Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » "Ikrek" jegyben született gyerekek szülei fórum

"Ikrek" jegyben született gyerekek szülei (beszélgetős fórum)


1 2
55. Dorka29 (válaszként erre: 54. - Marianna1973)
2009. okt. 9. 20:44

Szia Mariann!


Akkor majdnem egyidősek a mi kis ikreink:), Blanka 2007. május 23-án született.


Mi most vagyunk túl az első "igazi" bölcsis héten, előtte volt két hét beszoktatás. Most már egész jól megy, de a reggeleink azért érdekesek, mert nem mindig engedi felöltöztetni magát..

Remélem, Virág is hamar belejön a bölcsis-létbe.:)


köszi, hogy írtál!

2009. okt. 9. 13:56

Szia!

Az én kislányom Virág 2007, május 21-én született, tehát ikrek. Szóról szóra olyan a jelleme, tulajdonságai, mint amit a bevezető szövegben leírtál. Náunk Ő a harmadik gyermek, két nővére van. Augusztus vége óta járunk bölcsibe, na, erről sokat tudnék mesélni. Iszonyatosan dacos, nem játszik, nem eszik egész nap semmit, így tiltakozik. Persze az első héten minden szép és jó volt, aztán beteg lett, majd többet nem akart bölcsibe menni. A héten már rekedtre sírta magát. Meg is mosdatták hideg vízzel szerdán, mert nem tudtak mesét olvasni a többieknek, mert üvöltött. Szóval nem könnyű ez a bölcsi téma, de azt mondták a gondozónők, hogy majd betörik!

Egyébként nincs elkényeztetve egyáltalán, nem is tudnám a másik kettő mellett. Nagyon értelmes, vág a kis esze, rendkívül jó az emlékezőkéje.:)

Örökmozgó, az egyik szememnek mindíg rajta kell lennie, mert vonzza a bajt. Tuti hogy olyasmit szemel ki magának, amit nem szabad. Nem szeret egyedül játszani, igényli a hogy foglalkozzanak vele.Hát rövidenés tömören ennyit tudok leírni az én kis ikremről:)

2009. júl. 1. 14:53
En is ikrek vagyok, igy 19 évesen is főldhőz vágom magmam, ha nem az van amit én akarok, van nagyon édes barátom ő nyilas:) Volt úgy, hogy elmentűnk vásárolni és uzletben azt mondtam, h ah nem kell az a cipő, van már otthon 20 pár... Autoban meg elkezdtem keservessen sírni, h nekem kell a cipő, mert en mindent megkaphatok mert ha engem valaki szeret akkor megveszi,meg ilyesmik... Igaz, hogy egyke vagyok, és egész életemben MINDENT megkaptam a szereteten kivül...:) végűlis megvan a cipö....
52. Dorka29 (válaszként erre: 51. - 7f83b27d5f)
2009. ápr. 6. 21:44
Hajrá.:)
51. 7f83b27d5f (válaszként erre: 50. - Dorka29)
2009. ápr. 6. 21:12
Még sajnos nem. Előbb egy Apuka kellene:)
50. Dorka29 (válaszként erre: 49. - 7f83b27d5f)
2009. ápr. 2. 21:37
Már érkezőben van?
49. 7f83b27d5f (válaszként erre: 47. - Dorka29)
2009. ápr. 2. 14:23
Én is attól rettegek már előre hogy hisztis lesz a gyerekem:)
48. viki021 (válaszként erre: 47. - Dorka29)
2009. ápr. 2. 07:53

Szia!


Azért hidd el van vége az alagútnak:))Igaz csak valahol nagyon messze.Én két ikreket nevelek plusz van még egy apuka is aki szintén iker.:))))

47. Dorka29 (válaszként erre: 46. - 7f83b27d5f)
2009. ápr. 1. 21:55

:))



A hitszis ikrek lányomból ma is kaptam ízelítőt...


Én ugyan nem vagyok ikerek, hanem szűz nyilas aszcendenssel, de 2-3 éves koromban (sőt, még tovább is) én is olyan hisztis voltam...


Őszintén szólva, mindig azt mondtam anyámnak, hogy szerintem ez kizárólag nevelés kérdése.. Na, most aztán kapom vissza kamatostul... hiába vagyok következetes, a lányom olyan hisztis, mint a csuda.:)

2009. ápr. 1. 21:43

Én is ikrek vagyok(május 21.)

Az evéssel sose volt gond, nagyon husin születtem(3450gr,49cm) és ugy 2-3 éves koromig voltak hurkák:)

Igazából könnyen kezelhető gyerek voltam, leszámitva a hisztiket:) Akkor földhözvágtam magam, és persze addig ment mig elértem a vélomat vagy míg Anyukám a hideg vizes lemosást nem alkalmazta, volt hogy más nem segitett. Mondjuk a húgaim (oroszlán és mérleg) is hisztisek voltak, állitólag családi vonás Apám részéről, aki mellesleg szintén ikrek:)

45. az álarcos (válaszként erre: 43. - Tobia3)
2009. márc. 28. 21:15
Nálunk ugyanez volt, és van most is, 12 évesen. Az akaratát mindig érvényre juttatja (nagyon szenved, ha én "nyerek"), de ha belekezd valamibe, általában hamar megunja, vagy elkedvetlenedik.
44. Dorka29 (válaszként erre: 43. - Tobia3)
2009. márc. 28. 20:37
Jaaa.:))) A hisztiben az én lányom is nagyon kiartó...
43. tobia3 (válaszként erre: 36. - Dorka29)
2009. márc. 28. 17:17
A kitartást azt arra értettem, hogy ha például hisztizik, abban nagyon kitartó, feszegeti a határokat és a tűrőképességemet. Kiskorában előfordult, hogy levegőt nem vett, annyira felhúzta magát. Másban már nem annyira jellemző, hogy kitartó lenne.
2009. márc. 28. 14:42

Köszi!


Ja, gondolom, nem véletlenül mondják, hogy kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond.:)

41. viki021 (válaszként erre: 40. - Dorka29)
2009. márc. 27. 08:16

Szia!


Megnéztem a kislányodat.Hát nagyon szép a kiscsaj!

A lányomat nekem is Fanninak hívják.

Igen a dackorszak nehéz de nem akarlak elriasztani hogy ez még csak a kezdet.:))Mindig jön valami új amit hát megmondom őszintén hogy nehéz kezelni.De így is milliószor több az öröm mint az üröm:))))

A gyerekeim hamar barátkoznak,és sok mindenre nyitottak.

40. Dorka29 (válaszként erre: 39. - Viki021)
2009. márc. 26. 21:28

Elhiszem. Nekünk csak egy gyerekünk van, ő ikrek-ikrek aszdendenssel, de néha tőle is besokallok.:)


Sőt.. most, hogy belépett a dackoszakba, nem is olyan néha, hanem gyakran.:)

39. viki021 (válaszként erre: 38. - Dorka29)
2009. márc. 26. 15:53

A legkisebb oroszlán én pedig vízöntő vagyok.


Már megszoktam a bolondságukat és elfogadom.Ezt csak így lehet.Azért néha ketté áll a fülem tőlük:)))

38. Dorka29 (válaszként erre: 37. - Viki021)
2009. márc. 25. 21:37

Szia Viki!

Persze, gyere.

HOgy bírod 3 ikrek-kel? A többi családtagnak mi a csillagjegye?

2009. márc. 25. 21:15

Sziasztok!!


Csatlakoznék hozzátok,ha lehet.Nekem a két nagy gyerekem ikrek.Ráadásul a férjem is az.

Nem tudom mit írtatok eddig mert nem olvastam vissza.

Én totál észreveszem a kettős egyéniségüket.Egyszer kenyérre lehet kenni őket máskor meg rájuk sem ismerek.Azért jól kijövünk:)

36. Dorka29 (válaszként erre: 35. - Tobia3)
2009. márc. 25. 21:05

Szia Tobia,


köszi!

Az én lányomra is nagyon illik a leírás, amit Te írtál, azok is, kivéve a kitartás. Az nincs túl sok benne- már amennyire ezt egy 22 hónaposnál meg lehet ítélni.:)

35. tobia3
2009. márc. 25. 17:42

Sziasztok!

Az én lányom is ikrek - ikrek aszcendessel. Nagyon illenek rá a leírtak. Idén lesz 5 éves, általában úgy eszik, hogy közben rajzol és tv-t is néz, na és persze beszél. Nincs egy nyugodt perce. Szereti a társaságot, sokat mozog, táncol, énekel. Akaratos és kitartó. Barátkozós. Röviden ennyi.

34. Dorka29 (válaszként erre: 32. - Noemi1207)
2009. márc. 24. 13:55
Hú, azt gondoltam, azért nagyobb korukra kinövik...
33. az álarcos (válaszként erre: 31. - KicsiZsani)
2009. márc. 24. 13:28

12 éves, és én is gépmegvonással büntetem! :-)))

Viszont azóta rászokott az olvasásra (hála az égnek), meg újra rajzol, mint régen. Biciklizni is nagyon szeret, bár ettől még nem mondanám örökmozgónak.

2009. márc. 24. 13:00
Az én fiam most lesz 8 éves,túlhórdtam,és ezért lett iker.Pedig de szerettem volna,ha bika lesz,mint az öccse.Mindig szeretett enni,sajnos meg is látszik rajta.Mozogni is szeret,de a gép mellett is sok időt tölt. A lényeg viszont az,hogy a mai napig hisztis.Szerencsére nem sűrűn csinálja,de elég égés az utcán az emberek előtt.Pl.ha nem veszek neki játékot/tele a lakás/ az utcán leveszi a kabátját és ledobja,közben üvölt!El lehet képzelni,milyen reakciót vált ki az emberekből!Persze én nem engedek,megyek tovább. Az iskolában sem bír magával órán,pedig okos gyerek a tanárok szerint!Egyszóval öntörvényű!
31. KicsiZsani (válaszként erre: 29. - Az álarcos)
2009. márc. 22. 08:09

Na igen,a számítógép.Az biztos,hogy a fiam is itt töltené a nap 24 óráját.De tény és való,hogy ő imád menni,mozogni,biciklizni!Amúgy ha rosszat csinál én csak a géppel tudom "büntetni".Most is az van érvényben,hogy csak április 1-jén ülhet a gép elé!De ez legalább beválik.

A fiad mennyi idős?

30. Dorka29 (válaszként erre: 29. - Az álarcos)
2009. márc. 21. 20:48

:))



Gyakorlatilag szinte ugyanezt írtam le nem olyan régen a naplómba a megvezetésről, habár a lányom még csak 22 hónapos.

29. az álarcos (válaszként erre: 25. - KicsiZsani)
2009. márc. 21. 17:41

Igen, az akaratosságot abszolút aláírom. Ráadásul olyan fifikásan tudja csinálni a fiam a dolgait, hogy gyakorlatilag megvezet, hogy érvényesítse az akaratát, anélkül, hogy én észrevenném. Sokszor csak utólag veszem észre, hogy megint az van, amit ő akart (én meg nem), ilyenkor nagyon mérges vagyok :-S

Szóval nagy manipulátor.

Ő is imád enni - sőt főzőcskézni is, - de egyáltalán nem mozgékony. Őt inkább kikergetni nehéz a házból. Ha tehetné nonstop a számítógép előtt ülne.

28. Dorka29 (válaszként erre: 25. - KicsiZsani)
2009. márc. 21. 14:04

Köszi szépen!



Úgy tűnik, az akaratosság az közös az eddigiek alapján.:)


Két iker gyerekkel elhiszem, hogy nem könnyű.

27. Cyntia (válaszként erre: 24. - Dorka29)
2009. márc. 21. 13:34
Minden ember: minden gyerek más.. Minden helyzet egyedi! És ahogyan Te formálsz vagy nem formálsz rajta: az is más, mint ahogy az előtted lévő hozzászóló és mint ahogy én!
2009. márc. 20. 23:17

Most jutott eszembe,hogy az öcsém is ikrek.Ő 13 éves lesz.Kicsinek nem igazán evett,sok gond volt vele,de most meg kieszi anyuékat a nadrágjukból.Imád kint lenni a szabadben,de ha az ember nem noszogatja,hogy csináljon valamit,akkor csak focizna.Ahogy nőnek úgy lustulnak!:)

Szerintem sokat kell velük foglalkozni,hogy megtalálják a saját útjukat később az életben.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook