Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az ajánlott levelet mikor dobhatja be a postás csak úgy a postaládába, és mikor kell aláíratnia, hogy átvettem? fórum

Az ajánlott levelet mikor dobhatja be a postás csak úgy a postaládába, és mikor kell aláíratnia, hogy átvettem? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
69. gia69 (válaszként erre: 57. - Salabakter)
2011. szept. 29. 08:20

Amit kettő helyen kell aláírni, az a tértivevényes.


A sima ajánlottat bedobhatja postaládába, ha megkísérelte kézbesíteni, de a címzett nem tartózkodott otthon.


Ha mégis elveszik az ajánlott, akkor reklamálni kell, mert a feladóvevénnyel igazolni lehet, ha valaki feladta.

68. emagdi (válaszként erre: 65. - 2a424e60e7)
2009. jún. 22. 16:22

valószínűleg azért, mert nem egy levelet kell neki kivinnie egy nap, hanem sokat.

és gondolom annyi ideje nincs, hogy mindenhol csöngessen, várakozzon, emeletet másszon stb. gyorsabb bedobni a ládába.

szóval szerintem ezért.

67. ea9bff1b44 (válaszként erre: 64. - Lizabella)
2009. jún. 22. 16:19

Az utolsó bejegyzéshez megjegyezném, hogy rendben van, dobja be a postaládámba, de legalább a kapucsengőn keresztül nézze már meg, otthon vagyok-e!!

Mert az esetek 90%-ában a lakásban tartózkodom, csak az alkesz postásomnak nehezére esik feljönni a harmadik emeletre.

66. topis (válaszként erre: 65. - 2a424e60e7)
2009. jún. 22. 16:14
mert nincs otthon
65. 2a424e60e7 (válaszként erre: 63. - Emagdi)
2009. márc. 19. 13:11

Értem, köszi.

De egy dolog magas.Miért dobja be?Miért nem adja oda akinek ez jár?Ezért kapja a fizetését, dolgozzon meg érte.Ha kell menjen fel akár a 8.-ra is azzal a levéllel.

2009. márc. 19. 12:37

Posta.hu-ról másolom ide.


MELYEK AZ AJÁNLOTT LEVÉL ELŐNYEI?


* Visszakereshetőség, megbízhatóság


A Posta írásban, egy nyomtatványon - feladóvevény - ismeri el a küldemény felvételét, így az egyedi azonosítóval követhető és visszakereshető lesz. Küldeményének aláírással igazolt átvétele okirattal kimutatható és nyilvántartott.


* Rugalmas lehetőség


A szolgáltatás belföldi és nemzetközi forgalomban egyaránt igénybe vehető. A szolgáltatás vonalkódos azonosítóját szerződött ügyfeleink önmaguk is előállíthatják vagy előállíttathatják a rendelkezésükre bocsátott műszaki specifikáció alapján.


* Praktikus kézbesítési megoldás


Ha a kézbesítés sikertelen, a küldemény levélszekrénybe helyezhető, így a címzett hamarabb juthat hozzá a levélhez. Ennek feltétele, hogy a küldemény a levélszekrényben sérülésmentesen elhelyezhető legyen, valamint illetéktelen személy ne férhessen hozzá. Ebben az esetben a kézbesítés tényének igazolása nem az átvevő aláírásán, hanem a Posta saját okiratain alapul.

Mit kell még tudnia a szolgáltatásról?

A küldeményt aláírás ellenében kézbesítjük, távolléte esetén levélszekrényébe. A küldeményen a küldemény feladójának nevét és címadatait is szükséges feltüntetni, kivételt ez alól csak a pályázat tartalmú küldemény, és a versenytárgyalási ajánlat jelen

63. emagdi
2009. márc. 19. 11:41

előző 3 hozzászóláshoz: olvassatok vissza légyszi egy kicsit...

vagy nézzétek meg a posta oldalán a szabályzatot.

körülbelül negyvenkétszer le lett már ide is írva, hogy bedobhatja a postás az ajánlott levelet, ha zárható a postaládád.

2009. márc. 19. 11:35

Nem dobhatja be.Azért ajánlott.

És ha elkallódik, vagy kilopják a postaládából?

2009. márc. 19. 11:15
elméletileg nem dobhatja be. Anyukámék viszont 14 éve ismerik a postást, ő be szokta dobni, eddig mindig megvolt. Náluk ez már bizalmi kérdés.
2009. márc. 19. 10:39
Minden ajánlott levelet személyesen kell odaadnia vagy Neked, vagy családtagodnak...postaláda szóba sem jöhet
59. lizabella (válaszként erre: 53. - Pmjudit)
2009. márc. 19. 10:25
Igen tűnik el fontos levél,mert anyukámat ezért büntette meg a mák,mert nem reagált valami levelükre amit meg se kapott.
58. lizabella (válaszként erre: 52. - Emagdi)
2009. márc. 19. 10:23
Ezt nem tudom,nekem mikor elveszett a levélként feladott csomagom(ruha volt benne) akkor kértem,hogy nézzenek utána,és küldték a levelet,hogy nem tudják kimutatni,hogy hova tűnt.Ezért kaptam kártérítést.
2009. márc. 19. 10:12
A mi postásunk azt mondta,semmilyen körülmények között nem dobhatja be a postaládába,hiszen két helyre is alá kell írni.
56. nyta (válaszként erre: 55. - Emagdi)
2009. márc. 19. 10:08
teljesen mindegy,hogy vicces vagy szomorú,a gyakorlat sajnos ez!
55. emagdi (válaszként erre: 54. - Nyta)
2009. márc. 19. 09:15
szerintem nem annyira vicces, inkább szomorú.
54. nyta
2009. márc. 19. 09:12
vicces lenne,ha egy nem ott lakó embernek dobná be,és aláirná helyette,hogy ö azt kézbesítette...
53. pmjudit (válaszként erre: 49. - Nyta)
2009. márc. 19. 09:08

Hidd el megkérdeztem már. A szabályzatuk szerint bedobhatja, amennyiben biztonságosnak ítéli, ill. zárható.

Arra a kérdésemre, hogy akkor miért fizetünk sokkal többet, nem volt válasz. Ill., ha elvszik lehet kerestetni és kártérítést fizetnek. Csak szerintem így olyan levél is tűnik el, amiről nem is tudunk!

52. emagdi (válaszként erre: 51. - Lizabella)
2009. márc. 19. 09:03

de mi alapján fizetnek kártérítést?


ha a postás beikszelte a füzetében, hogy bedobta a ládádba, de te azt mondod, hogy nem kaptad meg, akkor fizet a posta? vagy ilyen esetben mutogatják a postás füzetét, hogy márpedig ők kézbesítették? (szerintem a második verzió az esélyes)

2009. márc. 19. 09:01

Sima ajánlott levelet,zárt normális postaládába bedobhatja,ő nem aláírja helyettünk csak tesz egy jelet a füzetébe,hogy ő bedobta.


A tértivevényes levelet,nem dobhatja be azt nekünk kell aláírni nyomtatottan és írottan is.


Azért drágább az ajánlott levél,mert az könyvelt levél,vagy csomag.És ha az elveszik fizetnek kártérítést...

2009. márc. 19. 08:57

Nekünk sajna elég trehány és erősen italozó postásunk van. NAgyon ritkán veszi a fáradságot, hogy feljöjjön a harmadik emeletre, inkább mindent bedobál a postaládába. Az ajánlott leveleknél bennem is mindíg felmerül a kérdés, hogy azt vajon ki írta alá?

Bár lehet, hogy jobban járok ha nem jön fel, mert olyan piaszagot áraszt rendszerint, hogyha utána én megfújnám a szondát, tutira kiakadna tőlem is:-)

49. nyta
2009. márc. 19. 08:56

ha bedobhatná csak ugy,akkor annyi erővel simán adná fel mindenki a fontosabb leveleket is....

a szabályzatuk szerint nem dobhatná be...

legalább is amikor postán dolgoztam,még ez volt..

48. nyta
2009. márc. 19. 08:55
elérő=eltérő
47. nyta (válaszként erre: 45. - Diagonalt)
2009. márc. 19. 08:55

nálunk az a baj,hogy a számlákat hozza egyszerre,amiknek elérő a befizetési határideje....

tuti,hogy összegyűjti.

2009. márc. 19. 08:54

Sajnos a posta szabályzata szerint, ah a postás biztosnságosnak ítáli a postaládádt bedobhatja aláírás nélkül.

Csak azt nem tudom, hogy egy panelház postaládablokkj mitől biztonsásgos?


Sajnos neünk is gyakran bedobja. :(((

45. diagonalt (válaszként erre: 42. - Nyta)
2009. márc. 19. 08:53
Nekünk többnyire egyszerre jönnek a leveleink,pedig itt a lépcsőházban minden nap jár a postás...
2009. márc. 19. 08:52
Ha nem tud elérni,akkor bedob egy értesítést.MINDIG alá kell írni.Ha nem íratják veled alá az átvételt,akkor tegyél panaszt a postán.
43. nyta
2009. márc. 19. 08:51
pedig kocsma is van arra,ahová előszeretettel bemegy munka közben....
42. nyta
2009. márc. 19. 08:51

nekünk olyan is volt,hogy nem kereste jelzéssel visszaküldték!

ugy gondolom,hogy nem igazán vannak kioktatva arról,hogy mi a következménye annak,hogy hogyan jelölik a kézbesítetlenleveleket!

persze tisztelet a kivételnek!

velünk számtalanszor előfordul az is,hogy hetente bedog egy kupac levelet,mert nincs kedve naponta arra jönni.mert nekem azt ne mondja senki,hogy minden egyszerre érkezik!

41. nyta
2009. márc. 19. 08:48

nekünk tegnap jött egy ajánlott levelünk,mi nem voltunk otthon.a postás bedobott egy értesítést,hogy átvehetjük a nagypostán ahová tartozunk.

K ajánlott levelet azonnal bedobhat,ajánlott levelet csak másodszori kézbesítéskor.de a tapasztalat az,hogy akármilyen is,bedobják,sőt az arra nem jogosultnak is kikézbesítik.

2009. márc. 19. 08:12

Az ajánlott levelet bedobhatja anélkül, hogy aláírsz bármit.

Csak akkor kell aláírni, hogy átvetted, ha TÉRTIVEVÉNY-es a levél.Azzal igazolják a feladónak, hogy tényleg átvetted

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook