Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epeműtét után van valakinek panasza: Hasmenés? Hányás? Görcs? Ha igen mivel előzitek meg? fórum

Epeműtét után van valakinek panasza: Hasmenés? Hányás? Görcs? Ha igen mivel előzitek meg? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
620. LC52 (válaszként erre: 617. - Kiscsirke16)
2015. dec. 31. 23:55

Én nagyon sokáig nem is kívántam a tiltott ételeket.

Fejben dől el minden.Talán azért...nem tudom.

619. macliz (válaszként erre: 618. - Kiscsirke16)
2015. dec. 31. 19:34
BUÉK NEKED IS
618. kiscsirke16 (válaszként erre: 615. - Macliz)
2015. dec. 31. 17:52
Én is boldog új évet kívánok mindenkinek!!! :)
617. kiscsirke16 (válaszként erre: 614. - LC52)
2015. dec. 31. 17:51

Köszi, de az vagyok... tartom a diétát. :) Nem is írtam mást.

Csak szeretem bebiztosítani magam. Írtam, hogy 6 hét után bátrabb leszek és próbálgatom, de nem egyből bezabálok :D Bár jól esne egy nagy adag mekis sült krumpli vagy egy kis füstölt kolbász vagy tojáskrém... de ezek lesznek az utolsók amik próbálásra kerülnek.

616. kiscsirke16 (válaszként erre: 613. - Macliz)
2015. dec. 31. 17:43

Köszönöm. :)


Ma kaptam, a harmadik patikában....

615. macliz (válaszként erre: 614. - LC52)
2015. dec. 31. 16:00
BUÉK
614. LC52 (válaszként erre: 612. - Kiscsirke16)
2015. dec. 31. 15:54

Én azt tanácsolnám,hogy inkább legyél mértéktartó,hiszen csak 6 hetes műtött vagy.Minek siettetni a dolgot? Nem gondolnám,hogy jobb lesz ,ha bekajálsz és utána nyalogatod a sebeidet.

Ez az én véleményem,a döntés a Te kezedben van.

613. macliz (válaszként erre: 612. - Kiscsirke16)
2015. dec. 30. 18:37
szia. a bilagitot akkor kell bevenni ha érzed hogy puffadt vagy, tehát étkezés után, előre meg minek bevenni mikor nem tudod hogy adott ételtől bepuffadsz e. a colagol szintén zenész étkezés után ha netán görcsölök akkor használom,eléggé mentholos és pl nekem éhgyomorra nem jó mivel szedem a savlekötőt elég sok a savam, de gyógyszerrel már jó, csak nem akarok olyankor rákontrázni colagollal éhgyomorra. szerintem csak kamuzott a patikus mert mindenhol lehet kapni colagolt. ez nem vényköteles itt mindig van pedig 2000 lélekszámu faluban vagyok, mindig van. ez olyan mint mikor bemész egy boltba és megkérdezed hogy van e pl sertésvirsli, mondja az eladó hát most nem jött mert hiánycikk de gyere vissza pár nap mulva és lesz, ez csak kábítás, hogy oda menj vissza. nézd meg másik patikába.
2015. dec. 30. 18:12

ma elmentem a helyi gyógyszertárba, azt mondta a nő, hogy jelenleg hiánycikk a cholagol csepp, pár hete hiába rendel.... majd valahol beszerzem ;)

Én gyógyszert csak a végső esetben veszek be. Jövő héten ilyenkor leszek 6 hetes, bátrabb leszek, a kóstolgatásban. A fagyasztóban pedig már várják a kaják, hogy kiolvasszam őket :D :D

Kicsit értetlen vagyok... ha görcsölök akkor tiszta mit veszek be. De amiket ajánlottatok pl. a csepp vagy a bilagit azt mikor szedem be? Még kaja előtt? Vagy ha kaja után érzem, hogy ez most sok volt... tudatlan vagyok, de nekem tényleg nem volt gondom az epémmel, leszámítva azt a két görcsöt.

611. macliz (válaszként erre: 607. - Kiscsirke16)
2015. dec. 29. 19:13
szia, igen van olyan hogy egy egy étel nem egyből csinál problémát, nekem is volt ilyen pl a bacon főtt füstölt, másnapra lett egy jó nagy görcsöm, azóta sem mertem enni. én borsmentát 2 kávéskanállal tettem egy 2,5 decis csészébe és leöntöttem forralt vízzel, amit mézzel édesítettem mert nem tudtam magában meginni.amúgy mentholos az íze nem rosz csak én édes száju vagyok és fintorogtam tőle ha nem volt benne valami édes. naponta 2 csészével ittam.reggel és este. de nem lefekvés előtt hogy ne kelljen járkálni a wc re éjjel., nekem volt olyan időszakom hogy alig volt széklet, erre mondták a rostdúzs bevitelt de nekem a stadalax székletlazitó használt, igaz nem sokat használtam de nagyon jó volt időnként. rendszeresen nem szabad szedni, mert hagyni kell hogy spontán alakuljon ki a székletürités. de néha jól jött azért a stadalax. a colagolt azt sokat használtam nagyon jó az vénynélküli, ez is borsmenta kivonatos és töményebb.600ft asszem. én 8 cseppet szoktam cseppemteni 1 kávéskanál kristálycukorra és hamm, majd leöblitem teával vagy vízzel. kávét hanyagold, mert nem tesz jót epeműtötteknek, én már másfél éve nem ittam kávét, de nem is hiányzik, helyette a pennyben veszem a casablanca cappucinót nagyon finom, csak 150 ft 100gr os. 3 izben van, klasszikus, csoki és vanillia. ha görcsölnél arra nem a dipankrin jó hanem a nospa és troparin combinatum, . rowacolt nem ismerem. úgy kell a kajákat próbálnod hogy ne kelljen kapkodni a gyógyszereket, nem azért irtuk neked hogy azon élj hanem hogy legyen kéznél ha kell esetleg. nekem 1 szer volt olyan hogy töltött káposzta előtt bevettem egy nospát nehogy begörcsöljek de ez csak a mohóságom miatt volt. végül is nem lett görcs de lehet gyógyszer nélkül sem lett volna. ajánlom neked azt hogy inkább ha csak teheted ne gyógyszerezd magad mert nehogy hozzászokj. inkább lassan óvatosan, nekem a kávé is görcsöt okozott mütét után 2 hónapal, mikor akartam inni. hát elég rosz volt., úgyhogy a kávét ne nagyon bánd.
2015. dec. 29. 16:39
Ittam a belinkelt teát de a mária tövis kapszula hatásosabb és egyszerübb .hát sajnos alapban szorongobb tipus vagyok mindenen rágódok aggódok lelkiismeretfurdalás ok nélkül ha lelkemre veszek olyat amit ésszel tudom h. Nem kéne ez keveredi egy kid pánik betegséggel hipohondriával hidd el nem könnyü....
609. kiscsirke16 (válaszként erre: 608. - Dóraanyus)
2015. dec. 29. 14:06

Meg is kóstolom. ;)Ilyen teát már korábban beszereztem egy szintén laparoszkópos műtött tanácsára. Egyébként őt már két és fél éve műtötték, de még mindig nem jó neki. Magyaros kaját egyáltalán nem ehet, a tejtermékektől megy a hasa hacsak nem zabpehellyel eszi, és reggelente is gyakran van hasmenése, és a gyomorszájánál a fájdalom is mindennapos.

Ilyen teát lehet inni? Vagy ez erre nem jó? [link]

Mitől van szorongásod? Ha megkérdezhetem....

2015. dec. 29. 13:02
A borsmentateát ihatod Minden nap 1 Nagy bögrével ne izesitsd semmivel magában is kellemes AZ ize .hát igen ez nem egyszerü jó ha beszerzel párat ezekböl és probálgatod melyik segít neked jobban, nekem us azért van több Minden mert mire kitapogatnám h. Nagyjábol mi a jó arra megint másképp kezdek müködni , mindig sikerül valami újat produkálnom....és nálam ez még egy plussz szorongás és kikészít.. Ne félj enni csak kicsiket kostolgass, amikor a gyomrom vacakol akkor jön AZ iberogaszt étkezés közben , kaja után rapachol közvetlenül, a mária tövist napközben 1- et segíti a máj munkáját AZ epetermelést epemütötteknek nagyon ajánlják.van jobb idöszak akkor csak a tövist szedem mikor beszarik a "rendszer" akkor jön a probálgatás...
2015. dec. 29. 11:00

macliz: a joghurtot még nem is próbáltam :(, kb. 3 hetesen ettem piskóta tekercset, attól nem lett bajom, pedig szinte az egészet én ettem meg :). Nah mindegy... amúgy ettem akkor 1 db sajtos tekercset is, amiben néztem a receptet elég sok volt a zsiradék. Lehet hogy az kavart be? De azt még délután 3 után ettem, és hajnalra "bántott" volna?

A borsmentateát hogyan kell inni? Úgy értem alkalomadtán vagy kúraszerűen?

Hasmenésem nincs, sőt inkább szenvedek. A bekajálásom után volt csak hasmenésem. Azóta semmi :( tehát megint félhetek az aranyerem miatt. :((( Hiányzik a rostos az étrendemből, na és a kávé is! :(


Dóraanyus: Igen, én is beszéltem olyanokkal is akik nem laparoszkópos műtétesek, ők valahogy könnyebben beálltak a kajával. Sőt volt aki meg is lepődött, hogy neki ennyire nem kellett diétáznia, figyelnie.

Ilyen tablettát is szerzek be: Rapachol rágótabletta

Már annyi tabletta és csepp nevet "összeszedtem", hogy nem tudom mikor mit vegyek be....?! :D

Ha jól értelmezlek titeket, ha olyat eszek ami necces, akkor vegyek be ilyeneket mint pl a Iberogast, Raphachol, Cholagol, meteopasmyl, espumisan, bilagit

Ha már görcs van akkor: dipankrin, nospa?

Mindegyiknek más a hatóanyaga, gondolom saját bőrön kell kitapasztalni, hogy melyik jó nekem...

Olvastam még a Rowachol kapszuláról is... azt ajánlanátok?

Amikor próbálgattátok a kajákat műtét után, akkor vártátok a hatást? Úgy értem nem vetteket be egyből gyógyszert, hogy bírjátok-e, ugye?

2015. dec. 28. 21:46
Amúgy elgondolkodtam azon h. Sok emberrel beszéltem már erröl ésarra a végeredmênyre jutottam h. Akiket rendes Nagy vágással mütöttek azoknál zömében sokkal jobb a helyzet, 2 közeli ismerösömet hagyományosan mütöttek azok rendben vannak, de akiket laparoszkóposan mütöttek nagytöbbség panaszos.....
2015. dec. 28. 21:36
Jó a borsmenta tea!!! Többször használom én is. Több mindent is próbaltam : Iberogast csepp,Rapachol rágotabletta. Ezek is jók mindig van itthon.Nagyon ajánlották a mária tövis kapszulát azt szedek 1-et Minden nap folyamatosan.eszek mindent ovatosan néha kevésbé ovatosan , nekem a szorongás is megzilálja sokszor AZ emésztésem van h. Egész elfogadható utána meg fogja magát és káosz AZ egész.nekem most 7 hónapja.
604. macliz (válaszként erre: 601. - Kiscsirke16)
2015. dec. 28. 21:26
ezért van a fórum hogy segítséget tudjunk nyújtani, és kérni:)
603. macliz (válaszként erre: 600. - Kiscsirke16)
2015. dec. 28. 21:24
a borsmenta tea nekem jót tett, sokat megittam, annyit hogy szerintem külön műszakot hoztak létre hogy nekem is elég legyen, mert sokat megvettem. a normaflore jó nagyon, egy kúrát megpróbálhatsz, de ha még hasmenésed van az még normális, nekem is kellett 1 hónap mire beállt az anyagcserém.
602. macliz (válaszként erre: 598. - Kiscsirke16)
2015. dec. 28. 21:21
szia, a piskótánál szerintem a tojás sárgája kavarhatott be, van hogy besokal a szervezet egy kajától, én p ha sok joghurtot eszek, attól is görcsöltem már.a kulcs szó a mennyiség szerintem. de a diétát azt tartsd be a mennyiség mellett.mert később sokkal jobban fogod birni az emésztést.az espumisan jó csak ratyi a hatóanyaga szóal kevés. amit irtam abban több van megnézheted. csak az meg drága. az espumisant szedtem 1 dobozzal de én nem vettem észre semmilyen pozitiv hatást.mondjuk a meteopasmyl tól sem lettem jobban,abból is csak 1 dobozzal vettem be. lehet több kellett volna? kitudja, kellett egy év mire a hasi diszkomfortom kezdett múlni ritkulni, most meg már ritkán jön elő.
601. kiscsirke16 (válaszként erre: 599. - LC52)
2015. dec. 28. 17:07

Igen, nem régen műtöttek. Szerdán lesz 5 hete.

Tartom a diétát, látod most is a piskóta cseszett ki velem.... megálltam, nem ettem káposztát, rántott húst, beiglit stb. De azóta gondolkoztam, hogy biztos nem "sima" piskóta volt... valami összetevő lehetett.

Mondták, ezt a sokszor keveset, tartom is, de így ünnep alatt még jól is teljesítettem. :) már mint hogy "csak" ezt ettem mohón.

Hallgatok, rátok, hiszen ti tapasztaltabbak vagytok és előrébb jártok :) Ezért is kérdezek ennyit és ti kedvesen türelmesen válaszoltok :)))

2015. dec. 28. 17:02

A borsmenta teáról mi a véleményetek? Ér valamit?

Én kamilla teázom.

Olvastam normaflor kúráról is, hogy helyre teszi a bélflórát....

599. LC52 (válaszként erre: 595. - Kiscsirke16)
2015. dec. 28. 16:50

De.....ehetsz kiscsirke,csak egyszerre ne degeszre edd magad.Ez /is/ a titok nyitja.Többször keveset.Biztosan elmondták neked a műtét után.


Én mondtam,hogy minden ember más,mindenkinél egyéni a diéta betartásának ideje.Ne légy mohó és türelmetlen,mert így fogsz járni.Engem októberben múlt egy éve,hogy műtöttek és még mindig óvatos vagyok.Nem diétázom,majdnem mindent eszek,de módjával,keveset.....ugyanis én is megjártam és abból tanultam.

Hallgass ránk és nem lesz semmi baj.Téged ha jól emlékszem alig 2 hónapja műtöttek.

598. kiscsirke16 (válaszként erre: 597. - Macliz)
2015. dec. 28. 16:01

Köszi, vettem bilagitot. Remélem hatni fog. De amiket írtál is kiírogattam, könnyebb eltenni egy cetlit, mint itt visszakeresni :)

Én viszonylag jól voltam a meggyes süti akciómig :) azóta érzem ezt a nyomást. A műtét után kb. 1 hétig éreztem reggelente.

A diétámat folytatom. Eddig is tartottam, csak ez a süti kavart be. Érdekes, hogy a múltkor piskótatekercsből sokat ettem azzal nem volt gondom. Itt vajon milyen összetevő lehetett a hibás? Eddig is óvatos voltam, de most még inkább az leszek.

A nagymamám azt mondta minek diétázok már... lehet hogy már ez a baj. Nem tudom. Egyik ismerősöm is nagyon betartotta a diétát, hogy ennek köszönhető vagy nem, de a mai napig (több mint 2 éve műtötték) nem tud enni normális kaját, reggelente megy a hasa ha nem eszik zabpelyhet.

Nekem a doki az espumisant mondta csak. De kipróbálom ezeket, mert nem igazán hat egy a gyógyszer. Vagy folyamatosan kell szedni? Szerintem nem.

597. macliz (válaszként erre: 595. - Kiscsirke16)
2015. dec. 27. 16:54
Nekem anno ezt irták fel a hasi diszkomfortra.csak nem kiadós.hatóanyaga az mint az espumisan nak csak sokkal töményebb. [link]
596. macliz (válaszként erre: 595. - Kiscsirke16)
2015. dec. 27. 16:49
Amit irsz akkor ami nekem volt sokáig.mintha valami nyomná kifelé a hasad gyomorszájnál.hasi diszkomfortnak hivják. Nekem 1 évig tartott. Arra jó a bilagit espumisan dipankrin. Kerüld a szeles zsiros fűszeres ételeket.
595. kiscsirke16 (válaszként erre: 594. - Macliz)
2015. dec. 27. 15:46

Köszi :)

ez olyan fájdalomszerű volt középen volt ahol anno kezdődött az epergörcsöm. A gyomorszájam tájékán. Ma ettem ebédet húsleves+rizs, csirkemell, de most is fáj, de nem annyira vészes, espumisant vettem már be. De nem sokat hat. Ez sem görcs, olyan fájó feszítő érzés. Mintha tele lennék, de nem jól esően :) Nem tudom érted-e... nehéz elmagyarázni.

Fura nekem, mert a műtét előtt 2 nagy epegörcsöm volt. Előtte semmi, most meg kiderül, hogy semmit nem ehetek? :(

594. macliz (válaszként erre: 593. - Kiscsirke16)
2015. dec. 27. 15:34
Szia.nahát azt hittem a kiscsirkék nem esznek megyespiskótát:-D szerintem az volt a baj hogy estére már nem szabad enni nehezet. Én mikor görcsölök nem hányok hasam sem megy. A köldöktől jobbra 5 cm re kezdödik és átsugárzik a hátba és alig kapok levegőt.durva tud lenni. Legutóbbi görcsök enyhék voltak. Görcsre troparin combinatum . Colagol csepp vagy nospa. Puffadásra bilagit dipankrin espumisan
593. kiscsirke16 (válaszként erre: 590. - Macliz)
2015. dec. 26. 21:40

Szia! Húúú... nagyon jól vagyok :(

Tegnap délután vendégségben voltunk, a kedvemért meggyes piskótát sütöttek, mert azt ehetem. Délután ettem két kisebb szeletet, estére még 4-et - ez volt a vacsim. Hajnalban fura fájdalmam volt. Mintha a hasam fájt volna de más volt... aztán hánytam és hasmenésem is volt. Egész nap elég rosszul voltam. Fájdalmam nem volt. Ez lett volna az "epegörcsöm"? Ma karácsony révén főtt krumplit ettem majd húslevest :))) A nagymamám adott valami gyógyszert hogy ne menjen a hasam. Azóta jobban vagyok. Ha ti rosszul vagytok milyen gyógyszer vált be?

Eszembe jutott hogy ha már szarul vagyok... kipróbálom hogy bírom-e a töltött káposztát, a mákos sütiket, a rántott húst stb stb. Ez csak vicc, örültem hogy vagyok :)))

Egyébként írtam hogy van aranyerem.... pár hete a nagymamámtól kaptam egy krémet, amitől sokkal jobb lett. Nem teljes a gyógyulás, de gyógyul.

Ti hogy vagytok?

592. macliz (válaszként erre: 591. - Sara1)
2015. dec. 26. 18:16
szia, Kitartás kivánok és jó egészséget!
591. sara1
2015. dec. 26. 12:15
A legjobbakat kívánok mindenkinek.Vigyázzunk magunkra.Tudom nehéz megállni ,én nagyon szenvedek .
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook