Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit tudni a talpmasszázsról? fórum

Mit tudni a talpmasszázsról? (tudásbázis kérdés)


22. a32f396a94 (válaszként erre: 7. - Iz_eniko)
2021. márc. 5. 06:51
Könyvekből, illetve youtube videókból is meg lehet tanulni.
21. bdiuci
2011. márc. 26. 19:08
Szeretném énis megosztani a tapasztalatom. Nemvoltam semilyen tanfolyamon, de sok jót hallottam a talpmasszázsról, így hát gondoltam kipróbálom anyukámon. Neki nagyon fájósak a lábai és azonkívul a bal térde is ki van kopva. Kb. 2 hónapja masszírzom neki a talpait, esténként, kb.10percet, de nagyon dicséri és mondja, hogy a térde se fáj annyira, pedig azelott már alig tudott lábra állni. Szerintem egy próbát mindenkinek megér! Persze biztosan hatékonyabb ha képzett masszor csinálja, de szerintem az amator se ront a helyzeten. :-)
2011. márc. 24. 18:14

Nekem nagyon jót tett. December óta járok és hát csak jót tudok róla mondani. Még 5 alkalmam van vissza, kb 20 szor voltam. Én azért mentem, mert van egy sérvem a nyakamnál és már múteni akartak, mert a falat kapartam a fájdalomtól és állandóan fájdalomcsillapítókon éltem.

Kopp kopp, de amióta járok talpmasszázsar elmúlt az iszonyatos fájdalom és azt mondta a hölgy akihez járok, hogy el is felejthetem a műtétet mire a kúra végére érünk. Úgyhogy én csak jót tudok róla mondani.

:-))

19. moncsicsi83 (válaszként erre: 18. - F8db0709b8)
2010. ápr. 18. 23:36
Nekem megmondta, sőt volt amit többször is kitapintott, azt hitte rosszul érzi, de nem... Szerintem nem hülyeség. Lehet rossz masszőrnél voltál...
18. f8db0709b8 (válaszként erre: 16. - Kinni)
2010. jan. 23. 17:20
Szerintem ez hülyeség.Nincs 1 hónapja hogy voltam és ugy felmérte az állapotomat,hogy mindenről beszélt,alacsony vérnyomás,meg hasonlók,de a lényeget kihagyta.otthagytam azóta nem voltam.
2010. jan. 23. 17:18
tud valaki jó talpmasszőrt Budán vagy környékén?
16. kinni (válaszként erre: 14. - Gmonix)
2009. okt. 16. 15:24
A talpmasszázs a szervezeted öngyógyító folyamatait indítja el, mindenkinél más, hogy ez mennyi idő. A masszőr csinál egy állapotfelmérést és készít egy kezelési tervet annak alapján, hogy mi a probléma, mennyire előrehaladott, milyen állapotban van a szervezeted és hogy reagálsz a masszázsra.
15. Ekka
2009. okt. 16. 15:18
A világ (egyik) legeslegjobb dolga!!!!!
14. gmonix
2009. okt. 16. 12:15
Sziasztok!A talpmasszázst kúraszerűen kell alkalmazni, vagy elég 1-2 alkalom? Én még nem voltam , és szeretném kipróbálni, hátha segítene. Mennyi alkalmanként egy kezelés? A masszázsból meg tudja mondani a betegségeket?
2009. szept. 7. 08:41
azt, hogy finom :D
2009. szept. 7. 08:12
Engem az érdekelne,hogy miért/mitől fájhat a mellékvese-pont a talpon.Lentebb említette valaki,hogy ez mindenkinél fáj/hat.Nekem is fájt,ezenkívül még a nappont-nál is,ami közel van a mellékveséhez.Ki tudja mit jelent ez,milyen szervhez tartozik?Ezt nem kérdeztem meg masszírozáskor és kíváncsi vagyok ki mit tud róla.
2008. ápr. 12. 09:02

8 hónapos tanfolyamon tanultam, heti 3 alkalommal.

A végén vizsga. Sosem sabad annyira masszírozni, hogy fájjon. Ha fáj az a pont, akkor stimulálni kell, de nem a fájdalomtól fog elmúlni a baj.

Az alapja a neurológia, a testben lévő idegi vezetés. Eddig mindenki élvezte amikor csináltam, s én is szeretem, ha nekem szakértő masszírozza.

A csúcs az volt még otthon, amikor a barátnőmmel szemben ültünk egymással, egymás lábát masszírozva (mindketten vizsgáztunk belőle), s közben traccsparti.:))

2008. ápr. 11. 20:20

Szakkepzett masszor meg nem maszirozta a talpam,csak amator,de az nagyon joleso erzes volt:-)

Hallomasbol amit tudok,hogy az egeszsegi allapotra kedvezo hatast gyakorol.Gyakorlatilag olyan mintha a belso szerveket masziroznak.

2007. máj. 23. 21:36

Én most járok...de megkínlódom a nagy fájdalmakat. De elviselem, mert tudom, hogy jót tesz.:)) Nekem nagy szükségem van rá!:((:))


Az első alkalommal még sírtam is a fájdalomtól. Még most is van 2-3 pont, ami kifejezetten fáj. Még adok neki 2-3 hónapot, hogy elmúljon ez a fájdalom.:))

8. cskata (válaszként erre: 7. - Iz_eniko)
2007. márc. 28. 15:03

nem hiszem, hogy ezt magának tudná az ember csinálni.. illetve tanulni sem hiszem, hogy lehetne autodidakta módon, hiszen ez - bár elég sarkított példa - de olyan lenne, mintha valaki autodidakta módon tanulna pl. orvosnak..:) szerintem inkább tanfolyamon érdemes, hiszen nem mindegy, hogy mit hogyan és hol nyomogat az ember a másik talpán.. éppen azért, mert minden területhez más testrész tartozik..


én december végén voltam talpmasszázson, tényleg nagyon jó volt, és megdöbbentő dolgokat mondott meg a csajszi abból, hogy "nyomkodta" a talpam: alacsony vérnyomás, gyakori derék és hátfájás, és hasonlók.. ami tényleg így van! elkéspesztő!:)

sajna azóta nem jutottam még el újra, pedig érdemes lenne..

2007. márc. 28. 14:38
Sose probaltam,de szeretnem.Sok jot hallottam rola masoktol.Autodidakta modon meg lehet-e tanulni?Es ha igen,honnan?
6. Fish
2007. márc. 5. 12:40

nekem nagyon bevallt, tobb evig tarto hasi fajdalmat lecsokkentett havi egy napra, mely elott a dokik ertetlenul alltak elotte

es a reflexologia segitett

meg a cisztaim eltunteteseben is!

2006. nov. 9. 17:43

A talpmasszás= reflexológia

A reflexológia a természetgyógyászat egyik szakágazata.A természetgyógyász a talpon lévő reflexpontokon keresztül, maszsással és különböző nyomkodással hat az ember egész szervezetére, akár gyógyít is.Használják egészségi állapot felmérésre is, mivel a test szerveinek az állapota " leovasható" a talpról.Ha egyébként meg egészséges vagy kiharmonizál és felfrissít egy-egy ilyen masszás.A prevencióban és a rehabilitációban van a helye az egészségügyben.Különben úgy tudom a Németeknél az ilyen kezeléseket a TB. támogatja.

Már i.e. 3000 éve a Kínaiak már ismerték.

Igazatok van, hogy ez egy kellemes,egészséges dolog, de nem fájhat csak a talp egy részén a mellékvese reflexpontján.A többi rész masszírozása nagyon kellemes. Hát ennyit dióhéjban.

2006. nov. 9. 16:01
Én is csak annyit tudok róla, hogy egézsséges, de piszkosul tud fájni.
2006. nov. 9. 09:06
Én csak annyit, hogy nagyon jó dolog, hát most sem bánnám, ha valaki megmaszírozná.
2006. nov. 8. 21:14

A világ egyik legjobb dolga, és egészséges. Hozzánk 10 éven keresztül járt egy masször,szinte függővé váltunk, és már előző nap örültem ,hogy jön. Igaz fáj elősször minden pont, de később már nagyon élveztem és szinte felfrissültem a lábaim mint a pille,mintha szivacson jártam volna.Ez volt az élvezet, és sokat köszönhetünk neki,hiszen minden fájó pont egy érzékszerv, vagy egy kezdődő vagy meglévő betegség jelzése volt.

Hát röviden ennyi!!

2006. nov. 8. 19:45
Ki mit tud a talpmasszázsról?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook