Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epeműtét után van valakinek panasza: Hasmenés? Hányás? Görcs? Ha igen mivel előzitek meg? fórum

Epeműtét után van valakinek panasza: Hasmenés? Hányás? Görcs? Ha igen mivel előzitek meg? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
590. macliz (válaszként erre: 589. - Kiscsirke16)
2015. dec. 25. 15:28
Szia Boldog Karácsonyt! Aztán nehogy bezaba;-) hogy vagy?
2015. dec. 24. 21:26
Kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok mindenkinek! :)
588. macliz (válaszként erre: 587. - LC52)
2015. dec. 22. 20:55
szia, köszi, én is Boldog Karácsonyt és jó egészséget kívánok neked!
587. LC52
2015. dec. 22. 20:20

Kedves Topiktársak!


Sok szeretettel kívánok áldott,meghitt karácsonyt , jó egészséget mindannyiótoknak!

586. macliz (válaszként erre: 585. - Kiscsirke16)
2015. dec. 21. 16:46
Nekem meg azt mondták adjam hasba a szurikat mert könnyebb beadni. Végülis volt ott hely.95 kg;-);-)
585. kiscsirke16 (válaszként erre: 582. - Macliz)
2015. dec. 21. 11:03

Igen, erre voltam kíváncsi, hogy tapasz nélkül mikor zuhanyozhatok... :) Akkor még várok.

A "var" alatt a sebtetőt értem vagy hogy hívják a száradt vért - már bocsi :D

Én itthon vagyok, nehéz fizikai munkát nem végzek, csak a házimunkát, a gyerek emelgetés ami "nehezebb", az első két nap érzetem a hasam, de most már csak ha sokáig van kézben.

Nekem vállba kellett adni a szurikat. Azt mondták hasi műtétnél nem lehet a hasba adni. Én is 10-et kaptam a műtét után. Nekem a köldököm küröl először lilás volt... majd kékes zöldes, mostmár sárga árnyalatban pompázik. Ez a műtét miatt van, megkérdeztem. Itt volt a legvastagabb cucc állítólag... Fájni nem fáj.

Akkor még várok a tojáslevessel :D

Bő 2 hetem van még... ezt már csak kibírom, utána merészebb leszek :) Kaja és zuhany terén is.

584. macliz (válaszként erre: 581. - Kiscsirke16)
2015. dec. 21. 10:04
A tojást óvatosan próbáld. Én görcsöltem tőlle. Állitólag a sárgája veszélyes. De lehet neked nem okoz semmilyen bajt. Azért mondják egy epemütöttnek hogy mindenki másképpen reagál műtét után. Magadnak kell majd kitapasztalnod hogy mit birsz majd enni.és mit nem.
583. macliz (válaszként erre: 582. - Macliz)
2015. dec. 21. 09:56
Folyt,. 10 napig véralvadás gátlót.amit hasnál zsirszövetbe kellett adni. Ami besárgitotta a hasam. Én sokáig kompótot főztem almából megyböl kis fahéjjal. Nyersen 6 hét után szerintem próbálhatod.
582. macliz (válaszként erre: 581. - Kiscsirke16)
2015. dec. 21. 09:52
Szia. A tapaszt én is csak zuhanykor és alvásnál . használtam. Nappal szabadon volt. A hatodik héttől már nem ragasztottam. Kivülről hamar gyógyulnak a sebek.6 hét után már tuti nem megy be semmi. De belül több idő kell a szöveteknek ezért nem szabad nehezet emelni kb 3 hónapig. Dokik szerint pár hét és dolgozhat az ember.na ja ha irodista lennék akkor ok. Csak én kertben dolgoztam épp burgonya ásás. Nem értem hogy irod a var szót. Az a varrat? Már gondolom rég kiszedték. A sárgás szin el fog mulni meg a többi is. Nekem pl adnom kellett magamnak mütét után 10 napi
581. kiscsirke16 (válaszként erre: 580. - Macliz)
2015. dec. 20. 21:34

Ismét köszi a választ. :)

Én napközben nem viselek ragtapaszt, elvileg hamarabb gyógyulnak a sebek ;), estére szoktam, ha forgolódok, nehogy beleakadjon a var valamibe. Zuhanyzáshoz mennyi ideig kell ragtapasz? A felső sebemen minimális var van, a két kisebb hegen még van, a csőhelyén is egyértelmű. Ezek mikor gyógyulnak? A köldököm szerintem csúnya, még mindig sárgás árnyalatban pompázik, egy ismerős orvos mondta, hogy azt kínozták meg legjobban ezért kékültem be. Ragtapasz nálkül mikor zuhanyozhatok? Szerdán leszek 4 hetes. Csak ha teljesen lejött a var?

Ma ettem túró rudit :) És sütöttem túrós kakaós muffint, persze meg is kóstoltam. A piskóta tekercset amúgy is szeretem, most van okom gyakran sütni :)

Nézegettem hogy talán ehetek karácsonykor linzert sajtos perecet... persze figyelek a zsírtartalmakra.

Nyers gyümölcsöt milyet ehetek? A mandarint próbáltam csak. Almát, ananászt lehet?

Olvastam hogy tojást is lehet már módjával. Most, hogy szerdán 4 hetes leszek... próbálkozhatok a tojáslevessel? Mint írtad, én is húslevest ettem eddig különböző formákban. A változatosság kedvéért ma is azt főztem :D A gyümölcslevest is szeretem, de én csak tejszínnel, főztem "simát" de nagyon nem ízlett.

580. macliz (válaszként erre: 579. - Kiscsirke16)
2015. dec. 19. 20:24
szivesen segítek:) én husvét után 2 nappal görcsöltem be, pedig akkor már 6 hónapja megmütöttek, kicsit sokat ettem a szendvicsből, amin persze van tojássárgája és azt nem nagyon birom. szóval vigyázz az ünnepekkel. én is diétásan főzök a mai napig mert muterom cukorbeteg inzulinos, és ő is volt epeműtéten. zuhanyozni persze lehet, én akkor is zuhanyoztam amikor még rajtam volt sebtapasz 4 helyen. varratszedés után már lehet zuhanyozni,de én magamon hagytam a tapaszt és úgy, aztán meg lecseréltem zuhany után. patikában lehet venni tapaszt ami kimondottan sebre jó. ha lejár a 6 hét, akkor igen egyenként próbáld az uj kajákat bevinni az étrendedbe, és 1 nap csak 1 újat. mert még aznap vagy másnap ki is derül hogy okoz e valamit. szerintem ne a zsíros ételekkel kezd az újitást mert mivel már nincs epehólyag ha túl sok zsirosat vinnél be akkor lehet nem lesz elég epe az emésztésre mert ugye az epe a zsírt bontaná le. és ha nem tudja lebontani mindet akkor puffadás lép fel. én halat sokat ettem párolva, meg vettem halkonzervet sós lében. valamint csirkemellet , almakompót, főtt ételeket is lehet most is csak ne legyen puffasztó. húsleveskockából desokat főztem leves már úgy meguntam, aztán már próbáltam a tejfölös leveseket is. de a lényeg mindig az hogy 1 nap csak 1 ételt próbálj és csak keveset mert ha sokat eszel és nem klappol akkor nehogy begörcsölj
579. kiscsirke16 (válaszként erre: 578. - Macliz)
2015. dec. 19. 20:00

Szia, köszi a választ. :)

Tartom a diétát, bár néha nehéz, de a 6 hetet mindenképpen ki szeretném bírni. Csak jön a karácsony, az újév és annyi jó kaja van... nem mondom hogy 1-1 falatot nem fogok bekapni, de 99%-ban tartani fogom a diétát. Én diétásan fogok főzni, anyuméknál is úgy lesz tuti. Anyóséknál nem lesz szerintem úgy. De már tervezem hogy a kalácsokból (mi így hívjuk a beiglit, mert kelt tésztás) mindenképpen fagyasztok le.

Kérdeznék még egyet... zuhanyozni lehet? Eddig is mosakodtam természetesen, felül cicamosakodás szivaccsal, has alatt zuhany.

És még egy talán utolsó kérdés: 6 hét után amikor lejár a diéta és fokozatosan kezdem "kóstolgatni" a kajákat, mindegy milyen sorrendben csinálom? úgy értem jöhet bármi? Persze hogy nem csülkös bablevessel indítanék, de ennék pl mákos sütit, pörköltet stp. Egyszerre egyfélét? hány nap múlva próbáljak újfélét? Mindennap? Vagy tartsak szünetet?

Bocsánat, ha kicsit problámás vagyok :)

578. macliz (válaszként erre: 577. - Kiscsirke16)
2015. dec. 19. 18:43
szia, azt kell mondjam hogy ez egyénenként változó, ki mit bír enni, de a 6 hetet jó lenne betartani, szóval addig semmi extra kaja. az nem igaz hogy kint a hólyag és nem görcsölhetel, én műtét óta kb 10 szer görcsöltem be , igaz nem sok időre kb nekem 5 -10 percesek. nem a borda alatt szoktam görcsölni hanem a köldöktől kb 5 cm re jobbra. amit te érzel bordánál az nem görcs, csak gyógyul a műtét miatt. ha görcsölnél azt megéreznéd cefetül, nekem pl hátba is sugárzik olyankor és alig kapok levegőt is. erre én nospát és troparin combinatumot szedek. bilagit az emésztésre puffadásra jó, meg a dipankrin is. én diéta alatt pároltam a fehér húsokat, hal baromfi.
577. kiscsirke16 (válaszként erre: 573. - LC52)
2015. dec. 19. 18:05

Kérdeznék még: ha valami nem jó hogy veszem észre? Mert elvileg nem görcsölhetek... Nektek mit mondtak milyen gyógyszert kell, vagy lehet ilyenkor bevenni?

Nekem az Espumisan gyöngyöt mondta a doki. De olvastam már Bilagitot és Nospát is.

Pár napja néha szúrkál a jobb oldalon a bordáim alatt, mitől lehet?

Ma ette kakaós győri jóreggelt kekszet, nem volt bajom, és Nestee-t ittam, attól sem volt.

Ha nem tudok aludni a netet bújom... szóval találtam olyanokat, hogy lehet enni csokit, ha bírod.

A diétáról viszont megoszlik a vélemény... nekem 6 hetet mondtak, de olvastam már 4-6 hetet és 3 hónapot is. Ez mitől függ?

Sőt olvastam azt is hogy a paníros dolgokat lehet enni, csak nem zsiradékban sütve. Csinált már valaki sütőben rántott húst? Én még csak olvastam róla.

576. macliz (válaszként erre: 575. - LC52)
2015. dec. 18. 21:03
köszi, neked is azt kivánok :)
575. LC52 (válaszként erre: 574. - Macliz)
2015. dec. 18. 20:40
Ennek örülök.Jó egészséget!
574. macliz (válaszként erre: 534. - LC52)
2015. dec. 18. 18:50
szia. sikerült kihajtanom a vesekövet. de cserébe kaptam lehet egy kis gyulladást a hólyagban. ma adtam vizeletet laborra. jövő szerdán eredmény. ultrahangon sehol nincs kő.
573. LC52 (válaszként erre: 572. - Kiscsirke16)
2015. dec. 17. 20:28
Csak falatokat..:)))))))) az nem árthat.
2015. dec. 17. 15:50

Köszönöm a válaszokat :)

Nagyon nem akarok bűnözni, csak ha egy-egy falatot megkívánok... így értettem.

571. 052c0bd171 (válaszként erre: 569. - Kiscsirke16)
2015. dec. 17. 13:51

Arra figyelj, hogy az epét nem csak a zsír, hanem sok fehér liszt is terheli, illetve a köveket is okozza. Inkább bírj ki egy karácsonyt diétával, mind szenvedj utána évekig!

A görcs nem kiszámítható dolog, nekem is egyetlen görcsöm volt, s utána a műtét.


A rostdús, olajos, lisztdús, kakaós, kávés, zsírdús dolgokat kerüld inkább! A beigli vagy élesztős, s az okozhat görcsöt, vagy omlós, akkor meg zsíros. A mák sem tesz jót. Kivételesen egyél egy kis túrós rétest például, annak nem szabad irritálnia.

570. LC52 (válaszként erre: 569. - Kiscsirke16)
2015. dec. 17. 12:37

Mint írtam,ez egyéni érzékenység.

Nekem a tejszínes,krémes,hagymás,tejes-tejfölös dolgok,na meg a káposztafélék ártanak.Az élesztős tésztákat is nagyon módjával fogyasztom.

De tavaly pl. ettem már kocsonyát is,töltöttkáposztát....mini adagban.Amúgy nagyon óvatosan duhajkodok.Rántott húst nagyon ritkán és keveset,van amikor árt, van amikor semmi bajom tőle.

Próbálkozz....úgyis érezni fogod mi az ami nem esik jól. Görcsölni már nem fogsz tőle.

Vigyázz magadra!

569. kiscsirke16 (válaszként erre: 557. - LC52)
2015. dec. 17. 11:34

:(

Hát nem irigyellek. Hát igen, írtam hogy nekem ezek a legnagyobb bajaim... másnak nagyobb van :( Kicsit meghúzom magam a bajaimmal.

Képzeljétek ettem krumplis tésztát, itt volt a nagymamám és ő főzte, isteni volt :) A terhességi cukrom miatt nem ehettem, így talán februárban ettem utoljára. Szóval bírta a gyomrom, persze kicsit ettem. Tegnap a tejbegrízt próbáltam, nem volt gond.

Szeretném kérdezni, hogy így karácsony közeledtével... lehet az észszerűség határin belül bűnözni? Pl. csak 1 szem szaloncukor, vagy milyen sütiket ehetek... beigli? A nagyon krémesek tudom, hogy kizárva és a rántot dolgok is.

Én arra gondoltam, hogy sütök linzert és sajtos perecet, ezeket szerintem ehetem. Vagy, nem?

Nagy zabálós nem vagyok, sőt a lemondás is jól megy, hiszen a gyerek miatt nagyon betartottam a cukordiétámat.

Mennyire törvényszerű az hogy mit nem fogok bírni? Nekem végülis két epegörcsöm volt csak. Az egyik előtt pörköltet ettem csemege ubival, a másik előtt banánt ettem.

568. LC52 (válaszként erre: 567. - Dóraanyus)
2015. dec. 16. 17:52
Bocs! Közben rájöttem én is.
2015. dec. 16. 11:17
Már ismerősök vagyunk!
566. LC52 (válaszként erre: 565. - Dóraanyus)
2015. dec. 16. 10:04

Sajnos ebben nagyon hasonlítunk.Én is mindig a legrosszabbra gondolok. Nem szabad!!!!!!!!

Szombathelyi vagy, ugye jól gondolom?


Ajánlanék én egy gasztróst,aki ugyan Nagykanizsán rendel,de Szombathelyen lakik jelenleg. Nagyon jó szakember. Megér egy vizsgálatot,hogy megnyugtasson.

Privátban írom a nevet.De ha fent vagy a facén,ott is megtalalálod.Ha akarod megkérdezem. Válassz!!!!

Vagy.....jelölj be a facén. Manyi Resch néven vagyok fent,mert az asszonynevem nagyon hétköznapi.Sokan vagyunk olyan néven.

2015. dec. 15. 20:59

LC nagyon jól esnek a szavaid köszönöm!voltam ez ügyben vizsgálaton gasztósnal aki a tükrözéseimet végezte annó. zajlott tavaly decembertől idén márciusig végül a fájdalmatlan epekövemre lett fogva minden,ráadásul maganba jartam hozza itt szhelyen ő nagyon jónak számít most lebénult.

... Lehet h. Hülyén hangzik de én a gyulladasnal rosszabbtól félek mindig... Ennyi minden utan bármi történik mindig a legrosszabbtól tartok


Vacak érzés az állandó szorongás...

564. LC52 (válaszként erre: 560. - Anyust)
2015. dec. 15. 19:59

Anyust! Ha tudnék,most mondanék valamit,de semmi okos nem jön ki a buksimból.Nagyon megértelek,de nem szabad elkeseredni.Hasonlóak a gondjaink,de én bízom,hogy egyszer véget érnek a megpróbáltatásaim.

A zöldes,sárgás,nyúlós az epe....de ha aggaszt,keress fel egy normális gasztrós dokit és vizsgáltasd ki magad a hasnyálmirigy félelmeid miatt.Szerény ismereteim miatt a hasnyálmirigy gyulladás nem a bal oldalon jelez.Köldök körüli,övszerű és hátba sugárzó.Mint írtam,lehet,hogy a félelmeink is okozzák ezt a sok hasmenést.

Ne stresszelj,nyugodj meg egy kicsit.Gondolj a kicsire,miatta nem adhatod fel.

Írd ki magadból ami bánt,szívesen segítünk hiszen itt nagyon sokan járunk hasonló cipőben.

Vigyázz magadra.

2015. dec. 15. 19:21
A tömény csoki nekem is megpiszkálja a gyomromat.
562. macliz (válaszként erre: 561. - Klarissza111)
2015. dec. 15. 19:17
szia, szűrt almalé ami átlátszó(rostos nem ), háztartási keksz, tömény édességet kerülni kell legalább 6 hétig.
2015. dec. 15. 17:15
Kedves mindannyian! Új tag vagyok, lenne egy kérdésem hozzátok! Epeműtéten esett át a legkedvesebb szomszédasszonyom.. vehetek-e neki 80% étcsokit vagy marcipános csokit ajándékba, mert nagyon szereti? Ha nem, akkor ajánljatok nekem olyat amit vihetek neki ajándékba.Köszönöm a válaszaitokat!
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook