Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A Világegyetem benned van - tudatában vagy ennek, vagy sodródsz? fórum

A Világegyetem benned van - tudatában vagy ennek, vagy sodródsz? (beszélgetős fórum)


2009. márc. 25. 18:10

Sziasztok!

Az én gyermekkorom maga volt a csoda, főleg így utólag nézve.Pedig szegénységben nőttem fel. A családdal együtt sok nehézségen mentünk át. Volt részem politikai üldöztetésben, fenyegetettségben. Kicsi koromban ,már 6-7 éves koromtól kemény munkával teltek a nyári szünetek. Mégis minden olyan csodálatos volt,fényes ,ragyogó. Úgy emlékszem mindenkit,mindent ismertem,nem csak úgy,hanem igazán legbelül.Minden ismerős volt és mégis új. Úgy éreztem minden közel van hozzám, s minden az enyém. Mára megszürkült az egész, s minden, mindenki olyan távolinak tűnik, még a szeretteim is. Hova lett a csoda?

Biztosan most is itt van bennem,jó lenne újra megtalálni.

6. c4f059c04b (válaszként erre: 1. - 362f169ace)
2009. márc. 20. 15:46
Szia! Igazad van. A gyerekkor nemcsak mesés gondolatokkal van tele. Kiszolgáltatottság és szorongás is rengeteg van egy szép gyerekkor esetében is.
5. 362f169ace (válaszként erre: 2. - Caravell)
2009. márc. 19. 08:48

Sziasztok,

Köszi Caravell a korrekciót, éjjel 3-kor nem volt elég lendületem elővenni a kötetet, s ezért hibás vagyok, mert ilyen minőségű szöveget csak kristály tisztán szabad leírni.

Mea culpa.

------------------

Most írhatnék hosszan is és röviden is.

Az utóbbit választom - egyenlőre.

A bennünk lévő Mindenség felismerése és az arra való támaszkodás túlnyomóan "hozott anyag", gyermekkorunkból hozott anyag.

Arról szeretnék beszélgetni, hogy ki mennyire érzi azt, hogy a gyermekkora meghatározza mostani viselkedését?

Tudom, hogy "hivatalosan" ezt egy pszichiáter szokta megállapítani, de most érdekes lenne, hogy ki hogyan érzi?

Üdv: Travels

4. a9e1c02a7b (válaszként erre: 1. - 362f169ace)
2009. márc. 19. 08:48
Azt hogy érted, hogy a gyerekkor nagyon sokat gyengít az embereken?
3. Promama (válaszként erre: 1. - 362f169ace)
2009. márc. 19. 08:21

szia!


értem mit mondasz:))én teljesen átéltem ezt egész gyerekkoromban,mármint az univerzum létezését bennem és körülöttem.Éreztem tudtam,hogy a végtelen energia,ami alkotja a világegyetemet,rajtam is "áthalad" épít és rombol egyszerre.Saját versem:"együtt leszünk egyek és egyenlők a végtelennel"

2009. márc. 19. 07:44

Értem, hogy mit szeretnél nekünk átadni, igazad is van. Bár a kérdésedre válaszolva ennek néha tudatában vagyok, néha nem.

Azzal még csak-csak megbírkózom, hogy elhiggyem saját értékességem, a nehezebb, amikor minden sorscsapás között is "tudni" kell ezt az erőt és megtartani a belső biztonságot és nyugalmat!


Más: ne haragudj, hogy kijavítalak, de annyira bántja a szemem! Az idézet helyesen:

"...Csak ment és teregetett némán,

nem szidott, nem is nézett énrám..."

2009. márc. 19. 03:18

Sziasztok,

Tudom, sokszor próbáltak téged meggyőzni arról, hogy óriási erő van benned, és talán éppen akkor, mikor rohadtul gyengének érezted magad.

A gyermekkor nagyon sokat gyengít az embereken - sajnos.

Amikor más embernél - barát, szerelmi kapcsolat, kötődés bárkihez, stb. - keresed önmagad stabilitását, akkor homokra építesz házat.

A kőszikla te vagy!! Ezt el kell hitetned önmagaddal! Ha most úgy érzed, hogy majdnem összeesel, gyenge vagy, kevés vagy - akkor nem önmagad vagy, hanem egy "önmagadról kialakított kép"!!

Az én "tanácsom" (ha ilyet mondhatok):

TALÁLD MEG ÖNMAGADBAN AZ UNIVERZUMOT!

(Tuti, hogy benned van, csak te nem találtad meg. Ezt akarom kiáltani (és akihez személyesen élérek annak meg is tudom mutatni): A VILÁGEGYETEM BENNED VAN, CSAK TE A SZOBÁDBAN LEHÚZTAD A ROLÓT, OTT ÜLSZ A SÖTÉTBEN ÉS TÉPELŐDSZ.

Mit mondott József Attila?

"Hagyja a dagadt ruhát másra,

engem vigyen fel a padlásra!"

Érzitek ezt a kiáltást? AZ ÉVSZÁZAD MONDATA!!

Az Univerzumból jött az indulat: VELEM FOGLALKOZZ, ANYÁM !!!!!

"De ő ment némán, nem is nézett énrám"

...Mit modjak erre?...

...bocsi, kicsit elhomályosodott a szemem...

Ezt zen módon kell megélni. (Hétköznapi szóra lefordítva: "rá kell meditálni") Na ezzel sem lett érthetőbb...

"De ő ment némán, nem is nézett énrám"

Hányan éltük ezt át??...

Ó, Istenem mennyit tudnék segíteni, s mennyire meg van kötve a kezem...!

Üdv: Travels

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook