Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mollyka, szemem fénye fórum

Mollyka, szemem fénye (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mollyka, szemem fénye

2009. ápr. 28. 09:34
Van egy ismerősöm. Neki egy perzsa cicája van. Egyszer náluk voltam és majdnem nem hittem a szememnek. A macska felment a mosogatóhoz, megnyitotta a csapot és a folyó vízből nyalakodott. Szomjas, mondta az ismerősöm. Ha nem látom el sem hiszem. Kis idő múlva hallom, hogy nyilik a WC ajtaja, mondom van itt valaki, ilyet szól az ismerősöm, hogy a macska ment wc-ni. És igaza volt. A macska kinyitotta az ajtót és a homokjába ült és wc-zet. El ámultam. Annyira okosak az állatok!
2009. márc. 24. 10:17
Hello! Nekem egy 9 éves cicám van, aki mindent ért amit mondok neki, sőt van olyan, hogy direkt nem beszélek, csak kézzel mutatom, hogy mit szeretnék és érti, megteszi. Nekem -a gyerekeimen kívül- ő adta a legtöbb örömöt, szeretetet, odafigyelést. Mindíg tudja ha vmi bajom van, vagy rossz a kedvem. Olyankor egészen másképp viselkedik. Gyakran szól hozzám, csak úgy, nem kér semmit, legfeljebb egy simit, képes este a párnámon fekve órákig dorombolni.Minden nap amikor lefekszem aludni hálát adok a sorsomnak,hogy ő van nekem! Egyébként két cicánk van, a másik 8 éves és a lányomé és őt is nagyon-nagyon szeretem, legtöbbször velem van mindkét cicánk és ettől olyan kerek a világ mint semmi mástól! Bocs, de szándékosan nem írok róluk semmi személyeset, mert nagyon féltem őket!
2009. márc. 21. 11:08

szia!

Nekem havanese kutyusom van. Ő az első kutyám, de nagyon jó sikerült a választás. Rendkivül ragaszkodó, elvárja hogy vele foglalkozzunk, ha jön vendég beül középre, nehogy már egy szórol is lemaradjon. Neki a csipp-csipp labda a kevenc játéka. Anélkül le se fekszik. Vendégeknek viszi megmutatni. Magyon vidám , játékos. Reggel lesi mikor nyitjuk ki a szeünket, akkor ugrik ránk üdvözölni. Most mrá üres lenne az életem nélküle.

Üdv: Arany

2009. márc. 20. 23:28
Ez a leírás valóban a palotapincsikre jellemző. Nekem most van a 3. ilyen fajtám, de mindegyiket találtam. Sajnos így korukat megállapítani nem tudtam, és nem láttam őket piciknek, nem tudom, ki hogyan nevelte őket. De tény, hogy mindegyik nagyon ragaszkodó, szinte árnyékként követnek úgy a lakásban, mint kint az udvaron. És valóban nem akarnak a tányérból enni, szemenként, falatonként kívánják, hogy etessük őket. "Beszélni" az én kutyám is tud. Ha valami nem tetszik neki, akkor felesel, azt mondja, hogy "bububu". Ha hosszabb ideig egyedül hagyjuk, hazajövetelkor reklamál, hogy őt miért nem vittük el. Rettentően irigy és bátor, neki megy a legnagyobb kutyának is, de talán még az oroszlánnak is neki ugrana. Engem rettentően félt, mindig mellettem van. Jelbeszédjével teljesen ki tudja mutatni, hogy mit szeretne, rettentően okos. Imádom ezt a fajta kutyust.
2009. márc. 20. 18:50
bocs (minen)minden
2009. márc. 20. 18:49

Szia!

A cikked nagyon aranyos,és minen szó igaz:-)))))))) Nekem is pincsim van ,nagyon szeretem . Bár ő egy kicsit meghazudtolja a fajtáját,mert nagyon nyugodt természetű. Nagyon ritkán ugat ő kaparással érteti meg magát . Képzeljétek el is vittem az orvoshoz azzal,hogy nem ugat . Az orvos csak mosolygott és azt mondta érdekes más meg azért hozza,mert mit csináljon sokat ugat a kutyusa . Előtte is volt már egy pincsim de merőben más volt . Ő viszonz nagyon ugatos volt de különbözö hangszinben . A lulikám már 9 éves remélem még sokáig velünk marad . Papirzsebi örült tépkedi amig tudja . Zenélős mikulás a sláger most annélkül el se indul sehova . Na de abba is hagyom, mert órákat lehet róluk mesélni . köszönöm,hogy elolvastátok .

Erika

2009. márc. 20. 17:53

A cikkeddel egyet értek. :)

Nekem két pincsim van, és kikövetelik maguknak a figyelmet, addig magyaráznak amíg rá nem jövök, hogy mit szeretnének.

Van különböző ugatásuk amivel az adott dolgokat jelzik pl: éhes, simit vagy játszani akar, vagy elege van a mai napból és menne aludni...

Kedvenc pillanatom amikor elkezdünk játszani, és az az öröm amit akkor látok rajtuk leírhatatlan. :)


Üdv: Suesue

2009. márc. 20. 17:26
Szia!Nagyon édes a kutyád, nekem beaglem van.:)Mindent ellop amit talál: wc gurigát, bugyit, zoknit,konyharuhát, szóval mindent és elviszi a helyére.Ha rászólok, kiejti a szájából és rám néz azzal a szomorú szemeivel és úgy csinál, mintha nem is ő lopta volna el.:DHa lefekszünk ő is mindig odafészkelődik a fejünkhöz, rárakja a fejét a miénkre és egy nagyot szusszant.Ha beszélek hozzá feláll,férle billenti a fejét és komolyan figyel és ő is elkezd nekem magyarázni kutyanyelven.:)))Ha elmegyünk itthonról, énekel, keservesen sír.Etetni nem kézből etetjük, mert szerintem nem jó.A kutyák hajlamosak arra, hogy átvegyék a falka vezérséget és akkor káosz van, nem fogadnak szót stb.De persze ez nem minden kutyára igaz, minden kutyi más személyiség.De a biglik közismerten makacsak, önfejűek, de mellé kedvesek, barátságosak, szeretetre méltóak és a legfontosabb, hogy imádnak minket!
2009. márc. 20. 17:03
Nagyon érdekes, hogy milyen kutyák léteznek. Lehet, hogy a tiéd is ilyen! Mindenképpen nézz utána. Szerintem ilyen kutyát szeretne mindenki. Megértő, lehet vele beszélgetni, de ő visszaszól. Lehet, hogy minden állat ilyen, csak nem vesszük észre. Pedig ők ugyanolyan értékes jellemek, mint mi, emberek.

Ugrás a teljes írásra: Mollyka, szemem fénye

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook