Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Műkörömépítés saját kezűleg fórum

Műkörömépítés saját kezűleg (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯
1852. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 1850. - Meababa)
2010. szept. 1. 21:13

mondom. el lehet jutni egy szintre. aztán ott megrekedni. ennyi.

az enyémek most öt centisek :D

1851. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 1849. - Puritan)
2010. szept. 1. 21:11

Hát, te is félreértettél nem kicsit, mert láthatod, nem azzal van a gond, aki magának csinálja.

Amúgy, ha technikailag megoldható, márpedig az, akkor csak szar körmöst választottál. Nekem van olyan vendég, aki szintén igy kéri, és sec-perc megcsinálom neki. max lakkozzuk.

Szakmailag nem az egyszerűség az igénytlen, hanem a gány munka. És sajnos tényleg sok a szakbarbár is.

1850. Meababa (válaszként erre: 1847. - 57aa4ea1e8)
2010. szept. 1. 21:10

hehehehehh, a másik kedvencem hogy biztos azért barnult-sárgult be, mert belenyúltam az alapozóba :D---szintén otthon gyártott körmöcske :D

én csak azt nem értem, hogy ha itt mindenki ilyen penge körömépítésből, pedig csak egyszer voltak körmösnél, meg neten látták, akkor lehet az én képességeimmel vannak bajok, de nekem jó pár év és továbbképzés kellett ahhoz, hogy magabiztos legyek... iskola nélkül egy körmöt nem csináltam volna meg... evvvvan.

Az én szájízemnek perfektek a munkáid, imádom az ilyen körmiket csinálni,,, és ha nagy ritkán van időm rá, viselni is :D

1849. puritan (válaszként erre: 1845. - 57aa4ea1e8)
2010. szept. 1. 21:08

Murila, ne forgasd ki a szavaimat...azt egyetlen szóval sem mondtam, hogy szar...ne haragudj, ha félreérthető voltam, természetesen elismerem, hogy hibátlanok és szép munka...azt, hogy nem tetszik, úgy értettem, hogy én az egyszerűt szeretem, csak sajnos nagyon vékonyak és törékenyek a körmeim és hát számos tevékenységemből kifolyólag elég gyakran törnek és repednek.


Ezzel az átlátszó porcelánnal elégedett vagyok, teljesen olyan, mintha a saját körmeim volnának.

Eszemben sincs másoknak megcsinálni, az igazság az, hogy még magamnak is fárasztó, teher. Azt is megértettem, hogy a körmös nem akart nekem ilyen körmöt csinálni, hiszen ez szakmailag igénytelennek számít, ezzel is tisztában vagyok.


No. Jókat nektek.

1848. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 1846. - Meababa)
2010. szept. 1. 21:06
ja, amúgy a szakmabeliektől megvan az elismerés, ők tudják, ki az, aki tud.
1847. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 1846. - Meababa)
2010. szept. 1. 21:05

:) köszi, a vendégeim szerint is.. mondjuk, ha tényleg valaki kiváncsi, hogy miket csinálok, kb fél perc alatt talál még vagy öccáz képet. De izléssel nem lehet vitatkozni. Normális körmös azért tud olyan körmöt a vendégnek, amilyet az kér, természetesen a technikába nem beledumálva, mert azt ne már a vendég mondja meg.

És azért igen, egy szintig el lehet jutni otthon is, elég alacsony szintig, de akinek ez kell, én tojom le, csak könyörgöm, másnak ne csinálja már!

És, hogy mitől zöldül a köröm? Hát valóban nem a fűtől... de ugyi, ezt is az iskolában tanitják.

1846. Meababa (válaszként erre: 1845. - 57aa4ea1e8)
2010. szept. 1. 21:00
szerintem aki szakmabeli, és nem kákán is csomót keres, annak ugyanúgy leesik az álla, mint nekem :D nagyon szépek a munkáid!!!
1845. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 1844. - Meababa)
2010. szept. 1. 20:59
hát látod, én szarokat csinálok, van, akinek nem tetszik :D :D :D
1844. Meababa (válaszként erre: 1841. - 57aa4ea1e8)
2010. szept. 1. 20:57

na ez az basszus, ha már csinálok valamit legyen esztétikus, komolyan megnéztem egy-két képet és erős késztetést érzek, hogy nekiessek átreszelni :D

a kedvenc mondatom pedig senkire nem célozva... "először magamnak, később talán egy-egy barátnőmnek" -tényleg hihetetlen és maradandó károkat okozhattok,,, ez ezzel a baj.

Attól nem félek, hogy kevesebb vendégem lesz emiatt, hisz mindenki megtalálja a maga vendégét-körmösét, igényes, és khhhhm kevésbé igényes egyaránt :D

2010. szept. 1. 20:09
igy legyen ötösöm a lottón :D
1842. puritan (válaszként erre: 1841. - 57aa4ea1e8)
2010. szept. 1. 19:53

Hmmm.

Azt gondolom, aki házilag kísérletezik ezzel, nem olyan babérokra tör, hogy elvegye a kenyereteket. Legalábbis én nem.


Azok a körmök, amik az adatlapodon vannak, nekem egyáltalán nem tetszenek, nem is szeretnék olyat.

Zselés körömből is olyat szerettem volna, ami szolid, átlátszó, egy vékony réteg és egyáltalán nem látszik, hogy van a körmömön bármi. Még francia manikűrt sem szerettem volna, sajnos ezt a körmös két év alatt nem értette meg, vastag réteget tett a körmömre mindig, mondván, máshogy letörik. Aztán fél évvel ezelőtt nehezen, de kevesebb réteget tett fel, nem tört le, nem repedt el, mivel soha nem lett hosszúra hagyva a köröm. A francia manikűrhöz ragaszkodott.


Kb egy hónapja kezdtem el nézelődni, akkor döntöttem el, hogy magam fogom csinálni, először zselével akartam próbálkozni, de belebotlottam a porcelános technikába, ami nem rettentett el annak ellenére sem, hogy sokan azt írták, nagyon nehéz.


Egyelőre egy hete vannak fent a körmömön az acryl, szép fényes, nem reped, nem levegősödött fel, hiszen sok videót és leírást megnéztem és mindenhol figyelmeztetnek, a bőrre ne kerüljön rá az anyag. Nem kezdőcsomagot vettem, hanem böngészés közben jegyzeteltem, okos tanácsokat találtam, tippek, trükkök és profi szakmabeliek közzétett tanácsai alapján választottam ki, miket vásároljak, nem is csalódtam azokban az anyagokban, amiket vettem.


Természetesen ez még csak egy hete történt, nem tudom mitől zöldülne a körmöm, gondolom fű nem fog kinőni rajta, de ha ilyen történik, ígérem beszámolok, napersze nem jó érzés azt olvasni, hogy ez eleve elvárás egy hozzá nem értőtől, jobban esne valamiféle olyan szurkolás, hogy bárcsak jól alakulna és sikerülne, de hát ezt jól tudom, nem nagyon lehet elvárni.


Azért azt halkan megjegyzem, hogy agyaggal, gipsszel bánni és szobrászkodni egy kicsit nehezebb feladat és azzal is elboldogultam, habár az sem agysebészet :)

1841. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 1840. - Ba9d1cefa0)
2010. szept. 1. 19:37

nono! aztán majd jönnek azzal, hogy ez nem agysebészet... és hogy mit verjük itt magunkkal, a hülye is meg tudja tanulni.

szóval mindenki csinálja csak magának, gányoljon a körmére, és letojom, nem az én dolgom. Viszont amit ő netán szépnek gondol, az messziről sem az, dehát ez meg igényesség kérdése. szóval hajrá, vegyék csak a kezdőcsomagot. aztán pár hét múlva rájönnek, hogy hoppá, azért ez nem annyira annyi csak, hogy kenjük a cuccost. meg, hogy mitől esik le két óra múlva, vagy mitől levegős, netán mi az a zöld izé rajta? dehát ügyik, mert a barinő is azt mondta, hát akkor oldják is meg a gondot maguk.

1840. ba9d1cefa0 (válaszként erre: 1839. - Meababa)
2010. szept. 1. 18:53
Tökéletesen egyetértek, jó lenne, ha nem tévesztenék össze a szezont, a fazonnal és urambocsá ez egy szakma, de mindenkinek szíve joga tönkre tenni a saját körmeit. Nem mondom azt, hogy nem lehet elsajátítani és biztos van akinek sikerül ellesni a körömépítést, de ez nem olyan egyszerű, mint amilyennek látszik.
1839. Meababa (válaszként erre: 1837. - Marcsykaa)
2010. szept. 1. 17:00

annyit helyesbítenék, 0-ról indulva semminek ne álljon neki :S

Murila előtted le a kalappal, hogy segédkezel :D azt viszont nem kell mondani, majd utólag mindenki rájön miért is nem kellett volna kísérletezni :D

1838. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 1837. - Marcsykaa)
2010. szept. 1. 16:24

:) én már nem mondok semmit, mindenki úgy cseszi el a körmét, meg az ablakon ki a pénzt, ahogy akarja. Saját dolga.

Csak vendéget ne vállaljon. Mert egy elcseszett műköröm eltántoritja a vendéget, és a profi meg az ilyenek miatt szivhat.

1837. Marcsykaa
2010. szept. 1. 16:10

Szia! Szerintem elsőre a zselével próbálkozz! 0ról indulva az könnyebb!

De murila kolleganő majd elmondja, miért is NE kísérletezz magadon szakismeret nélkül:D

2010. szept. 1. 15:08

Sziasztok. Lenne pár kérdésem a műkörömépítéssel kapcsolatban. Már volt műkörmöm, de most magamnak szeretném csinálni.

Kezdő készletet szeretnék rendelni a netről. Nem tudom, hogy mivel lenne egyszerűbb dolgozni...találtam egy olyan csomagot, ami porcelános, és tippel van...Én ezt szeretném megrendelni...bár lehet,h zselével egyszerűbb lenne.


a másik kérdésem: francia műkörmöt szeretnék csinálni csillámos porral. Már csináltak nekem ilyet, de már elfelejtettem,h a csillámot mibe kell keverni. csak a liquid-es ecsettel kell felvinni, vagy vmi bele kell keverni?


Előre is köszönöm.

1835. jgabi
2010. aug. 31. 20:39

Eladók az alábbi termékek:


porelszívó kéztámaszos (garanciás) 9500,-

4x9 w-os alagútlámpa (garanciás) 12.500,-

Perfect Bond tapadófilm (majdnem tele) 1.000,-

Bőreltávolító folyadék 2 db + bőrolaj (alig használtak) 1000,-

Primer (Crystal Nails) 500,-

1 doboz gumidísz szeletelve és egyben 3000,-

1 db fehér építő zselé 5 ml Crystal Nails (bontatlan) 2000,-

1 db átlátszó építő zselé 15 ml Crystal Nalis (alig használt) 2500,-

Tama átlátszó építő zselé (3ml) 1000,-

Tama fehér zselé (5 ml) 1000,-

1 doboz (12 szín) glitterszál 1300, (bontatlan)

csillámporok, tört kagylók 5 db 1000,-

12 színű csillámzselé bontatlan 7500,-

3 doboz vegyes fehér tip 1000,-

1 doboz kristály tip bontatlan 1500,-

1 doboz hegyes tip bontatlan 1500,-

metál akril festékek 6 szín (bontatlan) 1000,-

pigmentporok csillámos(kék, sárga, fehér és bordó ) 3000,-

pigmentporok matt 3 szín 1000,-

műkörmös asztal (asztalos készítette rendelésre) 35.000,-

Ha valakit érdekel valamelyik termék, a jeney.gabriella2@upcmail.hu címen érdeklődhet a vételről, szállításról, egyebekről… üdv.

1834. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 1833. - Elofgh)
2010. aug. 28. 23:17
A körmözés rejtelmei :D
1833. elofgh
2010. aug. 28. 22:06

oké közben rájöttem,hogy megkéne törölni :D

alakul...

1832. elofgh
2010. aug. 28. 21:43
meddig kell lámpázni a zseléket? normális az ha enyhén ragad? mert már pár perce bent van az ujjam,de teljesen nem köt meg...vagy valamit nem jól csináltam?
1831. puritan
2010. aug. 28. 08:15
Ancsi, köszönöm szépen a sok segítséget, rá fogok keresni a videókra.
1830. Ancsi86 (válaszként erre: 1825. - Puritan)
2010. aug. 27. 13:37

Szia!


A 3 in 1 folyadékok funckiója a zsír és vízelvonás, fertőtlenítés, tapadás elősegítés. Én is ilyet használok, bár én még külön primert is szoktam, biztos ami biztos.


A "reszelgetést" én 180/180-as szemcsézetű reszelést használok, én úgy vettem észre, hogy nagyon fontos a szemcsézet a különböző fázisoknál. Ezt egyébként felbolyhozásnak hívják, és arra jó, hogy a köröm kis szálait felállítva jobban bele tudod tapaszatni az anyagot, ezáltal tartósabb lesz. De nem szabad túlzásba vinni, ugyanakkor alaposan is kell csinálni. Akkor vagy jó, ha teljesen bemattult, fehéres a körömlemez, nem fénylik sehol. Fontos az alapos portalanítás is (én körömkefével szoktam), mert különben hamar azon kapod magad, hogy levegős a köröm..


Igazából a porcelán technika nehézsége abban áll, hogy megtaláld a megfelelő keverési arányt. A túl híg és a túl sűrű arány is minőségbeli problémákat okoz. De ha ez sikerül, onnantől kezdve abba sem akarod majd hagyni a körmözést :)


A 6-os ecset szerintem jó lesz építéshez. A kötési idő nem a por színétől függ. Vannak lassú kötésű anyagok, ilyenek az uv fényre kötő, vagy szagtalan rendszerek (liquid + por). Ezek előnye, hogy nincs meg a szúrós szag, hátránya, hogy kicsit több idő és munka, mivel radírszerű réteg képződik akár csak a zselénél. Én ilyet használok (szagtalant), sokan megijednek a radírszerű réteget látva, akkor még köszönőviszonyban egy szép, rendes műköröm képével.. :)


Vannak a közepesen kötő anyagok, a nagy többség ezt használja, ezzel vannak tele a boltok is. Ez teljesen általános használatra van, az előbbit úgy is mondhatnám, kényeseknek van (mint én) :)

Ezzel lényegesen egyszerűbb dolgozni, csak meg kell szokni a kötés időt, eleinte szerintem ne saját körmön próbálkozz, nehogy egy gombócot kelljen majd lereszelni, amit nem tudtál időben eldolgozni..


Vannak gyors kötésű anyagok is, de azok úgy tudom, versenyre valók..


A lényeg, hogy lehetőleg azonos márkájú és típú legyen legalább a porcelánpor és a liquid..


Azt, hogy hogy kell körmöt építeni, hosszú lenne leírni, meg szerintem elképzelni sem olyan egyszerű, inkább keress videókat a neten, step by step-ek, fórumok, stb..


ha tudsz angolul, youtube-on ha beírod, hogy "acrylic nail sculpting", vagy "acrylic nail step by step", vagy hasonlók, nagyon jó kis videókat lehet találni..


Sok sikert!

1829. ciccavirag (válaszként erre: 1828. - Puritan)
2010. aug. 27. 11:56
Szia,szivesen:)
1828. puritan (válaszként erre: 1827. - Ciccavirag)
2010. aug. 27. 09:59
Szia, köszi, igen, tapadás elősegítőt akartam írni, csak valahogy tapadásgátló jött az ujjamra, nem is értem miért.
1827. ciccavirag (válaszként erre: 1825. - Puritan)
2010. aug. 27. 09:43
Szia. Tudtommal a 3in1 folyadék : Körömfertőtlenítő,Zsírtalanító,Vízelvonó.Ez a folyadék az anyagok tapadását elősegíti nem meggátolja.
1826. puritan
2010. aug. 27. 07:40
Huhh...ezt nem gondoltam, hogy senki nem ért egy kicsit sem a porcelán műköröm készítéshez.
1825. puritan
2010. aug. 26. 14:01

Sziasztok!


Porcelán műkörömben kérnék tanácsot.


Nagy fába vágtam a fejszémet, egyedül álltam neki, múlt héten lereszeltem a majd két évig hordott zselés körmömet, majd úgy döntöttem, itthon készítem ezentúl eská. Aztán addig-addig olvasgattam, hogy úgy döntöttem nem is zseléssel próbálkozom, hanem porcelánnal.


Meg is vettem ma délelőtt a hozzávalókat, egyik kezemmel kész is vagyok, mégis elbizonytalanodtam, hogy valamit nem jól csinálok.

Nagyon kevés leírást találtam a neten, azokból okoskodtam, illetve a kellékes segített a termékek kiválasztásában.


Ami használtam: 3 in 1 folyadék (fertőtlenítő, tapadásgátló és előkészítő(?), ez a harmadik funkciója nem teljesen világos.


Első lépésben nem túl durva reszelővel megreszelgettem a körmeim felületét, portalanítottam és utána 6-os ecsettel vittem fel a liquid porcelánpor elegyet. Először a hüvelykujjammal szórakoztam vagy félórán át, míg kitapaszaltam, milyen arányban kell keverni őket, utána bátrabb voltam és azt hiszem egészen jól sikerült. Átlátszó port használtam, azt gondoltam kicsit gyorsabban köt, de végülis nagyjából annyi idő alatt megszáradt (megkötött), mint egy körömlakk. A felületét már fel is políroztam.


Olvasom egyes webáruházakban, hogy vannak gyorsabban és lassabban kötő anyagok. Tud valaki segíteni abban, hogyan lehet ezeket megkülönböztetni, van-e valamilyen jelzés ezeken a termékeken, ami alapján ezt el tudom dönteni, mert ilyemit nem igazán láttam, csak leírásokban találkoztam olyan megfogalmazással, hogy gyorsabban és lassabban kötő anyagok is vannak, illetve mintha még olyasmit vélnék érteni, hogy ez a gyorsankötődés tán a liquidtől (is) függ.


Illetve ha valaki, aki jártas ebben és úgy látja, valami fontos lépést kihagytam, megköszönném, ha azt is megosztaná velem :)

1824. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 1823. - Elofgh)
2010. aug. 25. 19:29
Sok sikert :)
1823. elofgh (válaszként erre: 1822. - 57aa4ea1e8)
2010. aug. 25. 19:28

oké,köszi :)

majd hétvégén megpróbálkozom az építéssel magamnak,remélem minden rendben lesz :) addig nemis bontom fel őket,akkor ki fog derülni milyen állagú az a bizonyos negyedik.

❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook