Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epeműtét után van valakinek panasza: Hasmenés? Hányás? Görcs? Ha igen mivel előzitek meg? fórum

Epeműtét után van valakinek panasza: Hasmenés? Hányás? Görcs? Ha igen mivel előzitek meg? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
560. anyust
2015. dec. 15. 16:45
a jelenlegi problémám-aggodalmam , hogy műtét után kezdetben az összevisszaság volt ami a széklet témát illeti aztán jött a délelőtti hasmenéses időszak amit felváltott egy kezdett összeállni verzi ó legalábbis areggeli első,és az első evés után már zutty volt de ezt is megszoktam,utána a napi többszöri is kezdett szilárdabbá válni de nekem a folyamatos lelki traumát a színe okozta néha elment egészen a szürke -krémszínűig emésztetlen darabokkal stb.. jött egy epés zutty(fosás) és kezdett vissza térni a sárgás-barna szín ilyenkor mindig vettem be epe serkentőt mert azt vettem észre h. az epefesték nem mindig a megfelelő időben csatlakozik be az emésztésbe ehhez kezdtem nagynehezen"hozzászokni" ,de most valami változott megint... most az utóbbi jó 1 hétben fostos lettem a reggeli első is inkább olyan tehénlepény szerű ,ja és tegnap szó szerint epesavat eresztettem azt a sötét neon zöldes-sárgás nyúlóst.... teljesen elkenődtem,hogy most megint mi van..... az én félelmem nem a vastagbél hanem a hasnyalmirigy..... :-((( jól kiidegelem magam és ilyenkor a bal oldalam tompán nyom ,ilyenkor jön egy frontin ,tudom nem szabadna de már elegem van,és épp most amikor a gyerekkel kéne készülődni,tavaly is belerondítottam az ünnepekbe,hülyén hangzik és tudom felelőtlenül de ilyenkor eszembe jut h. nem megy tovább.... :-(( bocsánat ,hogy ezeket így kiirtam de sok...ráadásnak ma elmentem egy állás interjúra és a számítógépes részen elcsúsztam :-(( ...
559. anyust
2015. dec. 15. 16:25
Sziasztok,már akartam írni de mindig volt valami... Hát LC kezet foghatunk én is ott tartok lelkileg ,h. kezdek besokallni... épp tegnap keseredtem el nagyon sírtam anyának mint egy kisgyerek és mondtam ezt már nem érdemli meg senki amiket produkálok de a családom sem akik ezt végig élik ,h. nekem mindig van valami bajom :-((( ... talán ha most kiírom kicsit megkönnyebbülök. kezdődött 3 évesen győri kórház lép és máj megnagyobbodás miatt okát keresték vírusra fogták, 5 évesen skarlát gyanú miatt szombathelyi fertőző ami nem igazolódott így 1 hét után haza , 6 évesen mandula műtét ,11 évesen kiderült h egy ritka genetikai gén hibával születtem pontos neve: CAH mellékvesekéreg hormontermelésének a baja ,hiperplázia vagyis túltermel itt nálunk a határérték 17OHP 2200 nekem 15000 ,erre megszakításokkal hormon vagyis szteroid mert az erre a célra szolgáló gyógyszert nem hozzák be magyarországra mert ritka.... jelenleg pesti prof kezel vele de ő sem tudja igazából mit kezdjen velem mert nem tartozom a tipikus cahosok körébe ebben is bonyolultabb vagyok :-((( ez nagyon sok mindent befolyásol a szervezetben sokszor kezelést sem kapok jelenleg a menzeszem is a nullával egyenlő ,cukros lehetek tőle jó uton járok mert folyamatosan határértéken van,nincs peteérésem stb.. második gyerek kizárva.. :-(((((((((((( . 16 éves korom óta 2 oldali veseköves vagyok vagyis 17 éve rendszeresen zúztak és követ azt szültem kegyetlen kínok közt jó sokszor.. :-( . közbe kiderült a pajzsmirigy alul működésem... ,jött a frász nem kívánom senkinek a tüdön egy góc pár éve amiről kiderült ,hogy egy láz nélkül kihordott tüdőgyulladas maradványa..... a méhenkívüli terhesség műtéte ,utána persze már nem szülhettem császáros voltam másodjára,ráadásul az egyetlen kincsem az egyik szeme mélyen tompa látó vagyis az agy az egy szem térlátására állt rá.. :-( ,ja és terhesség alatt mindenre vigyáztam minden extra vizsgálatra mentünk fizettünk minden rendben volt mindig!! 3 gyomortükrözés egy vastagbél tükrözés... meg közbe mindig valami ez-az.... és csodálkoznak ,hogy hipohonder és pánik beteg lettem??? nem magamtól hanem a történtektől és sajnos mindenbe a nyakatekert verzió az enyém ezért nem tartozom a vidám epeműtöttek táborában sem. ne haragudjatok de ez most kijött....
2015. dec. 15. 15:53
.
557. LC52 (válaszként erre: 555. - Kiscsirke16)
2015. dec. 15. 14:27

Oké...vigyázz magadra és azt edd ami nem árt.Úgyis érezni fogod.


Nálam kezdődött tavaly májusban egy méhpolippal,aztán októberben epe,idén október pajzsmirigy.Most éppen egy mellékvese adenoma miatt vizsgálgatnak.Közben volt egy csomó apróság,ami ehhez képest említést sem érdemel.Volt egy bordaközi ideggyulladásom,egy elcserélt helikobakter pilori leletem.Még jó,hogy résen voltam.Az aranyerem rendszeresen begyullad az epeműtét miatti hasmarstól.Éééééééés.....lassan kezdik az idegeim felmondani a szolgálatot,ha nem vigyázok.Nekem is sok ez már.


Vigyázz magadra,nem árt az óvatosság.

556. LC52 (válaszként erre: 554. - Lunas21)
2015. dec. 15. 14:20

Hát drágám....akkor marad a klasszikus.Ha nincs meg a betegséged oka,fogjuk rá a stresszre. :)))))))


Nagyon bátor voltam ám!!!! Bódításban csináltattam,amikor felébresztettek azt kérdeztem,hogy forduljak a másik oldalamra? Azt mondja a doki...készen vagyunk.Megkérdeztem tényleg megcsinálta főorvos úr?...hiszen még el sem aludtam.Azt mondja : nem ,már fel is ébredt.Csak annyit mondott,hogy minden rendben a többit majd ha rendesen magamhoz térek.Már zuhantam is álomba,de nem sokat aludtam....Na hát ott is hoztam a formámamt.


Két hónapig nem volt semmi bajod? Talán megnyugodtál a tükrözés eredménye miatt.Én is gondolok rá,hogy lehet kicsi lelki oka is. Bízom benne,hogy talán egyszer rendeződik. Na nem odalent!!! :))))))))))

Jó egészséget,vigyázz magadra és azért nézz be régi barátaidhoz néha.

555. kiscsirke16 (válaszként erre: 553. - LC52)
2015. dec. 15. 09:08

Köszönöm a választ :)

Én már annyira félek a dokiktól és a vizsgálatoktól, hogy egyenlőre nem szeretnék elmenni dokihoz. Kenegetem magamnak.

Tudom ez sem jó hozzáállás. De erre az évre kijutott, tudom nagyobb bajok is vannak... de nekem ez is elég. Nehezen lettem terhes, utána is veszélyeztett voltam, folyamatosan nyomott valamit, a húgyhólyagom is fájt és az aranyerem is ezért lett. Jött egy nehéz szülés, majd azt hittem, rendben lesz minden, erre jött az epe. :( Gyorsan műtöttek, nem voltam várólistás. És most itt tartok.

Nem két hétig tartom a diétát, addig volt szigorú. Még 4 hétig lájtos kaják és 6 hét után lehet próbélkozni. Legalábbis nekem ezt mondták a kórházban.

Most azokat próbálgatom amit elvileg lehet enni.

554. lunas21 (válaszként erre: 548. - LC52)
2015. dec. 14. 23:30

Sziasztok!


Nagyon rég nem jártam erre, most hogy újra dolgozom+ a család, gyerekek, karácsony, szóval minden.

Remélem mindenki oké, rosszabb senkinek sem lett, ha már nem is javul:)


LC, most nézem, csak nem voltál kolonoszkópián??

Nagyon bátor vagy!!

Altatásban vagy simán?

Azért így mégiscsak megnyugtatóbb, nem? Én örülök, hogy megcsináltattam legalább már nem nyomaszt, hogy esetleg daganat van. (legalábbis ott nem)

Nagyon örülök, hogy semmit nem találtak nálad sem:) De, hogy mitől van, az még mindig kérdés. Nekem két hónapig majdhogy semmi bajom nem volt, reggel egy normál wc-zés és aznapra le is tudtam a dolgot. De most 4 napja megint minden a "régi" délelőtt csikarás és több hasmars.

Én mindig csak azt kérdezem, ha epehiány, akkor miért voltam rendben 2 hónapig?

553. LC52 (válaszként erre: 551. - Kiscsirke16)
2015. dec. 14. 15:08

Én októberben múltam egy éves műtött és a mai napig vigyáznom kell mit eszem.Hasmenésem van gyakran,mint itt többünknek a fórumon.

Minden beteg más,máshogy alkalmazkodik a szervezete.Te tapasztald ki magad mi jó neked.

De a két hét diéta szerintem kevés.

Én a varratszedés után /egy héttel a műtét után/ már zuhanyoztam.

Nekem is van aranyerem,így még rosszabb a hasmenés.Nem ártana felkeresned egy proktológust,mert valószínű be van repedve a végbeled.Nagyon kényes terület vigyázni kell vele.Biztosan kapsz kúpot,de nem árt állandóan odafigyelni rá.

2015. dec. 14. 13:59

Körülbelül 8 éve én is átestem ezen az operáción. Laparaszkópiás volt.

A műtét előtt, és után is szigorúan tartottam a diétát 3-4 hónapig, utána kezdtem próbálgatva bevezetni az egyéb ételeket.


A sebeim szépen begyógyultak, szinte nem is láthatók. Körülbelül egy évig tartott, mire mindent visszavettem az étrendembe. Mondjuk soha nem ettem sokat vagy zsírosan, nem használok étolajat, csak olívát, nem igazán eszem lisztes dolgokat sem, csak alkalmanként.


Utóhatást nem tapasztaltam, teljesen egészséges vagyok azóta is.


Nem voltam táppénzen, csak 3 napot, irodai munkát végzek. Egy hónapig nem emeltem, nem sportoltam, utána fokozatosan terheltem vissza magam.

2015. dec. 13. 22:11

Két hétig tartottam a szigorú diétát. Most már apránként próbálkozok, de még a diéta határain belül. Pl. margarin, sajt, ma tejet tettem a krumplipürébe...

A karácsonyt nem tudom, hogy állom meg. :( szeretem a csokit és a sütit, meg a finom kaják.... :(

Három vágásom van: a gyomorszájnál, a köldökömben és a jobb oldalamon a borák alatt, itt van a cső helye is.

A doki szerint két hetesen már emelhetek, de még nem igazán mertem. Volt, hogy a mosószert emelgettem vagy a picurt kaptam fel, mert mellényelte a nyálát... de eddig volt segítségem. Egyéb fizikai dolgom nincs. Csak a picur emelgetése és a házimunka ami bajos.

Kérdesem lenne: zuhanyozhatok már, eddig cicamosakodással zuhanyoztam, ami nem is igazán zuhanyzás... varratom nincs, de még olyan frissnek érzem a sebem.

A köldököm viszont csúnya, legalábbis szerintem. Kékes-zöldes... itt vették i a hólyagot, vagy miért? Fájni nem fáj, a seb is gyógyul.

Nekem eddig inkább szorulásom volt, de mostanában inkább félek wc-re menni. Szülésnél kijött az aranyerem. Utána nem sokkal kiderült, hogy epebajom van, tehát diéta a műtétig, azóta megint diétázok... szóval az aranyeremnek nem tett jót. Sajnos vérezni is szokott, ami nagyon fáj. Van rá ötletetek? Egyszer kipróbáltam a székletlazítót, persze hogy fájt ugyanúgy...

550. LC52 (válaszként erre: 549. - Sara1)
2015. dec. 13. 14:10

Hogy jól vagyok az túlzás,viselem ezt a hasmars keresztet,de megnyugodtam,hogy talán nem vagyok rákos.Amit átnéztek ott legalábbis nem.

Van olyan napom,hogy nyugisabb,csak 1-2 x megyek,de van olyan ,hogy többször és váratlanul tör rám. Ha jó helyen vagyok,akkor nem történik "baleset".

Én igenis állítom,hogy a hasmenés /van akinél szorulás/ az epehólyag eltávolításának a következménye. Jöhetnek nekem a nagyokosok a dumával. Persze vannak szerencsések,akiknél semmi gondot nem okoz. Egy kicsit irigylem őket. :)))))

Puszi mindenkinek.!

549. sara1
2015. dec. 12. 18:40
LC52 ugye ugye nekünk lesz igazunk a szaladgálással kapcsolatban .Nálam még működik a reggeli utáni WC re menet és általában működik.Egyszer kell, ritkán kétszer.TE jól vagy és a többiek is?
548. LC52 (válaszként erre: 546. - Sara1)
2015. dec. 12. 11:04

Szia Sara! Sziasztok Mindenki!


Ne legyél annyira biztos abban,hogy a hasmenéstől nem lesz aranyered. :)))))))....kevésbé számithatsz rá az igaz.


Én is változatlanul futkosok,ezért elszántam magam Lunas bátorságára gondolva,hogy megnézetem én is a beleimet és a gyomromat.

Na mit gondoltok mi az eredmény? Hát persze,hogy negativ.Minden rendben. A végbél felett van egy kis gyulladásom a sok hasmenéstől,kaptam rá kúpot.Eredményről még nem tudok beszámolni,mert tegnap történt a beavatkozás.

Na mármost.....többen elmentünk itt béltükrözésre,mert agyba főbe ijesztgettek bennünket,hogy ez nem lehet az epeműtéttől.Mindenkinek negatív /hála Isten/ az eredménye.

Akkor kérdem én nagy okos gasztrós doktorok, TÉNYLEG NEM AZ EPÉTŐL VAN ?

Igaz nem kevés pénzembe került,de azt mondtam,most már a végére járok.Az én gasztrósom nem mondta,hogy nem az epétől van,sőt részletesen elmondta,hogy miért lehet attól.....még rajzolt is nekem.

Elmúltam egypár X,anya gyomor,apa béldaganat ,nekem futkosás.....éppen elég indokom volt.Legyőztem a félelmemet és most emiatt nyugodt vagyok egy ideig.

Azért elgondolkoztam.......


LUNAS!!!!!!!! Látod milyen bátor voltam.


Mindenkinek jó egészséget,a frissen műtötteknek mielőbbi gyógyulást hasmars mentes,szép napokat!

547. sara1
2015. dec. 11. 15:42
szia kiscsirke.húúúú de szeretném én emelgetni picikédet ,biztos imádni való .Én azt gondolom ,hogy minél kevesebbet emelj ha lehet .MOST a kismókusnak mondjad ,hogy ágynyugalom .
546. sara1
2015. dec. 11. 15:38
SZiasztok .szégyelem magam jól elhanyagoltam az oldalt.Nállam minden a régi ,továbbra is szaladgálok a hasmenésemmel.Higgyétek el ennek is van jó oldala ,nekem nem hiszem ,hogy lesz aranyerem .
545. macliz (válaszként erre: 544. - Kiscsirke16)
2015. dec. 4. 20:48
szia, az emelés attól is függ hogy milyen módszerrel műtöttek, ha a több kis pontos módszerrel akkor hamarabb emelhetsz , ha nagyobb metszéssel vágtak akkor meg több idő kell. érzi azt magának az ember hogy kb mikortól, én mondjuk 1 hónapot vártam a nagyobb emelésig, engem a sok kispontos módszerrel laparoszkóppal mütöttek tavaly. a diétát meg 4 hónapig is tartottam, és utána próbálgattam hogy mit is birok.
2015. dec. 4. 12:52

Sziasztok!

Most találtam erre a fórumra. A múlt héten szerdán műtöttek epekővel.

Azt mondták, hogy 2 hétig szigorú diéta, utána 4 hétig lájtosan, majd utána próbálgathatom, hogy mit bírok.

A kérdésem az lenne, hogy mikor emelhetek? Van egy 2 hónapos lányom, aki kb. 5 kiló.... eddig nem emeltem, mert volt segítségem,de a jövő héten már kevesebb lesz. Lehet már emelnem?

543. LC52
2015. dec. 3. 14:54

Hahó! Sara,Lunas,Ilike,Dóraanyus,Fatka,Judit és a többiek!


Mi van Veletek? Mindenki jól érzi magát?

542. LC52 (válaszként erre: 541. - Lunas21)
2015. nov. 19. 16:28

Szia!


Köszönöm...vagyok.Epém a régi...tehát rohangálás,de nem olyan durván.

Most a pm utáni lábadozás köt le.Jövő héten megyek vérvételre és kiderül,hogy az a kevés bentmaradt szövetdarabka termel e elegendő hormont vagy gyógyszert kell szednem.A vágásom felett kialakult nyirokpangás idegesít,de a dokim azt mondta,hogy majd felszívódik.....hosszú idő kell neki.

Miért pont én úsznék meg problémamentesen egy beavatkozást? Csoda,hogy néha elkeseredek?De a nagyokosok azt mondják,hogy pizitiv hozzállás.....egy műtétet sem úszok meg simán....álljak hozzá pozitivan. Baromi pozitiv vagyok.....puszi.

Te ? Jól vagy?

541. lunas21 (válaszként erre: 540. - LC52)
2015. nov. 17. 11:07

Sziasztok!


Én is vagyok néha, de közben visszamentem dolgozni és így jóval kevesebb időm van a netezésre.


Tegnap műtöttek 1 éve!


LC, mi újság? Hogy vagy? Emésztésed? PM-el mi van, rendbejöttél a műtét után?

540. LC52 (válaszként erre: 539. - Judit600605)
2015. nov. 14. 14:49

Nemcsak ez az oldal haldoklik,a pajzsmirigy sem aktiv. Ez van.....mindenki a saját gondjával van elfoglalva,pedig nagyon jólesik néha tanácsot,jó szót kapni.

Én kórházban voltam,utána meg a pm szövődményem kezelése kötött le.

De már vagyok és be-be nézek ide /is/.

539. Judit600605 (válaszként erre: 538. - LC52)
2015. nov. 13. 14:11
Szia...:-) Sajnos ez az oldal ugy látom, haldoklik. Én is csak írtam-írtam, de....Én mindenkinek gyors gyógyulást, jó egészséget kívánok!!!
538. LC52 (válaszként erre: 537. - Ponty222)
2015. nov. 11. 10:20

Szia!

Most keveredtem erre az oldalra.Már késő....túl vagy a mátéten.

Én most a pm műtétemmel voltam elfoglalva,de ha lenne még kérdésed,nyugodtan kérdezz,vannak itt segítőkész emberek.

Gondolom most diétázol,lassan gyógyulgatsz.

Minden jót Neked.

2015. nov. 4. 13:07
Sziasztok. Holnap reggel fekszem be a korházba. Epehólyagomat veszik ki. Mire kell felkészülni? Válaszokat előre is köszönöm.
536. macliz (válaszként erre: 534. - LC52)
2015. nov. 2. 19:35
szio, én is remélem, mert itt hogy robbantás nem lesz, az egyszer biztos! iszom a sok folyadékot meg a rowatinex-et szedem. plusz vesevédő tea.
535. Judit600605 (válaszként erre: 532. - Fatka)
2015. nov. 1. 11:26
Szia Fatka! Remélem jobban vagy és már nem fájnak a vágásaid! Mondom én, akinek a jobb felső még mindig fájdogál, ott volt a cső és a köldökömben lévő sem tökéletes, ahol kihúzták a hólyagom :-) (3.hete volt a műtét). A kajából nem csinálok nagy ügyet. Egyedül élek igy nem kell külön készítgetnem. Reggel pár keksz a kávé előtt, délelött egy joghurt vagy kefír. 1 óra felé leves (cs.mell kockák, répa, gyökér, zeller, krumli) vagy natur cs.mell párolt, sült répával,(kókust zsírral) vagy tökfőzelék a saját vizével kicsit turmixolva cs.mellel...Délután alma, este pedig 2 pici szelet toast kenyét pirítva, margarin, cs.mell fevágottal. Este a tv mellé még kis ropi, vagy sajtos tallér. Hát ennyi kb. A szénhidrátot nekem is csökkenteni kellene, mert jó lenne fogyni is. 164 magas vagyok és műtét előtt 68 kg voltam, az első héten 64, de most már 64,5 - 65 kg. Jó volna még 3 kg leadni, ami igy 55 évesen már nem olyan egyszerű, mint fiatal koromban:-). Neked milyen ötleteid vannak? Ja még a túrót elfelejtettem írni, pedig az is finom. Persze zsírszegény, joghurttal, petrezselyemmel, picike metélőhagymával. Újabban mindennek a zsírtalmát nézem. Szép napot Neked!
534. LC52 (válaszként erre: 533. - Macliz)
2015. nov. 1. 08:56

Remélem sikerül megoldani a problémát.

Vigyázz magadra.

533. macliz (válaszként erre: 531. - LC52)
2015. okt. 31. 20:39
szia, voltam dokinál, belement hogy 1 hónapig mosassam a vesém hátha kijön, ha nem akkor robbantunk, de nem akarnám. vettem gyógyszert meg vesevédő teát és most iszok mint a gödény rengeteg folyadékot, de nem alkoholt:)) 1 hó mulva uh kontroll.
532. fatka (válaszként erre: 529. - Judit600605)
2015. okt. 30. 08:21

Szia! Köszi a választ!!!

Én is fel vagyok fújódva pedig azt hittem a műtét után megszabadulok ettől a problémától. :( Nekem a gyomorszájnál lévő műtéti hely fáj sűrűn és alvásnál még nehéz a forgolódás. Enni én is próbálok diétásan, húsleves lé, csirkemell, főtt krumpli, virsli, zala felvágott, pirítós és másnapos kifli, kenyér. Én nehezen tartom mert mi szeretjük a magyaros konyhát, ráadásul egy-két kilót fogytam és ennyi.... :( Lehet hogy sok a szénhidrát ? Jó lenne leadni a súlyomból, de soha nem tudtam fogyni könnyen....pedig bíztam benne hogy most a diéta hatására kicsit sikerül. :)Te mit regelizel-vacsorázol?

531. LC52 (válaszként erre: 530. - Macliz)
2015. okt. 29. 20:15

Nahát....téged is minden elér, akkor ezért fájt a jobb oldalad.Vesekövem még nem volt....illetve nem tudok róla.Férjemnek van,de nagyon pici,azt mondta a doki ezzel még nem kell foglalkozni.

Kíváncsi vagyok Neked mit mondanak.

Vigyázz magadra.

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook