Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szerintetek belehalhat egy 9 hónapos németjuhász az ellésbe? Ki van már ő fejlődve rendessen? fórum

Szerintetek belehalhat egy 9 hónapos németjuhász az ellésbe? Ki van már ő fejlődve rendessen? (tudásbázis kérdés)


12. diorissimo88 (válaszként erre: 2. - E71af41436)
2009. dec. 13. 20:08
Hogy a kutyák nem ellenek hanem fialnak?! Ezt se hallottam még, pedig kutyakozmetikus vagyok... :)
2009. dec. 13. 20:04
Ha már ivarérett, akkor baj nem lehet, de tényleg korai még a dolog.
2009. márc. 21. 07:55

Sajnos a kutyus fiatal kora miatt bármi előfordulhat.:-( Lehet, hogy semmi gond nem lesz - így legyen! - de azért figyeljetek nagyon oda, ha ellik, mert lehet baj! Ha nem tudja megszülni a kiskutyákat, és császározni kell, arra azért számítsatok, hogy sokkal többe fog kerülni, mint 20ezer Ft.

Ha baj van és nem tudjátok megfizetni a műtétet, inkább altassátok el, másként iszonyú szenvedéssel fog meghalni szegény. Tapasztalatból mondom, egy fiatal kutyánk járt így, én szerettem volna állatorvoshoz vinni, de hétvége volt, egyetlen orvos se volt hajlandó fogadni a kutyust (kisváros, itt fel se veszik a telefont a dokik hétvégén), mire felértem vele Pestre az állatkórházba, meghalt. Máig sajnálom.:-(

2009. márc. 21. 07:43

Szia!

Ne aggódj az én kutyám is 9 hónapos volt amikor fialt bár csak 1 kiskutyát de a kölyök is tökéletesen egészséges már lassan másfél éves :))

2009. márc. 21. 07:23
Sajnos már az fialás elött vagyunk, 20000 ft ért adták volna be azt a készítményt amitől elvetél, nem volt rá pénzünk :( ...
7. e71af41436 (válaszként erre: 5. - D69563b74c)
2009. márc. 21. 07:07
ez mostanában történt?Mert ha még fiatal a dolog,akkor kaphat olyan készítményt,amitől tulajdonképpen elvetél.
2009. márc. 21. 07:06

"Ivarérettség akkor kezdődik, amikor mind a kan, mind a szuka képes utódok létrehozására. A nemi mirigyek kialakulása jelzi ezt az időpontot, vagyis a kan heréiben megkezdődik az ondósejtek, a szuka petefészkeiben pedig a petesejtek termelése. Ivarérett tehát az a kutya, amelyik eljutott fejlődésének abba a szakaszába, amikor már képes életképes ivarsejteket (ondósejt, petesejt) termelni, vagyis alkalmas a szaporodásra.


Az ivarérettség nem jelenti azt, hogy akár a kan, akár a szuka elérte a teljes testi fejlettségét, hiszen ekkor még fejlődésben vannak. A túlságosan korán tenyésztésbe állított egyed csak további gyarapodása kárára fedezhet, illetve nevelhet kölyköket, mivel a szervezet számára jelentős megterhelés mind a korai fedezés, mind az időelőtti vemhesség. A fiatal anyakutya kölykei gyengébben fejlődnek, kevésbé ellenállók a különböző fertőző betegségekkel szemben."

2009. márc. 21. 07:04
Azért, mert azt olvastam az egyik kutyás könyvben, hogy 2 éves koráig kerülni kell a pároztatást, mivel még az anya kutya sincs teljessen kifejlődve, de sajnos megtörtént a baj :( beszökött valami nagy kuvasz ....
2009. márc. 21. 07:02
Köszönöm pitzburg! Örülök,hogy vannak még ilyen figyelmes okos emberek! Akkor úgy kérdezem a fialásba belehalhat ?
2009. márc. 21. 07:02
A kutyák 9 hónaposan már ivarérettek (amint a helyzet is mutatja :) :), mért halna bele?
2009. márc. 21. 06:57
Abba biztos nem,mivel a kutyák nem ellenek hanem fialnak.
2009. márc. 21. 06:54
Szerintetek belehalhat egy 9 hónapos németjuhász az ellésbe? Ki van már ő fejlődve rendessen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook