Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vesekövesek! Az baj, ha tompán fáj a vesém, és elöl is kicsit, a bordáim alatt? fórum

Vesekövesek! Az baj, ha tompán fáj a vesém, és elöl is kicsit, a bordáim alatt? (tudásbázis kérdés)


2012. márc. 27. 14:57

Sziasztok!


Nekem tavaly március 8-án volt az 1. vesegörcsöm...szép kis nőnapi ajándék:-) és akkor derült ki h vesekövem van.23 éves vagyok öröklött a hajlam.Gondoltam leírom a történetemet, hátha ezzel másoknak is tudok segíteni.

Ultrahang,röntgen ami ilyenkor szokásos,és kiderült,hogy egy borsónyi kövem volt pár mm-re eltávolodva a vesétől.Kaptam rowatinexet és nospát.Én elhatároztam, hogy engem nem fognak műteni, én nem megyek kórházba, és mindent megteszek, hogy magamtól megszüljem a kövemet fájdalommentesen:-)

rengeteget ittam 3-4litereket egy nap.Nagy kihívás volt hisz addig egy bögre teával elvoltam egész nap.De nagyon akartam!szerencsére a munkahelyem kultiválták, hogy 5 percenként jártam mosdóba.Szedtem a gyógyszereket,sokat sétáltam,buszoztam lépcsőztem,nem ittam kávét, és nem ettem édességet.Így július végén megszületett a kis kövem:-) a pisilésnél éreztem egy pár pillanatos iszonyat kellemetlen érzést még a szemem is könnybe lábadt.de akkor kijött,és azóta nincs semmi panaszom.

Azóta nagyon odafigyelek, hisz akinek valaha volt vesegörcse, az tudja, hogy borzasztó fájdalommal jár.

Én mindig mentes vizet iszom, és üvegből mert az a mérce, abból látom, hogy egy nap mennyit ittam.Mindig figyelem, hogy a pisim ne legyen sárga hanem átlátszó,és fél évente csinálok egy rowatinex kúrát, hogy elkerüljem a további kőképződést.

Én még nagyon szerencsésen megúsztam ,hisz a fél év alatt összesen 3 görcsöm volt, de hála az égnek azok se olyan nagy kaliberűek voltak.(nem hánytam nem ment a hasam).

Én hiszem azt, ha valaki elhatározza magában, hogy igenis meggyógyul, és ezért tényleg mindent meg is tesz, illetve betartja az orvos tanácsait, könnyebben le lehet küzdeni az akadályt.

Kitartást és fájdalom mentes gyógyulást kívánok mindazoknak akik hasonló cipőben járnak!

18. a106211d56 (válaszként erre: 15. - Lexi018)
2009. júl. 6. 16:29

Sok-sok folyadék!!!

Nagy szeretettel ajánlom figyelmedbe

FOREVER LIVING PRODUCTS:ALOE BOLOSSOM HERBAL TEA

Ízesítés nélkül nagyon finom,enyhe fahéj-narancs-és méd 11 féle gyógynövény tartalmú.Ebből garantáltan meg tudod inni a 2l/nap.És a bőséges folyadék feltétele,hogy mozduljon ki a kő jól beágyazódott helyéről.

17. h.editke (válaszként erre: 15. - Lexi018)
2009. máj. 21. 17:00

Igyál medveszőlő teát. Ki fogja hajtani belőled a követ. Természetesen mindez nagy akaraterő és elhatározás kérdeése, mert nagyon rossz ízű, de megéri.

A kőtörés nem jár feltétlenül annak eltávozásával, sőt nekem össze sem tört, ugyanúgy ott maradt ahol volt. Pedig sokáig zúzták. Rettenetes volt. Azóta vigyázok, hogy sok folyadékot igyak. Inkább mint a vesekő.

2009. máj. 6. 18:35
????
2009. máj. 6. 18:29
sziasztok!újra én vagypok.Aklinek van tapasztala ilyesmivel,az lécci irjon.Megállapították,hogy Struvit köveim vannak...már eltörték,és miost a vesevezetékben 1.5centisen felrakódott.Mit tegyek hogy elmenjen???
14. lexi018 (válaszként erre: 12. - Cikicakk)
2009. márc. 21. 19:44

szia!

igen kimutatta,hogy van egy 2mmes kövem,és h ez jelenleg semmilyen panaszt nem okozhat.Aztán a multkor pisiltem véreset,és utána 1 hétig mégcsak nem is fájt.És most tompán ujra fájdogál.Nemtom mi lehet,de már nagyon el vagyok keseredve.

2009. márc. 21. 15:39
Ha minden igaz akkor hétfőn sikerül elintéznem a labort és az UH-t is.remélem nincs semmi baj,csak hát akkor meg mitől fájok???
2009. márc. 20. 20:42
Már az ultrahang is kimutatta, hogy veseköved van?Azért kérdezem,mert nekem is ugyan ott fájt, és kiderült,hogy nyombél fekélyem van.
11. 9461d5d8fe (válaszként erre: 4. - Lexi018)
2009. márc. 20. 20:31
Szia!Nekem még csak ma mondta a dokim hogy akár vesekő,vesehomok is lehet.Remélem nem lesz igaza és kimaradok ebből a borzalomból.A dokim szerint ez szülés után nem ritka a pisi pangása miatt!
10. pteri (válaszként erre: 2. - Lexi018)
2009. márc. 20. 18:53
Ezt orvostól kérdezd, nekem akkor is fájt tompán, amikor volt kövem, és néha akkor is, ha nyoma sem volt. Ha mellette vizelési panaszod , vagy lázad is van, akkor biztos baj.
9. Banocska (válaszként erre: 8. - Lexi018)
2009. márc. 20. 18:24
huh, hát részvétem, én ebből hálisten kimaradtam, de ezek szerint te már tapasztalt vagy,nzzük a jó oldalát: a 2 centihez képest az 5 mili nem is sok :)
8. lexi018 (válaszként erre: 7. - Banocska)
2009. márc. 20. 16:20
multkor már pisiltem véreset egyszer,és nagyon meg is ijedtem.Amugy már 2szer zúzták nekem még anno a köveimet,volt egy 2cmes is.Nem akkor fáj,hanem utána..hányás,hányinger és ki.....tt erős gyomorfájdalom.ÁÁÚÚÚ.... :(
7. Banocska (válaszként erre: 6. - Lexi018)
2009. márc. 20. 14:42

nekem csak 3-4 volt ha jól emlékszem, de abból 2db.

rengeteget kellett innom, és figyelnem a pisit hogy benne van e , de egyszer sem láttam, aztán 2 hét után visszamentem kontrollra (annyi haladékot adtak, ha addig nem jön ki, szétzúzzák), teljesen kétségbe voltam esve h tuti ott van, jaj most mi lesz, hisz nem jött ki, a tünetek többé kevésbé megvoltak, bár enyhültek jócskán a gyógyszerek miatt (no-spa, 75-ös voltaren, rovatinex rengeteg ), és csodák csodájára az ultrahang nem mutatta ki h ott lennének a kövek, ergo kijött valahogy, bár én nem vettem észre....

nem tudom h az 5milis sokat ront e a helyzeten, mindenesetre sztem az jó ha csak 1 van... ha az kijön akkor ok, ha nem akkor lehet gáz van, bár erről a részéről hál isten sokat nem tudok.

Bár ma már állítólag az is egész fájdalommentes, és nem is látszik... lézerrel csinálják ha minden igaz.

éltessen az h még mindig könnyebb dolgunk van mint a pasiknak :)


jah, és bár csúnyán hangzik, de az a jó ha piros a viezelet, mert az azt jelenti h jön előre a kő, szal esélyes h kijön.

6. lexi018 (válaszként erre: 5. - Banocska)
2009. márc. 20. 13:09
és akkor neked mekkora köved volt?nekem most egy 5mmes van...azt nehéz kipisilni?
2009. márc. 20. 13:05

szia!

nekem még 4-5 éve volt vesekövem, akkor megszenvedtem vele rendesen, fájt gyakorlatilag mindenem, a hátam, a derekam, a hasam, a lábam, még néha a nyakam is...

azóta viszont semmi tünetem nincs, sztem a rendszeres Rovatinex a titka, fél évente beszedek egy adaggal, és szépen kitisztítja a vesevezetékeket, kihajtja a homokot. azóta nem fáj semmim...

4. lexi018 (válaszként erre: 3. - 9461d5d8fe)
2009. márc. 20. 12:46
aha,nekem is néha fáj a lábam tőle,hátul érzékeny ütögetésre,meg néha az oldalam is fáj,ha igy összenysomom"...mekkora a köved?
2009. márc. 20. 12:41
Szia!Nálam most akarják diagnosztizálni pont a vesekövet!Nekem hátul fáj a gerinc és az oldalam táján és lesugárzik a lábamba!
2009. márc. 20. 12:40
???
2009. márc. 20. 12:37
Vesekövesek!legítsetek!az baj ha tompán fáj a vesém, és elöl is kicsit, a bordáim alatt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook