Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Antibiotikum és köhögés fórum

Antibiotikum és köhögés (beszélgetős fórum)


14. zstimi
2009. márc. 23. 18:51
Mi már nagyon várjuk az igazi tavaszt, kész vagyok már ettől a sok köhögéstől. Komolyan mondom,már szinte furcsa lesz, ha nem köhög...
13. zstimi
2009. márc. 21. 08:58
A Prospan szirupot ki ismeri??
12. zstimi (válaszként erre: 11. - Csipkerózsika)
2009. márc. 21. 07:07
Szia! Én épp a hársfateával próbálkozom, jó sok mézzel. Az útifű teát nem ismerem, de gondolom, hasonló lehet a hársfateához. Köszi a tippet!
2009. márc. 21. 07:03

Én épp januárban voltam így, nem akart elmúlni...

Útifű tea a megolás. 1-2 nap alatt használ.

10. zstimi (válaszként erre: 9. - D0b7178f40)
2009. márc. 21. 07:01

Szia!

Köszi a tippet. Igen, lehet, hogy a régi jól bevált módszerek hatásosabbak, mint ez a sok új gyógyszer. Kipróbáljuk, hátha bejön...

2009. márc. 21. 06:55

Szia

az én fiam s sokáig köhögött de a gyógyszerek nem hatottak

De itt a hoxán egy kedves anyuka adott egy tippet.

És hatott

Egyszerű és jó.

Vöröshagymát szlj fel és tegyél rá kristálycukrot annyit,hogy ellepje.A radiátorra tedd fel és hagyd elsziruposodni.Aztán a szirupot add a gyereknek.

Nekünk a 2. nap végefelécsökkent a köhögés és 4 nap múlva nem köhögött egyáltalán.

üdv

8. zstimi (válaszként erre: 5. - Mamuci55)
2009. márc. 21. 06:36
Nagyon köszönöm a választ, akkor tényleg csak türelem kérdése az egész.Minden jót!
7. zstimi (válaszként erre: 4. - Fbogi)
2009. márc. 21. 06:35
Szia!Köszi, hogy írtál, megnyugtató volt a válaszod, én is arra gondolok, hogy a "maradék" köhögés ez még. Pláne, hogy az antibiotikum kúra végén az orvos megvizsgálta, azt mondta minden rendben, tüdeje tiszta. Oké, türelmes leszek!Köszi, minden jót nektek!
6. zstimi (válaszként erre: 2. - 551c4d49e9)
2009. márc. 21. 06:33
Mármint az ipepakuánáról nem hallottam, a Stodalt próbáltuk már, nekünk nem jött be.
2009. márc. 21. 06:32
Szia!Az én két óvodás unokám sokszor egy hónapig is köhög még a gyógyszer után.Vannak nagyon makacs köhögések.Az utóbbi időben bevált a Stodal szirup,homeopátiás szer,egy próbát megér.
4. fbogi (válaszként erre: 1. - Zstimi)
2009. márc. 21. 06:31
Szia! Szerintem ez már csak inger köhögés, legyél türelemmel még egy kis ideig. Az én lányom másfél éves, és a legutóbbi köhögős betegsége három hétig tartott. Néhány nap után kapott egy hétig antibiotikumot, majd utána még több, mint egy hétig köhögött. Most már kutya baja. Ha nincsen láza, és nem "szaftos" a köhögése, hanem krákogó, száraz, ha jól értem amit írsz, akkor csak türelemre van szükség, és teljesen redbe jön! Gyógyulást nektek!
3. zstimi (válaszként erre: 2. - 551c4d49e9)
2009. márc. 21. 06:31

Szia!

Köszi, hogy írtál. Erről a szirupról én még sosem hallottam, hol szoktad venni? Egyébként ha jól emlékszem, a Prospan szirupról olvastam, hogy csökkenti a gyulladást is.

2009. márc. 21. 06:29

Szia!

Én ipepakuána szirupot szoktam venni a lányomnak, ha még nem köhög annyira, hogy orvoshoz vigyem, ez általában segíteni szokott. Szerintem olyan köptető nincs, amiben gyulladáscsökkentő is van, bár lehet, hogy rosszul gondolom, mindenesetre a Stodal szirup is jó, az ráadásul homeopátiás, de el kell olvasni a betegtájékoztatót, nem lehet, csak úgy beadni neki, mert az "illóolajok, aromás anyagok egyidejű alkalmazása a homeopátiás gyógyszer hatását jelentős mértékben befolyásolhatják."

Amikor beadod neki, előtte, utána fél óra elteltével ne egyen mentolos, eukaliptuszos cukrot, rágót, ne mossatok fogat, és kerülni kell a mellkaskenőcsöt is, ha kámforos.

2009. márc. 21. 06:17

Sziasztok!

Ti mit tesztek, ha a gyermeketek antibiotikum kúra és köptető után egy héttel még köhécsel?Olyan erőltetett a köhögés "krákogós", de este semmi, éjjel alszik. Ismertek-e olyan köptetőt, amiben van gyulladáscsökkentő is és esetleg elkerülhető vele az antibiotikum?Köszi minden választ:Timi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook