ahhoz hasonló dolog - 184000 Ft-ba.).
2. Na most akkor jöjjön az ún. színterápia! Ez aztán – az írott és az ügynök által előadott infók szerint - az égadta világon minden betegség, fájdalom, bú és bánat orvoslására alkalmas. Hát ez aztán a baromság a javából. Csak néhány érvet hozok fel ennek alátámasztására.
- A lámpa által produkált eredeti, fehér fény (mint minden fehér fény) tartalmazza a spektrum valamennyi színét, tehát pl. a kéket is (ezt ők le is írják). Ha a kék színű fény alkalmas valamely betegség gyógyítására, akkor vajh miért ne érvényesülne ez a hatás akkor is, ha mellette egyidejűleg jelen van a színkép többi színe is? (Azaz: miért ne rendelkezne a fehér fény is ugyanazzal a gyógyhatással, mint a kék?)
- Összemossák a következő két dolgot. A) a pl. kék színű környezet megnyugtat, B) a kék lámpa a csuklóra irányítva vérnyomáscsökkenést eredményez, tahát mintegy „megnyugtatja” a vérnyomást. Az A) eset nyilvánvalóan pszichés hatás (a színt a szememmel látom, ez hat rám úgy, ahogy hat), a B) esetben csak fizikai hatás hozhat változást, tehát a két dolognak semmi köze egymáshoz.
- Azt írják, hogy minden szervnek van rezgésszáma, amely megegyezik valamely színhez tartozó rezgésszámmal. Tiszta baromság.
- Azt írják, hogy a fény sebessége színenként eltérő, így az egyik színű fény hamarabb éri el a testet, mint a másik színű. Tiszta baromság.
- A csakrák. A csakrakérdés általános boncolgatása nélkül csak ezt: milyen különös, hogy a csakrák ábra szerinti sorrendje a fejtetőtől lefelé pontosan megegyezik a színeknek a spektrumban jelentkező sorrendjével. Micsoda véletlen!
- stbstbstb.
- Hogy kerülhet 7 db istenverte színes üveg 142000 Ft-ba?
És végül: hogyan lehetséges, hogy egy ilyen "bűnszövetkezet" zavartalanul működhet hosszú évek óta? Versenyhivatali vizsgálat indult ugyan ellenük néhány évvel ezelőtt (ennek nyoma van a GVH honlapján), de határozatot, vagy az ügy bármiféle lezárásáról szóló iratot már nem találtam.

270. Dior032012-04-24 09:51
Megosztoam veletek!!Próbáld ki Te is!
Állandó gyomorpanaszokra :egy pohár vízet zöld színnel lámpázz meg 8-10 percig és aztán idd meg !Naponta többször is megteheted!

269. Dior032012-04-16 17:10
Szia!

Műtéti hegeknél színte azonnal elkezdheted a lámpázást!!!Ha szép a heg és nincs gyulladásban akkor a natúr fénnyel pontról -pontra kell kezelni végig a heget (hogy ez mennyi ideig tart az a heg nagyságától is függ)aztán jöhet a szín:narancssárga!!!Ha gyulladásban van akkor a végén a narancs helyet a zöldet mert fertőtlenít és a kéket ami pedig hűt!!!a színekkel már tudsz pásztázni !!nem kell pontról-pontra!!Remélem tudtam segíteni!Szép napot!!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11