Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Műkörömépítés saját kezűleg fórum

Műkörömépítés saját kezűleg (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
2011. szept. 15. 11:28

keress rá gugliban, extrametál árul. jó drágán.. meg egy-két körmösüzletben is láttam itt a neten, de nem engedi linkelni.


olcsóbb, és jobb megoldás, ha veszel szikenyelet, és hozzá kb 50ft-ért pengéket, amik mindig sterilek, és tuti élesek. ;)

2151. Vámpír
2011. szept. 15. 10:05
Fenőszíjat keresek. Van ötlet hol? Mert Bp-en egyik üzletben sincs.
2150. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 2149. - Re87)
2011. szept. 9. 19:13

A készlet 14 ezer kb,(ez az olcsóbb kategória) kell hozzá néhány papírreszelő, többféle erősségű, 400/db, előkészítő folyadékok, legalább egy ezres darabja, az már 3000, fixáló folyadék, egy ezres, bőrfeltoló kaparó, 1500 körül, uv lámpa, legalább 9 wattos (kisebb nem lehet, mert nem köt meg a cucc), ez kb 6-7 ezer. Leoldó folyadék nem tudom, hogy mennyi, de az is legalább egy ezres, és nem biztos, hogy leoldja. Az olcsóbbakat tuti nem. Ha olyat veszel, ami le is oldható, abból egy szín 5000 ft, plusz az alap és a fedő, ami még több is szokott lenni. A leoldó párnácskákból 700ft a 10 körömre való.

És még így sem biztos, hogy fentmarad a géllakk, mert érteni kell ehhez is, nem elég, hogy csak rákenjük.

Szóval nem olcsó mulatság.

Ja, aztán ha más színt akarsz, akkor az mind plusz 2500-5000 körüli ár.

2149. Re87
2011. szept. 9. 17:52

Sziasztok!

Itthonra szeretnék saját használatra gellac készletet.Leírná valaki,hogy pontosan miket kell ehhez venni és kb. mennyibe kerülne összesen?

Ha csak egyedül használom,akkor elég egy kisebb teljesítmény uv lámpa is?

2148. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 2145. - Nahóka)
2011. aug. 31. 14:27

Teljesen igazad van. Ha újra kezdeném, csak hozzá mennék!

És köszönöm!

2147. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 2144. - Nahóka)
2011. aug. 31. 14:26
Ha azt mondom, te vagy az első, aki felfogta, miről beszélek, elhiszed? :) Köszönöm! akkor már nem volt hiábavaló!!!
2146. Nahóka
2011. aug. 31. 10:31
Még egy gondolat, azért az nálam is kicsapta a biztosítékot, hogy végzettség nélkül páran pénzért csinálják. Hát azért ez nagyon kemény...
2145. Nahóka
2011. aug. 31. 10:25
Murila, örülök, hogy végig olvastam ezt a fórumot, és úgy döntöttem, hogy oké veszek itthonra cuccokat kicsit kontárkodni, de mindenképpen elmegyek suliba. Ami kitisztult a fejemben az neked köszönhető. A lényeg,hogy a távtanítás és a neve sincs tanfolyamokkal nem foglalkozom, mert Én nem annyira látom értelmét. Nézegettem a sulikat, mindenhol vegyél kötelezően nevesincs anyagokat, hu de olcsó mindegyik de aztán rájöttem, hogy mégsem. Lehet, hogy D.É-nél drasztikusan többnek tűnik, de annyira mégsem. Én legalább is úgy gondolom, hogy az nem kidobott pénz. Ha kifizetek 120 000 ft-ot a semmire, úgy, hogy olyan leszek mint az én volt körmöseim na az kidobott pénz! A lényeg, hogy ha kicsit nagyobb lesz a babám akkor megyek, és megcsinálom a sulit. Murila gyönyörűek a munkáid!!! A hegyes franciádért, a fél fülemet letéptem volna. Még soha nem láttam ilyen szépet! A többi is az, de én a hivatásom miatt franciában utazom. Hát nincs mit mondani, a képek magukért beszélnek...
2144. Nahóka
2011. aug. 31. 10:13
Végig olvastam a fórumot az elejétől,hát..Volt hideg-meleg..Csajok, lehet,hogy Murila stílusa időnként nyers, de azért arany szíve van, ha jól végig gondoljátok. Bár néha kicsit oda-oda vakkant, de könyörgöm nem gyanús, hogy még huszonötödször is válaszol a kis "bugyuta" kérdéseinkre?? Mikor kell mit kenni, stb? Gondoljátok végig...Profi körmös, de tényleg.. Megnéztem a munkáit...Pofám tátva, nyál befolyva a billentyűzetbe, és felnéztem az égre, hogy Ó Uram nekem miért nem adatott ilyen körmös?? Éveken keresztül volt körmöm, de soha megközelítőleg se hasonlítottak az ő munkáira!! Pedig pár körmöst elfogyasztottam! Szóval maximális tisztelet, és ahogy nálunk ilyenkor mondják "TANÍTS MESTER". Engem nem zavar, ha nyers vagy, mert megértem. Ezzel a tudással, tényleg szánalmas lehet ez az egész ami itt van. Gondoljátok végig, ha valamit ilyen magas szinten űz valaki legyen az bármilyen szakma, azt tényleg bosszanthatja a hozzá nem értés. Mivel totál kezdőkről van szó bőven kell az alázat, és csak örülhetünk ha Murila átad a tudásából egy szösszenetet is. És igen igaza van, kell a képzés. Lényeg a lényeg, hogy rendben van, hogy műköröm építés saját kezüleg, de csajok, hány profi jönne fel ide segíteni??? Egy sem. Szóval nem bevédve, de megértem az időnkénti nyers stílusát Murilának, és csak köszönni lehet neki amiért segít. Képzeljétek ha csak hozzá nem értők lennénk fennt a fórumon, na lenne ostobaság össze-vissza! Ja! Nyugodtan lincseljetek meg, ha nem értetek egyet, de én így egyben visszaolvasva a fórumot, így látom. Csupaszív csaj a Murila, csak látni kell a fától az erdőt!
2143. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 2142. - 59d7d5146d)
2011. aug. 30. 19:56

Az azért annyira nem sok. :) max neked az jön be. Nekem eddig még mindenből sikerült olyat csinálni, ami fentmarad :)

És hidd el, a moyra, a pearl, a pn és van még néhány, semmivel nem rosszabb, mint a cn. Sőt, van ami veri is.

Ha pl a porciról beszélünk, ott meg aztán végképp mindegy, mit használ az ember.

A cn egyben sokkal jobb, mint a többi cég. A marketingjében!

Egyébként jópár zselét tudok, ami kottára ugyan az, mint a cn :D Egy helyről veszik ugyanis.

2142. 59d7d5146d (válaszként erre: 2140. - 57aa4ea1e8)
2011. aug. 30. 11:59
Kb 5 féle anyagot használtam már. De a tuti akkor is crystal. És persze bármiből tudok én is körömprotézist készíteni. De akkor is crystal a legtutibb ami tartósan fent is marad.
2141. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 2139. - Nahóka)
2011. aug. 30. 10:25
Köszi szépen.
2140. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 2138. - 59d7d5146d)
2011. aug. 30. 10:23
Elhiszed nekem, hogy bármiből csinálok protézist? Az, hogy valami középkategóriás, nem azt jelenti, hogy rossz. Amúgy a cn az egyik legallergizálóbb anyag a kategóriájában. Egyébkébként hányféle anyagot próbáltál már ki?
2139. Nahóka (válaszként erre: 2136. - 57aa4ea1e8)
2011. aug. 30. 10:09
Úristen! Gratulálok neked!!! Azért ilyen eredményt elérni..:oo Amúgy elhiszem, hogy kevés a suli, gondolom ez is az évek a tapasztalat. És ezek szerint te kétségbe estél, hogy milyen is egy profi munka, ez a kislyány meg el volt ájulva a munkájától. Mindenkinek máshol van az a bizonyos léc :) De neked szívből gratulálok!
2138. 59d7d5146d (válaszként erre: 2129. - 57aa4ea1e8)
2011. aug. 30. 08:43
Hát ha a Crystal szerinted középkategóriás akkor melyik a tuti. Még körömprotézist is lehet belőle építeni olyan körömre ami már csak egy csonk. Ami szinte lehetetlen más anyagból.
2137. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 2135. - Nahóka)
2011. aug. 29. 23:06

Stresszpont. Rosszul volt megépítve, azért tört le. Hát ezért kell a továbbképzés, mert ezt az okj-n nem mondják el igazán. Nincs is rá idő.

A körbe levegősödés tutibiztos, hogy előkészítési hiba.

2136. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 2134. - Nahóka)
2011. aug. 29. 23:05

Hát ki minősítsen, ha nem a vendég. Sokszor az a baj, hogy a vendég nem látja a különbséget, még ha ordít akkor sem. sőt, tovább megyek! Rengeteg körmös sem!

Én, amikor megláttam az első versenyfranciát, besírtam... aztán addig dolgoztam, amíg én is megcsináltam, és harmadik lettem vele egy országos versenyen. Mert francia és francia között akkora különbség van, hogy nem is gondolnák sokan. Ja, és azt az egyik legnehezebb megcsinálni!

2135. Nahóka
2011. aug. 29. 22:20
Azt elfelejtettem leírni, hogy nekem nem pottyan le csak a körömágynál lesz levegős mindíg. Egyszer volt porcelán az másnap tört le zsinórba a kritikus pontnál (ha ez a neve).
2134. Nahóka (válaszként erre: 2132. - 57aa4ea1e8)
2011. aug. 29. 22:17
Köszi, hogy ennyi időt szántál rám! Az biztos,hogy fontos a technika, és persze a továbbképzés. Sokan erre már tényleg nem áldoznak! Megragadnak egy szinten és pont! De örülök, hogy ez a véleményed, szakemberként. Én laikus vagyok tehát nem kéne minősítenem senkit ebben a témában, mert milyen alapon?? De amikor már visít az amatőrség?? De ha belegondolsz, tíz éve még nem volt ennyi profi felszerelés, segédanyag, és mégis lett szép körmöm. Azóta úgy látszik mellé fogok! Nagyon ari vagy, hogy fáradozol miattam ennyit! Még biztos lesz sok-sok kérdésem ha nekiugrok az elhatározásomnak!
2133. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 2131. - Nahóka)
2011. aug. 29. 21:16
Nekem van ilyen vendégem, három hetente jár. És csak a porci marad meg a körmén, a zselé három nap alatt lepottyan. A porci három hétig elviselhető.
2132. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 2130. - Nahóka)
2011. aug. 29. 21:15

Ha régen volt olyan, hogy szépen fentmaradt a köröm, akkor sanszos, hogy egy ideje tényleg kontárokat fogsz ki.

ez a szakma nem egyszerű. még évek után is lehet ilyen probléma. ezért járunk sokat mindenféle továbbképzésre, még külföldre is akár, és ezért adunk ki néha több 10 és 100 ezret egy jobb tanfolyamra.

Hidd el, láttam én már 17 éve dolgozó körmös munkáját, aki gázabb körmöt rakott, mint a fél éve végzett mostohalányom. Ez nem idő kérdése. Ez technika kérdése. Aki nem képzi magát, az végezhetett ezer éve is, olyan marad, mint az elején.

És teljesen igazad van, az ilyenek ássák alá a szakma becsületét sajnos, de nem lehet ellenük mit tenni, csak azt, hogy nem megy hozzájuk az ember, és körültekintéssel választ körmöst!


Nem attól függ a szép és jó köröm, hogy mennyire profi az anyag. Én pl bármivel megépítek bármit. az más kérdés, hogy van olyan anyag, ami nagyon kézre áll, némelyik kevésbé.

sokak szerint a jó drága anyag a legjobb. ez sem mindig igaz. Van olyan zselé, aminek 50 gr-ja 17ezer ft, és én pl nem szeretem, mert sárgít. De neve van. Inkább veszem az olcsóbbat, amivel nem lesz sárga a francia.

Szóval mondhatok én itt neked minőségi anyagokat, sokra nem igen mész vele, amíg nem próbálod ki mindet.

Én azt mondom, hogy minden középkategóriás anyag manapság már jó szalonminőség.

A cn is közepes, csak marha jó a marketingje :) minden attól függ. A szart is el lehet adni selyempapírba csomagolva. (ezzel nem azt mondom, hogy a cn szar, mert nem az,csak példa volt)

2131. Nahóka (válaszként erre: 2128. - 59d7d5146d)
2011. aug. 29. 20:34
Látod már a fogalmat sem tudják! Nekem nedvest mondott a körmös, nem faggyúst. De ha te öt év alatt nem láttál ilyet, hát akkor valami bűzlik nem? Most amúgy elkezdtem a fórumot az elejéről olvasni, majd utolérlek benneteket :D
2130. Nahóka (válaszként erre: 2129. - 57aa4ea1e8)
2011. aug. 29. 20:30
Murilla, akkora arcal nyomta magát a csaj,hogy hét éve körmös, hogy csak néztem!! Mondjuk gyanús volt, hogy volt öt db csillámos tégely a polcán! Én voltam a hülye, akkor kellett volna felállni!Mindegy, biztosan tudom,hogy vannak profi körmösök akik nem csak eltengődtek a tanfolyamon, hanem tényleg nagyon jók. És képzik magukat és tudnak, és tudnak, és tudnak!!! Csak ez kóklerkedés sztem lehúzza a minőségi munkát végzőket is! Azért gondolom, hogy szakember hiba, mert ezelőtt tíz évvel a barátnőm nővére csinált nekem tippest és abban nem volt hiba! csak ő egy másik városban lakott. Aztán volt egy másik csaj csak onnanelköltöztem. Szóval a dolog nem reménytelen! Náluk érdekes módon egy hónapig gyönyörű volt! Murilla, szerinted melyik márka a profi? Egyébként egy két helyen hallottam ugyanezt a véleményt én is a cn-ről.
2011. aug. 29. 18:23

A köröm levegősödése 98%-ban körmös hiba. DE! Van kivétel, amikor tényleg egyik, vagy másik anyagot nem viseli el a vendég körme. Vagy a zselét dobja le, vagy a porcelánt, a legritkább esetben mindent!

Ilyenkor lehet belső okra visszavezetni a dolgot. Bármilyen hormonális változás okozhatja, vagy valakinek izzadékony a keze (ami pl alapból körömépítés kizáró ok), vagy bármilyen gyulladás.

Tehát sok oka lehet.


Az otthoni körmözést én semmilyen szinten nem támogatom, bár ebben az esetben megértem.


Az meg, hogy a cn termékei a legjobbak.. hát, ez kb nem igaz. Nem rosszak, de azért egy sima középkategóriás anyag, mint a többi.

És az, hogy felválik-e a köröm, az nagyon nem anyag, hanem szakember függő dolog.


JA! Ha úgy rakott neked most körmöt a hölgy, hogy előtte véresre reszelt, akkor nem kell csodálkozni, hogy nem maradt fent az anyag. ezek az anyagok a körömlemezhez tapadnak, annak hiányában semmihez. Mondjuk nem is értem, miért nem adja vissza a papírját az ilyen körmös??? :(((

2128. 59d7d5146d (válaszként erre: 2127. - Nahóka)
2011. aug. 29. 18:11
Hát erre nem tudok mit mondani. Nem nedves a hanem pontosabban sok faggyút termel. Ilyen tényleg van ,de ennek van belső oka állatába hormonális,de ezt egy orvos megtudja mondani.Én az 5 év alatt egyszer nem láttam még ilyet,de mondják ,hogy van ilyen. A Crystalnak a legjobb a terméke . Szerintem nem szabad próbálkozni sem másmilyennel.
2127. Nahóka (válaszként erre: 2126. - 59d7d5146d)
2011. aug. 29. 14:28
Köszi Niki!!! Én is erre a termékre gondoltam leginkább, de már akkora a választék, hogy elbizonytalanodtam. Ha a honlapokra mész fel, persze mindegyik "világhírű", de ezt én laikusként nem tudhatom! A levegősödésre mindegyik körmös ezt mondja, hogy nincs jól aládolgozva, aztán amikor az ő melójuk uaz lesz, akkor jön az a duma, hogy túl nedves a körmöm, meg nagyon mozog és azért (mármint a saját körmöm). A lányomnál agyanaz. Néha már én is elhiszem, néha meg fellázadok,hogy másnak miért szép hetekig?
2126. 59d7d5146d (válaszként erre: 2125. - Nahóka)
2011. aug. 29. 14:14
A Crystal Nails termékek a jók. Az interneten való tanulásban még nem volt részem. Nem tudom milyen. Ha fellevegősödik a műköröm akkor nincs jól aládolgozva.
2125. Nahóka
2011. aug. 29. 11:37

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Régóta járok körmöshöz, de sajna nekem rosszak a tapasztalataim. A körmöm egy hét után mindíg levegős lesz, mindegyik körmösnél. A legdurvább múlt héten történt. Elmentem megint egy körmöshöz, hátha... Bár ne tettem volna! A körömágyamat sebesre, varrosra reszelte. Három napig vonyítottam ha hozzáért valami pl:meleg víz stb. A durva, hogy már másnap levegős volt, a kinézetét hagyjuk..Ökölbe szorított kézzel mentem haza, annyira gáz volt. Hozzátenném öt óra alatt készült el a remekmű, mely egy sima francia volt. Ez volt az a pont amikor úgy döntöttem elég volt!!! Erre nekem nincs két hetente 5000 ft-om! Eldöntöttem, hogy "magad uram"! Szóval elkezdtem böngészni. Jó lenne egy tanfolyam..De kisbabázom itthon, nem tudnék elmenni. A hétvégi oktatásokra sem tudnék mindíg menni, mert a férjem sokat dolgozik. Nézegettem az online oktatásokat. Szerintetek??? Kiküldik az anyagot elektronikusan, lépésről lépésre, leckék, házik, majd egyszer csak valami vizsga. Szerintetek ez működhet?? Meg lehet itthon tanulni? Kérlek titeket adjatok tanácsot! A másik kérdésem, hogy vannak induló készletek, pont ilyen kezdőknek. Melyik márkát érdemes megvenni? Melyik a legjobb, hogy tényleg ne legyen hólyagos, stb.. Nagyom várom mindenki segítségét válaszát! Előre is köszi! Ja! Amúgy a 15 éves kamasz lányom körménél agyanaz a felállás, csak neki még le is röpködnek napok alatt. Szóval a kettőnk körme már nagyon sokba kerül, ezért gondoltam, hogy valahogy jó lenne amatőr szinten elsajátítani valamit a profiktól. Bocs ha túl hosszú voltam, de bepördültem a témán most nagyon! Kösz mégegyszer!!

2124. 59d7d5146d (válaszként erre: 2117. - Beu23)
2011. aug. 26. 20:58
Szerintem szép.
2123. csicsokaa
2011. aug. 23. 08:56

Sziasztok!


Ti milyen zselét használtok? Milyenek a 2m beauty, Perfect nails zseléi? Most Pearl-ös Fiber Gelt használok, ez az első zselém, így nincs viszonyítási alapom. Ha Pearl-ös zseléim vannak, akkor csak ugyanilyen márkájú French white gelt használhatok?

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook