Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Próbálta már valaki az INSUmed diétás port? Ha igen, milyen sikerrel? fórum

Próbálta már valaki az INSUmed diétás port? Ha igen, milyen sikerrel? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... ❯❯
1455. Éhes (válaszként erre: 1454. - Zuzupetaz)
2017. jan. 11. 15:12
Kitartás! Menni fog, csak a gyomornak idő kell!
1454. zuzupetaz
2017. jan. 11. 14:28
Köszönöm hogy tartjátok bennem a lelket, mindenképpen fogom mondani a dokinak, hogy nem érzem jól magam. Most ittam egy cappucinot édesítővel, de később ráfanyalodom majd egy teára is.
1453. erica06 (válaszként erre: 1436. - Horvi1984)
2017. jan. 11. 14:10
Kedves horvi1984 nagyon szépen köszönöm a segítséget és azt hogy ilyen sok időt szántál rám.Nagyon sokat segítettél.Legyen szép napod!😃
1452. erosr (válaszként erre: 1432. - Éhes)
2017. jan. 11. 14:09
Köszi :-) amúgy a mai nap már jobb :-)
1451. erosr (válaszként erre: 1433. - Éhes)
2017. jan. 11. 14:08
Szia, kb 7-8 kg-ot.
1450. Éhes (válaszként erre: 1449. - Horvi1984)
2017. jan. 11. 13:52
Szia! Kihez jársz Debrecenbe?
1449. horvi1984 (válaszként erre: 1444. - Zuzupetaz)
2017. jan. 11. 13:34
Jogos, szerintem is könnyebb a szerveztnek, de itt az inzuliningadozás miatt van sztem ez a nagy megkötés. A doktornőm szerint, ha jó az ebéd, akkor nem szabad utána estig éhes lenni. Akkor rossz az ebéd, ha megemeli az inzulinszintet (magas a glikémiás indexe). A példája szerint ebéd után egy krémes és tuti már 2 óra múlva szétvet az éhség.
1448. Éhes (válaszként erre: 1444. - Zuzupetaz)
2017. jan. 11. 13:25
Beszélj a dokiddal. De próbáld ki a meleg teákat! Nekem jó volt. Üresen iszogattam.
1447. Elszántnő (válaszként erre: 1444. - Zuzupetaz)
2017. jan. 11. 13:24

Szegeny...nagyon sajnalak...bizom benne valahogy talalsz ra megoldast erre az ehseg helyzetre...

Beszeld meg a dokoddal...birtos talal ra megoldast...

1446. horvi1984 (válaszként erre: 1442. - Zuzupetaz)
2017. jan. 11. 13:24
Most jut eszembe, hogy az elején mondta dokinő, hogy egy kis répa, uborka belefér. Azt is mondta érdemes magamnál tartani, hogy ha bármikor rosszul vagyok, akkor azt rágcsáljam.
1445. Éhes (válaszként erre: 1439. - Elszántnő)
2017. jan. 11. 13:22

De jó!Akkor folytatod! Óvatosan...

Megvolt a 2 nap. Egész jól bírtam. Sok gyömbértea volt a segítségem 😊 Most ebédelek! Nagyon jó érzés. Kicsi köles. Csirkemell fűszeresen sütve. Sült cékla répa brokkoli!

1444. zuzupetaz (válaszként erre: 1443. - Himiko)
2017. jan. 11. 12:54

Megeszem. Bár nem mérem le minden egyes alkalommal, inkább szemre nézem a mennyiséget. És jól is lakok ebédkor. Nem értem, hogy miért nem lehet kevesebbet enni délben és valamit engedni délelőttre és délutánra. Eddig mindig azt olvastam, hogy 5-ször kell enni, keveset, és nem jó ha hirtelen telepakoljuk a picakot.

Igazából nem is az éhség zavar, hanem a fejfájás, a fáradtság, levertség.

1443. Himiko
2017. jan. 11. 11:54

Szegénykém :/ érdekes. Megeszed az előírt kaloria mennyiséget? Vagy iszol sok folyadékot?Tudom nem mindenki nézi, de én mindig meglesem az ebédem kaloriabázison :p

Valamint azt is hallottam hogy ha éhes vagy igxál meg egy kis meleg teát, cukor nélkül az is tud segíteni. De ne kövezzetek meg ha nem segít énis csak olvastam :p

1442. zuzupetaz
2017. jan. 11. 11:16

Hát az nem volt itthon, csak mogyoró, héjas, abból ettem pár szemet.

Majdcsak elmúlik ez az érzés, most úgy gondolom, hogy a reggel -este csak turmix kevés nekem... :-(

1441. horvi1984 (válaszként erre: 1440. - Zuzupetaz)
2017. jan. 11. 10:34
10 szem kesudió csodákra képes! Az nem bűnözés!
1440. zuzupetaz
2017. jan. 11. 09:07
Sziasztok! Éhes vagyok! Folyamatosan! Most ittam meg a port, de mr korog a gyomrom, fáj a fejem, 9 óra van, mi lesz délig? Ez a második hetem, pénteken megyek vissza a doktonőhöz, de én folyamatosan éhes vagyok. Azt hiszem ez mára ért el a csúcsra, konkrétan korog a gyomrom és teljesen le vagyok gyengülve. El vagyok keseredve...
2017. jan. 11. 07:02

hosszú hetek kihagyása után ismét elkezdtem ma a kúrát

82.3 voltam most reggel, szeretnék 70kg lenni...de most nem úgy fogyózók hogy eddig.

Minden adag port felezek és mellé eszek valami kevés szilárd ételt a savam miatt hogy többet ne ismétlődjön meg ilyen durván a helyzetem.

Sok sikert kívánok az újaknak ez a por maga a csoda továbbra is azt mondom...

1438. Éhes (válaszként erre: 1436. - Horvi1984)
2017. jan. 11. 06:14

Szia!

Nekem is segít 😊 Jó olvasni hogy komolyan veszed! 3.nap. Ma ebéd😃

1437. Himiko
2017. jan. 10. 21:28

Én is körülbelül 1 hónapja kezdtem és jó tapasztalni a sikereket :D Anno a fórumba is irták hogy 2 hét után elég rutinos leszel benne és nem leszel annyira éhed. Én amióta elkezdtem érzem hogy több az energiám is. Nagyon sok höldséget eszem csirkével esetleg levest,édesburgonyát esetleg barnarizs.

Kenyeret nem igazán ettem mióta elkezdtem az insumedet :) Én is yoghurtba teszem most a poromat, az eper rebarbara nagyon finom úgy :3

1436. horvi1984 (válaszként erre: 1435. - Erica06)
2017. jan. 10. 20:44

Szia Erika!


Első két napa alatt csak port szabad enni, de 4-szeri étkezéssel talán nem túl vészes. Én kicsit szédülgettem.


Ezt követően az ebéd jellemzően párolt zöldség (zöldbab, brokkoli, répa, gomba, káposzta) és csirkemell. Sajtot például ehetsz nyugodtan, sok helyen kapni light trappista sajtot, sztem ízre maximálisan jó, és az javasolt is, mert sok benne a fehérje. A csirkemellett lehet bolondítani, variálni. Pl. az unalmas párolt zöldség csirkemellel (cíkokra vagdosva) be a tepsibe rá egy kis sajt, tejföl, s már teljesen más jellegű étel.


Kicsi barnább kenyér, (pl. abendbrot, glyxi kenyér), kicsi bulgur, hajdina, zab megengedett. Én kis csicseriborsót is rakok a párolt zölddség mellé.

Én jellemzően a helyi menza (B...... étterem - Debrecen) Paleo menüjét eszem, ha nem magam főzök/nejem főz. Érdemes ránézned a Blaháné kínálatára tippekért, vagy más paleo ételfutárok kínálatára, azok jellemzően jók, ha megfelelő alapanyagokkal készülnek. Sok időt töltöttem ezen újdonságok megismerésével, pedig pár éve paleoztam is, de már elfelejtettem a "szabályokat"

Van sok netes cikk, ami leírja az ételek glikémiás indexét.


A lényeg, hogy a zsír az nem olyan nagy gond, sok legyen a fehérje és az alacsony/közepes glikémiás indexű összetevő, zöldség, illetve a light-osabb húsok.

Alacsony/közepes glikémiás indexű és alacsony szénhidrát tartalmú ételek kerüljenek az étktezés középpontjába.


A savanyú káposzta is ideális és szezonális. Egy jó toroskáposzta zsírszegényebb kucuból?


Halat is nagyon nyomatja a doktornőm, nálam kevesebb sikerrel.

Ma pl. főzeléket ettem, ez már sztem bűnözésnek is elment, főleg, hogy tök cukros volt, de ha valami liszt és cukorszegény változat az is elképzelhető.

Sok levest eszek a diéta óta, pedig előtte utáltam. Jóanyám mondja mindig, hogy csak levessel lehet fogyni :)

L....-s csomagos sótlan kesudió nálam a mentő étel. (Egyre kevesebb fogy belőle)


A zsírszegény túró, tojásfehérje tele van fehérjével ezek is lehetnek az ebéd részei. (A sárgájában is van fehérje, de abban van más is (kolezterin, szénhidrát dögivel), az inkább sztem kerülendő. A tojást azt limitálja minden hozzáértő... pedig az anyatej után a legkiválóbb fehérjeforrás a tojás)


Doktornőm olyan kedves volt, a diéta elején leírt minden kis tudnivalót, adott recepteket, adott alapanyagokra tippeket.

Desszert nálam zabkása Eritritollal cukor helyett, avagy müllerben/konditermekben jó a választék a fehérje szeletekben, az is lecsúszik pár.


Sok zöldteát érdemes inni, elvileg az csökkenti a glikémiás indexét az ételeknek, de ha nem, akkor jó zsírbontó is. (kávé se kell annyi mellette)


Én a tofut imádom, jó fehérje forrás, de nem túl egészséges valami miatt, ezért ritkán eszem.


Ha úton vagyok mindig a kajárdákat taktálom jobbnál jobb kéréseimmel: kínai párolt brokkolival, gyros párolt zöldséggel, vagy csak krumpli nélkül, hamburger zsemle nélkül... :)

Vagy olyankor ebédre por/insumed szelet, s akkor este eszek ebédrevalót.


Ja, a napi egyszeri étkezést sehogy sem kell bírni, mert reggel este a por is laktat sztem! Pl. reggel joghurt light-ba sztem teljes értékű reggeli, néha küzdök a megevésével :)


A gyomor hamar összeszűkül, s egyre kevesebb is elég lesz folymatosan. Na meg a sikerek segítenek a kitartásban. Ha éhes vagyok megnézem az emailben kapott táblázatot az eddigi fogyásokról. :):):) Azzal jól is lakom!


Nekem van zöldségpárolóm. Egyszerű, könnyű a párolás, és finomabb a zöldség. Pl. a brokkoli nem platty, hanem ropogósabb.

Metroban mindenből van 2,5kg-os, azokból veszel 5 zacskót, s mixelsz magadnak nyárig, amikor meg előtérbe jöhetnek a friss saláták :)

Holnaptól akciós az A****-ban a kontakt grill, elvileg azzal finomabbak leszenk a húsok, meg az is megkönnyíti az ételek készítését, pl. jöhetnek a grillezett zöldségek!


Remélem segít a hosszú irományom.


Üdv,

Az egyetlen pasi itt :):):)

1435. erica06
2017. jan. 10. 19:45
Sziasztok Kedves fogyi társaim!Én is belekezdek az Insumed diétába.Kérlek benneteket aki régebb óta benne van segítsen engem ötletekkel hogy mit szabad és miket szoktatok főzöcskézni.Én úgy tudom a rágó nem tilos.Ki hogy bírt átállni az egyszeri étkezéshez?Várom a segítségeteket.Előre is köszönök minden hozzászólást!Erika
1434. Éhes
2017. jan. 10. 19:44
Jajj! A szomszédom most adott át 3 töltött lángost!😆 Az illata bejárta a házat. Belefájdult a fejem. Ott hagytam a családom enni😂
1433. Éhes (válaszként erre: 1429. - Erosr)
2017. jan. 10. 19:13
Mennyit kell fogynod?
1432. Éhes (válaszként erre: 1429. - Erosr)
2017. jan. 10. 19:12
Ma a 2.napom. Már várom a holnapot nagyon! Kitartás! 😊
1431. horvi1984 (válaszként erre: 1430. - Zuzupetaz)
2017. jan. 10. 18:27

A doktornőm szerint előtte kell inni. A köztudatban a fehérjeitalokat edzést követően ajánlott. Ez az insumed gyakorlatilag egy fehérjeital.

Idd meg előtte, utána meg egyél egy fehérjeszeletet :)

1430. zuzupetaz
2017. jan. 10. 17:22
Sziasztok. Edzés előtt vagy után isszátok a shake-et?
1429. erosr
2017. jan. 10. 17:14
Sziasztok ! Én ma kezdtem, hát mondanom sem kell ez az első nap :-( nagyon éhes vagyok :-( .... viszont nagyon sok vizet ittam, az kicsit elveszi az éhségemet :-)
1428. Éhes
2017. jan. 10. 06:36
Szép napot mindenkinek! Üdv az 1fiúnak! 😊
1427. Éhes (válaszként erre: 1423. - Pötttyös)
2017. jan. 10. 06:26
Igen! Holnap csirkemell sok sok zöldséggel! Nagyon jó lesz!😊
1426. Éhes (válaszként erre: 1424. - 727c94de4a)
2017. jan. 10. 06:24
Jajj legyen igazad! Mindennél jobban vágyom a minusz 20kg.-ra!
❮❮ ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook