Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kisfiamat fitymaszűkülettel műtötték, sajnos plasztikázni is kellett....van valakinek ebben tapasztalata? fórum

Kisfiamat fitymaszűkülettel műtötték, sajnos plasztikázni is kellett....van valakinek ebben tapasztalata? (beszélgetős fórum)


2017. febr. 19. 20:14
Hát volt a letepedásban részem,senkinek nem kivánom azt a megoldást amit az orvod alkalmazott. De még mindig jobb volt mint a mütét ! Egyik barátomat mütötték,metélték,egyfolytában szenved a kiszáradásátol. Viszket,ég,kireped,sebesedik. Nem birta megszokni a szervezete. A rengeteg elhibázotz,rosszul sikerült mütétröl nem is beszélve,amit jó ha plaszikával helyre lehet hozni. Akad jó pár,amin az sem segit. Én biztos nem engedném. Ja,amugy a fitymának semmi köze a méhnyakrákhoz stb, barom megtévesztö dumák !!!
2013. jún. 5. 09:32

hali mi most vagyunk egy vizsgálat előtt de nem tudom a nevét a kórháznak ahova menni kell budapesten valami Madován kórház vagy mi sebészetére ti tudjátok lécci mondjatok ha tudtok vmit

köszi Zsóka vok

24. vviki2 (válaszként erre: 23. - Kohi)
2009. márc. 25. 09:44
Köszi, megpróbálom.
23. kohi (válaszként erre: 22. - Vviki2)
2009. márc. 25. 09:20

A Lidocain kenőcs azért kell, mert nagyon jó fájdalom csillapító,a sok "húzgáláshoz" mindenképp jót tenne a kisfiadnak.

Kapható recept nélkül, hidd el, hogy használ.

22. vviki2 (válaszként erre: 21. - Kohi)
2009. márc. 24. 18:20

Milyen időközönként? És az vényköteles?

Ma voltunk kontrolon, de újra letapadt a fityma, így megint fel kellett fejteni..:-S Direkt rákérdeztem, hogy kell-e krém, de a főorvos azt mondta, hogy NEM...elég a kamillás leöntés napi 3x.

???

21. kohi (válaszként erre: 18. - Vviki2)
2009. márc. 24. 17:21
Szia, a kamilla mellett mindenképp kéne időnként, Lidocain kenőccsel kenni.Csodálkozom, hogy ezt nem mondták.( nővér vagyok )
2009. márc. 24. 17:09

Az én fiamat 20hónaposan operálták.Vágták-varták!

Semmiféle problémánk nem volt,jól aludt éjszaka,másnap leesett a kötés.Nem sírt pisiléskor,örülök hogy megcsináltuk.Ha jól emlékszem egy hétig kenegettük neki.Megrázott a barátnöm története,hogy a kisfiának anno lerántották.Szegényke nem mert pisilni,úgy fájt neki.

19. wentii
2009. márc. 24. 17:00

Sziasztok!

Kézcsók mindenkinek aki itt írogatott. Ebbe a témakörbe teljesen véletlenül olvastam bele, és megakadt a szemem itt.

Én 20 éves srác vagyok, és a háromból az első szülött! Van még két öcsém. Lehet sajnálni anyukámat! :-) Persze csak vicc volt.

Nekem 6 éves koromban távolították el sebészileg a fitymámat. Nagyon ilyedt voltam és rettentően zavarodott, mert senki nem magyarázta el, hogy mi is fog történni! Anyukámék is megilyedtek, hiszen fogalmuk sem vot , hogy mi a manó történik pontosan! Kicsit fájt, de a legkellemetlenebb az volt amikor a gyógyulás helye viszketett és húzódott. Mint minden más sebnél. A két öcsémnek nem csináltatták meg, mert, hogy pisilni tudnak, az pont elég! Mondta mindenki! Ám az évek teltével, látom "szenvedésüket". Nekem egyszerű, mert nem kell semmit hátrahúzni, és egyszerű a tisztálkodás, ám őnekik egy komoly tortúra, hogy higénikusan tudják tartani a fütyköst. És mindezt most, amikor "felnőtté" válnak, és kezdenek szexuális életet élni. Hát bizony nem kívánom magam a helyükbe, és áldom a szüleimet, hogy akkor ugyan kellemetlen volt, de azóta minden sokkal jobb! Nem tudom, hogy ez segít-e valamit, de gondoltam fiú létemre talán nemszentségtörés, ha leíron a saját történetemet, és tapasztalatomat!

Sziasztok!

Robi

18. vviki2 (válaszként erre: 17. - Erikpipi)
2009. márc. 20. 16:44

:-))


Köszi, utánaolvastam, csak jó lenne személyes tapasztalatokat is olvasni, nemcsak az orvosi véleményt. De azért megnézem amit írtál.

2009. márc. 20. 14:33
na szépen összekevertem a betűket:)
2009. márc. 20. 14:32

[link]


itt nézz körül, hátha megtudsz hasznos infókat, mai segíthet a fiadnak. És jobbulsát.

15. vviki2 (válaszként erre: 14. - Erikpipi)
2009. márc. 20. 14:19
Azt nem, csak a kamillát.
14. erikpipi (válaszként erre: 13. - Vviki2)
2009. márc. 20. 14:01
HA nagyon le volt, és nem tudott rendesen pisilni akkor jogos a műtét. De le fog múlni a fájdalom, de ne csodálkozz, hogy nehezen viseli, jó nagy sokkot kapott szegényke, és fáj is neki nagyon. A lényeg, ha már így alakult, húzogasd neki, mert visszatapad, és kezdhetitek újra. Betadine-t nem mondták, hogy azzal is lehet?
13. vviki2 (válaszként erre: 12. - Erikpipi)
2009. márc. 20. 13:47

Kamillafőzettel kell leönteni, úgy, hogy visszahúzom neki. Ez elég nagy procedúra, gondolhatod hogy fájhat neki a frissen összevarrt bőr...:-S

Ha biztosan tudnám, meggyőztek volna róla, hogy NEM lesz gond a fütyijével később emiatt, akkor nem műtettem volna meg. Inkább csak ellenpéldákat hallottam, hogy komoly problémákat okozott a letapadt, szűk kuki...

2009. márc. 20. 13:42

hu. Gyermekorvos ismerősöm mondta, hogy kb. 6 éve tilos felrántani, és a legújabb verzió szerint majd a ygerek idővel megoldja. Ha tud pisilni, semmi gond, ha nagyon szűk és problémákat okoz, akkor sebész nyúlhat hozzá, de ők is kizárólag indokolt esetben.

3 fiam van, az első kettőnél nem is engedtem, és én marha tavaly a körzeti gyermekorvosnak megengedtem. Ugyan úgy visszatapadt, ráadásul indokolatlan volt amit csinált. Nem beszélve arról, hogy a dokinak 1 szem gyermeke van az is leány.


Ezt azért írtam, le, hogy legyetek körültekintőek, és nem rögtön azzal kezdjétek, ha nekem fiam lesz, akkor azonnal.....

Van ismerősöm, akinek műtötték, az első pár nap kemény, de szép lassan elmúlik.

Kitartás. Mondtak valamit mit tegyél vele?


[link] itt olvashatsz róla.

11. 03755e6896 (válaszként erre: 10. - Vviki2)
2009. márc. 20. 13:39
Mindenképp kell vágni sajnos,mert nem letapadva van hanem teljesen össze van szűkülve.Amikor pisil akkor is bedurran neki,olyan lesz a kukija pisilés közben,mint egy labda:(
10. vviki2 (válaszként erre: 9. - 03755e6896)
2009. márc. 20. 13:36

Én is rettegtem tőle, de azért erre nem voltam felkészülve...:-((

Nem akarlak elkeseríteni, biztos van aki jobban viseli, s biztos az is számít, hogy kell-e vágni. Kívánom a legjobbakat!!!

2009. márc. 20. 13:34
Olvastam a naplód,sajnálom nagyon a pici fiad,jaaaajj nekünk is menni kell nyár elején,nagyon félek...
8. vviki2 (válaszként erre: 6. - A4cf17146e)
2009. márc. 20. 13:33
2,5 éves. Most már én is így látom... Ha tudtam volna mi vár rá, biztos megcsináltatom születése után.
2009. márc. 20. 13:33
Úgy indult, hogy csak a letapadást oldják, de mondta az orvos, hogy ha nem lehet visszahúzni akkor vágni is kell. Sajnos berepedt, ezért vágták. Most egy POKOL amit átélünk, aki volt benne az tudja úgyis miről beszélek. Arra lennék kiváncsi, hogy mennyi idő alatt javul, gyógyul annyira, hogy merjen WC-zni és ne fájjon neki annyira....
2009. márc. 20. 13:32
Tudom, ennek sokan ellene vanna, de ha fiam lesz, amilyen hamar csak lehet, fitymametélést founk csináltatni a picinek, hogy soha az életben többet ilyen gondja ne adódjon.
5. a4cf17146e (válaszként erre: 3. - Vviki2)
2009. márc. 20. 13:30
Milyen idős a kisfiad?
2009. márc. 20. 13:30
Örülnék ha lenne itt a hoxán olyan anyuka, aki leírná a tapasztalatait, mert én csak a sima szűkületoldásról olvastam eddig.
2009. márc. 20. 13:29
Végigvágták a bőrt, s a féket is át kellett vágni. (Emellett vízsérvvel is operálták, de azzal nincs probléma.)
2009. márc. 20. 13:29
Szia!Húúúha,mi most vagyunk a műtét előtt.Mi történt?
2009. márc. 20. 13:27
Kisfiamat fitymaszűkülettel műtötték, sajnos plasztikázni is kellett....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook