Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Építkezés, felújítás és buktatói fórum

Építkezés, felújítás és buktatói (beszélgetős fórum)


2017. jan. 9. 12:55

Valaki keresett villanyszerelőt és nem talált, nem tudom sikerült-eneki, de én is így voltam hogy sürgősen kellett vezetéket cserélni a falban és én itt találtam végül:

www.fix24.hu

Itt megadod hogy mi a munka és páran felhívnak, én nem a legolcsóbbat hívtam, hanem a leggyorsabbat, mert nagyon sürgős volt. De legalább lehet értékelni a munkájukat, és így láttam hogy nem csak gyors de jó is.

Na remélem tudtam segíteni, pá

18. febeee (válaszként erre: 17. - Kisnoki)
2009. okt. 7. 09:31
Szia, én Tarnay Tündét ajánlanám, szépen dolgozik, és mindig szem előtt tartja a tulaj igényeit. :) Web-en megtalálod az elérhetőségeit.
2009. jún. 22. 20:10

Hali!Valaki tud ajánlani egy normális tervezőt?

Fürdőszobát kellene kialakítani egy régi téglalakásban.

16. febeee (válaszként erre: 5. - KLMárti)
2009. márc. 19. 11:26
Szia! Számolok neked is hamarosan valamit, hogy mennyiből lehetne megoldani a szoba ketté választását, és hogy ez mennyibe kerülne, illetve teszek javaslatokat a fűtésre! Amint megvagyok vele megírom!
15. febeee (válaszként erre: 13. - Dogiz)
2009. márc. 19. 11:24
Okés! Én javaslom a szigetelést! :)
14. febeee (válaszként erre: 11. - Dogiz)
2009. márc. 19. 11:23
Hmmm...akkor az még zsákos kiszerelésű Terranova lehetett, mert 15 évvel ezelőtt még nem volt elterjedt a vödrös műgyantás! Szerintem mindenféleképpen szigetelj, mert ha van, volt salétrom szükséges, és figyeljetek a sólekötésre! Üdv: Bea
13. dogiz (válaszként erre: 12. - Febeee)
2009. márc. 19. 11:15
Akkor javaslod te is a szigetelést.
12. febeee (válaszként erre: 9. - Dogiz)
2009. márc. 19. 11:13
Én erre csak azt tudom mondani, hogy valószínűleg belülről is 2-3 mm-es glett van fent, ami nem túl vastag! Tovább a ház az ablakon keresztül szellőzik, nem a falakon keresztül!
11. dogiz (válaszként erre: 10. - Febeee)
2009. márc. 19. 11:13

Vagy 15 éve vakoltuk, ha jól emlékszem Terranova ( de semmi képen nem kőpor) a gond az, h. az elmúlt nyáron a lakás régi részét (2 szoba) mivel alul salétromosodott szigetelni kellet, vályog - tégla ki, helyette szigetelés 2-3 sor új tégla sőt vagy 4 méteren még új alap is került, kívül bepucolták, de ez a régi építésű rész alul szürke simitott, felül meg sárga vakolat, a lakás 3/4 része újonnan épült a '90-es években, az még bírná, de a felújított nagyon ronda és valamit csinálnunk kell vele. Ezért kérek ötleteket:)

Köszönöm.

10. febeee (válaszként erre: 2. - Dogiz)
2009. márc. 19. 11:03
Szia! Meg tudnád mondani milyen nemes vakolat van a házon? Vagy még kőporozva van? Vannak repedések a falon? Mert ha igen, akkor mindenképpen kell hungarocell-ezni! Utána arra kell egy glett, és utána már rá lehet húzni a nemesvakolatot! Így szép is lesz és jó is lesz! :) Azonban fontos hogy ha a falon van repedés, akkor takarni kell a hibákat, sima felületet kell elérni, mert így az új felületen nem fognak a régi repedések mutatkozni! Továbbá: az újraszinezésnek még van egy hátránya mire szintén oda kell figyelni, méghozzá ha nincs jó felület előkészítés akkor könyen előfordulhat( mivel nem egyformán húz a fal, néhol jobban szív) hogy foltos vagy stócos lesz! Ezekre figyeljetek szerintem oda! Remélem tudtam segíteni! Üdv: Bea
9. dogiz (válaszként erre: 4. - Alfoldi13)
2009. márc. 19. 11:00
Szia! nem tudom, h. a szigetelést nekem szántad-e vagy sem, (2.es hozzászóló) a józan paraszt ész tényleg a szigetelés mellet voksol, DE!! - az is kérdés, h. nem csomagoljuk - e túlságosan be a lakást? a természetes szellőzést sem szabad meggátolni, persze tudom vannak ablakba szerelhető szellőzők meg mindenféle újítások, de nekünk ilyen nincs.
8. febeee (válaszként erre: 7. - Szamó)
2009. márc. 19. 10:55

Szia!


Én nem javasolnám a folyosóra tenni a lépcsőt!

A saját házamba is úgy volt hogy a nappali+konyhából vettem el a teret, egy pici fordulót rakattam csak a lépcső aljába! Az enyém fém váz és rajta fa lépcsőfokok. Azért választottam ezt, mert a ház belülről mediterrán stílusú, a konyha is az, és a kovácsoltvas váz nagyon illett a helyiségbe!

7. Szamó (válaszként erre: 6. - Febeee)
2009. márc. 19. 10:43

Köszi!


Nagy a dilemma, mert ha a folyosóra tesszük a lépcsőt, akkor max. 60 cm széles lehet.

Valószínűleg marad a nappali. nnan viszont nagyon sajnálom elvenni a helyet egy lépcsőnek......

6. febeee (válaszként erre: 3. - Szamó)
2009. márc. 19. 10:26

Szia!


Nos mivel nem ismerem a házatokat, ezért csak általános dolgokban tudok segíteni! Lépcsőt szerintem maximálisan érdemesebb készíttetni, mint egyet áruházban venni, lehet kicsit drágább, de a ház értékét nagyban növeli és esztétikailag is szebb, ráadásul tartósabb. Itt van pár tanács: Alapvető követelmény, hogy a lépcső járóvonalán a fokainak magassága és szélessége azonos legyen. A lépcsőfok magassága legfeljebb 20 cm lehet, ám a kényelmes lépcsőn járáshoz a 16,5 cm-es lépcsőmagasság az ideális. Ezzel legyen arányos a fokok szélessége is. A 34 cm-nél szélesebb lépcsőfokok botlásveszélyesek, a 23 cm-nél keskenyebbekről meg könnyen megcsúszhat a lábfejünk. Aztán: A fokok hossza is lényeges, mivel a lépcsőn nemcsak járni kell, hanem időnként a terjedelmesebb berendezési tárgyakat is ezen a lépcsőn kell fel, vagy lejuttatni a különböző szintekre. Ezért a lépcsőkar szélessége legalább 80 cm legyen, ha pedig fordul, akkor célszerű min. 1 m hosszúságú fokokkal számolni. Ezen felül még egy szempontra ajánlatos figyelni, mégpedig a lépcsőkar feletti szabad belmagasságra, amely min. 2 m, de inkább 2,2 m legyen. Árakról így látatlanban nem mernék mondani semmit, de ha megfogalmazódott az igényetek, akkor szóljatok és szívesen segítek vállalkozót találni! Üdv: Bea

2009. márc. 19. 10:14

Szia!

Nekünk olyan problémánk van, hogy viszonylag nagy a hálószobánk (5x4x3m), amelyen osztozunk az 1 éves kicsi fiacskánkkal. Mivel férjem erősen horkol, ezért Kristóf fiunk mindig felébred, amikor lefekszünk aludni. Nyáron szeretnénk két felé választani ezt a szobát, egy hálóra és egy gyerekszobára. Két ajtó van a szobához, szóval azzal nincs gond, sőt a villanyszerelés is megoldott, mert mindkét ajtó mellé van villanykapcsoló szerelve, viszont a belső szobában, ami a háló lesz, nincs se fűtés bevezetve, se ablak nincs rajta. ezenkívül nagy álmunk egy külön gardróbszoba építése. Csak aza problémánk, hogy összesen kb.300e Ft-unk van rá, hogy ezt megoldjuk. Tudsz adni ötletet, hogyan tudnánk spórolni?

2009. márc. 19. 10:08
lépcsőt általában a helyre szokták csináltatni ott minden cm számit hogy egyens vagy csiga helykérdés az egész és pénz is.. a szigetelésre mindenképp szükségvan mert a fütésárak sokszorosát hozzák...paraszti ész tanácsolja nektek
2009. márc. 19. 09:59

Szia!


Nekem lene is egy kérdésem!


Szeretnénk a kertes házunk padlását átalakítani úgy, hogy egy lakható szoba legyen. A ház kb. 100 éves, de nagyon jó állapotban van. Párom családja építette. Mikor beköltöztünk teljesen felújítottuk, átalakítottuk. Falakat vettünk ki, ajtót befalaztunk.... A régi padlás feljáró most a fürdőszobánkban van, lezárva, lépcső nélkül. Úgy gondoltuk, hogy azt bebetonoznánk és máshol alakítanánk ki egy új feljáratot, a mostani folyosóról, esetleg nappaliból. Nagy gondunk a lépcső, ami oda vezetne. Régen a konyhából ment fel egy sima, ezer éves lépcső, ami jó meredek volt. Persze azt "kidobtuk". A belmagasság 3 méter. Milyen lenne egy jó lépcső? Egyenes? Esetleg csiga? Fa? Kb. mennyibe kerül? Hogy érdemes venni: készen vagy inkább csináltassuk valakivel?


Ha tudsz segíteni, kérlek írj.

Előre is köszönöm!

2009. márc. 19. 09:56

Szia! mi épp az idén akarjuk a lakást kívül bepucolni. Jelenleg nemes vakolattal van, de a tavaly a belül tataroztuk, most meg kívül szeretnénk. Az a nagy gondunk, h. nem tudjuk eldönteni, érdemes - e szigetelni (hungarocell) vagy csak szintén vakolatot tegyünk rá.

Olyat is hallottam, (még nem néztem utána) hogy a szigetelésre állami támogatás is igénybe vehető.

Ha ezekben tudtok tanácsot, adni, v. tapasztalatot megosztani, szívesen veszem.

2009. márc. 19. 09:47
Sziasztok! Ha valakinek ilyen jellegű problémái vannak, az nyugodtan írjon, és megpróbálok neki segíteni! Sokan nem tudják ugyanis hogy hol lehet egy építkezésen spórolni úgy hogy az nem megy a minőség rovására!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook