Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Műkörömépítés saját kezűleg fórum

Műkörömépítés saját kezűleg (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
2242. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 2241. - Kricatto)
2012. jan. 15. 21:35

Hát itt a matematika azért annyira nem jön be, mert nem minden vendég akarja ugyan azt az egyszerű körmöt. Hogy egy 100 fős vendégkör kialakuljon, eltelik 3-4 év is simán. Vagy sosem jön össze. Én mondjuk nem is akarnék annyi vendéget, igaz, én nem 5ezerért dolgozok.

De ha már vannak anyagok, és tanfi is, előrébb vagy. Azt tudom, hogy én már 6. éve dolgozok a szakmában, de ha valaki hozzám vágna 500 ezret anyagra, kb 2 óra alatt el is tudnám költeni.. így, hogy ez nincs, még mindig apránként, és nyilván vannak a havi anyagbeszerzéseim, amik állandóak.

De 100 ezer lehet, hogy elég kezdésnek.

És hány éves koromig? Amíg meg nem halok :D Meg amíg birom, remélem, még vagy 20 évig :D

2241. kricatto (válaszként erre: 2240. - 57aa4ea1e8)
2012. jan. 15. 21:28

köszi! papír megvan, tanfolyam is volt már egy pár. :-) csak oda húz a szívem, de a multi meg fizet :-)

tehát, ha mondjuk van anyagom, felszerelésem, kb. 100ezer azért még beleférne beruházni azt gondolom, hogy legyen mindenem.

Ügyes is vagyok állítólag, szerintem is viszonylag, mert imádom csinálni. De félek, hogy feléljük a nemlétező vagyonunkat, mire oda jutok, hogy meg is tudjunk élni belőle...

ha havi 500at akarok keresni, és mondjuk 5ezer/szett, akkor havi cca 100 köröm. Az napi 5, ha csal hétköznapokkal számolok. Ez elvileg bele is férhetne 8-10 órába, ésuyge a magam ura vagyok.


Murila, te meddig szeretnél körmözni? hány éves korodig?

2240. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 2239. - Kricatto)
2012. jan. 15. 19:35

Havi kétszáz akkor marad meg, ha legalább 500 ezer a bruttó bevételed.. vagy több, mert alapanyag is kell. Ehhez nagyon ügyesnek kell lenni, fullra kell lenni vendéggel 8 órában, és pár év még kialakul. A tanfolyam az 150 ezer kb, de a vége olyan 250-300 szokott lenni. Ha jó a tanfi, lehet dolgozni azonnal akár, és szépen lassan továbbképzésekre járni, amiknek az ára 15 ezer körül kezdődik. Ha nem jó a tanfi, akkor azonnal továbbképzés, lehetőleg a körmös diploma, az 45 ezer, és három nap.

Hogy ki tudd normálisan szolgálni a vendéget, ahhoz nem elég a tudás, de már megfelelő anyagmennyiség is kell. Alap építő dolgok egy dolog, de a sok színes nagyon meg tudja dobni a dolgot.Nem beszélve a díszítőkről.


Hosszú távon megéri amúgy, pláne, ha még szereted is. A multinál ezerszer jobb, mert a magad ura vagy, viszont nyilván, ez a hátránya is.

2239. kricatto
2012. jan. 15. 19:29

628. kricatto 2012-01-15 15:46

nos, hátha vkinek van tippje.

dolgozom egy multinál, 8 órában. teljesen más terület autóipar.

Viszont, nagyon szeretném a körmözést is csinálni.

De van 2 gyerekem és egy férjem, akikkel szintén szeretnék időt tölteni.

Felmerült bennem, ha esetleg 4 órában dolgoznék csak, és mellette körmöznék, akkor az megérné-e? Illetve, mikor van a dömpiong? délelőtt, délután, hét közben, hétvégén? tanácstalan vagyok, nem tudok sokfelé szakadni.

Ugyanakkor félek csakis a körmözést csinálni, mert 60 évesen nem tudom magam elképzelni körmösként. Igaz a mostani munkakörömben sem.

És ezért is kérdeztem, mennyi tőke kellene ahhoz, hogy mondjuk legálisan (csak amennyire kell) kb havi 200 megmaradjon?

2238. Bichi
2012. jan. 4. 22:10
Köszönöm. De mivel saját köröm nem szívesen reszelgetném, és nem strasszkő, csak valami fénylő valami, ami papírvékony. Többé-kevésbé a lakk is megtartja, csak néha kiesik 1-1.
2237. Lencsy (válaszként erre: 2235. - Bichi)
2012. jan. 4. 12:21
ha megreszeled leválik maga a kő része és csak az alja marad általában a körmön , az meg simán lereszelhető , de ha alányúlsz óvatosan pl olló hegyével és kicsit megfeszíted akkor is szépen lepattan a körömről .
2236. Jasmine24 (válaszként erre: 2235. - Bichi)
2012. jan. 4. 11:24
En ugy szoktam leszedni, hogy a strassz feluletet elkezdem megreszelni, ovatosan, es altalaban siman lejon a vegen.
2235. Bichi (válaszként erre: 2234. - Jasmine24)
2012. jan. 3. 22:15
Köszi, én is gondoltam rá, de azt macerás leszedni utána, vagy nem?
2234. Jasmine24 (válaszként erre: 2233. - Bichi)
2012. jan. 3. 12:51
Sajnos a fenzzsele a sima lakkon nem igazan mukodik tapasztalataim szerint, mivel lepattogzik. En a tip ragasztot ajanlanam a strasszko fixalasahoz. Az jol mukodik!
2233. Bichi
2012. jan. 2. 23:29

Sziasztok!

Szeretném megtudni, hogy a sima körmön simma lakk tetejére kent lámpával megkötött fényzselé az működik? Nekem csak strassz jobb fixálására kellene... köszi

2232. Jasmine24 (válaszként erre: 2231. - Zsuzzsi)
2011. dec. 7. 13:02
Szia! Probaltad mar esetleg olloval megszabni a sablont, hogy biztosan jol passzoljon a koromformahoz? Markabol en az NSI-t hasznalom, vagy a ONS-tol a lila szinut, ami stilettohoz is jo.
2231. zsuzzsi
2011. dec. 6. 09:26

sziasztok!

Kezdő műkörmös vagyok és nagyon nem akar sikerülni a sablon résmentes felhelyezése. Gyakorlom, de mégsem. Tudnátok nekem tippeket, tanácsokat adni, hogy hogy tudnám rendesen megtanulni? Ti milyen fajta/márkájú sablont használtok? Sajnos addig nem tudom elkezdeni rendesen a szakmát amíg ez nem megy tökéletesen. Teljesen kétségbe vagyok esve.

Köszönöm szépen a segítségetek előre is!

Zsuzsi

2230. Krisszty
2011. nov. 20. 20:46

Sziasztok Csajok!

Mükörmös tanfolyamra keresek modelleket!Akit estleg érdekel irjon privit vagy szekkri76@freemail. hu

Gyakorláshoz is!

Üdv:Kriszti

2229. Jasmine24 (válaszként erre: 2228. - Vámpír)
2011. nov. 18. 11:26
Ha eddig nem volt ptoblema, akkor lehetseges hogy a tip-el volt gond. Talan olyan helyen taroltad, ahol esetleg vagy fenyt kapott hoszabb ideig, vagy nedvesseget es ez rontott a tartossagan. En nem aggodnek a helyedben, ha ez volt az elso eset. Ilyen mindenkivel elofordul. Akkor lenne gond, ha mindig kettetorne.
2228. Vámpír (válaszként erre: 2226. - Beu23)
2011. nov. 18. 10:59
Én végzett műkörmös vagyok és 1,5 éve csinálom. Eddig nekem sem volt probléma. Most egy vendégnél tipet raktam és gond volt. Megcsináltam a sajátomat és a 10ből 1 körmön csak és már 1 hónapos lenövésem van. Ja és nem kímélem a körmeimet, ahogy kéne. Lehet elöregedett a tip?
2227. Vámpír (válaszként erre: 2225. - Jasmine24)
2011. nov. 18. 10:58
Pedig van rajta anyag.
2226. Beu23 (válaszként erre: 2225. - Jasmine24)
2011. nov. 17. 20:24
én is ugy tudom, hogy akkor törik keresztbe ha nincs elég anyag de nem csak tipesnél hanem építettnél. nekem mondjuk mivel magamnak csinálom csak tipes van de nekem még nem volt ilyen gondom.
2225. Jasmine24 (válaszként erre: 2221. - Vámpír)
2011. nov. 17. 13:47
Nem vagyok nagyon otthon a tip-ben, mivel en csak epitek, de hirtelen arra tippelnek, hogy talan tul keves az anyag a tip-en, nem eleg vastag a c iv. Csak tipp :))
2224. Vámpír (válaszként erre: 2222. - Csilluci75)
2011. nov. 17. 09:43
Szuper, köszönöm.
2223. Liza26 (válaszként erre: 2216. - 57aa4ea1e8)
2011. nov. 16. 22:39

Kedves Murila!


Szeretném a segítségedet kérni. Műkörmözés terén kezdő vagyok, de nagyon elhatároztam magam. Csak saját célra szeretném készíteni, de jól szeretném csinálni.

Igyekeztem infókat begyűjteni, de még maradt egy-két tisztázatlan kérdés, illetve szeretném ha megerősítenél a gondolatmenetemben.

Csak gél lakkozást szeretnék, a lépések így néznek ki? 

1.) Kézmosás, öblítés, szárítás

2.) Fertőtlenítés (Crystal nailstől a spray prep-el?)

3.) Körömvágás, szarupárkány feltolása, körömfelület bolyhozása bufferrel, majd ismét fertőtlenítés spray-el

4.) Zsírtalanítás és tapadás előkészítés (na de milyen termékkel??)

5.) Átlátszó gél lakk , ezt 2-3 percig UV lámpázni (Gél lakkot crystaltól venném, UV lámpából duplacsöves 9W)

6.) Csillámos díszítést szeretnék, díszítőtűt bármilyen építőzselébe belemártom, majd azt bele a csillámporba és díszítek? Vagy van külön olyan zselé amit ehhez használhatok, és a gél lakk oldószere feloldja? Vagy elég, ha a gél lakkba mártom a díszítőtűt és úgy bele a csillámporba?

7.) Befejező rétegnek ismét az átlátszó gél lakk.



Ha ezeket a lépéseket csinálom, akkor jól járok el?


Kérdéseim még: a rétegeket lámpázás után le kell törölni? Vagy csak az építőzselék eresztenek ragacsos nedvet?


Az utolsó átlátszó téteget a végén le kell törölni valamivel? A befejező fényes réteg ugye átlátszó gél lakk?


Másik fontos kérdésem: gél lakk van a körmömön, hogyan szedem le? Milyen oldószert kell választanom? Crystalos cuccokat kent rá a körmösöm.

Ha megveszem az oldószert, áztatom benne a körmöm, lekaparom a réteget, és készen vagyok, akkor a folyadékot ki kell öntenem? Olvastam olyat, hogy el lehet tenni köv.alkalomra. Tényleg lehet ilyet?



Előre is nagyon-nagyon köszönöm a segítséget!!

2222. Csilluci75 (válaszként erre: 2220. - Vámpír)
2011. nov. 14. 11:17
A gél lakkra festhetsz.De elötte fixáld,majd bufizd meg.Mehet rá az akril.Aztán én megint szoktam tenni rá egy réteg fedőt.
2221. Vámpír
2011. nov. 10. 10:23
Sziasztok, a tip miért reped el ha már 1 hete fent van a kézen? Igy a zselé is hosszában reped. Van valakinek ötlete? Soha nem volt még problémám vele. Rossz a tip anyaga?
2220. Vámpír
2011. okt. 25. 12:19
Murila, a gél lacra lehet festeni akrillal? Ha igen mit ajánlasz? Mert én festettem rá míg ragacsos volt, de egy - két körmön ledobta a szintelen gél lac-ot.
2219. Krisszty
2011. okt. 15. 17:21

Sziasztok Csajok!

Mükörmös tanfolyamra keresek modelleket!Akit estleg érdekel irjon privit vagy szekkri76@freemail.hu

Az oktatás Darabos Évinnél van,szerdánként.

Üdv:Kriszti

2218. Beu23
2011. okt. 12. 18:49
sztem szakember között is van olyan akinek a munkája vállalhatatlan, és van hogy úgy gondolom azokról a munkákról, hogy az enyémek jobbak. mi nem versenymunkákat akarunk magunknak egyszerűen próbálkozunk, ezzel nem ártunk senkinek. és lehet, hogy nem tökéletes a formája vagy nincs meg rendesen a c-iv de az enyém pl még nem tört le meg semmi baja. na mindegy:)
2217. Lencsy (válaszként erre: 2214. - Ivi79)
2011. okt. 12. 12:08
Egyetértek ! Pontosan ezért nem értem én sem a felháborodást ..hisz nem a szakember kenyerét akarom /akarjuk elvenni , nem másokban akár véletlenül is kárt tenni , csak saját magunknak készíteni . Azt én is elismerem, hogy biztosan nem lesz szép elsőre de még ötödjére sem , és igen ..okozhatok kárt, de csak magamnak és ha én ennek tudatában mégis csinálni szeretném akkor miért kell leorrolni az embert ? A másik fórumba mentem , ide jöttem, hogy profiktól kérjek tanácsot ..hát helyette egész mást kaptam :)
2216. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 2215. - Marcsykaa)
2011. okt. 11. 21:25
privi..
2215. Marcsykaa (válaszként erre: 2213. - 57aa4ea1e8)
2011. okt. 11. 21:23
Köszi:) És ez hol szerezhető be?:)
2214. ivi79
2011. okt. 11. 21:15

akkor tanulhatnék fodrásznak, kozmetikusnak, pedikűrösnek, szakácsnak, asztalosnak, villanyszerelőnek stb:)

mindig is lesznek olyanok akik nem hajlandók(képesek) ilyenekért rendszeresen pénzt kiadni, viszont szeretnének vhogy kinézni. vagy képtelenek órákat eltölteni egy fodrásznál/körmösnél és van annyi tehetségük h ezt a saját igényeiknek megfelelően megoldják maguknak. tény, nem lesz egy versenyköröm, de nem is ez a cél.. ha vkinek nagyon nem megy, az úgyis abbahagyja, mert annyi gondja lesz vele.


arra jó a topik, ha vmiben bizonytalan vagy rákérdezel. magában tud kárt tenni, csak önmagát okolhatja. nem kell ezen vitázni.

mindig azt mondom h én jobban érzem ha belecsiszolok, mint ha más csinálja:) vagy ha a hajamba belenyírok, szarul fog kinézni, de legalább nem fizettem érte:)

2213. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 2212. - Marcsykaa)
2011. okt. 11. 20:32

bocsi, nem láttam :)

2mb pink 10-es mandula, vagy 10-es fekete mandula ecset. A fekete a drágább, az olyan 2700 pénz. A rózsaszín 2100 :D

Tökéletesek, én a pinkkel voltam versenyezni is :D

Ha drágát akarsz, tudok azt is mondani, de ezek tökéletesen megfelelnek a mindennapi munkára.

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook