Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rosszul eszik, vagy csak túlaggódom? 4 hónapos baba napi 3x enne! fórum

Rosszul eszik, vagy csak túlaggódom? 4 hónapos baba napi 3x enne! (tudásbázis kérdés)


15. Leoness82 (válaszként erre: 14. - Egyed75)
2010. szept. 27. 12:02
Szia. Én úgy csináltam, hogy nappal sosem sötétítettem be, vagyis megszoktattam vele, hogy a nappal az nappal, amikor világos van, az éjszaka pedig éjszaka, amikor sötét. Ha nappal jól eszik, akkor éjjel nem erőltetném az evést. Főleg nem 5 hónaposan. Próbáld meg, hogy csak vizet adsz neki. Amennyiben nem válik be és sír az ételért, úgy persze megetetheted, de a kora miatt lassan szoktasd arra, hogy éjjel már ne egyen (ez miatt is lehet az álmatlanság, mi sem tudunk jól aludni tele pocakkal). Ha nappal is nehezen alszik el, akkor ne erőltesd az alvást kapközben. Vannak olyan picik (a közvetlen környezetemben is), akik sosem aludtak nappal, csak éjjel. A blogomon írtam egy cikket az alvásról: [link] és találsz további jó tippeket, dolgokat az oldalon. Sok sikert, itt ritkán vagyok, de ha megkeresel a MintaMókuson, ott szivesen beszélgetek még a témáról. Üdv,
2010. aug. 11. 11:07

Sziasztok!

Nagyon szeretném ha valaki segítene nekem. A kisfiam 5 hónapos lesz 19-én. Az első pillanattól nagyon keveset alszik átlag 7-10 óra/nap és a legrosszabb az hogy egy vagy másfél órás lebontásba (éjszaka is) . Eleinte nem volt elég a tejem és szerintem ezért kelt fel folyamatosan mert mindig kérte a cicit. Később 3 hónaposan elég lett volna de akkor meg a cicit nem fogadta el és ez így van a mai napig. Fejem rendületlenül de sajnos csak csökken a mennyisége és táphoz meg bébi ételhez kellet nyúlnom. A napi étkezések száma 2x bébiétel mennyisége kb 1 púpos evőkanál/ alkalom, anyatej 2x 1dl, táp 4x1dl. A gyermekorvos tanácsa próbáljam úgy etetni hogy egyszerre 2 dl egyen és nem kel fel mert tele a poci. És itt van a nagy gond nem eszik csak 1dl. Már próbáltam pépet és tápot de ő kiszámolja így is az 1dl. És csak eszünk meg eszünk éjszaka és nappal is. Ami nem jó mer nagyon fáradt már. A kedve nagyon jó, soha nem sír egyáltalán a súlygyarapodás is 3050g-ról 7350g, 50 cm-ről 71 cm szerintem ez jó. A probléma az alvás és nagyon nagyon nehezen alszik el! Kérlek benneteket segítsetek.

13. drnéni (válaszként erre: 12. - Jolán56)
2010. jún. 24. 07:47
És it csinál, amikor fentvan? Sokat sír? Régóta így van, vagy mostanság szokott rá?
2010. jún. 23. 18:52
5 honapos kislányom naponta 4szer -5ször eszik és keveset alszik 20 percenként fent van éjszaka is mit tegyek
2009. márc. 23. 14:11
Sikeeeer!!! 2 napja kiválóan eszik a bébi :) Leálltunka vízzel, csakis evés után iszik. Ilyenkor annyit adok neki, amennyit akar, mert úgy szívja, hogy majd' behorpad a homloka :))) Nagyon imádja.. Tehát étkezések között nem kap vizet és így nem telítődik el a pocakja, ezáltal szépen megeszi az adagját 4 óránként. Uzsira pedig már minden nap tejpépet kap friss gyümölcsökkel. Köszönöm mégegyszer a sok jótanácsot!!!!!!!!!!!
10. Leoness82 (válaszként erre: 7. - Vikó 26)
2009. márc. 20. 10:38
A tejpép is jó ötlet! Kipróbáljuk! Köszönet :)
9. Leoness82 (válaszként erre: 4. - Drnéni)
2009. márc. 20. 10:25
Remélem a sok víz lessz a baj... ezen nagyon elgondolkodtam és most lassítunk vele. Azonnal nem vonhatom meg, mert imádja. Meglátjuk. Köszönöm a tanácsot! Tényleg doktornéni vagy? :D
2009. márc. 20. 10:24
Köszönöm szépen a tanácsokat! Most ott tartunk, hogy tegnap kevesebb vizet adtam Mex-nek, mert talán valóban eltelítette a kis gyomrocskáját a sok plusz folyadék. Úgy vettem észre, hogy könnyebben is fogadta a tápit, de még mindíg volt kínlódás. Egyébként az elmúlt hetekben már 3dl vizet megivott naponta!! Az valóban nagyon sok! A hozzátáplálást már elkezdtük, de most azzal is lassítottam és csak kétnaponta kap tízórai után egy kis gyümit. Ma még csak reggeli volt, most alszik és ha felébred, megpróbáljuk a tízórait. Ma kevés vizet kapott, volt is hiszti reggel. El kellett vinnem sétálni, hogy megnyugodjon. Szerintem rendesen rászokott, imádja a vizet!! Megírom majd, hogyan alakultak a mai etetések.
2009. márc. 19. 21:40

4 hónapos a babád!

Nekem még ekkor volt tejem,de nem elég a gyerek orvos tanácsára el kezdtük a hozzá táplálást!

Hátha be vezetődnek az új izek,majd azt meg szereti!

A babák kb egy éves korukig szinte minden fél ételt szívesen fogadnak és szeretik a változatosságot!

Hátha ez meg hozná a kedvét az evéshez.

Persze beszéd meg a dokivalis,kezdetnek vannak orvos által fel írható tejpépek nem tápszerek,ezeket is nagyon szereti a lányom!

6. ice kuszi (válaszként erre: 1. - Leoness82)
2009. márc. 19. 21:34
Nálunk ugyanez volt a helyzet, két hós korától, és még most is tart. Azzal a különbséggel, hogy az én lányom a vizet sem akarta elfogadni, így tényleg fennállt a kiszáradás veszélye, rohantam is vele az orvoshoz nem egyszer! 5 hónapig egyáltalán nem evett sem ciciből, sem cumisüvegből, minden folyadékot kanalazni kellett! Én kétóránként "tömtem" féléves koráig, hogy valamit hízzon! 3210-el született, most 10 hósan 7600 körül van, sajnos nem lesz 8 kg egy éves korára! De ez van, én megtettem amit lehetett úgy érzem! Azért engem is furdal a kíváncsiság, hogy mit ronthattam el, hogy ennyire megutálta az evést! Hiszen két hós koráig nagyon szeretett enni, szinte egyfolytában cicin lógott!
2009. márc. 19. 13:14
nagyonn=nagyobb
2009. márc. 19. 13:13

Szerintem vízre egyeltalán nincs szüksége, semmilyenre! Ekkora gyerek folyadék- és tapanyagszükségletét is az anyatej (jelen esetben tápszer) fedezi, plusz folyadékra nincs szükség. Ezt nem mondta az orvos? Vízre csak nagy hőségben van szükség, az én lányom, aki 5 hónapos volt a 40 fokos nyári kánikulában, még akkor sem kapott/kért vizet, csak tápszert.

Én se tartom jónak, ha egy ekkora baba napi 3x eszik, bár 3 óránként már nem kellene, inkább 4. Ha így sem eszik többet, nincs is rá szüksége (az én lányom világéletében az "előírt" mennyiség kb. 2/3-át fogyasztotta, mégis jól fejlődött).

Nagyonn gyerekek esetében is, ha keveset esznek, meg kell vizsgálni, nem isznak-e túl sokat (az ivás lehet egy rossz szokás is), nem ezzel telítik-e el a pocakjukat.

Én biztos nem kezdenék hozzátáplálást, az akkor indokolt, ha a csecsemő túl sokat eszik a tápszerből, mégis mindig éhes.

2009. márc. 19. 12:29

Szia!


Szerintem a 300 gramm hízás egy hónapra nem olyan rossz!

Én nem voltam ilyen helyzeten, de talán azt tenném, hogy hagyd meg a 3 evést a tápszerrel, és lehet megkövezni, de elkezdeném a hozzátáplálást. Nálunk amúgy doki is ezt javasolta 3hósan.

Szóval mivel napi 5 étkezés az ideális, próbáld meg gyümilevekkel, és fokozatosan megismertetni a pürékkel. A 3 tápos evés mellett. Lehet hogy tényleg csak táp a baja, és kanállal meg szeretne, és főleg, könnyen szeretné meg az új ízeket.

2009. márc. 18. 23:03
Azt nem írtam, hogy 3400 grammal született és most 4 hónaposan 7000gr. A probléma, hogy 3 hónaposan 6700gr volt, ami azt jelenti hogy az elmúlt hónapban csak 300grammot gyarapodott. Egyáltalán nem kövér és nem is vékony. Épp formás, inkább "hosszú" baba. Most 68cm
2009. márc. 18. 22:54
Sziasztok, akisfiam 4 hónapos és 2 hónapos korától kínlódunk az etetéssel. Kezdettől fogva kap tápszert, mert kevés volt a tejem, ami 3 hónap alatt teljesen el is ment. Namost a királyfival az a helyzet, hogy jobban szereti a vizet, mint a tápit. Váltottunk 3 hónapos korában tápszert, hátha az a baj és be is jött a gyanúm, mert az új banános ízűt megette és imádta! 2 hete azonban megint kezdi, inkább iszik, mint eszik és néhány napja ismét alig akar enni. Eleinte (mióta problémás az evés) szigoruan 3 óránként etettem, egy nap ötször, szépen 9, 12, 15, 18 és 21 órakor ha kérte, ha nem. Ez azért történt így, mert a doktornőnk szerint mindenképp meg kellett ennie a kiszámolt fejadagot, különben kiszárad bla-bla stb... nahh szerintem itt rontottam el!!!! hisz egy baba tudja mikor éhes és mennyi kell neki. Én pedig ráerőltettem ha kellett, ha nem... lehet, hogy ez a baj? Nem látom rajta, hogy élvezné az evést és el vagyok emiatt keseredve... Talán máris tönkretettem a biológiai óráját? Erről csak nemrégiben olvastam és könnyek közt szidtam magamban az orvost... rendbe lehet még ezt hozni? Tehát a bébit nem fenyegeti kiszáradás, mert rengeteget iszik, viszont a kaját csak nagynehezen fogadja el. Volt, hogy 5-6 órán keresztül nem evett, mert vártam, talán végre "szól" ha éhes.. hát nem tette és persze megint "megtömtem". Biztos, hogy az elején én rontottam el azzal, hogy hallgattam az orvosra, dehát kire hallgattam volna, ha nem rá? Első gyerek és aggódtam, hogy egyszercsak nem eszik annyit, amennyit addig. Amúgy 3 hónapos korára megduplázta a születési súlyát! Most azonban pang, alig hízik. 2 hónapos korától átalussza az éjszakát és nagyon vidám, aktív kisbaba. Hagyjam őt békén és tényleg csak akkor etessem, ha szivesen elfogadja, még akkor is, ha így csak napi 3szor eszik, vagy tartsuk be az étkezési időpontokat és erőltessem? Nem tudom mit kellene tennem.... Azt szeretném, ha kellemes időtöltés lenne a papizás, nem pedig kínlódás... Nemrég elkezdtük a hozzátáplálást, a gyümölcsöket szivesen elfogadja, de úgy ahogy van ki is kakilja, tehát még nem tudja megemészteni, úgyhogy ezzel lassítunk. Ha valakinek van hasonló tapasztalata, kérem ossza meg velem! Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook