Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pozitív terhességi teszt után mikor kell/érdemes orvoshoz menni? fórum

Pozitív terhességi teszt után mikor kell/érdemes orvoshoz menni? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
320. marno
2009. nov. 29. 18:41
Sziasztok!Én múlt héten csináltam egy halvány csíkos tesztet,elmentem orvoshoz azt mondta szerinte nem vagyok terhes,mert nem érez semmit!De elküldött vérvételre,ami pozitív lett azóta eltelt pár nap,mikor menjek orvoshoz,most látni fog vmit?
319. f-kszilvi (válaszként erre: 318. - Ukibaby)
2009. nov. 29. 18:20

Szia.Én holnap megyek ultrahangra.

Egyébként mikortól hallgatják a védőnők a tanácsadáson.Hanyadik héttől?

318. ukibaby (válaszként erre: 317. - F-kszilvi)
2009. nov. 29. 17:42

szia én is rosszul lettem töle,igy váltottam az eurovitra :)

képzeld voltam a védönönél,és meg kértem probálja már meg meg hallgatni a picurkát(11 hetesen voltam)

ma vagyok 12 :)

és képzeld HALLOTTUK :):)

fantasztikus,mert azt mondta,hogy 11 heteseknek nem szokta hallani :) nagyon jó érzés:) szerdán megyek a megyeibe a 12 hetes Uh ra :)

2009. nov. 29. 10:50
Én is abbahagyom,mert nagyon rossszul vagyok tőle.
316. baba_88
2009. nov. 28. 21:17
A gravidától én is rosszul voltam, a védőnőm azt mondta, h nem is kell most szednem, lehet h később kell, de most egyelőre leállhatok róla, mert jók az eredményeim... sztem telítve voltam a vitaminokkal és nem kellett több a szervezetemnek, legalábbis annyi nem, amennyi a tablettában volt...
2009. nov. 28. 20:15

Az ára nem is olyan fontos,bár azt is mérlegelem.

A lényeg,hogy bennem maradjon a kaja is és a vitamin is.Nem akartam elevizez a babához.szedni,mert a lánnyommal meghíztam tőle.

Volt,hogy egy hónap alatt 4kg-ot szedtem fel.De ettől még talán az is jobb.

Gratula wyra

314. wyra
2009. nov. 28. 19:10
Én a 6.hétbe vagyok,s eléggé rosszul voltam.A doki ajánlotta a Femibion 800 vitamint,amit mióta szedek jelentősen javult a közérzetem,s a hányás is megszűnt.Pedig előtte alig maradt meg bennem valami,s le is voltam gyengülve.Ezt a 12-hétig lehet szedni.Kicsit drága (30 db 3400 ft, szabadáras),de hatásos.Ennyit megér hogy ne legyek rosszul :)
2009. nov. 28. 18:16

köszi

érdekes hogy énis rosszul voltam a gravidától , de az a második gyereknél volt.

ELEVIT -ez eddig bejött:ha jól emlékszem a 30db-os 3000 a 60db-os 5000ft körül van

drukkolok,írj

2009. nov. 28. 16:55

Gratulálok Kriszta.

Sziasztok.

Hétfőn megyek uh-ra,már nagyon izgatott vagyok.

gravida vitamint szedek,de ma rosszul lettem tőle és ki is jött,ahol bement.Nem tudom,hogy melyik vitamint szedjem.

2009. nov. 28. 15:37

Nem teszteltem egyértelmű pozitívat de megkértem a dokim csináljon UH-T .

Hüvelyivel látta a babámat.

310. baba_88
2009. nov. 28. 14:02

sziasztok!


én még mindig nem tudom mit csináljak:(

mikor elhatározom magam vagy így vagy :'(

jön a karácsony, tömeg a bevásárlásnál, család összegyűlése... ráadásul anyósom mindig összeszed vmi nyavalyát... múltkor is olyan szépen elkaptam tőle vmit:(

309. elzsabo
2009. nov. 27. 23:08

Sziasztok!

Én egyelőre tuti nem adatom be az első harmadban...aztán meglátjuk, ki mit mond. Ha durva járvány lesz, meggondolom...

308. baba_88
2009. nov. 27. 20:38

sziasztok!


hogy döntöttetek oltás ügyben?

hogy vagytok?

307. baba_88
2009. nov. 26. 13:29

hát nem tudom, itt mindenkinek magának kell dönteni...

itt a hoxán már van egy-két kismama, aki megkapta és semmi baja...

[link]

érdemes elolvasni

306. macy79 (válaszként erre: 303. - Elzsabo)
2009. nov. 26. 09:50
Én beszéltem több orvossal is, mint barát. De azt mondta mindegyik ha terhes vagyok felejcsem el az oltást.
305. macy79 (válaszként erre: 302. - Elzsabo)
2009. nov. 26. 09:49
Nem tudom, hogy mit kérjél, de a kiskönyved azt hiszem 3 oldalának alján van egy rész ahol a belgyógyász és a fogorvos aláír és pecsétel. Meg oda írják hogy mikor voltál utoljára tüdő szűrőn. Legalábbis nekem ezeket töltötték ki. Azt mondta a védőnő, hogy így leszek jogosult a gyesre. Ha mindenhol meg van a pecsét és aláírás.
304. baba_88
2009. nov. 25. 21:45

én gondolkodok rajta, bár én már átléptem a 2.harmadba... a nőgyógyászommal holnap akarok beszélni, hogy mit ajánl....

nagyon bizonytalan vagyok, viszont anyu munkatársánál ma mutatták ki a vírust... szóval most arra hajlok, hogy beadatom, a védőnőm is ajánlja... bár én az első trimeszterben még nem adatnám be, és kivárnám azt a 2 hetet, tudom nehéz(én már 2hónapja itthon szenvedek, nem egy leány álom, de a 2 hét az nem sok:))

ja, még annyit h anyuék is oviban dolgoznak, ha nem is kapod el a h1n1-t bármit elkaphatsz, ami szintén nem tesz túl jót a babának, hidd el, az előző terhességemet végig betegeskedtem, meg is lett az eredménye----> 11. héten vetélés

nem akartalak elriasztani, se rábeszélni ez mind az én véleményem, tapasztalatom, NEKED kell dönteni

303. elzsabo
2009. nov. 25. 21:30

Hahó lányok, ami miatt eredetileg idenéztem: gondolkodik valaki az oltáson...? Én a 10. hétben vagyok most, lassan vége a veszélyes időszaknak, és Czeizel nyugodt szívvel javasolja az első trimeszterben is, de én nem oltatom be magam. Pedig most 2 hét táppénz után visszamnetem az oviba, lassan felgyógyul a csoportom, de még így is köhögnek-prüszkülnek...Anyukám meg néhány kolleganőm paráztat hogy miért nem bekkelem ki otthon még azt a 2-3 hetet, amíg belépek a 2. harmadba, de már nem birtam itthon...De minden percben vigyázok magamra, vitamin-hegyek, teák, gyümölcs, napfény, jókedv-móka-kacagás:)

Szóval, ajánlotta valakinek az oltást orvos? Az enyém csak a vállát vonogatta, a nődokit elfelejtettem megkérdezni...:-)

302. elzsabo (válaszként erre: 300. - Macy79)
2009. nov. 25. 21:23
Hú, én elöbb megyek a fogászatra mint a védőnőhöz, akkor ilyenkor mi van?? Kérjek valami igazolás-félét a fogásztól? Jézusom, mint az iskolában:-))) Tényleg igy el kell számolni a védőnőnek?:-D És mit csinál ha mégse megyek el mondjuk a fogászatra? Jójó, tudom hogy az én érdekem, de akkor is.
301. baba_88
2009. nov. 25. 16:23

azt én is kaptam, de mivel kimondottan nem kérték nem mentem:)

nem szóltak semmit

300. macy79
2009. nov. 25. 10:55
Nekem a védőnő adott egy papírt mikor megkaptam a terhes könyvet, hogy melyik héten hova kell menni. Azon volt, hogy a 12-ig hétig vérvétel, belgyógyászat, fogászati szűrés. Mindenhol pecsételtessem le hogy ott voltam. És a védőnöhoz legközelenn dec 8--án kell mennenem, a 13. héten. Mindegy jövő hétre bejelentkeztem a fogorvoshoz, azt mondta, hogy nem kell időpont csak szóljak ha ott vagyok és aláír meg lepecsétel, ja és ránéz.
2009. nov. 24. 18:27

Az első babámnál azt mondtam,hogy nem érdekel,hogy mi lesz,ezért tényleg csak a születésénél tudtam meg,gogy kislányom született.

Most nagyon kíváncsi vagyok.Szerintem lányom lesz,de most nagyon szeretném tudni.

298. baba_88
2009. nov. 24. 16:55

sziasztok!


nekem vér-vizelet volt, ma végre eljutttam nagy nehezem belgyógyászatra:)

fogorvoshoz engem sem küldtek:)

van akinek már látszik a 12 hetesen h fiú v lány, de van akinek nem...

ált a 18 hetesen szoktak biztosabbat mondani, de tuti csak akkor lesz ha megszületik:)

297. f-kszilvi (válaszként erre: 296. - Macy79)
2009. nov. 24. 15:10

Szia.

Nekem csak a vérvétel és vizelet vizsgálat volt.

Nem küldtek sem belgyógyászhoz,sem pedig fogászatra.

De már megkaptam a beutalót a 16 hetes AFP-re.

Ma volt nálam a védőnő,decemberben lesz a következő tanácsadás.

296. macy79
2009. nov. 24. 14:42

Sziasztok!


Én tegnap voltam vérvételen 7:30-ra kellet mennem ma meg 7.00-re az eredményért. Nekem csak 3-án kell menni ultra hangra de már alig várom. Az esti rosszulétek nekem is megvannak délután kezdődik és 5-6 között tetőzik. Ti voltatok már a többi vizsgálaton? Nekem még csak a belgyógyászati vizsg. van meg, fogorvosnál még nem voltam. Annak is megg kell lenni a 12. hetes ultrahangig?

2009. nov. 24. 14:31

Sziasztok csajok.

Mi van veletek?Mindenki jól van?Hétfőn megyek 12 hetes ultrahangra.Nagyon izgatott vagyok.Vajon lehet már látni,hogy fiú vagy lány?

294. baba_88
2009. nov. 24. 09:16

az nem semmi:)

én a kismamákat minél korábbra raknám...

nálunk 9-ig kell ott lenni:)

2009. nov. 23. 14:22
Nálunk időpontra mehetnek a kismamaák.9.30-ra kell ott lenni.
292. baba_88
2009. nov. 23. 14:14
miért nem mentél előbb a vérvételre, úgy nem lett volna annyira gáz, vagy nálatok csak akkor lehet menni?
2009. nov. 23. 13:02

Sziasztok csajok.

Én hallottam már esti rosszullétről.Nekem este is és reggel is szokott lenni.Már meg sem lepődöm ilyen dolgokon.A felfázós érzés nekem is van,azt mondta a dokim,nyúlnak az izületek,nagyoboddik a méhem alakulnak a belsőszerveim és ettől érzek néha kellemetlenséget odabant.

Ma voltam vérvételen,nem esett túl jól.Fél tízre mebtem és addig nem ehette.Majdnem éhen haltam.

Jövőhét hétfőn megyek 12 hetes ultrahangra,már nagyon várom.Remélem mindek jó lesz,apa is megnézi a gyermekét.Talán jobban izgul,mint én. :)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook