Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkaviszony megszűnése, de hogyan? Milyen módon lenne "előnyösebb"? fórum

Munkaviszony megszűnése, de hogyan? Milyen módon lenne "előnyösebb"? (tudásbázis kérdés)

25. 480b578442 (válaszként erre: 17. - KatKatus)
2010. márc. 26. 19:40

Ez való igaz én is ezt fogom tenni persze ha kiderítettem ki a háziorvosom.Ugyanis vagy 6 éve nem jártam orvosnál és akihez tartoztam 2 éve meghalt,közben pedig el is költöztünk:) Én úgy tudom az a 45 nap már csak 30 ???

Azt nem tudod a szabadság és felmentési időt ,csak munkanapokra számolják vagy a hétvégét is beleszámolják?

24. 480b578442 (válaszként erre: 18. - KatKatus)
2010. márc. 26. 18:03

Nem értem mi volt pusztijuval a problémád?Teljesen tisztában van a jogszabályokkal és nekem nagyon úgy tűnik átlátja a helyzetet.Én is pont ilyen helyzetben vagyok sőt még ennél is keményebbe,nekem 21 év után szünik meg első munkahelyem.Ugyan azokat írta le amiket én is igy hallottam.Viszont a tanfolyamok nem olyan egyszerüek mint ahogy valaki az előzőekben leírta.A munkaügyi központ nem ajánlgat semmit.Mindent a munkanélkülinek kell kikaparni.

Mondok 1 példát.Mivel már szabin vagyok,meglévő alkalmi munkámon nem tudok dolgozni.Felhívtam a munkaügyi központot lehet-e alkalmi munkát vállalni szabadság és felmentési idő alatt mivel ugy tudom ez 8 órás munkaviszonynak számít és csak meghatározott óraszámban lehet munkát vállalni.A munk.közp.azt mondta miért ne lehetne aztán végül megtudtam másoktól bizony nem lehet.Na ennyit a munkaügyi központtól.Nem tudnak ők se munkát se tanfolyamot ajánlani csak ha te kerítesz magadnak és eléjük álsz,h szereztél azt legfeljebb aláírják.

2009. márc. 21. 23:44
Sziasztok!Nagyon köszönjük írásokat,véleményeket!Sikerült normális keretek közt megbeszélni,lezárni volt munkahellyel a dolgokat,sikerült megállapodni is.Nem volt semmi "szívózás" szerencsére.Még 1x sok köszönet Mindenkinek!
2009. márc. 20. 12:30

véleményemet leírtam.

dilettánsokkal nem vitatkozom - nem az én szintem és stílusom.

A konyhatündérséget nem vállalom - ahhoz nem értek.

2009. márc. 20. 12:14
Ha már rám kattantál mint csecsemő a cumira, halljuk a véleményed "konyha" tündér.
2009. márc. 20. 12:02

visszaolvastam és az alapján reagáltam.

Nem kritizálni szerettelek volna, pláne nem megbántani, azt viszont úgy gondolom, hogy nem érthet mindenki mindenhez természetesen, de nem is kell úgy tennie, mintha értene. Ez szerintem így van rendjén.

A hozzászólásaidból látszik, hogy őszintén együttérzel, segíteni szeretnél, de egy ilyen éles helyzetben - és ezen van a lényeg - olyan "konyha"infokat adni, amelyek nem szakértőtől származnak, az szerintem kicsit felelőtlenség.

19. pusztiju (válaszként erre: 18. - KatKatus)
2009. márc. 20. 11:44

Miből gondolod, hogy nem ismerem a jogszabályokat? Mert nem tértem ki a betegállományra? Valóban ez is megoldás, de ha vissza olvastál volna, észre vetted volna, ma reggelre volt "randevúja" a férjnek! S ha már itt tartunk, olvasd el a kérdést, miben kért segítséget.. Nem kritizálni kell, hiszen ez a legkönnyebb dolog az életben, mond el azt amit más kihagyott, s ne viselkedj úgy mint egy bőszült oroszlán!

S még valami! Valóban velük érzek, akár hiszed akár nem! Én is voltam hasonló helyzetben s piszok rosszul viseltem...s nagyon jó volt, ha egy-egy pozitív mondatot kaptam a virtuális ismerősöktől. Ezzel a témát lezártam!!!

18. KatKatus (válaszként erre: 7. - Pusztiju)
2009. márc. 20. 10:28

az tök szép és dícséretes, ha így egy-egy fórumon vki lelkileg támogatja a másikat,

DE

ha vki nem ismeri a jogszabályokat, jogi terminológiát, mindössze felületes ismeretei vannak egy adott témában, az szerintem sokkal nagyobb segítséget tesz, ha tanácsot NEM AD- pláne éles helyzetben....

17. KatKatus (válaszként erre: 15. - Christine81)
2009. márc. 20. 10:25

én a helyében először elmennék passzí táppénzre - 45 napig jár, a mviszony megszűnését követő 3 napon belül kell a háziorvosnál kiíratkozni - ezután mennék munkanélkülire.

Így meghosszabbítja az idejét...

16. pusztiju (válaszként erre: 15. - Christine81)
2009. márc. 20. 09:35

Nagyon helyes a döntése. Folyamatosan indulnak a tanfolyamok, többet is felajánlanak s választhat. Tény, ma már több lábon kell állni.. Én 53 évesen ültem vissza az iskolapadba (önszántamból). Nem bántam meg, soha nem lehet tudni mit hozz a jövő.

A hétvégén pihenjetek, próbáljatok kikapcsolódni, s ne foglalkozzatok semmi mással csak egymással..

15. christine81 (válaszként erre: 12. - Pusztiju)
2009. márc. 19. 20:09
Holnap délelőttre kell menni,Kedvesem azt mondta,ha tud már alapból megy is központba hazafele jövet.Ha esetleg lesz valami "normális" tanfolyam,jelentkeik is rá.Manapság már muszály több lábon állni.
14. pusztiju (válaszként erre: 9. - Princes47)
2009. márc. 19. 19:48
Végkielégítéshez semmi köze a munkaügyi központnak. Az APEH felé kell adóbevallást készíteni, de azt is a következő évben.
13. pusztiju (válaszként erre: 11. - Christine81)
2009. márc. 19. 19:45
Közös megegyezéssel fogadja el, de ne lépjen ki semmi féle képpen mert ebben az esetben csak a hátrányát fogja "élvezni". Ezt komolyan mondom.
12. pusztiju (válaszként erre: 10. - Christine81)
2009. márc. 19. 19:43
Ha a holnapi nappal szűnik meg a munkaviszonya, s holnapután illetve hétfőn bemegy a munkaügyi központba, attól a naptól jár neki a munkanélküli segély. Ne várakozzon, főleg ha nincs kilátásban semmi lehetőség.
2009. márc. 19. 19:42
Mármint nem is a pénzen van a hangsúly,mert volt akit közössel kültek el,és ami járt volna,se kapta meg illető.Ezért kérdeztük,szerintetek melyik papírt célszerű és ajánlatos elfogadni.Mert ugye ami jár,az jár....,azért párom megdolgozott.Köszi Mindenkinek a segítséget!
2009. márc. 19. 19:01
Az a gond,hogy még csak 2 éve áll fenn a munkaviszony,így végkielégítés alapból felejtős sajna,így már csak a felmondási időre járó járulék jöhet számításba.Lakáshitelünk nincsen,az nem érint minket.(Még szerencse).Viszont hogy mikor mi jár(főleg hogy nincs munka),az érint érzékenyen igazán minket.
2009. márc. 19. 18:48

Én úgy tudom, /munkáltatói felmondásnál/ hogy ha kap végkielégítést, akkor a munkanélküli segély fizetése csak majd annak letelte után jár. Például ha három hónapot kap végkielégítést, mostantól számított három hónap

múlva kapja majd a munkanélküli segélyt.

De érdeklődjetek utána. A közös megegyezésnél /ha

rögzítve van, hogy mit fog kapni/ ez nem igy van.

Feltétlen papíron kell lennie a járandóságnak, mivel a szó elszáll. Bizonyítani nehéz.


De írjatok, hogyha nem így van !!!!

2009. márc. 19. 18:35
Ha van lakáshiteletek annak is nézz utána, mert most van olyan, hogy bizonyos részét átvállalja az állam azoknak, akik a válság miatt lettek munkanélküliek. Bár ha jól tudom ezt vissza kell fizetni az államnak később, de ha sok pénztől estek el most, akkor jól jöhet.
2009. márc. 19. 18:29

christine81,ha munkáltató mond fel a férjednek, abban az esetben végkielégítést kell kapnia, de ez rendelet szabályozza. A rendelet meghatározza, hogy hány év után jár a végkielégítés. Ha közös megegyezés alapján válnak el útjaik, akkor meg kell kapnia a rendes illetményét, ki nem vett fizetett szabadságát s meg kell kapnia.... és mind két esetben jár neki a munkanélküli járadék. A járadék szintén időhöz van kötve, ami azt jelenti, hogy minimum 180 nappal kell rendelkeznie (bele értve a szombat, vasárnapot is!) .

Ha Ő mond fel (ezt ne tegye!!!) minden ellátást megvonnak tőle 3 hónapra. 3 hónap után részarányosan kap járadékot.

Véleményem azonnal menjen a munkanélküli központba s vetesse magát nyilvántartásba. Ne szégyellje, hogy munkanélkülivé vált...sajnos most ebbe a helyzetbe nagyon sok ember kerül akaratán kívül.. Egy a fontos hogy túl élje a válságot, s ebbe maximális partnere legyél. Nehéz időszak előtt álltok, amikor az egyik félnek mindig nyugodtnak, higgadtnak kell maradnia, hogy a másik fél ne kerüljön a lejtőre. Nagyon sajnálok mindenkit akik részesei ennek a válságnak.

2009. márc. 19. 18:24
Köszi a válaszokat!Párom sofőrként dolgozott,egyik napról a másikra azt mondták Neki,köszönjük ennyi volt.A főnöke meg nem tud más munkát adni,a munkaviszony így elméletileg holnapi naptól fog megszünni (akkorra hívta be).
2009. márc. 19. 18:08

Szia!

Az álláskeresési járadék mindkét esetben jár. Anyagilag mindenképpen jobb a rendes felmondás Feltéve, ha korrekt a munkáltató és ki is fizeti a végkielégítést.

4. Marjann (válaszként erre: 1. - Christine81)
2009. márc. 19. 18:07

Szerintem mindenképp jogosult munkanélkülire. Ha már megkérdőjelezem, akkor nekem a közös megegyezéses lenne a kétséges.

De ha nem vagy benne biztos, inkább hívd fel a munkaügyi hivatalt.


Azt tudod, hogy számolják, hogy meddig jár a segély? Minden ledolgozott munkanapért jár 1 nap ellátás, de figyelni kell, hogy ebbe beleszámítanak a hétvégék is! Tehát pl ha a párodnak volt 4hét, azaz 20 nap munkaviszonya, az csak 20/7 napra jogosítja, azaz kevesebb, mint 3 hétre!

2009. márc. 19. 18:07
de ha pl pereskedni akar, mert nem tartja jogosnak a felmondást, akkor NE a közöst, hanem a rendest
2. KatKatus (válaszként erre: 1. - Christine81)
2009. márc. 19. 18:07
Szia ha az van a közös megegyezésben, hogy megkap ugyanannyi havi átlagkeresetet, amennyit akkor kapna ha a rendes felmondást írná alá, akkor nyugodtan aláírhatja
2009. márc. 19. 18:04
Páromnak válság miatt megszűnt a munkaviszonya.Az lenne a kérdés,hogy Szerintetek melyik féle munkaviszony-megszűnés reálisabb?Közös megegyezésnél ugye elméletlig nem jár munkátótól anyagi juttatás(hacsak meg nem egyeznek ebben a a felek).Viszont munkanálküli járadék az igen.Rendes felmondásnál jár végkielégítés,illetve felmondási idő,nade a munkanálküli segélyre jogosult lesz így?(Sajnos nem igazán van munkalehetőség).További előnyök,és hátrányok is érdekelnének.Köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook