Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Megfázás, influenza megelőzése fórum

Megfázás, influenza megelőzése (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2014. márc. 10. 16:17
Sziasztok! Végigolvasgatva az eddigieket, szerintem a komplex védekezés a leghatékonyabb! Aki teheti mozogjon, együnk sok vitamint, és ami eddig nekem bevált az a kézfertőtlenítő. Haza megyek és az az első. Addig semmit nem fogok meg! 1 éve semmi bajom. Nekem drága volt a drogériás megoldás mert 2 hét alatt elfogynak egy kis cégnél találtam kézfertőtlenítő adagolót és töltőanyagot a websopjukban! ki is hozták fel is szerelte a kolléga külön kérésre. Nézzetek szét a piacon!
99. Alizee (válaszként erre: 98. - Alizee)
2013. ápr. 13. 00:14
ja és rendszeresen edzek, heti 3-4 alkalommal. Tehát a sport is pipa.
98. Alizee (válaszként erre: 95. - Dreamer*.*)
2013. ápr. 13. 00:12
Szerencsés vagy hogy "csak" másodszor, én már hatodszor! vagyok influenzás ebben a szezonban és tényleg elegem van! minden hónapban egy hét betegállomány. Láz, irtózatos torokfájás, nátha, fejfájás. Ebből kettő nagyon brutális volt. Mondjuk egyiknél sem kértem antibiotikumot és most iszom a levét.. Most már muszáj mert folyamatosan beteg vagyok és nem mászok ki. Pedig szedek mindent B,C,D,E vitamint béres cseppet, ásványi anyag tablettát, krómot szelént meg halolaj kapszulát. Eszek fokhagymát, mézet, citromot stb. semmi nem használ..
2013. ápr. 9. 16:45
1000 mg C vitamin!!! frissen facsart gyümölcs-zöldség levek, nem boltiak.
2013. ápr. 9. 16:40

A megfázásos tüneteket nem a hideg okozza a közhiedelemmel ellentétben, hanem többnyire vírusok. A vírusok a hideget nem bírják, csak a meleg környezetben, otthon, munkahelyen, bkv-n stb kaphatod el őket. Annyi befolyása van a hidegnek, hogy a légútakban a vérerekre gyakorol hatást, ezáltal könnyebb elkapni a vírusokat, de ezt ruhával úgyse lehet túlzottan elkerülni.

Mivel a vírusok ellen tenni nem lehet, ezért csak annyit tehetsz, hogy a toppon tartod az immunrendszeredet: ehhez kell, ahogy írtad is, megfelelő táplálkozás (sok gyümölccsek), sok mozgás, kevés stressz. Kiegészítheted ezt Béres csepp+ C vitamin kombóval, de igazából ezek feleslegesek ha tényleg tudsz megfelelően egészségesen táplálkozni. Továbbá olyan dolgok segíthetnek még mint pl szauna. :) Az is jót tud tenni ilyenkor. :)

2013. ápr. 9. 16:31

Sziasztok!

már nagyon unom, hogy idén már másodjára fáztam meg, pedig igyekszem jól felöltözni és egészségesen táplálkozni. Tudnátok pár tanácsot adni, h lehetne ezt megelőzni? Milyen vitamint szedjek? köszönöm:)

94. abri (válaszként erre: 71. - Fiatal nő)
2011. jan. 28. 08:07

Mert a mai zöldségek-gyümölcsök negyedannyi vitamint és ásványi anyagot tartalmaznak, mint kb. 30 éve.

A banánt pl először permetezik, hogy ne érjen a szállítás során, utána permetezik hogy érjen.

2011. jan. 27. 13:50
Melyikre ?
2009. dec. 18. 13:22
Citrom, méz, vöröshagyma, lilahagyma, fokhagyma, feketeretek, csicsóka minden mennyiségben, naponta 1 mg ascorbinsav=vegytiszta c vitamin, amit az orvossal kell kiíratni, így a 30 mg kb. 450,-ft-ba kerül és semmi adalékanyag meg színezék. Gyakori szellőztetés. Párologtatni a patikai levendulaolaj. (A molyok nagyon nem kultiválják :-))
91. Matica
2009. dec. 8. 23:21

Sziasztok!


Már több éve nem szedhetek gyógyszert, így már ősszel elkezdem a grapefruit mag kivonatot 1×15 + c-vitamin 1000 mg. Ha mégis breteg vagyok, akkor az echinacea kivonatosat 2×15 cseppet + c-vitamin, vagy ami jobb, pár citrom leve.

Otthoni fertőtlenítésre pedig pár csepp illóolajat teszek párologtatóba. Teafaolaj,citrom,eukaliptusz, borsmentaolaj, citromos eukaliptusz(az nekem egy kicsit büdi). Kifejezetten fertőtlenítésre szerintem a legjobb a Teafajolaj, természetesen nem a 100 forintos.

90. Fiatal nő (válaszként erre: 88. - Steinné)
2009. nov. 21. 18:55

Miért nem? :-D

Ilyenkor télen simán...

2009. nov. 20. 11:52
Most írta a moderátor összevontak 2 fórumot..és ez lett belőle....
88. steinné (válaszként erre: 82. - Fiatal nő)
2009. nov. 20. 11:47
De nem eszel minden nap savanyú káposztát !!!
2009. nov. 20. 11:46

Sziasztok elköszönök mennem kell lassan vége a munka időmnek.

Köszönöm a tancsokat

Jó egészséget mindenkinek!

86. 7ed48e33ee (válaszként erre: 84. - F-kszilvi)
2009. nov. 20. 11:45

A lábfürdő is jó próbáltam....igaz a mondás.

FŰBEN? FÁBAN ORVOSSÁG!

2009. nov. 20. 11:44

Én bombázom magam a vitaminokkal, ha esszük csak véd tán?

És sokat alszok...rájöttem ez segít..regenerálódni.

2009. nov. 20. 11:44
Én rerngeteg gyümölcsöt veszek és esténként szervírozom a családnak,mert ha a narancs nincs bontva,lusta hozzá nyúlni és kibontani.Kismama vagyok,így jobban odafigyelek ezekre a dolgokra.Esténként meleg kamillás lábfürdőt veszünk a 7 éves lányommal.nagyon élvezi és így játszva védekezünk.
83. 8559ed0e1b (válaszként erre: 77. - Fiatal nő)
2009. nov. 20. 11:43

Nem tudnám megmondani..szedek vitamint is meg eszek gyümölcsöt is.Talán az alakult ki bennem hogy olyan "furák" lettek a gyümölcsök hátha nincs bennük elég vitamin.

Pl az áruházban szép volt a banán,mire haza értem ronda lett.Ízetlen,szóval fura:)

82. Fiatal nő (válaszként erre: 78. - Steinné)
2009. nov. 20. 11:42
A savanyúkáposzta van ekkora vitaminbomba... :-P
81. 7ed48e33ee (válaszként erre: 74. - Noedi)
2009. nov. 20. 11:42

Én nem hiszek az olyan oltó anyagban ami nincs ki próbálva.

És brit tudósok megindokolták miért nem jó az oltás....nekem az meggyőző volt.Ideg károsodást okoz nem most idővel, én nem kocvkáztatok....egy ismeretlen oltással.Gyógyszerész ismerősöm nem adatja be.....pedig egy szakember tudja miért kell?ő azt mondta nekem adasd be de nem tudni..kiből mit vált ki az oltás.

Én inkább vigyázok magamra.

80. noedi
2009. nov. 20. 11:40
Ja, igen, a hagyma tényleg nagyon jó!
79. Dizzz
2009. nov. 20. 11:39

Sziasztok!

én a fokhagymát nyomatom a gyerekecskémbe már 3 hónapja, pedig még csak 7 hónapos, de kopp-kopp semmi baja!

2009. nov. 20. 11:39
Szerintem ki lehet védeni. A külön C vitamin meg azért szükséges, mert annyi gyümölcsöt, meg zöldséget nem eszel meg naponta, mint ilyenkor az ajánlott bevitel azaz, felnőtteknek 1000mg
77. Fiatal nő (válaszként erre: 73. - 8559ed0e1b)
2009. nov. 20. 11:39

De miért?

Sokan támadják a gyógyszeripart, hogy így tömik a zsebüket, meg úgy, különösen most a Fluval P-vel kapcsolatban...

Akkor az ilyen vitaminbogyókat minek szedik, ha ott a sok természetes vitamin a gyümikben, zöldségekben, savanyúságokban..?

76. 8559ed0e1b (válaszként erre: 72. - 7ed48e33ee)
2009. nov. 20. 11:39

Szerintem igen.

Ha nincs legyengülve a szervezet,akkor jobban elenáll a beregségeknek/vírusoknak.De ez csak az én véleményem:)

75. 7ed48e33ee (válaszként erre: 71. - Fiatal nő)
2009. nov. 20. 11:38

Én sok gyümölcsöt eszek, citrom magában, mandarin,alma,paprika,hagyma minden mennyiségben.

Büdös de hatásos!

74. noedi
2009. nov. 20. 11:38

Én is beoltattam magam, ez az alapvető védekezés szerintem.

De ezen kívül fontos a gyakori és alapos kézmosás és a megfelelő táplálkozás (sok gyümi és a nem agyonfőzött, vitamindús zöldségek, meg levesek és gyógyteák).

Nép gyógymód lehet a méz (nekem a gesztenyeméz vált be leginkább) a propolisz és a pálinka meghűlés ellen (de azt én most hanygolom, mert jelenleg kismama vagyok:))

73. 8559ed0e1b (válaszként erre: 71. - Fiatal nő)
2009. nov. 20. 11:37
Mert kell:D
2009. nov. 20. 11:37

Látom mindenki inkábba megelőzst tartja fontosnak...reméljük ezek hatásosak.

szerintetek ki lehet védeni a vírust sok vitaminnal természetes készítményekkel?

2009. nov. 20. 11:36
Azt nem értem, ha az ember amúgy is eszik gyümölcsöt, meg zöldséget, akkor mi a búbánatnak szed külön C-Vitamint? Ezt tessék nekem elmagyarázni... :-P
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook