Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet házilag marcipánt készíteni? fórum

Hogyan lehet házilag marcipánt készíteni? (tudásbázis kérdés)


26. 05ca69913d (válaszként erre: 25. - Paki1968)
2009. jan. 20. 12:21
Akármennyi cukrot adsz hozzá, sosem lesz fehér. A háromszoros mandulamarcipán sem fehér, csak nagyon világos tejeskávé színe van.
25. paki1968 (válaszként erre: 23. - 036bf4cfe4)
2009. jan. 20. 10:07
Miután átdaráltam az általam leirt módona mandulát,az tényleg világos barna szinü lett és állt alatta a mandulaolaj.Az első adag cukor hozzáadása után sem lett fehér.Egyébként én sem hasz náltam a torta bevonásához eddig marcipánt.inkább cukrászhabalappal dolgozom,mert mundig figuratortát sütök a gyerekeimnek.
2009. jan. 19. 16:33
Egyébként a tortákat elég ritka esetben burkolják marcipánnal, mert nagyon nehéz vele dolgozni és nem lehet megfizetni, erre a célra egy különleges hóbevonó masszát használnak, ami egyébként hófehér, kedvünkre színezhetjük, édes mint a marcipán, mandula íze van, és könnyű vele dolgozni, igaz ez sem olcsó, de sokkal kifizethetőbb, mint a mandulamarcipán.
23. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 22. - Paki1968)
2009. jan. 19. 16:22
Én Szabó Károlytól hallottam Puchbergben az igazi marcipán kászítését. A feles marci miért lenne barna amikor a mandula belseje fehér? Amúgy meg hol van az előírva hogy a tortabevonatnak hófehérnek kell lenni?
2009. jan. 19. 14:40
Bocs,hogy kifelejtettem a forrázást.Amúgy szerintem az 5o-5o-5o- arány nem 25%alatti marcipán,hanaem ez a kétszeres marcipán.Vagyis 5o dkg mandulához kétszeres mennyiségű cukor.Egy cukrász szerint a háromszoros marcipán a legjobb a torta bevonásához mert az a legfehérebb.Az 1-szeres marcipán,mivel barnás szinü,azt sütésre használjuk.
21. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 7. - 'szti)
2009. jan. 16. 19:04
Totálisan felesleges és rossz a tojásfehérje mégcsak a gyerekeknek hiányzik.Amúgy meg a tojásfehérje napok alatt kőkemény lesz.
20. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 18. - Paki1968)
2009. jan. 16. 19:00
Meg hát ez a 25% alatti marci kicsit túl cukros ez inkább szaloncukor.
19. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 18. - Paki1968)
2009. jan. 16. 18:13
De a mandula vízben való forralását kihagytad hogy a héját így le lehet húzni könnyen.
2009. jan. 16. 18:01
5o dkg héjától megtisztitott mandulát átdarálok kétszer a húsdarálón,majd egyszer a mákdarálón./nagyon nehéz ée sokáig tart!/ 5o dkg kristálycukorból fondant főzök./kb.1 dl vizzel addig főzöm mig dróthurkon bubérékot tudok fújni/Langyosra hűtöm,majd gőz fölött felolvasztom-ha nagyon sűrű,teszek hozzá pici vizet-,utána hozzákeverem a mandulapépet és addig keverem,mig egynemű nem lesz.Ha kihűlt az egészet összegyúrom,és még összedolgozom 5o dkg átszitált porcukorral,1 cs.marcipánizű cukormázporral és kb.mokkáskanálnyi szintelen mandulaaromával/tesco/.Ha végeztem még egyszer átdarálom az egészet a mákdarálón.Folpackba csomagolva tartom.
2008. okt. 28. 12:38
itt elég sok recept van, de merjek-e próbálkozni vele, ha tudnám, hogy jó lesz bizony elkészíteném, mert az üzletben nagyon drága
16. maya80 (válaszként erre: 14. - Gevi1931)
2008. aug. 19. 22:20
Köszi a segítséget!
2008. aug. 19. 06:00
tud-e valaki cukorból rozsát késziteni torta disznek?
2008. aug. 2. 23:00

Gyors marcipám


Hozávalok.:

40 dkg porcukor

2o dkg mandula

másfél dl víz


Langyos vízben belerakni a cukrot kislángon addig kevergetni mig elovad azután jöhet a mandula

azzal addig kevergetni mig egybeálló masszát nem kapunk levesszük a tüzről, és egy tányérra teszem.

Kihült állapotban folpackba tekerem és a hütőbe teszem.


Sokáig eltartható!



De az igazi marcipán a 4 számu TIENDÓ recept.!!

13. maya80
2008. júl. 5. 17:04
A marcipán-recept engem is érdekel!
12. Bea30
2008. jan. 2. 14:51
Gondoltam,hogy valami házi készítésű marcipánból formálnám meg az alakokoat...
11. Bea30
2008. jan. 2. 14:51

Sziasztok!Gyerkőceim születésnapjukra én szeretnék tortát sütni.A fiamnak pókember,vagy autóra,kislányomnak,babára,vagy virágra gondoltam.

Segítségeteket szeretném kérni!Recepteket,formázási ötleteket!Előre is köszönöm!

2007. dec. 4. 14:46
A legjobb hamis marcipán feloldott zselatin,porcukor,mandolaaroma,jól formázható,sajnos nem találom az arányokat.Megkeresem és majd jövök.
9. caravell (válaszként erre: 6. - 959ebd0cf5)
2007. okt. 5. 08:57
Nekem is van hamis marcipán receptem, de fejből nem tudom, csak azt,hogy búzadara, darált háztartási keksz, vaj, porcukor és mandula aroma kell hozzá meg vagy két evőkanál tej, amivel a búzadarát kell puhítani. Ha valakit érdekel a pontos recept, írjon privibe és megküldöm.
8. tinendo (válaszként erre: 7. - 'szti)
2006. nov. 8. 19:18

A 4. hozzászólást a netről írtam ki.

Én is furcsáltam a tojásfehérjét.

Nekem a következő receptem van a marcipán elkészítésére:

Marcipán:

30 dkg hámozott, finomra őrölt mandula, 30-35 dkg porcukor, egy üveg keserűmandulaaroma.

A mandulát a porcukorral és az aromával konyhai robotgéppel alaposan eldolgozom, folpackba csomagolom, majd később natúr, vagy szinezve marcipánmasszaként használom fel.

7. 'szti (válaszként erre: 5. - Tinendo)
2006. nov. 8. 17:25
hát, én nem vagyok túl lelkes az olyan receptektől, amiben nyers tojás van
2006. nov. 8. 17:22

Nekem is az alábbi receptem van,még annyit ír hozzá,hogy porcukorral hintett deszkán kell 1/2 cm-re nyújtani,s ha variálni akarod,egyik felébe 1 káv.kanál kakaót is tehetsz.A két lapot egymásra tenni, s úgy feltekerni.Golyókat is lehet formázni,s csokireszelékben hempergetni,vagy tortalap töltésére is lehet,rétegezve még csokikrémmel.


Van egy HAMIS MARCIPÁN receptem is,hátha érdekel valakit:

10 dkg darált dió,1 evőkanál búzadara, kb.15 dkg főtt burgonya,10 dkg porcukor,2 evőkanál rum és reszelt csokoládé.

A darát 1/2 dl vízben megfőzni,kis ideig állni hagyni,hogy minden vizet magába szívjon.

A héjában főtt burgonyát még melegen meghámozni,áttörni,elkeverni a darált dióval,a porcukorral,a főtt darával,s 2 e.k. rummal.

Diónyi gombócokat formálni, csokireszelékben hempergetni.

Ez egy régi sütiskönyvből való,saját tapasztalatom nincs, ami az eredményt illeti.

2006. nov. 8. 15:02

Marcipán készítése:

Hozzávalók:

25 dkg mandula, 25 dkg porcukor, 2 tojásfehérje.

Elkészítés:

25 dkg mandulát néhány percre forró vízbe dobunk, hogy barna héja könnyen lejöjjön. Ezután megtisztítjuk, megszárítjuk, finomra daráljuk, majd 25 dkg porcukorral elkeverjük és 2 tojás fehérjével összegyúrjuk.

2006. nov. 8. 12:27

megkerestem az arányokat, ha szüttyögni akarsz vele:

MARCIPÁN KÉSZÍTÉSE

20 dkg mandulabélhez (ha van) 4-5 szem keserűmandulát és 20 dkg porcukrot veszünk. Vizet forralunk, s ha már lobog, belevetjük a mandulát, majd az újraforrástól számított 3 perc múlva leszűrjük, s a fellazult vékony héját lehúzzuk. A megtisztított magokat szétterítjük, egy napon át hagyjuk szikkadni, majd (diódarálón) ledaráljuk. A mandulaőrleményt egy (porcellán vagy rozsdamentes) keverőedénybe tesszük, s összedolgozzuk az előzetesen átszitált porcukor felével. A cukor másik feléből 0,5 dl vízzel szirupot főzünk, s amikor az már kicsit visszahűlt, azt is hozzákeverjük a cukros mandulához. Az elegyítést kézzel fejezzük be: a maszát - mintha csak tészta lenne - egyenletesen simára gyúrjuk. (Jégszekrényben, fóliába csomagolva sokáig eltartható.)

2006. nov. 8. 12:23
Miért nem elég jó neked a Szamos?:)
2006. nov. 8. 12:23
Kegyetlen nehéz. A ledarált mandulát porcukorral mozsárban kis adagokban addig kell gyilkolni, míg massza nem lesz. Finomabb, mint a készen vett massza, mert biztosan több benne a mandula, de nagyon sok meló.
2006. nov. 8. 12:18
Hogyan lehet házilag marcipánt készíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook