Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Műfenyő vs igazi fórum

Műfenyő vs igazi (beszélgetős fórum)

2006. dec. 21. 09:34
Úristen,fejre állított karácsonyfa?Ezek tiszta hülyék.Az emberek már a karácsonyból is viccet csinálnak?Ez őrület.
2006. dec. 21. 09:15

Colorado fenyőnk lesz.Kissé egzotikus, de nagyon szép (és drága).A hagyományos luc 3 nap alatt lehullik és még hónapok múlva is fenyőtűt találok

mindenhol.

Én is gondoltam már a műfenyőre.

87. anita72 (válaszként erre: 84. - 5ba9b2e282)
2006. dec. 21. 09:12

A fekete díszt hallottam, de a fejreállított fa?!

Na, ne? Hülyék ezek?

86. 5ba9b2e282 (válaszként erre: 84. - 5ba9b2e282)
2006. dec. 21. 09:08
prspektkust= prospektust :)
2006. dec. 21. 09:07
Ezüstfenyőnk lesz, kb. 1,80 m, gyönyörő, szombat éjjel díszítjük a párommal.
2006. dec. 21. 09:06

Anyáék hoztak prspektust Kanadából, és tudjátok milyen műfenyő a trendi az idén?

A fejreállított, vagyis a teteje van alul a tartóban, és az alja a teteje!:)

Milyen hülyén néz ki?!:)

Melyik pihentagyúúúúú ökör fejéből pattanhatott ki, és hab a tortán, hogy a díszekben pedig a fekete a menő!

83. gpetra
2006. dec. 21. 09:03
Tegnaelőtt érkezett meg a fánk. Normand, akkora, mint én (165 cm körül), és nagyon-nagyon szép :)
2006. dec. 21. 08:58
Nálunk 3 éve műfenyő van de csupán a praktikusság miatt.Nem hullik a levele,nem szúr a tüskéje.Bár a gyerekek ezt is fel tudják borítani.A szüleimnél mai napig igazi van és sokkal szebb is.De majd ha egyszer lesz egy új házunk ahol lesz egy hatalmas nappali oda biztos veszek majd egy igazit.
81. Rika1
2006. dec. 21. 05:08
Az igazi,mert jó illata van.
2006. dec. 20. 10:31
En magammal is vitaba kellene hogy szalljak, ha erre valaszolni akarok. :)) Eddig otthon igazi volt mindig. Nem plafonig ero, hanem szep, formas, maximum 140 cm-es es asztalra volt allitva a nappaliban. Szep, jo illatu, megszoktuk gyerekkorom ota. Aztan iden eloszor lesz a sajat lakasomban is karacsonyfa, mert eddig nem volt igazi sajat lakasom sem es tobbszor kulfoldon voltam Karacsonykor (munka miatt, nem kedvtelesbol). Szoval az iden egy ici-pici mufenyom lesz. A parom kulfoldon dolgozik, nem tud most hazajonni, igy tovabbra is anyuekkal leszek ebben a par napban, de azert nalam is lesz disz... Jovo Karacsonyra pedig mar megszuletik a kis picuri dragank, akkor majd ujra targyaljuk a kerdest. :)
2006. dec. 15. 20:41
Az igazi az igazi:)
2006. dec. 10. 18:58
Igazi,mert nagyon szeretjük az illatát.Bár sajnáljuk ,hogy kivágják őket,hiszen a természetben sokkal csodálatosabbak.
2006. dec. 10. 18:33
igazi
76. Ancika
2006. dec. 10. 16:25
igazi, földlabdás
2006. dec. 10. 14:10
műfenyő, mert nem hullik és a gyanta sem folyik a szőnyegre
2006. dec. 8. 18:15
Szerintem a műfenyő a jobb, mert nem kell minden évben 1 igazit megölni azért a pár napért. Mostanában gyönyörű műfenyőket lehet kapni, még a színük is teljesen élethű. A műfenyőnek nem hull a levele, a fenyőillatot pedig megoldom 1 csinos adventi koszorúval. A fenyőágakat minden nap 1 kicsit megvágom és érezni a fenyőillatot!
73. Manon (válaszként erre: 71. - 0f8105a07c)
2006. dec. 5. 10:25

Szia!

Éppen ma reggel hallottam a rádióban, hogy idén már nem csinálják, mert veszteséges volt nagyon.

Sok helyen lehet kapni földlabdásat!

de hátha más mégis csinál ilyen mozgalmat!

2006. dec. 5. 09:13

mindig ellene voltam és gyakorlatilag vagyok is. viszont most az irodában kénytelen vagyok megosztani a helyemet egy műfenyővel, és egészen jól megvagyunk :) sőt, olyan szép kis formás ez a fa, egészen bele fogok szeretni :)

tény, hogy illata nincs, nem eredeti zöld, látszik, hogy "műzöld"... de akkor is szép, nagyon szépen mutatnak rajta a gömböcskék és a világítás :)

2006. dec. 4. 10:15

Sziasztok!


Nem tudtok véletlenül olyan helyet, ahol földlabdás fenyőfát lehet kölcsönözni az ünnepek idejére?


Fontos lenne nagyon, előre is köszönök minden segítséget!


Szép napot!

70. Venes (válaszként erre: 67. - Daroki)
2006. dec. 4. 09:40

Nálunk sosem hullik a fenyőnek a tűlevele. Mondjuk mindig eredei fenyőnk van, nem pedig luc.

Én még mindig egyébként tartom magam ahhoz, hogy az igazi a jó. Már érzés ránézni, más a hangulata. Ha befekszel alá, akkor ézed a gyanta illatát, én meg szeretek a fa allatt pihengetni és nézni a gyönyörű gömböket, közben forralt bort, vagy teát szürcsölgetni...Vá, megint elragadott a karácsonyi hangulat.

69. daroki (válaszként erre: 68. - 7130b15964)
2006. dec. 4. 08:26

Nem olyan vészes,a gardrób szobámba állítva a sarokba el fog férni.Ilyen hosszúkás dobozban van.

Egy bnőm is ugyanezt vette,ők kiváncsiságból össze is rakták és azt mondta nem terebélyes,nem is veri a mennyezetet,tehát pont jó lesz a kis lakásunkba:)

68. 7130b15964 (válaszként erre: 67. - Daroki)
2006. dec. 3. 20:33
Hallod az jó nagy. Én pont azon gondolkodtam, hogy utána is kell valahol tartani és annak a doboznak is van mérete, amibe ezt vissza tudod tenni, még ha szét is szeded.
67. daroki
2006. dec. 3. 20:23
Megvettem életem első 210cm-es műfenyőjét.Nagyon szépnek ígérkezik:)Fenyőillatnak meg megteszi pár fenyőág is,csak ne kelljen tűleveleket porszívóznom egy nap 100-szor!:)
66. zena01 (válaszként erre: 50. - Juniperus)
2006. dec. 2. 09:58
Cicusok imádnak játszani a karácsonyfadíszekkel. Volt olyan macskám, amelyik fel is borította, és ott maradtunk díszek nélkül, mert mind összetört. A mostani cicám a lamettát eszi le róla. Fogalmam sincs miért. Azóta nem teszek alulra lamettát, csak oda, ahol nem éri el.
65. zena01
2006. dec. 2. 09:54
Természetesen igazi fenyő. Mégpedig a lehullós fajta. 15-20 ével ezelőtt csak ilyet és ezüstfenyőt lehetett kapni. Igaz, hogy iszonyú hamar lehullik, de pár napig az a fenyőillat, az jelenti az igazi karácsonyt. Ennek ellenére nekünk műfenyőnk van. Előnye az, hogy nem hullik, nem kell minden évben szaladgálni megvenni, és annyi ideig maradhat feldíszítve, ameddig én akarom. A hátránya pedig csak egy van, hogy nem igazi.
2006. dec. 2. 09:20
én is kulonfèle olajakat hasznàlok amik igazàn kellemes karàcsonyi hangulatot teremtenek a lakàsban.A kedvencem a fahèj ès a narancs illat:)
63. 7130b15964 (válaszként erre: 62. - Anita123)
2006. dec. 2. 00:45
Ugyan nincs mit. Csak eszembe jutott, mert apu kert rendezés alkalmával tetemes ágmennyiséget cipelt át a szomszéd utcában lévő virág árushoz. Ott mindenféle koszorúkat, asztali díszeket gyártottak belőle.
2006. dec. 2. 00:41
Milyen igazad van!Azt is fogom csinalni az iden.Koszi a tanacsot!
61. 7130b15964 (válaszként erre: 60. - Anita123)
2006. dec. 2. 00:23
Ha csak az illat hiányzik egy nagy ágat is beszerezhetsz asztali dísznek. A szüleimnél az udvaron hatalmas fák vannak, amiket időnként "rendezni" kell. Gondolom, nincsenek ezzel egyedül. Egy-egy ág, amit amúgyis levágnak ugyanúgy illatozik és a fa is megmarad a helyén. Meg vannak a fenyőillatú olajok, gyertyák, azok is kellemes hangulatot árasztanak.:)
2006. dec. 2. 00:18
En is jobban szeretm a mufenyot.Par eve beszereztunk egy nagyon szepet es minden evbe azt hasznaljuk.Az igazinak egyedul csak a finom illata hianyzik.De inkabb lemondok rola. Ertem vagy az en csaladomert ne vagjanak ki minden evbe egy gyonyoru fenyot!Igy legalabb nem kell allandoan a tuleveleket takaritani :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook