Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Műkörömépítés saját kezűleg fórum

Műkörömépítés saját kezűleg (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
2272. B.SZ.Icu (válaszként erre: 2269. - Petrussz)
2012. jan. 28. 19:26

Én MIOK-nál végeztem,és valóban jó,hogy betekintést nyújtottak néhány dologba.

Vendégkártyát készítettünk,meg táblázatokat szerkesztettünk,meg ilyenek!Leltár.....stb

Hasznos dolgok!

2012. jan. 28. 19:25
Mi is vizsgáztunk.Ez volt a legelső vizsga!!!Ez hozzátartozik egy OKJ-s vizsgához!!!!
2270. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 2269. - Petrussz)
2012. jan. 28. 19:21
Okj-s oktatáson van több modul. Ebből az egyik a számítástechnika. Báthol is végez az ember. Kötelező belőle vizsgázni. Nem tudom, ez miért baj, legalább szélesedik a látókör. Nem mellesleg, nem árt, ha az ember ért kissé a word-höz, excelhez, meg ismer néhány programot, ami akár hasznos is lehet a szakmában is, és az életben is.
2269. Petrussz (válaszként erre: 2268. - B.SZ.Icu)
2012. jan. 28. 19:17

Szia!

Vizsgáztatok számítástechnikából a műkörmös tanfolyamon? De érdekes...

Te melyik iskolában végezted a tanfolyamot?

2268. B.SZ.Icu (válaszként erre: 2263. - Petrussz)
2012. jan. 28. 18:51

Szia!

Nálunk is volt,vizsgáztunk is belőle.

De nekünk azért nem kellett számítógépet vinni,azt ők biztosították.Beregiztünk,és otthon is hozzá tudtunk férni az anyaghoz!

2267. Petrussz (válaszként erre: 2265. - Kricatto)
2012. jan. 28. 15:07
Köszönöm az infót. Remélem, lesz elég konnektor, mert az én laptopom már csak bedugva működik...
2012. jan. 28. 14:54

Sziasztok!

Csillámot milyen arányban kell keverni porcelánporral?

Válaszotokat előre is köszönöm!

2265. kricatto
2012. jan. 28. 14:42
mert van számtech modul is, vendég-kezelő programot tanítanak meg.
2264. Lencsy (válaszként erre: 2263. - Petrussz)
2012. jan. 28. 12:26
Ez klassz ..és akinek nincs lapija meg pendije az vegyen gyorsan ? Már értem miért a tanfolyam ennyibe :D
2263. Petrussz
2012. jan. 28. 08:55

Sziasztok Lányok!


Én holnap kezdem a Kézápoló és Műkörömépítő tanfolyamot. Van esetleg valamelyikőtöknek tapasztalata ezzel kapcsolatosan? Megkaptam az órarendet, és nagy meglepetésemre az első alkalommal számítástechnikai ismereteket fogunk tanulni. . . Mi köze ennek a körmös szakmához? Írták, hogy vigyünk laptopot és pendrive-ot. Tudja valaki, hogy miért?

2262. kricatto
2012. jan. 26. 23:00

a zselét lakkal keverni: nem próbáltam, de kizártnak tartom, hogy működjön. teljesen más a 2 anyag tulajdonsága, nézzük csak a legalapabbat a száradást/kötést. A gél-lakk sem úgy készül, hogy összeöntötték a lakkot pici zselével:-)

Színezni tudod a zselét pigmenttel, akár ha van otthon szemhéjpúdered, abból tudsz keverni hozzá, és gyönyörű egynemű anyagot kapsz. Ha jó a pigment, jól is fed. Próbát végezz előtte, mert nem minden pigmenttel/szemhéjpúderrel köt meg a zselé.

Fényzselé: hatalmas találmány:-)


Az egyik márkának volt olyan zseléje amúgy, amit ha a saját akriljével osszekevertél, akkor használhattad színezőként. Talán a Master az? Nem emlékszem.

2261. Jasmine24 (válaszként erre: 2260. - Marcshee)
2012. jan. 26. 18:23

Szia! Igen, a termeszetes, de akar mukoromre is mehet a tartos lakk (gel Lac), nem akadaly egyik sem.

A sajat korom megerosites pedig azt jelenti durvan amit te gondolsz. Lenyegeben nem lesz semmilyen meghosszabitasa a kormodnek, marad az eredeti hossz, de rakerul a zselereteg es ezaltal erosebb lesz a kormod.

2260. Marcshee
2012. jan. 26. 14:49

Sziasztok, remélem jó helyen járok. Aki ért hozzá, az válaszolna nekem... Az érdekelne, hogy most van építve nekem zselés műköröm. És azt ha a körmösöm leszedné, arra tudna-e, vagy lehet-e egyáltalán gél-lac -ot festeni? És mi is az a gél-lac pontosan? Vagy van még olyan, h saját körörm erősítése zselével, az azt jelenti, hogy a saját körmömre húz egy zselé réteget és annyi?

Köszi a választ :)

2259. tari (válaszként erre: 2258. - Marcsykaa)
2012. jan. 25. 19:26
Köszönöm szépen! :)
2258. Marcsykaa (válaszként erre: 2254. - Tari)
2012. jan. 25. 18:48
Használhatod nyugodtan, nem lesz semmi baja sem. Erre a célra amúgy tökéletesen megfelel az acetonmentes körömlakk lemosó is.
2257. Marcsykaa (válaszként erre: 2255. - Petramalac)
2012. jan. 25. 18:45
Igen:) pontosan így, ahogy leírtad!:)
2012. jan. 25. 17:22
Igazából a coverrel azt szeretném kiküszöbölni,h.ne legyen átlátszó a körmöm,ezért kellene.
2255. petramalac (válaszként erre: 2251. - Marcsykaa)
2012. jan. 25. 17:21
Most kissé összezavarodtam a sorrendet illetőleg.Tehát úgy néz ki,h.egy réteg alap,lámpa,aztán a cover(arra esetleg csillám)lámpa,arra még egy réteg(?) az építőből,lámpa,ekkor kellene fixálni,formára reszelni,buffer,az esetleges lakkos díszítés,és erre az egészre a fényzselé?Mert én vhogy így raktam össze a kis fejemben.Ez így jó?Előre is köszi a segítséget(azért vagyok tanácstalan,mert eddig nem használtam sem covert,sem fényzselét.Eddig üvegszálasat használtam,abból egy alapréteg,aztán a köv.csillámmal,arra még egy vékony réteg az üvegszálasból,és kész is)
2254. tari
2012. jan. 25. 12:12

Sziasztok!

Meg tudja valaki mondani, hogy az ecsetmosó és zseléfixló folyadék mennyi ideig használható fel?Sajna nincs lejárati idő ráírva!

Én is magamnak csinálom a műkörmöt de Pici lányom megszületése óta nem használtam és fogalmam sincs, hogy kell e vennem újat vagy használhatom a régit!

Válaszotokat előre is köszönöm!

2253. Marcsykaa (válaszként erre: 2252. - Petramalac)
2012. jan. 23. 19:30
Van rá esély, hogy szétválik, ha 2 alapréteg közé teszed be, de próbáld meg. Szerintem azért érdemes lenne beszerezned egy fényzselét, meglátod, az még szebben fog fényleni:)
2012. jan. 23. 14:50
köszönöm!Csak annyi a gondom ezzel,h.nem használok fényzselét,mert annyira szépen fénylik a zselé,amit használok.Akkor az utolsó réteg alá lehet kenni?(Fibre pink MN)Mert általában úgy teszem fel,h.egy alap réteg,arra a második,abba bele a csillám,csak úgy módjával,és azt kenem meg mégy egy vékony réteg zselével.ÉS rengetegen dicsérik a végeredményt.tudom,volna mit tanulnom,de nem megyek azért tanfolyamra,h.magamnak csinálgassam a körmömet:)
2251. Marcsykaa (válaszként erre: 2250. - Petramalac)
2012. jan. 23. 13:01
A zselé rétegek közé nem ajánlatos lakkal, és mással sem díszíteni,nekem ezt még az oktatóm mondta. Miután megvolt az építés, a legfelső réteg, formára reszeled, bufferezed, és utána mehet rá a minta. megszárad, és fényzselét húzol rá. Nem fog lekopni, ha utána fényzselével fixálod, a zselé miatt nem fog megkopni, így nem kell újramintáznod hetente:)
2012. jan. 23. 12:39
Még zaklatnálak néhány kérdéssel,bár ezek zselés jellegűek inkább.Díszítés céljából az utolsó zseléréteg alá lehet lakkozni(pl.pontozás)?Száradás után utolsó zselé felvitele.Nem fog miatta elválni?Vagy azt a legvégén tegyem fel,és inkább lakkozzak-vagyis pontozzak-mondjuk hetente,ha lekopik?
2249. Lencsy (válaszként erre: 2246. - Petramalac)
2012. jan. 23. 12:22
Én is tapasztaltam, hogy kissé megfolyik a fehér így én is előköttetem és gond nélkül köt utána is . A matricát én nem beleépítem , hanem ha kész a köröm felragasztom és rá a fényzselé. Igaz csak mint lelkes amatőr válaszoltam neked ;)
2248. petramalac (válaszként erre: 2247. - Marcsykaa)
2012. jan. 23. 11:16
Nagyon szépen köszönöm a gyors választ!:)Lehet,h.fogok még érdeklődni.köszönöm!
2247. Marcsykaa (válaszként erre: 2246. - Petramalac)
2012. jan. 23. 10:55
Szia! Igen lehet előkötteni, én is így csináltam mikor még zseléztem, hogy ne folyjon meg míg a többin dolgozom. Na ezért is tettem le a zselét végleg:D 100x inkább a porcelán. Igen a matricát is be lehet építeni, a fényzselé előtt szoktam beletenni, de lehet egy lépéssel előrébb is. A lakkos megoldásra sajnos nemtudok tanácsot adni, mert ugye porcival dolgozom.
2012. jan. 23. 10:02

sziasztok!


Néhány szakmai kérdést szeretnék feltenni.Nem végeztem műkörmös tanfolyamot,de elég régóta csinálom a körmömet,és amit lehet,utánajártam,megkérdeztem,csak már nincs kitől.Tehát:lehet,e mondjuk fél percre előköttetni a zselét UV-ban,mert a fehérem sajnos folyós,és amíg a többi körmön dolgozom,megfolyik.gondoltam felkenem az elsőre,30 mp lámpa,aztán a másikra,és így tovább,és az 5.után rendes kötési idő.Ilyet lehet?Meg fog kötni?A másik,h.gumi mintát használtam már,de azt rettenetesen vékonyra kell vágni.Esetleg körömmatricát lehet beépíteni a zselébe?És végül lehet-e 2házilag2 színes zselét keverni úgy,h. az alap zselébe belekeverek lakkot?Mert csillámos zselét is úgy keverem,h.az alap zselémbe beleteszem a csillámot.Lakkal is működni fog ez?Elvégre a géllakk is ilyen elven működik,és volt,aki mesélte,h.régen is ezt csinálták,amíg nem volt ilyen választék színes zselékből.Előre is köszi a válaszokat!

2245. kricatto (válaszként erre: 2244. - 57aa4ea1e8)
2012. jan. 15. 21:49
igen, sok. még sosem számoltam ki, hogy mennyi kb az anyagktg %-ékban, és honnan érné meg.
2244. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 2243. - Kricatto)
2012. jan. 15. 21:45
Nem tudom, soha nem számoltam még. De van vagy 20 stabil, a többi jön-megy. pesten általában ez van, sok a jövő-menő-visszatérő. Hát, változó, de 40-50 mindig van havonta anyagra, néha meg sokkal több is, attól függ, hogy mi kell. Anyagköltséget nem tudok mondani, zselében pláne nem, mert nem annyira zselézek, inkább porci, de ez függ attól, hogy milyen anyagot használ az ember, és milyen mennyiséget rak egy körömre. De az anyagköltség csak egy tétel.. ott vannak még a járulékok, rezsiköltség, amortizáció, üzletbér. és még kell, hogy maradjon is ugye.
2243. kricatto (válaszként erre: 2242. - 57aa4ea1e8)
2012. jan. 15. 21:42

hány vendéged van kb, és mennyi az, aki jön-megy? vagy olyanod nincs?

igazából itthon csináltam már sok körmöt. de anyagokat mégg szeretnék mindenképp, és persze továbbképzést is.

Igen, a 100ezret kezdésnek gondoltam. Úgy alap kiindulónak. nekem sem okozna problémát az félmilla elköltése, és még körül sem kell nagyon néznem :-)

Anyagra mennyit költesz havonta? És egy teljes zselés szettnek hány %-át teszi ki az anyagktg? köszi a válaszokat!

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook