Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Próbálta már valaki az INSUmed diétás port? Ha igen, milyen sikerrel?

Kategória: Összes fórumtéma » Diéta & fitness » Más diéták

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

2000. namor2017-04-24 20:34
Üdv! :)

Sok sikert a további fogyásodhoz!

De biztos jó ötlet, hogy kihagysz étkezéseket és nem eszel?
Mindenki azt hangoztatja, hogy enni kell, nem szabad éhezni és koplalni. És az étkezések kihagyása sem jó dolog hosszútávon.
(válasz Elszántnő 1999. hozzászólására)

1999. Elszántnő2017-04-24 06:41
Sziasztok
Mindig a saját tapasztalatomat írom meg, ezzel erősítve az újonnan érkezőket,
8 hónapja hogy elkezdtem, ez a tápszer maga a csoda nekem, csak pozitívan tudok róla írni én is.
Soha nem számoltam a bevitt kalóriát és most sem teszem, nem tudtam volna úgy étkezni az biztosra mondom idegesített volna.
Nagyon nagyon szépen alig 3 hónap alatt leadtam 18kg-ot
Sok nyavaja érte el a torkomat, de nem a por miatt,akit érdekel az a naplómban elolvashassa mert a fogyásom kezdete óta vezetem, sok erőt onnét is veszek magamhoz.
A leadott kg megtartása a legnehezebb én úgy érzem annak aki hízékony,márpedig aki itt van az mindenki hízékony szerintem.
Tulajdonképpen egy egy elcsábulást leszámítva úgy étkezem mint a kúra ideje alatt majdnem.
Ha nem így tenném ragadnának rám a kg-ok.
Reggel port iszom meg, délben ebédelek, este semmit sem eszek még port sem.
Persze most ismét fogyni szeretnék tovább még ,,a naplómban említett okok miatt egy két kg vissza jött...
Sok sikert kívánok mindenkinek,
Olvasom a fórumot csak mostanában ritkábban írok ide...

1998. namor2017-04-23 21:43
Szívesen :)

A tápszerről pár szót még lehet ejteni. Volt már aki elég durván támadta és olyan dolgokat állított amik nem voltak igazak. Vissza tudod olvasni lejjebb, ha akarod.

Ez egy ellenőrzött tápszer. Folyamatos laborkontroll alatt van. Az összetevőit nyilvánosan meg lehet nézni.

Vitaminok, ásványi anyagok, fehérjék, rostok stb. Alacsony a kalóriatartalma és optimális összetétele révén nem vált ki jelentős vércukor emelkedést.
(válasz Adristvan 1996. hozzászólására)

1997. namor2017-04-23 21:17
Helló!

Én már nem iszom a tápszert másfél hónapja.

A diétám elején a doki nekem 1000 kcal-s étrendet határozott meg.

Ettem szinte mindent: rizs, burgonya, tészta, főzelékek, levesek, húsok: sertés, pulyka, csirke, hal (konzerv hal is). Hurka, pörköltek, felvágottak, tofu, sajt, túró stb. Instant levesek, konzervek.
Zöldségek és savanyúság. ( sok cékla, karfiol mert imádom)

Tehát elég változatosan ettem. A titka annyi, hogy az 1000 kcal-t nem léptem túl + ugye a 2 turmix és ennyi volt a napi adag.

Pár dolgot viszont nem ettem. Például: gyümölcsök, kenyér és pékáru, csokoládék, édességek, sütemények.

Inni csapvizet és ásványvizet meg teát (cukor nélkül) ittam. Ja és kávét feketén, max. édesítőtablettával.

Később annyiban módosult az egész, hogy mikor 18 kilót leadtam, már csak 800 kcal volt a főétkezésem.
(válasz arvi 1995. hozzászólására)

1996. Adristvan2017-04-23 20:41
Nagyon köszönöm!
(válasz namor 1991. hozzászólására)

1995. arvi2017-04-23 17:10
Hali!
Az engem is érdekel hogy miket esztek és mennyi a kalóriabeviteletek? Nekem a doki nem szabott meg keretet - talán mert " csak" 10 kilótól kell megszabadulnom. Azért jó lenne egy kicsit felpörgetni a dolgot

1994. namor2017-04-23 12:24
Szia!

Köszönjük, hogy leírtad a történetedet!
Nagyon ügyes vagy és jó olvasni, hogy sikeres a fogyókúrád és pozitív irányba mennek a dolgok.

Csak így tovább és sok erőt, kitartást a további kilók legyőzésében :)

Te számolod a kalóriákat pontosan? Nem vagy éhes az étkezések között?
(válasz Bobóka13 1993. hozzászólására)

1993. Bobóka132017-04-22 08:16
Sziasztok, Én Február közepe óta csinálom, és heti-2 heti rendszerességgel olvasom a bejegyzéseiteket, ami nagyon sok energiát és biztatást ad nekem. 180cm vagyok és 96 kg voltam, ANNYIRA jó ezt mondani VOLTAM, és remélem sosem leszek megint ennyi. Autoimmun betegség miatt 1.5 éven keresztül szteroidokat kellett szednem, majd ezt követően egyéb terápiákat kaptam, amik nagyban segítették szinten tartani a betegségemet. Viszont ez idő alatt a fáradság,fájdalmak gyógyszerek hizlaló hatása és egyben a lustaságom miatt felcsúszott plusz 25 kg, ami nagyon megviselt...Mikor befejeztem a kezelést, úgy döntöttem változtatnom kell ezen és akkor találtam rá erre a diétára.

Mielőtt kiderült, hogy beteg vagyok rengeteget mozogtam, Kézilabdacsapat tagja voltam, heti 2x úsztam és heti kb 20 kilóméter megvolt esténként. De a betegség miatt mindent abba kellett hagynom, mivel nem javasolták illetve nem is bírtam csinálni... Ahogy lement kb 10 kg, sokkal több energiám volt és úgy döntöttem lassan visszaállok a mozgásaktív életformához, lassan de idővel remélem egy bizonyos szintre feltudom magam tornázni.

Reggel mértem magam 84,4kg voltam. Mikor felkeltem azt kívántam bárcsak 85 kg alá mennék, és sikerült. Nagyon boldog voltam és ez energiával tölt, és ilyenkor mindig egy kicsivel kevesebb vágyat érzek ahhoz,hogy édességekhez nyúljak. Nekem a napi 3 liter víz általában megvan, mikor tanulok, valamiért többet iszom, akkor megvan a napi 4 liter is, ami tudom már nem annyira egészséges..

Pár dolog, amit változtattam az elmúlt 2,5 hónapban:
Én a shaket eleinte mint mindenki 1,5%-s tejjel fogyasztottam, de megtaláltam az Insumed oldalán, hogy ezt helyettesíthetem 1,5% joghurttal, vagy zsírszegény túróval is. Ez nekem nagyon jól jött, mert ezek sokkal jobban laktatnak mint a tej, ráadásul imádom a natúr joghurtot. Méghozzá a vaníliás insumed, joghurt és fahéj(Én mindig kutyulok egy kávés kanál fahéjat a tápszerhez, mivel imádom) isteni finom! (De a többivel is nagyon jó).

Elnézést, hogy ennyi mindent írtam, lehet nem érdekelt tieteket, de remélem valakinek én is tudtam ezzel a kis történettel segíteni! Nagyon Jók vagytok! Mindenkinek sok sikert kívánok a célja eléréséhez!

1992. namor2017-04-20 23:35
A Google keresőjébe, ha beírod 'insumed' beadja a magyar oldalt, ahol sok-sok infó van.
(válasz Adristvan 1990. hozzászólására)

1991. namor2017-04-20 23:29
Helló!

Hát hol is kezdjem?! :)

Ez egy orvosi felügyelettel végezhető diétaterápia.
Sok másik diétához hasonlóan ez is a kalóriadeficit elvén alapul.

Először egy testösszetétel mérésre kerül sor, ahol megmérik a zsír és izomtömegedet ill. a folyadékszintedet. Utána meghatározzák az alapanyagcserét és ez alapján egy program kiszámolja a napi kalóriabevitel nagyságát. Zsír, ch és fehérje arány is kiszámításra kerül.

Ezt a főétkezéssel fogod bevinni naponta. A reggeli és a vacsora kizárólag csak INSUmed tápszer tejjel elkeverve.

Csak 3-szor ehetsz egy nap. Reggeli, ebéd, vacsora. És az étkezések között is tartani kell egy időpontot. Gyakorlatilag bármit ehetsz ( kivéve ha van valami bajod- allergia, cukorbetegség, stb)
De azért kerülni kell az alkoholt a sok gyümölcsöt és a süteményeket, édességeket.

Inni csak vizet vagy teát ( cukor nélkül) ajánlott.

2 hetente pedig kontroll, ahol egy újabb méréssel nyomon követik az elmúlt időszakot. Szépen lehet látni majd, hogy zsírból vagy izomból fogysz. És így lehet időben korrigálni az étkezésen. Továbbá megtudjátok beszélni az esetlegesen felmerülő problémákat.

Az első alkalomra érdemes vinni egy friss laboreredményt. Sok infót és segítséget jelent az orvosnak.

Az árak! Változó. Orvosa válogatja. A tápszerből 1 adag, 2 hétre elegendő. Az ára 10 000 és 14000 forint között van. A konzultáció pedig 3000 és 10000 között.

Üdv,
Namor
(válasz Adristvan 1990. hozzászólására)

1990. Adristvan2017-04-20 22:23
Sziasztok! Nekem az orvosom most ajánlotta ezt a fajta diétát. Írnátok róla? Érdekel minden. Orvosi konzultáció hogy megy, mennyi, milyen sűrűn kell menni stb. Köszi előre is!

1989. namor2017-04-17 18:21
Nincs mit :)
(válasz hanna75 1988. hozzászólására)

1988. hanna752017-04-16 21:38
Köszönjük Namor! :)

1987. namor2017-04-14 10:25
Áldott, békés húsvéti ünnepeket kívánok mindenkinek!

1986. hanna752017-04-14 10:11
Áldott, Békés Húsvét ünnepet mindenkinek!!!

1985. gicca012017-04-13 20:01
Kellemes hosszúhétvégét mindenkinek!
És Kellemes Húsvéti Ünnepeket.

1984. hanna752017-04-13 18:35
Köszönöm Gicca01!
Kitartás! Gratulálok!

1983. gicca012017-04-12 06:36
Sziasztok!
Hanna75 gratulálok! Megy ez szépen!
Hála nálam is megindult ismét már megvan a -12kg.

1982. namor2017-04-10 08:58
Nincs mit, Violet :)

Sikeres fogyást kívánok neked!

Szép napot!
(válasz Violet5909 1980. hozzászólására)

1981. hanna752017-04-10 08:55
Sziasztok!
Megmértem magam. Pont 3 hete kezdtem el, ma reggel -4kg-mal vagyok kevesebb.Végre van már érezhető változás :)

1980. Violet59092017-04-09 17:16
Köszönöm szépen "namor", akkor nem nekem való, mert zöldségfehérje fogyókúrás italport keresek (esti zöldség mellé fehérjeként). De lehet, hogy egyszerűbb, ha veszek barnarizs és borsó fehérje lisztet, 400 gr 2300 forint és azt öntöm fel vízzel a nyers és párolt saláta mellé. 2-es cukorbetegként le kell fogynom, de nem akarok tejtermékeket fogyasztani.
(válasz namor 1979. hozzászólására)

1979. namor2017-04-09 15:38
Helló!

tejfehérje,tejsavópor, szójafehérje izolátum, tejsavó fehérje.
(válasz Violet5909 1978. hozzászólására)

1978. Violet59092017-04-09 13:55
Meg tudja valaki mondani, hogy az INSUmed porban tejsavó fehérje van vagy zöldség fehérje? Köszönöm.

1977. Elszántnő2017-04-09 06:11
Nekem is szornyu gyomorsavam lett...persze mas is hozzajarult...4-5 honapig napi ketszer kellett a savlekotot szednem...valosaggal szetmarta a torkom...
Vezetek naplot a hoxan ott minden tapasztalatomat leirom...
(válasz arvi 1975. hozzászólására)

1976. Birkin2017-04-08 19:51
Én is nagyon várom az ebédet, a minimum 4 órát bírom csak kivárni, de az esti por előtt az 5-6 órát simán kibírom.
(válasz arvi 1975. hozzászólására)

1975. arvi2017-04-08 16:27
Helló!
Volt mérésem, de a doki eddig még nem határozott meg konkrét kalória bevitelt és összetételt.... Sok fehérje kell, mert kevés rajtam az izom és. Ennyi.
Amúgy én kb 3 óra alatt megéhezek és mire kaja jön iszonyat gyomorsavam van órák óta. Valaki tapasztalat ilyet? És mit csináltok?
(válasz Birkin 1972. hozzászólására)

1974. Éhes2017-04-07 22:03
Szia! Összesen 10 kg ment le, aztn leálltam. Ettem mindent 😊 most kb 9 kg van meg. Igyekszem Mostmár figyelni. Aztn meglátom mire megyek..
(válasz Elszántnő 1969. hozzászólására)

1973. tanam2017-04-07 20:22
Sziasztok!
Március 3-án kezdtem. Az első két hét nagyon jó volt, most egy kicsit lelassult nálam is.
5 hét után tartok 3,5 kilónál. Jövő héten megyek méredzkedni.
A ruhákon érzem jobban a pozitív változást.:)

1972. Birkin2017-04-07 12:54
Volt mérésed? Mert akkor a rendszer pontosan megmondja, hogy mennyi kcal, hány g fehérje/szénhidrát/zsír.
Én vegyes koszton vagyok, 600 kcal, 45 g fehérje, 60 g szénhidrát, 20 g zsír. Zsiradékot nem használhatok a főzéshez, ez a 20 g a tejtermékekből, húsból összejön.
(válasz arvi 1970. hozzászólására)

1971. hanna752017-04-06 17:16
Szia Arvi!
Rajtam rengeteg az izom, tehát ez nem lehet a közös a lassú folyamatban :)
A cal. úgy tudom wgyénileg be kell hogy legyen állítva.
Nekem:
reggeli:insumed( 200 cal. durván számolva)
ebéd: 700 cal.(fehérje és ch. ill. zsìr is meghatározva)
vacsi: insumed
Kaptál 1 kis füzetet, abban a táblázatban nekem bekarikázta a drnő a rám vonatkozó adatokat. Azt figyelem. +kalóriabázis
Remélem,segítettem :)
Sok sikert!
Egyébként én is 2 hete,03.21.-én kezdtem és 1,5 kilónál járok, de előzőekben olvashatod miken menzem keresztül :) Én bízom benne, hogy elindul. Annyi jó pl. van itt előttünk.Kitartás!!!