Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jár-e valakinek adókedvezmény a családban, ha súlyosan fogyatékos (örökre) családtagot nevelünk? fórum

Jár-e valakinek adókedvezmény a családban, ha súlyosan fogyatékos (örökre) családtagot nevelünk? (tudásbázis kérdés)

11. gerna
2009. márc. 22. 17:14
"Rokkantsági nyugdíj"ban részesülőkről nincs ebben szó... vagyis elbizonytalanodtam.
10. gerna
2009. márc. 22. 17:11

Erre csak bemásolással tudok válaszolni:


"Fogyatékos személyek adókedvezménye



A súlyosan fogyatékos személynél a fogyatékos állapot kezdő napjának hónapjától az állapot fennállásáig havi 2.000,- Ft - az erről szóló igazolás alapján.


A fogyatékos eltartottak utáni családi adókedvezmény

A családi kedvezmény az eltartottak számától függően

egy eltartott esetén 3.000,- Ft vonható le jogosultsági hónaponként

két eltartott esetén 4.000,- Ft vonható le jogosultsági hónaponként és kedvezményezett eltartottanként

három és minden további eltartott esetében eltartottanként 10.000,- Ft csökkenti a számított adót.

Kedvezményezett eltartott az

akire tekintettel a családok támogatásáról szóló törvény szerint családi pótlékot folyósítanak, ideértve azt is, aki a családi pótlékra saját jogán jogosult,

a magzat (ikermagzat) a várandósság időszakában (fogantatásának 91. napjától megszületéséig) és a

rokkantsági járadékban részesülő magánszemély.


(Forrás: A személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvény 40. §)"

2009. márc. 22. 11:59
A családtag 53 éves
2009. márc. 22. 11:58

Hú, látom jól tettem hogy feltettem ezt a kérdést, remélem tényleg tudtok segíteni. Hogy értsétek: nagybátyám 100%-ban fogyatékos születése óta, szüleim nevelik, egy háztartásban élünk mindannyian. Szüleim nem kértek utána adókedvezményt (anyukám ápolási díjon van vele itthon). Utána magasabb családi pótlék jár, illetve magasabb (rokkantsági) nyugdíjat kap maga a gondozott. Én tavaly kezdtem el dolgozni, két helyen is dolgozom, jó lenne ha esetleg én kaphatnék utána adókedvezményt. Szerintetek? mi ennek a módja? Vagy csak a gyám kérheti? A gyám lánya nem?


Előre is köszönöm válaszotokat

2009. márc. 22. 08:53
Na szóval, én elkövettem azt a marhaságot, hogy évekkel később kértem csak a rokkantsági járadékot: megkapta, de csak 6 hónapra visszamenően. Valahogy ez nekem akkor kimaradt :(
6. gerna (válaszként erre: 5. - Princes47)
2009. márc. 22. 08:33
Hát éppen ezt mondom, hogy életkortól függően, valamelyik ellátásban biztos, hogy részesül, tehát azt veheti igénybe a családi adókedvezménynél.
5. princes47 (válaszként erre: 4. - Gerna)
2009. márc. 22. 07:58

Tudod ezt én is tudom. Csak azért kérdeztem, hogy

az életkornak megfelelően tudjak válaszolni.

Nem szeretem az ilyen lekezelő válaszokat.

Itt a egymás segítése a cél.

4. gerna (válaszként erre: 3. - Princes47)
2009. márc. 22. 07:37
Az teljesen mindegy: 18 év alatt családi pótlék jár, 18 fölött rokkantsági járadék.
2009. márc. 22. 07:03

Szia !

Mennyi idős a súlyosan fogyatékos családtag?

2009. márc. 22. 06:02
Ha családi pótlékot kaptok utána, vagy ő maga rokkantsági járadékot kap, akkor igen. Ezeket az igazolásokat kell mellékelni.
2009. márc. 22. 05:11
Jár-e vkinek adókedvezmény a családban, ha súlyosan fogyatékos (örökre) családtagot nevelünk?!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook