Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért energiatakarékosabb a zuhanyzás, mint a kádban való fürdés? fórum

Miért energiatakarékosabb a zuhanyzás, mint a kádban való fürdés? (tudásbázis kérdés)

1 2
40. tixtina (válaszként erre: 39. - Cipa)
2009. júl. 27. 18:09

Most kérdeztem meg a férjemtől.

Az úttesttől a kapun belülre 500 ezerért hozzák be

a vízcsövet,és a kanálist.

A kapun belülről nekünk kell tovább vinni -az plusz pénz.Ez van sajnos:((

39. cipa (válaszként erre: 29. - Tixtina)
2009. júl. 27. 16:43
Az 500 eFt nagyon sok. A mellékvízmérő beszerelése kerülne ennyibe?
2009. márc. 19. 12:58
Én órákat tudok ácsorogni anyuéknál a zuhanykabinban:) Otthon fázok a fürdőben, ezért gyorsan lezuhanyzok, úgy tényleg sporolósabb. Hajat úgy mosok, hogy bedugom a kádat, beleülök, de zuhannyal. Így nem folyik le a víz, nem fázok, de csak annyit használok, mintha zuhanyoznék. Kádfürdő évente kb 5ször van, de néha ki kell rúgni a hámból:) (sajnos ketten nehezen férünk el, max mosakodni tudunk, de legalább kevés víz fér mellénk)
37. tixtina (válaszként erre: 36. - 874eb11dfd)
2009. márc. 19. 12:26
Nálunk hárman fürdenek egyszerre.Óriási kádunk van-igaz,több víz kell bele.A két gyerek egyszerre fürdik,aztán a párom is beleül.
2009. márc. 19. 09:40
akkor megéri kádban fürdeni, ha a pároddal együtt fürdesz :) Akkor tuti,hogy sporoltál :)
35. tixtina (válaszként erre: 34. - 75bb1970ba)
2009. márc. 18. 18:50

Megkérdeztük,mikor építkeztünk.Azért kerül ennyibe,mert a víz a szomszédon át jön.

Az,hogy a vízművek behozzák az udvarba,ennyibe kerül.Már utánajártunk elég régen.

Úgy lenne olcsóbb megoldás,ha a szomszédom is belemenne a vízórába,mert akkor nem lenne muszáj elkülönülni.De Ők nem mennek bele,mert rengeteg vizet fogyasztanak,és félnek,többet fizetnének.:((

sajnos ez a nagy helyzet.

34. 75bb1970ba (válaszként erre: 29. - Tixtina)
2009. márc. 18. 17:42
500 E Ft? Nem sok az egy kicsit? Még ha hosszabban kell csövezni, akkor is.
2009. márc. 18. 16:18

Nálunk is vízóra va.Így annyit mérnek amennyit fogyasztunk.

Tényleg rá kell szánni azt az 500 ezret, mert hosszútávon visszajön az ára

32. MelisUK (válaszként erre: 30. - Tixtina)
2009. márc. 18. 15:24

Nekem nincs gondom a hajmosással, nekem fürödve volt macerásabb. De kinek hogy.

Azt nem vitatom, hogy egy fárasztó nap után nagyon lazító tud lenni egy forró fürdő, csak épp nem egészséges. De pl. a nemi életben igen hasznos dolog a fürdőkád. :P

31. MelisUK (válaszként erre: 29. - Tixtina)
2009. márc. 18. 15:21

Ezt a vízóra dolgot érdemes pedig megcsináltatni. Anyumék panelban laknak, már kb 10 éve mindenki felszereltette a vízórát, így mindenki annyit fizet, amennyit fogyaszt.

Miért kéne a szomszédon átvezetni? Egybe van ezek szerint a rendszeretek? Valamit ki kell találnotok, mert drága a víz.

30. tixtina (válaszként erre: 23. - MelisUK)
2009. márc. 18. 15:21

Én jobban szeretek a kádban lubickolni,kivéve nyáron a nagy melegben.

Télen legszívesebben állandóan a kádban feküdnék esténként.

Sajnos,több nőgyógyászati műtétem miatt,az utóbbi egy-két évben a zuhanyzás marad csak.Az tény,hogy gyorsabb.Hajat mosni már macerásabb.

29. tixtina (válaszként erre: 20. - MelisUK)
2009. márc. 18. 15:14
Nos,mi így is jóval kevesebb vizet fogyasztunk havonta,mint az átalánydíj.van egy összeg,amit megszabtak,és annál kevesebbet nem lehet fizetni.Sajnos,a szomszédom rengeteget használ,mert öten vannak,és állandóan pacsálnak,folyatják a vizet.Vízórával próbálkoztunk,de 500 ezer forint lenne,mert át kellenne vezetni a szomszédon keresztül.csöbörből-vödörbe.:((.Egyébként iker házban lakom-két család van összesen.
28. MelisUK (válaszként erre: 26. - 7dea0ad493)
2009. márc. 18. 15:12
Az biztos, hogy a skótok legskótabbika vagyok, épp ezért van pénzem bármikor, ha szükség van rá.
2009. márc. 18. 15:05
Kevesebb vízet használsz mintha a kádba engednéd,és nem a piszkos vízbe fürdesz,mert folyamatosan tiszta viz folyik rád!
26. 7dea0ad493 (válaszként erre: 24. - MelisUK)
2009. márc. 18. 15:05

Hát a gázfűtéses más.Nekünk csak egy nyamvi gáztűzhely van.Minden a központi fűtésről jön. A melegvíz is és a fűtés is.

Így annyi amennyi...

De nem is baj.Nem tudnám elképzelni ahogy melegítem a vizet, inkább kinyitom a csapot és jöjjön a víz:)Úgy ahogy van melegen:))

De a magam részéről is a zuhanyzásra esküszöm.De most látom te Skót vagy:DD Akkor már értem a spórolást :DDD

25. be52089f0e (válaszként erre: 23. - MelisUK)
2009. márc. 18. 15:02
Teljes mértékben egyetértek veled!!!
24. MelisUK (válaszként erre: 22. - 7dea0ad493)
2009. márc. 18. 14:58

Igyekszem. :P

A szüleim is átalányt fizetnek a gázra, így ők se spórolnak vele, miért legyen épp náluk hidegebb. Így náluk is 24 fok van plusz mikró helyett is inkább a gáztűzhelyet használják, mert az átalányról megy, a mikró meg áramról. Ha az egész házsor megpróbálna spórolni, akkor tuti jóval kevesebb gázdíjat kéne fizetni, de senki nem próbálkozik egyedül.

Nekünk külön cirkónk van, ezzel igyekszünk spórolni ahogy csak tudunk. Nincs is 24 fok a lakásban, csak 20-21, de ez a normál hőmérséklet.

23. MelisUK (válaszként erre: 18. - Tixtina)
2009. márc. 18. 14:54

Én is végig folyatom a vizet tusolás közben, de szerintem jóval hamarabb letusolok, mint ahogy régebben kivártam a kb fél kád vizet.

Ha elzárnám, azzal nem sokat spórolnék, mert akkor megint várni kellene, hogy újra meleg víz kezdjen folyni és én is extra fázós tudok lenni. :P Cirkónk van, ami a radiátorokat is felmelegíti és a vizet is. Csak akkor indul be a víz melegítése, mikor megnyitom a csapot. Várni kell egy kicsit, hogy jöjjön a meleg víz, de így még mindig olcsóbb, mintha éjjel-nappal fűtené a vizet. Amíg ledobom magamról a ruhákat, addig folyik a víz a tusolóban, addigra már meleg jön, sőt a zuhanykabin is egészen fölmelegszik. ha csak simán tusolok, akkor 7 percembe tellik levetkőzéssel, tusolással és megtörölközéssel. Hajat mosva már jóval tovább, azt sose néztem, hogy mennyi idő.


Ami biztos, hogy időt és energiát lehet spórolni a tusolással, plusz mindenképp egészségesebb. A meleg vízben csücsülve szép viszeres lesz a láb az évek múltával, plusz fürdés után szerintem senki nem tusolja még le magát tiszta vízzel, hogy lejöjjenek a tisztítószerek a testéről. Aztán lehet kenegetni magunkat mindenféle krémekkel, mert száraz a bőrünk. Szóval mindenféle értelemben jobban megéri szerintem a tusolás.

22. 7dea0ad493 (válaszként erre: 20. - MelisUK)
2009. márc. 18. 14:50
Akkor te valami profi spórolós vagy?:))
21. 7dea0ad493 (válaszként erre: 18. - Tixtina)
2009. márc. 18. 14:49

Értem.Nálunk hideg-meleg vizes központi fűtés van, panelházban.

Nekünk nem bojlerről megy a víz, igy nem tudnám hagyni kihülni.Szerencsére nálnuk 24 fok is van, igy nem fontos hogy folyjon a víz

20. MelisUK (válaszként erre: 16. - Tixtina)
2009. márc. 18. 14:46
Az a gond, hogy azért, mert átalányt fizetnek az emberek, azt hiszik, hogy akkor mindegy, hogy mennyit használnak. Pedig ha kevesebbet használnának, akkor kevesebb lenne a következő évtől az az átalánydíj. De persze ha laktok vagy negyvenen a házsorban, akkor te egyedül hiába spórolnál, nem lehetne érzékelni semmit.
19. MelisUK (válaszként erre: 12. - K.tünde78)
2009. márc. 18. 14:43

Sajnálom az utoljára fürdőt - kihűlhet a vize és csupa szutyok vízzel mossa magát telis teli szappannal vagy tusfürdővel. Ez jól kiszárítja a bőrt.

Én éveken keresztül reggel-este fürödtem, de már három éve olyan albikban élünk, ahol csak tusoló van. Sokkal tisztább és higiénikusabb. Most átmegyünk egy másik albiba, ahol kád is lesz, de nem hinném, hogy fogom használni. Hazamenve a szüleimhez is már csak tusolok.

18. tixtina (válaszként erre: 17. - 7dea0ad493)
2009. márc. 18. 14:21

Ja,igen.Így lehet takarékoskodni.

Sajnos én nem zárom el,nagyon fázós vagyok.Végig folyatom,amíg ki nem fogy a melegvíz.:))

17. 7dea0ad493 (válaszként erre: 16. - Tixtina)
2009. márc. 18. 13:06
De én elzárom a vizet, miután bevizezem magam, és csak akkor nyitom meg újra, ha leöblítem magam
16. tixtina (válaszként erre: 4. - 7dea0ad493)
2009. márc. 18. 13:00

Nem biztos,hogy kevesebb víz fogy.

Nálunk pl.meleg vízből ugyanannyi fogy ,ha teleengedjük a kádat,mint ha zuhanyzunk.Vízdíjra meg átalányt fizetünk.Úgyhogy-a mi esetünkben nem spórolunk a zuhanyzással.

2009. márc. 18. 12:58
Hát igen, gyerekkoromban mink is egy kád vízben fürödtünk meg négyen!Régi szép idők.És én sem szoktam tele engedni a kádat vízzel,csak ha nagyon fázom,vagy ha beteg vagyok,és jól esik a sok meleg víz.:))
14. Yulcsy
2009. márc. 18. 12:56
Nekünk csak zuhanyzónk van.Szappanozás közben elzárom a vizet,hajmosás közben is.Ha végig folyatnán szerintem nem lenne gazdaságosabb.Ja és nem teljes erővel zúgatom magamra a vizet, hanem félállásban van a zuhanykar.
13. ce91523917 (válaszként erre: 12. - K.tünde78)
2009. márc. 18. 12:54
A férjem és a két gyerkőc együtt fürdik a kádban, úgy, hogy tele van engedve:) Csak én tusolok, meg néha csalom a kiscsajt, hogy jöjjön ő is:)Így nem ordít, ha hajat kell mosni:)
2009. márc. 18. 12:51
De most komolyan!A mai világban van aki teleengedi a fürdő kádat?Mert ,hogy én 1/4 szoktam engedni amiben álltalában mind a 4 megfűrdünk.Természetesen ha nagyon retkesek vagynk mindenki a maga vizében pancsol.Ha nagyon fáradt vagyok és lustizni akarok a vízben csak akkor engedem legfeljebb félig a kádat.
11. be52089f0e (válaszként erre: 9. - Manon)
2009. márc. 18. 12:41

Nemrég kipróbáltam, hogy mennyi vizet fogyasztok zuhanyzás közben.

Sokkal kevesebbet, mint a fürdéshez, pedig nem zártam el szappanozás közben a csapot .

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook