Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3, 5hónapos babát lehet már ültetni? fórum

3, 5hónapos babát lehet már ültetni? (tudásbázis kérdés)


22. Hami (válaszként erre: 9. - Sweete)
2018. febr. 4. 23:03

Hát ez probléma és nem előny. Nem jó, ha kimarad egy nagymozgas.

Mindenféle problémát okozhat.

2018. jan. 20. 05:22
eszedbe ne jusson!hisz meg gyenge a gerince,ha fejletebb less erzi a babad,hogy felakar ulni es fel is tud!
2012. febr. 4. 08:53
Sziasztok.az én kisfiam egy hét mulva tölti be a 4 hónapot.tegnap voltunk az orvosnál,és azt monta hogy nem akarja magát ül helyzetben meg tartani magát.szerintetek van okom aggódni?hogyan segitsek neki,hogy tornaztassam?
19. Sweete (válaszként erre: 16. - SReni)
2009. márc. 18. 17:25
Semmi ilyen problémám nem volt soha. Sőt! Szinte minden téren kiemelkedően teljesítettem, és teljesítek az iskolában.
2009. márc. 18. 16:56

Nem szabad!!!


A babának a saját erejéből kell felülnie, ezt nem szabad siettetni, előbb-utóbb minden baba képes lesz rá, 3,5 hónaposan ez még iszonyú korai.

Én azt hallottam, hogy azok a babák tanulnak hamarabb fölülni, amelyikek sokat vannak hason... Nekem a neurológus azt tanácsolta, amikor a korababám izom hypotóniás volt, hogy sokat legyen hason, mert erősíti az izmokat. És a kisfiam 7 hónapoan magáról fel is ült. De tornáztattam is.

17. SReni (válaszként erre: 14. - Mágika75)
2009. márc. 18. 16:53
Na pont erre gondoltam az előbb, csak amíg írtam, már elkülted.
16. SReni (válaszként erre: 9. - Sweete)
2009. márc. 18. 16:52
Ez most nem tartozik ide, válaszolhatsz rá priviben is, de azt mondják, hogy annál a gyereknél, akinél kimaradt a mászás, képességzavar jöhet elő. Térorientációs zavar, meg a diszlexia és a többiek. Tapasztaltál ilyesmit, vagy akkoriban még nem nagyon figyeltek erre?
2009. márc. 18. 16:48
Nem!!!!!!!!
2009. márc. 18. 16:44

Nem szabad ültetni! Kipárnázva sem!


Az agy a mozgás ill. a koordináció fejlődésével párhuzamosan fejlődik. Ha ebbe belekutyulunk csak bajt okozunk. A fizikális problémákon kívül még az un. disz-es betegségeket (dislexia, discalculacia, disgrafia), beilleszkedési zavarokat, viselkedési problémákat okozhat, ha a mozgásfejlődésbe ilyen durván beavatkozunk.

Ez nem lóverseny. Meg fog tanulni az a csemete ülni, mászni, kúszni, járni és szaladni is. Idővel. A maga tempója szerint.

13. dencsikné (válaszként erre: 9. - Sweete)
2009. márc. 18. 16:44
Az én lányom mászott 2 hétig és 11 hónaposan szaladt.
12. Danica16 (válaszként erre: 5. - Sweete)
2009. márc. 18. 16:43
A fiam is húzogatta magát ennyi idősen, de mégis csak 8 hós kora körül tanult meg ülni...
11. Sweete (válaszként erre: 7. - Dencsikné)
2009. márc. 18. 16:41
Ja és nem azt mondtam hogy 3-4 hónaposan már ülni fog, hanem azt hogy lehet hogy hamarabb mint az átlag. És ez nem ugyan az.
2009. márc. 18. 16:41
Nem lehet, az meg nagyon korai, majd ha mar eleg erösen tudja megat tartani. Az en kisfiam kb 6 honaposan ult egyedul, akkor sem sokaig, es azt is magatol csinalta.
9. Sweete (válaszként erre: 7. - Dencsikné)
2009. márc. 18. 16:40
De pár hónappal lehet hogy igen. Én például kihagytam a mászást és a 14-18 hónapos kor helyett 11hónaposan már jártam.
2009. márc. 18. 16:39
Az én fiam sem szeret feküdni,ugyanennyi idős.De elvileg ültetni még nem szabad. Én vagy a kezemben fogom,vagy a babakocsi támláját felemelem félig ülő-fekvő állaptban,de már sajnos így sem jó Neki :(
7. dencsikné (válaszként erre: 5. - Sweete)
2009. márc. 18. 16:38
Szerintem ez hüly..ség, nem tanul meg előbb ülni, mert felhuzza magát, csak tetszik neki,hogy valami mást is csinál mint hogy feküdjön.
2009. márc. 18. 16:37
Ha magától ül-(ne)akkor igen,de ne erőltesd.Inkább próbáld meg kipóckolni két oldalról és a háta mögé rakj puha párnát.Ja és vigyázz nehogy elöre essen,ilyen kicsi korban még nehezen tudják a fejüket tartani.
2009. márc. 18. 16:36
Hát ha magát húzza fel akkor próbálgathatjátok szerintem!:) Lehet hogy sokkal hamarabb tanul meg ülni mint az átlag!:)
2009. márc. 18. 16:36
Még véletlenül se, az ő gerince még nem bír ekkora terhelést.Majd egy pár hónap múlva.
2009. márc. 18. 16:35

Még nem. De nem is szabad ültetni, meg kell várni ameddig magától ül fel, mert ameddig nem ő kezdeményezi addig nem elég erős a hátizomzata és görbén fog ülni.

Csecsemő és kisgyermek gondozónak tanulok és mi azt tanuljuk hogy az a normális ha 8 hónapos kora körül tud ülni.

2009. márc. 18. 16:33
Csak azért kérdezem,mert ha megfogom a két kezét,akkor már feltudja húzni magát ülésbe,és nem is igazán szeret már feküdni!!!
2009. márc. 18. 16:32
3, 5hónapos babát lehet már ültetni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook