Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Műkörömépítés saját kezűleg fórum

Műkörömépítés saját kezűleg (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯
1942. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 1941. - Henyababa)
2011. jan. 20. 09:10
Hát sok újdonság van állandóan, de azt mi honnan tudjuk, hogy látta-e, illetve van-e neki?
1941. Henyababa
2011. jan. 19. 14:06

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. A barátnőm körmös és szeretnék neki venni valmi ajándékot. Valami újdonságra gondoltam, amit még nem látott. Ötlet??

1940. Kriszta 1224 (válaszként erre: 1939. - 57aa4ea1e8)
2011. jan. 5. 19:11

Valóban nem volt ilyen gondom....és ennek örülök is. De ami késik nem múlik. Bele futhatok ebbe a problémába, de biztos vagyok abban, hogy meg fogom oldani. Magabiztos vagyok a munkámmal kapcsolatosa, mindezt a pozitív visszajelzéseknek köszönhetem. Bár ezzel szerintem minden munkában lévő körmös így van. Ha nem lennének elégedettek a vendégek, keresnének mást. Ha ők máshoz járnak nekünk nincs vendégünk. 15-20 kósza vendégből meg nem lehet megélni. (bérleti díj, rezsi, adó, anyag költség)És még haza is vinni kellene.


A lényeg....hogy addig míg a választott és szeretett szakmánkból megélünk,nem lehet okunk panaszra. Anyaghasználatát meg döntse el mindenki magának és legyen boldog ha a vendégei elégedettek.


:D

1939. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 1938. - Kriszta 1224)
2011. jan. 5. 08:36

Nem volt vita sztem. :) Távol álljon tőlem.

Viszont sztem a földön te vagy az egyetlen körmös, akinek nem volt még ilyen gondja... reménykedj, hogy maradjon is igy :)

1938. Kriszta 1224 (válaszként erre: 1937. - 57aa4ea1e8)
2011. jan. 4. 22:34
Maximálisan megértelek, viszont nekem nincs ilyen gondom. A meglévő és újuló vendégkörömben sem fordult még elő semmi gond sem pedig allergia.Nem volt még példa arra, hogy nem maradt volna fent a vendég kezén. Évek óta csak zselét használok és ez így is fog maradni.Ez nem azt jelenti, hogy ellenzem a porcelánt....egész egyszerűen nem szeretem és kész. Használd továbbra is kedvedre és a vendégeid örömére. Felesleges ezen "vitázni" szerintem. Nem vagyunk kötelesek egyformán és egyforma anyaggal dolgozni. Szerintem használja mindenki azt amivel elégedett és kész.
1937. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 1936. - Kriszta 1224)
2011. jan. 4. 21:36

Természetesen, mindenkinek más áll kézre, nem vitatom.

De kategórikusan kijelenteni valamit nem helyes, pláne, ha az nem állja meg a helyét.


Az sem árt, ha egy szakember mind a két anyagot egyforma szinten használja, ugyanis az egyik vendégnél ha nem válik be az egyik anyag, a másik még beválhat.

Nem egy ilyenem van, akinek vagy a zselé, vagy a porci nem jön be, mert vagy allergiás rá, vagy egyszerűen nem marad meg a kezén. Annak a másik anyag tökéletes. Ha nem használnám mind a kettőt, vendégeket vesztenék.

1936. Kriszta 1224 (válaszként erre: 1935. - 57aa4ea1e8)
2011. jan. 4. 21:33
Ez szerintem mindenkinél egyéni. Sok körmöst ismerek változó anyaghasználattal dolgozunk. Szinte mindenkinek más és más jön be. A lényeg, hogy mindenki megtalálja a munkájához szükséges és a vendég számára legjobb anyagot. Számomra ez a zselé. Van akinek a porcelán. Nem vagyunk egyformák.Ezért is ilyen szép ez a szakma, minden kéz alól más és más szépség születik. Remélem egyet értünk.
1935. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 1934. - Kriszta 1224)
2011. jan. 4. 21:19

A porci sokkal strapabiróbb, mint a zselé. És már majdnem egyformán rugalmas a két anyag.Pár év alatt hatalmasat fejlődött.

Nem mellesleg, a mostani újabb körömformákat sokkal egyszerűbben és gyorsabban meg lehet csinálni porciból :)

2011. jan. 4. 17:48

Sziasztok.


Én is műkörmös vagyok. Nem használok porcelánt, csak zselét. Szeretik a vendégeim és én magam is meg vagyok vele elégedve. Szerintem sokkal rugalmasabb anyag és ezáltal többet is bír, mint a porcelán. Természetesen ez csak az én véleményem, hiszen van aki szereti a porcelánt. Én nem.


Nagyon sok anyagot kipróbáltam már, de egynél maradtam. Mindenkinél ezt használom. Tutira sok múlik a vendégen, hiszen van vendégem aki 3 hetente jön töltetni és képes ez idő alatt leamortizálni, és van aki 5-6 hetente és még csak leheletnyi levegősödése sincs. Csak a lenövése látszik.


Egyszer volt egy gimis kislány vendégem. Járt rendszeresen.....majd egyszer csak eltűnt. Mint tudjuk van ilyen. Szoktam azért a noteszt követni, kb már tudom, hogy kit mikor várhatok. Nos ez a kis csaj 9 hét után hívott. Gondoltam újat akar építtetni. Mikor mondta, hogy töltésre jönne rögtön leültem. Nos....mikor jött kiderült, hogy a 9 hétből 3-at sajnos kórházban töltött. Viszont véleményem szerint akár hol is volt a 9 hét az akkor is 9 hét. Lenövése és körömhossza volt rendesen, meg egy hiányzott. De ezen kívül semmi kirívó probléma. :D

1933. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 1932. - Weberkitti)
2011. jan. 2. 22:20
A lakkzselét simán lehet bármire tenni. Tehát ha marad egy pici anyag a körmödön, az nem gond.
2011. jan. 2. 21:50

Sziasztok!


Zselé körmöm van, és szeretném leszedetni, mert már meguntam. Viszont itt van ez az újdonság a gél lakk, amit meg szeretnék, főleg így a gyenge körmökre, amilyenek lesznek a leszedés után. Azt szeretném tuni, hogy mi a menete ennek, mármint, hogy lereszelik a zselét, és utána kenik fel ezt a lakkot, vagy le lehet vhogy oldani a zselét? Csak mert úgy tudom, hogy a zselét csak reszelni lehet, ezt a lakkot meg csak sima körömre, tehát zselére nem. Viszont ha reszelik, akkor tuti marad vmennyi a sajátomon, és akkor már nem lehet feelkenni ezt. Kicsit zavaros, ahogy leírtam, de remélem azért vki érti, és tud nekem segíteni!

Köszi

Kitti

1931. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 1930. - Huncut75)
2010. dec. 18. 21:26

Nem kell sokfajta zselé, csak pár.

De ha zselé helyett a problémásoknál kipróbálsz porcit, az javithat a dolgon elég sokat.

Nekem van olyan vendégem, akinek pl a zselé két nap után lejön, a porcival birja 5 hétig és forditva.

1930. huncut75
2010. dec. 18. 17:51
Gondoltam ,hogy valamit jól csinálhatok ha ennyien járnak hozzám csak mikor ilyen van és nem jön vissza a vendég csak visszahallom lelkiismeret furdalásom van ,hogy kifizette és nem elégedett.És mindig visszagondolok, hogy valamit nem jól csináltam.Gondoltam más zselét is tartok ,de mennyi fajtát?Kinek melyik a jó?Ki tudja azt követni?
1929. Ancsi86 (válaszként erre: 1927. - Huncut75)
2010. dec. 18. 15:07

Szia!


Ez szerintem a vendégen is múlhat. Nekem is van egy barátnőm, nagyon jó körmöshöz jár, de mégis a mutató ujjáról 2-3 hetente elhagyja a körmöt. Már átváltottak porciról zselére, de ugyanez. Viszont én tudom, hogy a barátnőm szereti a szájába venni az ujját, néha unalomból roppantgatja. Van, aki feszegeti, stb. Úgyhogy szerintem nem csak a körmösön múlik a köröm tartóssága :)

1928. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 1927. - Huncut75)
2010. dec. 18. 13:34

Hát ja. Ilyen van. Még a legnagyobb neveknél is simán előfordul...

Bármi okozhatja. Ha nem vészes, én ilyenkor max azt mondom, jöjjön hamarabb töltetni.

érdemes ilyenkor anyagot váltani.. vagyis mondjuk zselé helyett porci, vagy forditva. Hátha az is megoldja a gondot. De van, akinek semmi. Evvan.

1927. huncut75
2010. dec. 18. 13:30

Sziasztok!

Először írok ide ,de mindig olvasom az oldalt.Az a kérdésem lenne ,hogy műkörmös vagyok elég régen.Nem panaszkodom rendesen megélek belőle.Sokan elég messziről járnak hozzám.Sok olyan vendégem van akinek én vagyok a negyedik körmöse és nálam megmarad a körme.De vannak akiknek akármit csinálok (alapos előkészítés, tapadás stb.)mégis picit egy két körme levegős lesz.

1926. Jasmine24 (válaszként erre: 1925. - Sunny1)
2010. dec. 9. 14:23
Nincs mit es sok sikert! :)
1925. Sunny1 (válaszként erre: 1924. - Jasmine24)
2010. dec. 9. 14:00
Köszönöm szépen, remélem sikerülni fog. Ha este lesz hozzá humorom, neki is ugrok.
1924. Jasmine24 (válaszként erre: 1923. - Sunny1)
2010. dec. 9. 13:36

Lenyegeben ugy ahogy Te leirtad. Mielott ratoltenem a C ivet, azelott teszem ra a gumigyumolcsot, illetve jelen esetben a matricat.

Tehat az alapreteg es a c iv koze. Valamint ha feher veggel keszited, akkor a feher zsele felkenese utan.

1923. Sunny1 (válaszként erre: 1922. - Jasmine24)
2010. dec. 9. 13:26
És azt hogyan csinálod?
1922. Jasmine24 (válaszként erre: 1921. - Sunny1)
2010. dec. 9. 11:16
Szia en meg nem csinaltam ilyen matricas megoldast, de ha pl a gumigyunolcsokre gondolok, akkor kb ugyanazzal a technikaval keszitenem el a matricasat is. Tehat szerintem az elmeleted jo.
1921. Sunny1
2010. dec. 8. 21:57

Lányok!

Most kezdtem saját kezűleg zselézni a körmöm. Semmi tip, csak a sajátomra. A díszítésnél a körömnyomda nem annyira jött be, ezért vettem most matricát, mert mintha rémlett volna, hogy már láttam ilyet is műkörmön. Azt szeretném kérdezni, hogy zselé alá vagy csak a fényzselé alá lehet-e betenni, és egyáltalán megáll-e rajta a fényzselé? Én ezt úgy gondolnám, hogy az első réteg zselére ragasztom, utána rá a második réteg, aztán a fény. Jó az így?

1920. Jasmine24 (válaszként erre: 1919. - Virág66)
2010. dec. 7. 12:34

Ja igen, acetonmentes koromlakklemoso kell es az jo tenyleg! :)


Szerintem a legjobb lenne, ha nem kapanad a kormodet :)) De ha a toltesnel a sablont jol helyezed el, akkor kilehet potolni szerintem.



A gel-lac-rol itt van egy link, ahol lathatod a menetet a dolognak:

[link]

1919. Virág66 (válaszként erre: 1917. - Jasmine24)
2010. dec. 7. 11:25

Nagyon köszönöm!

Hu pedig összejött a fixálás acetonmentessel persze+az ecsetről is lejött a zselé azzal (itt a fórumon olvastam még régebben h azzal is jó), mert sajnos elfelejtettem a fixálót a boltban :(.


A második kérdés azzal kapcsolatos ahogy oldalt leszedem a zselét aztán persze elkezdem kikaparni ott a felbukkanó saját körmöt is, na és hogy azt hogy pótolom ilyenkor a töltésnél. Nagyon pici körmöt készítek magamnak mert azzal tudok bánni, tehát kis felületről van itt szó de az pont elég ahhoz h pl. harisnyát szaggasson :(


A gel.lac-ot csak műkörömre lehet tenni vagy sajátra is?

2010. dec. 6. 16:44
Gel-lac-ról valaki valamit? Saját taasztalat érdekelne.
1917. Jasmine24 (válaszként erre: 1915. - Virág66)
2010. dec. 6. 16:38

SZia! A normalis acetonos koromlakklemoval sajnos nem lehet fizalni a zselet, de ugy tudom vannak mar kifejezetten olyan koromlakklemosok, amik viszont jok hozza. En fixalo folyadekot hasznalok es azzal is mosom az ecseteimet. Azt ajanlom inkabb Te is szerezz be ilyent, illetve bemasoltam 1 linket ahol hirdetnek mukoromhoz is jo koromlakklemosot, nezd meg: [link]


A masodik kerdesed nem egeszen ertem. De toltesnel is minden esetben szinte le kell reszelni az egesz mukormot, mind a hosszabol, mind pedig a vastagsagabol, amennyire csak lehet es csak ezutan kerulhet fel az uj anyag. Igy elvileg a problema megoldott a letoredezett szelekkel.


Batran kerdezz, en segitesk szivesen :))

1916. 2954d38182 (válaszként erre: 1913. - 57aa4ea1e8)
2010. dec. 6. 15:02
Köszönöm,próbálkozom.
1915. Virág66 (válaszként erre: 1914. - Jasmine24)
2010. dec. 6. 14:59

Nagyon köszönöm a segítséget. Tegnap éjjel megcsináltam az első zselés műkörmeimet (pontosabban első saját kezűleg készítettet mert vagy 10 éve költöm a vagyonokat a körmösöknél és iszonyat gyorsan nő a körmöm) és sokkal elégedettebb vagyok a végeredménnyel mint azt hittem. A fehér véggel még nem mertem próbálkozni, félek h elrontom. Az ecsetet jól gondolom h körömlakk lemosóval lehet tisztítani? Ua.így a zselé megkötése utáni fixáláskor is jó?


Esetleg ha még egy kérdésre tudnál válaszolni, megköszönném: sokszor piszkálom a körömoldalát így néha ott letörik 1-1 kisebb darab a zseléből aztán a saját körmöm is így kisebb felületű lesz mivel leszedem azon a részen. Ha töltök, ezt hogy tudom értelmesen kipótolni?!

1914. Jasmine24 (válaszként erre: 1905. - Virág66)
2010. dec. 6. 12:01

Szia!


Orulok, hogy segithettem.

Kerdesedre a valasz: a k.a.h.-t a alap reteg zsele felvitele utan kell rakenni, es ezutan ertelemszeruen a feher veg kovetkezik. A k.a.h-t pont addig visszik fel, mint amilyen hosszeura kivanjuk a koromagyat.


A primert es a gombaolot termeszetesen az egesz kormagy feluletre visszuk fel, hogy mindenhol erje. Ha toltesrol van szo, es a csiszolas utan marad egy vekony reget anyag a korom kozepso reszen, ebben az esetben eleg csak a szeleit bekenni. A lenyeg, hogy a rendes koromfeluletet erje, amin nincsen anyag. Remelem segitettem! :)

1913. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 1906. - Jókérdés)
2010. dec. 5. 21:45

Szia!

Rosszul készited elő a körmöt. Magunknak mindig más, mint másnak.


ötletet annyit tudok adni, hogy ne sajnáld a pénzt a technikai tanfolyamtól! Darabos évit ajánlom!

Meglásd, megér minden fillért!


A zselé kérdés pedig.. kinek mi a megfizethető? Én van, hogy 15-ért veszek egy 50gr-osat. Nekem az is megfizethető.

Az meg, hogy melyik a legjobb? Mindenki mással tud dolgozni, nincs rá recept, ki kell próbálni többet. Vegyél kis kiszerelést, az nem drága, és tudsz próbálgatni.


Az összes többi alapanyaggal ez a helyzet.

És továbbképzés, továbbképzés, továbbképzés.. Sok sikert!

❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook