Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba(mama)kelengye - Avagy mire van szüksége a babának és a mamának? fórum

Baba(mama)kelengye - Avagy mire van szüksége a babának és a mamának? (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

2006. dec. 21. 15:34

Azert en remelem, hogy haza tud jonni es nagyon nem gondolkoztam "B" terven meg. Anyu is bejohet velem, ha epp a parom nem erne haza, de azert maradnek az eredeti tervnel... :)

Kleo, orulok, hogy marciusra varod te is a babat. A nemet tudjatok mar?

Van itt az oldalon egy Baba-Mama Klub, ahova be lehetett irni a varhato szuletesi datumot, meg kijelzi, hogy hanyadik hetnel tartunk. A baba nevet mi meg akkor nem tudtuk, de azota szivesen modositanam, csak nem tudom, hogy kell. Valakinek van errol informacioja?

(Jol elkanyarodtunk a babakelengyetol... :D )

2006. dec. 20. 22:26

De amugy (ha estleg a párodnak nem sikerül itthon lennie) akkor van aki melletted legyen???

Szerintem nagyon jó, ha van melletted egy olyan aki segít neked, nem vagy egyedül.

Igaz a párunk a legjobb, de lehet akár az anyós is.

15. rituska83 (válaszként erre: 13. - ZITA9770)
2006. dec. 20. 22:23

Szio!


Hát ezt sajnos a munkahely válassza ki, hogy mikor engedik el. igaz, hogy 3 hónapja van rá.

De lehet hogy csak akkor mikor már mondjuk 2 hónapos lesz...ez amugy tök szemétség..... már bocsi a kifejezésért!

Hál isten nálam is bent volt a párom végig.

Nekünk szerencsénk volt, mert pont munkahelyet váltott és kérte kiadták a szabijait, ami még volt neki.

Igy tuti volt, hogy ott lesz mellettem.

De remélem nektek is összefog jönni.

Vigyázz magadra pitypang és akkor csak nem lesz koraszülés....


Puszi: Rita

14. ZITA9770 (válaszként erre: 11. - Pitypang)
2006. dec. 20. 20:40
Ja és szurkolok Neked hogy Veled lehessen a Párod sokat segítene.Velem is ott volt végig az enyém,mind a két szülésnél:)))))))))
13. ZITA9770 (válaszként erre: 11. - Pitypang)
2006. dec. 20. 20:37

Csatlakozom az előttem szólókhoz,mindent leírtak már ami kelleni fog.A védőnő,vagy a gyerek orvos meg majd elmondja hogy a gyógyszertárból mi kell majd.

A párod már bejelentette a mh-jén hogy baba lesz?Mert ha igen akkor el kell hogy engedjék szabira,bár nem tudom hogy ez külföldön hogy működik.Itthon 3hónap van rá hogy kivegyék az"apanapot"de ha kell akkor azonnal kiadják a szülés kezdetén.

12. _kleo_
2006. dec. 20. 20:22
Pitypang, en is marcius vegere varom, a masodikat. :)
2006. dec. 20. 13:47

Oszinten remelem. :) Marcius vegen szuletik a baba, de epp februar vegen lenne szabadsaga. Van 2 lehetoseg, persze egyik sem az "igazi", de ez van most. Vagy hazajon februarban es marciusban ker surgossegi szabadsagot, hogy hazajohessen. Vagy pedig eltolja a szabadsagat marciusra. Itt a baj csak a kiszamithatatlansag. Ugyanis honapokkal elore kell megkerni a szabadsagot, a szulest viszont nem lehet szabalyozni nagyon. Plane, hogy igy is mar koraszules veszelyevel vagyok itthon... Kb. 2 nap az ut haza a sok atszallas stb miatt, szoval azt sem lehet, hogy na, fajasok es rohan haza...

Majd alakul. :) Bizunk benne, hogy a sors eldonti es jol dont. :)

10. rituska83 (válaszként erre: 9. - Pitypang)
2006. dec. 20. 11:49

szio!


jaja overál, csak nem lábas, hanem olyan zsákos :)

És legalább szüléskor ott lesz veled a párod???

2006. dec. 20. 11:45

Koszi neked is a segitseget, Rituska!

Epp tegnap mondtak a 4D-s ultrahangon, hogy a jelenlegi allas szerint a varhato sulya 3500 gramm korul lesz a babanak, szoval ugy gondolom, nekunk is az 56-al kell kezdeni. Mondjuk eddig azt vettem, kisebb nincs is.

A gombokhoz en semmikepp sem ragaszkodnek, mert a parom undorodik a gomboktol minden formaban. :)) Csak egy kis kabatka van, ami gombos, de mire ujra hazajohet (kulfoldon dolgozik es csak biz. idokozonkent tud hazajonni), addigra ki is novi es meleg lesz. :)

A kocsizsak formajat el tudom kepzelni, de az olyan anyag, mint pl. egy dzseki/overall stb.? Nem ezt nevetek reges regen bundazsaknak? Legalabbis a mi kiskori ilyen zsakunkat anyu ugy hivja. :)

2006. dec. 20. 11:18

sziasztok!


Én is mikor terhes voltam (mostmár van 1 kisfiam aki 14 hós), minden hónapban vettem neki valamit.

Csináltam listát havonta és elmentünk megvenni.

Én neten kersztül kerestem boltokat.

Nem egy helyen vettem meg mindent, hanem vagy 5.-6 boltban.

Viszont a ruhákat csak a 8 hónapban vettem meg.

Akkor bőven ráérsz megvenni, hiszen tudod (nagyjából), hogy mekkorát kell venned.

Nekem pl. az ismerőseim mondták, hogy vegyek 50.-es ruhákat, az tuti jó lesz.

Még, jó hogy nem vettem, mert 55 cm.-el született.

Igy mi az 56.-tól kezdtük.

Igen szerintem is a patentos ruha jobb , mint a gombos.

Nyugodtan rugikat vegyél, az a legkényelmesebb nekik még akkor.

Mivel addigra már (reméljük) jó idő lesz ezért nem kell olyan sok meleg ruhát venned.

Én kocsizsákot vettem, vagyis olyat hogy nem lábas, nyugodtan tudott benne mozogni, abból is elég bőven 1db.

Én 6.-ot vettem rugiból is meg body-ból is, szerintem annyi kell.

A textil pelusból meg 20.-at, és beláttam, hogy kell annyi.

Hát igy most nem tom még miben tudnék segíteni neked.... ha van kérdésed nyugodtan tedd fel.

Rita

2006. dec. 20. 11:04

Koszonom a tippeket! :) Egyelore felfuggesztem a babaruhasdit. :) Addig beerem a kisagy keresessel, mert az meg nincs es azzal nem lehet mellefogni meret es idojaras miatt. :))

(Csak olyan nehez megallni egy-egy edes kis ruha lattan...)

6. Hoxa
2006. dec. 18. 18:00

Pitypang: egyébként ha megszületik, akkor is tudtok még venni cuccot, ami esetleg hiányzik. Én egy csomó felsesleges holmit felhalmoztam, amit érzelmi alapon vettem meg, nem praktikumból. Aztán amikor megszületett Benji, akkor vettem a lábas rugikat, mert rájöttem, hogy az a jó. :)

Szóval nem érdemes mindent előre bespájzolni sem, mert

1. eleve kicsi lesz

2. talán, ha 1x rá tudod adni és kinövi

3. az időjárás nem passzol

4. rájössz, hogy nem praktikus :)


Plusz tanács:

Javaslom a kis gombos holmik helyett a patentosakat. Az elején olyan béna az ember azokkal a kis gombokkal. Utána meg már a gyerkőc izgága, akkor meg már azért nehéz begombolni. :)

2006. dec. 18. 15:16

Koszonom a tancsokat. :) Igen, az idojaras miatt is nehez meg kiszamolni, mi kell es mekkora, mert Marcius vege lehet enyhe, de lehet hoeses is. Meg nem tudjuk, mekkora lesz a baba peldaul, szoval ez sem konnyiti meg a dolgunkat. :)


A kis rugik nekem is babasak, aranyosak, es en is ugy gondoltam, sot, gondolom is, hogy amig egesz pici, addig igenis "csinos". Egy ujszulottnek pl. a koldoke is erzekeny, ezert is lepodtem meg, hogy adnek ra pl. egy farmer anyagu valamit...

Egy baratnom kisfia 3 honapos, a multok egy nagyon kis edes farmer volt rajta kapucnis felsovel. Nagyon aranyos volt benne. :))


Akkor ez a kocsikabat kerdes is tisztazva van, szerintem amit vettem, pont jo lesz. :)


Ugy tunik, hogy nagyjabol a ruhatara meg is van a kezdetekre, a tobbi meg gondolom jon magatol. Anyukam is nagyon lelkes, nagyreszet o vette az eddigi babaruhaknak. (Raadasul az elso unokaja lesz es a kiiras szerint azon a heten szuletik, amikor o betolti az 50 evet. :)) )

2006. dec. 18. 14:51

Annyira egyutterzek veled, en nagyon elveszett voltam a babaruhak kozott az elso babam szuletese elott. :)


A kardigan az pulcsi, a kocsikabat pedig kabat. :) Altalaban vastagabb. De ha marciusi baba lesz szerintem kocsikabat nelyett vekonyabb overallt vagy meginkabb levegoztetozsakot vegyel neki, amiben szabadon jarhat a laba is. Tavasszal sokkal egyszerubb egy zsakba beletenni ha leviszed setalni, mint nadragot, es kardigant vagy kabatot adni ra. A babak altalaban utalnak oltozni.


Szerintem a rugi sokkal kenyelmesebb a babanak mint a kantaros nadragok, es egyaltalan nem olyan mint nekunk a melegito. Nagyon jopofakat lehet rugikbol is venni. En 68-as meretig szinte csak rugit vettem. 74-esekbol viszont mar volt boven nadrag es polo is, akkor mar maszott meg olyan 'kisfius' volt, furcsan nezett ki a picibabas rugikban. :)

3. Hoxa
2006. dec. 18. 14:48

Szia Pitypang! A kocsikabát téma engem is foglalkoztatott 1 évvel ezelőtt. Az valójában tényleg kardigán, max kicsit vastagabb és kapucnis.


Nagyon jó a kertésznaci, de inkább a 3. hónaptól szerintem.

Vannak csinos kis lábas, ujjatlan rugdalózók, abból szerezz be 3-4 darabot. Az alá lehet adni rövid és hosszúujjú bodyt is, praktikus. Fölé pedig adhatsz pulcsit is, ha hűvösebb van. Vannak vékonyabb és vastagabb anyagból is.

Benji is márciusi volt, nem kell olyan sok nagyon meleg holmi már. Legyen egy overál, amiben kiviszed, pár pulcsi, de nem kell már sok, mert mire kijártok rendszeresen, addigra már nem lesz olyan nagyon hideg.

2006. dec. 18. 14:27

Sziasztok!

Marcius vegere varjuk a kisbabankat. Kicsit tanacstalan vagyok a leendo ruhataraval kapcsolatban, meg igy is, hogy vannak ilyen es ehhez hasonlo listak segitsegkent. Peldaul mi a kulonbseg a kardigan es a kocsikabat kozt? Illetve mi is az a kocsikabat? En vettem egy kis valamit, ami nekem kardigannak tunik, de kocsikabatnak nevezte az elado. :) Pamut anyagu, pamut belesu kis kapucnis, elol gombos kabatkarol van szo.

Aztan mashol olvastam, hogy a rugdalozo mellett ajanlott kantaros nadragokat venni, 3-4 db-ot. Az ujszulottnek nem kenyelmetlen egy farmer anyagu nadrag?? Mert allitolag a rugdalozo "nem csinos, olyan, mint nekunk a melegito..."

Nektek mi a javaslatotok?

1. Ekka
2006. nov. 9. 11:46
Alábbi összeállításunkban bemutatjuk, hogy milyen ruhadarabokat, és egyéb felszerelési cikkeket állítsunk össze, hogy a legkönnyebben menjenek a dolgok, mire otthon van a baba. Lehetőleg ezeknek a beszerzésére még a szülés előtt kerüljön sor. A baba megszületése után jó néhány hétig erre sem időnk, sem lelki erőnk nem lesz. Persze aki bízik a kispapa vagy a nagyszülők ízlésében, az halogathatja is a beszerzést.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook