Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A kullancsok ellen ti hogyan védekeztek? fórum

A kullancsok ellen ti hogyan védekeztek? (beszélgetős fórum)


1 2
27. 546185aeac (válaszként erre: 25. - Serry)
2009. márc. 20. 10:01
Jól-jól van, már bocsánatot kértem :)
26. 707655fba1 (válaszként erre: 24. - 707655fba1)
2009. márc. 20. 09:59

Most akkor miről van szó?

Nem a kutyákról?

25. Serry (válaszként erre: 13. - 546185aeac)
2009. márc. 20. 09:47
És a kutyádat: Mert zebra ezt akarta tudni.
2009. márc. 20. 07:33

Nem védekezünk a kullancs ellen, mert lakásban és zárt udvarban lakik a tacsim.

Van egy bolhanyakörve, amit a csomagolásból ki sem bontottam.

Kéthetente pedig zuhanyoztatom.


A másik kérdésre inkább nem reagálnék, mert elkap az indulat.

Annyi biztos nem tenné ki az ablakba az ilyen ember amit kapna, ha én ítélkezhetnék felette!

2009. márc. 20. 06:11

[link]



Ez még jól jöhet:))

2009. márc. 20. 05:50

Bemásolok egy cikket nektek, és mindenki maga dönti el ennek valódiságát.



Veszélyes-e a bolhairtó?


Kérdés, kire vagy mire nézve... A kutyára-macskára, az emberre, a környezetreő És melyik bolhairtó szer: a bolhairtó nyakörv, a bedörzsölőő


A szerves foszfátokkal kezelt bolhairtó nyakörv egyértelmően veszélyes mindenkire nézve: idegrendszeri károsodást okozhat a jószágnál, tekintettel az alacsony dózisú, de hosszantartó - krónikus - mérgezésre. A szerves foszfátok emellett egyértelmően környezetkárosítók.


Újabban egy fipronil hatóanyagú szer a „sláger" a házi kedvencek szalonképessé tételére. Nálunk Frontline néven kapható, és az állatgyógyszertári gyógyszerésztől szerzett értesüléseink szerint jelenleg ez a leghatásosabb szer.


A hatásosságát illetően nincs is kétség. Annak néztünk utána, mennyire biztonságos a használata a kutyára-macskára, az emberre, a környezetre.


A fipronil rendkívül hatásos, széles spektrumú rovarölő szer. A hatását úgy fejti ki, hogy blokkolja azt a rendszert, amely az idegek túlstimulálását képes megelőzni. Így a célba vett állatban nagyfokú felajzottság majd halál következik be. Kontaktérintkezés vagy az emésztőrendszerbe való bekerülés útján hat. De inhaláció - belégzés útján is mérgez.


Nem lehet azt állítani, hogy csak a rovarokra nézve veszélyes, mert az a hatásmechanizmus, amibe a fipronil beleszól, mind a gerinctelen, mind a gerinces állatok idegmőködésében jelentős szerepet játszik: a fipronil itt is - ott is a receptorokhoz kötődik, csak a kötődés a gerinceseknél „kevésbé szoros", ami némi szelektivitást biztosít.


Eléggé vegyes képet mutatnak a tesztek, amelyeket a fipronil mérgezőképességére vonatkozóan végeztek el. Szájon át vagy belélegezve mérsékelten mérgezőnek bizonyult patkányokon. Bőrön át való felszívódása lassú volt, és alacsony toxicitást mutatott. Ezzel szemben nyulaknál a bőrön át végzett tesztek mérsékelt mérgező tulajdonságúnak mutatták. Hosszabb távon, nagyobb dózisban krónikus idegrendszeri mérgező hatást mutattak ki patkányokon is és kutyákon is. A kutyák érzékenyebbnek mutatkoztak a szer alkalmazását követően bőrirritációra, szőrvesztésre, mint a macskák. A szer nagyobb adagban, hosszan alkalmazva rákkeltőnek bizonyult: pajzsmirigydaganat fejlődött ki a patkányokban. A hatóanyag lebomlását elemző vizsgálatok azt mutatják, hogy a széles körben nemcsak bolhairtóként, de szántóföldi és kerti rovarkártevőirtásban is alkalmazott fipronil metabolitja lebomlásakor keletkező egyik anyaga hajlamos arra, hogy felhalmozódjon a zsírszövetben.


Figyelemre méltó tény, hogy a spray formájú Frontline forgalomba hozatalát - még 1996-ban szándékozta a cég bevezetni a piacra - megtiltották, mert veszélyesnek ítélték a szernek ezt a formáját. Belégzéssel vagy bőrön át való felszívódással mérgező mennyiségő szer kerülhetett volna azok szervezetébe, akik nagytestő kutyák kezelésével, gondozásával hivatalból foglalkoznak.


A Természeti Erőforrásokat Védő Tanács (Natural Resources Defense Council) különösen a kisgyermekekre nézve tartja veszélyesnek a háziállatokat kezelő szereket, hiszen az ő idegrendszerük a felnőttekénél kevésbé fejlett, és sérülékenyebb. Azt ajánlja, használjunk egészségesebb megoldásokat: fürdessük és fésüljük gyakran kedvenceinket és használjunk olyan, nem peszticid alapú növekedés -szabályzókat, amelyek a bolhák szaporodását gátolják.


Első meglepetés: nem jár a termékhez írásos tájékoztató, csak akkor, ha egész dobozzal (3, 6 adagos csomagolásban) vásárolnánk. De a szer három hónapig tartja bolhamentesen a kutyát, úgyhogy teli dobozzal nem szokott venni senki, hiszen az anyag csak egy évig tartható el.


Aztán: a patikus elsorolja ugyan, hogy a kutya bőrére csöpögtessük az oldatot, a két lapocka közé, és ne simogassuk az állatot, amíg a szer meg nem szárad. De azt már nem említette, hogy gumikesztyővel végezzük a kezelést. És azt a gumikesztyőt ne használjuk többé.


A fipronil azonban nemcsak a bőrön keresztül hat, be is lélegezzük. Persze, az állat sem tud menekülni a saját - mérgező - szaga elől, ezért jobb, ha sétáltatás előtt dörzsöljük be, legalább a szer nagyja nem a lakásban párolog el.


Amit viszont a „használati utasítás" (és nem tájékoztató vagy útmutató) elfelejt megemlíteni: nem azért kell feltétlenül a kutya bőrére, és nem a szőrzetére csepegtetni a Frontline-t, mert „ragacsos lesz tőle a szőre", hanem azért, mert a napfény számára hozzáférhetően felvitt anyagból az eredetinél sokkal - tízszerte mérgezőbb lebomlási termék keletkezik a napfény hatására...


A nőstény kutyák ötszörte érzékenyebbek a fipronil hatóanyagra, mint a hímek. Az ember azt gondolná, hogy ezért a Frontline adagolása megkülönböztet hímeknek és nőstényeknek szánt adagokat a testsúly szerinti kiszerelésen belül. Szó sincs róla. Pedig a kutya a tesztvizsgálatok során egyébként is érzékenyebbnek bizonyult a fipronilra, mint a többi laboratóriumi állat (patkány és egér).


És ha csak a kutyáink hordoznák a fipronilt! De az egyéb rovarirtók (csótány), a gyep- és kert „ápolók", a gabonaföldek, rizsföldek kártevői elleni szerek is tartalmazzák. Az EPA tőrési határértékeket állapított meg a fipronil-maradványokra a gabonákban, gyümölcsökben, tejben, húsban, tojásban, ivóvízben...


És korrektül bevallja, hogy az aggregált krónikus kockázatot - vagyis mindannak a terhelésnek az összesített kockázatát, amelyet a hasonló mechanizmussal (az idegrendszer túlterhelését kiváltó) mőködő vegyianyag maradványok okozhatnak az ember számára - nem lehet megadni. Egy azonban biztos: a fipronil a „C" csoportba - a lehetséges humán rákkeltő anyagok csoportjába van sorolva. (forrás: www.fuggetlen.hu)

21. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 20. - Serry)
2009. márc. 20. 05:44

Jaj menj már serry tényleg! Mire jó neked mindenbe belekötnöd? Tényleg menj a dühöngőbe! Vagy nem boldog a családi életed és itt kötözködöd ki magad?

Borzasztóan elviselhetetlen egy nőszemély vagy. Nem jöttél még rá?

Itt nem emberekről beszéltünk hanem az állatokról, és menj akkor győződj meg a patikában az igazamról, vagy kérdezz meg egy állatorvost. De ott a számítógép és azon is nézelődhetsz kutathatsz, hiszen ebben mester vagy! :)))

20. Serry (válaszként erre: 19. - 82a31ed4c7)
2009. márc. 19. 16:47

Idézlek:

Vigyázzatok a kenceficékkel, mert tavaly hallottam a patikában hogyha bőrhöz ér rákot okozhat. Nem tudom mennyire igaz, de mindig kérdezzétek meg a patikust, nehogy bajotok legyen belőle.


Itt nincs szó arról,hogy az állatoknak valóról beszélsz.


Ergo nem értettem félre semmit. Te nem voltál érthető.

S még mindig azt mondom ,hogy nem kell állandóan farkast kiabálni.


Tudom sajnos ilyen az ha egy kutyus bőrrákos. Volt ilyen kutyám.

2009. márc. 19. 15:25
Mielőtt még más is félreértené én azt írtam válaszként az egyik hozzászólásomban, hogy az állatokra való folyadék amit kullancs ellen teszünk rájuk az lehetséges hogy rákkeltő. Ezt írtam is hogy kérdezzétek meg a gyógyszerészt, hisz nekem is ő hívta fel a figyelmemet rá. Írjátok meg nektek mit mondott a gyógyszerész ez ügyben.
18. Serry
2009. márc. 19. 13:40

Vannak nagyon jó kullancsriasztó spay-k, amiket azért szerte,mert egy örökmozgó gyerek nem biztos,hogy kibírja míg lekened. Ráadásul azt ruhára is lehet. S mint írta valaki a Polybé külsőleg és belsőleg. Én olva vagyok kullancs okozta encephalitis ellen. De ez csak egy féle vakcina egy vagy kicsit többféle baci ellen. Nem véd meg örökké. Ezért is jók a riasztók. hogy aztán azok rákot okoznak-e vagy sem? Nem tudom. De ma már az is rákot okoz ha felkelsz az ágyból. Szóval sok túl sok mindennel riogatják az embereket alaptalanul. Úgy járunk mint az a fiú aki farkast kiáltott.


S hogy elmondja a véleményem a másik kérdésről: Én azt aki kiteszi egy kedvencét ugyanúgy étlen szomjan kizavarnám a sivatagba. De ettől még nem értem,hogy jön össze a két kérdés.

17. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 16. - Serry)
2009. márc. 19. 13:34
Már itt is megjelentél?
16. Serry (válaszként erre: 2. - 82a31ed4c7)
2009. márc. 19. 12:48

Hogy jön össze a kettő?


Én a b vitaminokra és a riasztó sprayékre esküszöm.

15. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 14. - 546185aeac)
2009. márc. 19. 10:55
Sebaj:)))))))
2009. márc. 19. 10:34
Húúú, bocsi, elnéztem a rajzot .... :))))
2009. márc. 19. 10:33
Szia ! nekem a 3 oltásom be lett adva, még egy emlékeztető lesz 2 év múlva,tavaly kaptam egyet, előtte évben is egyet,de a legelsőt a második előtt 2 héttel.ezenkívül a szokásos zokniba húzós gatya, ha lehet, és satyi...
2009. márc. 19. 10:28

Elsősorban kullancs ellen (de bolha ellen is kiváló) Promeris duót használtunk, de most pár hónapja Duowint használunk. Ezek csepegtetősek.


Akik kidobják az állataikat, azokról nagyon rossz véleménnyel vagyok, most nem nagyon van időm részletezni.

11. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 9. - Any19)
2009. márc. 19. 06:20
Szia:) Ma felteszem az adatlapomra a képeket róluk
2009. márc. 18. 19:04
Polybé kívül, belül.
9. Any19 (válaszként erre: 8. - 82a31ed4c7)
2009. márc. 18. 18:57
Köszike!:)A labradorok is nagyon szépek!!Nincs róla képed?
8. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 5. - Any19)
2009. márc. 18. 18:54
Jaj hát ez egy tündér kutyus:)
2009. márc. 18. 18:53
Vigyázzatok a kenceficékkel, mert tavaly hallottam a patikában hogyha bőrhöz ér rákot okozhat. Nem tudom mennyire igaz, de mindig kérdezzétek meg a patikust, nehogy bajotok legyen belőle.
2009. márc. 18. 18:51

Mi is befogadtunk egy labradort 2 éve, de ő is nagyon szökős kutyus, és nagyon szereti a csirkéket:)

Most három kutyusunk van mivel a harmadik már a az utód.

2009. márc. 18. 18:51

Szia!Mi olyat használunk, amit a nyakára kell csepegtetni.De sajnos már pár kullancs faj immunis erre, szóval vannak jó kis nyakörvek,majd beszerzünk egyet.:)De persze ezek között is van olyan ,hogy olyan erős a szaga, hogy nem lehet meg lenni a kutya mellett, meg nem is egészséges.

Imádom a kutyumat és soha sem dobnám ki.Nem tudom,hogy képes erre valaki.Elképzelem, hogy kidobnak egy kutyát az út szélére, a kutyus bánatosan néz, hogy hova ment a gazdi, aztán kétségbeesetten rohangálni kezd és aztán búskomorságba süllyed és ha nem fogadják be elpusztul.:(Csak nem tudom, miért kell tartani kutyát, ha nem tudják gondozni, akkor adják örökbe!

Nekem egy négy hónapos beagle kislány kutyusom van.Adatlapomon van pár kép.:)

2009. márc. 18. 18:48
Én már több kóbor kutyát fogadtam be, persze ez nem jelenti azt, hogy ki is dobták őket. Vannak (az enyémek közül is volt ilyen), amely rendszeresen meglógott, átmászott a kerítésen. Sajnos, az egyiket el is veszítettem így.
2009. márc. 18. 18:42

Szia! Én, olyan bolhaírtó folyadékot veszek, amely a kullancsokra is hat.


Azokat az emberek, akik kidobják v. bántalmazzák az állatokat, börtönbe csuknám. De szívesen "eljátszadoznék" velük is.

2009. márc. 18. 18:38
A kullancsok ellen ti hogyan védekeztek? És mi a véleményetek azokról az emberekről akik kidobják kedvenceiket?
2009. márc. 18. 18:36
Állattartás, állatvédelem
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook