Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epeműtét után van valakinek panasza: Hasmenés? Hányás? Görcs? Ha igen mivel előzitek meg? fórum

Epeműtét után van valakinek panasza: Hasmenés? Hányás? Görcs? Ha igen mivel előzitek meg? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
650. LC52 (válaszként erre: 643. - Sara1)
2016. jan. 5. 13:55

Igazad van Sara,hogy kímélni kell a májunkat,de az epe nem végez méregtelenítést.Azt hólyaggal és anélkül is mindenképpen a máj végzi.

Szerintem nem ott van a gond.Epehólyag hiányában az epevezeték közvetlenül a vékonybélbe van vezetve és ott szabadon csordogál.Nincs hol összegyűljön a felesleges epeváladék,amit eddig a hólyag tárolt és szükség esetén ürített az emésztéshez .Valahol olvastam,hogy egy idő után kis tasakszerű képződmény alakul ki a vezetékből,mintegy helyettesítve ezzel a hólyagot.Ehhez sok idő kell.

649. LC52 (válaszként erre: 645. - Kiscsirke16)
2016. jan. 5. 13:49

Úristen....papírokat kikérni,jó ügyvéd és sima műhiba per.

Lányom ügyvéd, most nyert meg egy 8 éve húzódó műhiba pert.Éppen a napokban utalják a kártérítés összegét./nem epeműtét volt/


Gondolom nem tudtál róla.Persze minden beavatkozásnak van műtéti kockázata.

648. macliz (válaszként erre: 646. - Kiscsirke16)
2016. jan. 5. 12:24
Épp a mérték a lényeg.kicsit kell többször enni.ugy látszik nem kell egyek töltött kápit.
647. macliz (válaszként erre: 645. - Kiscsirke16)
2016. jan. 5. 12:22
Sajnos vannak ilyen esetek.mint minden műtétnek van kockázata.orosz rulett.
646. kiscsirke16 (válaszként erre: 644. - Macliz)
2016. jan. 5. 11:48

:(

Ez nem lehetett jó.

Én még újonc vagyok ebben a témában, de éppen nem az lehetett a baj, hogy kis adagokban etted? Úgy értem, folyamatosan volt az utánpótlás. Én így voltam a sütivel. Háromszor ettem. Nem egyszerre sokat.

2016. jan. 5. 11:45

Azt mondják rutin műtét...

Ebben a kórházban műtöttek :(

[link]

nézd 41:01-nél

Csodálkoznak, ha az ember fél egy rutinműtéttől is? :(

644. macliz
2016. jan. 4. 18:30
sziasztok, na éjjel lett egy kis gubanc, mert tegnap megettem 3 töltött káposztát, természetesen a káposztáját is, amit nem kellett volna, éjjel 2 kor görcs kb fél órás. meg haspuffadás. szóval ezért is irtam le hogy aki benne van ebben az epebetegségben vagy épp az elején vagy mindegy, vigyázni kell mert érhetnek meglepetések. engem 2014 szeptemberben műtöttek és még mindig lehetnek gondok. egyébként nem egyszerre ettem meg a 3 káposztát, hanem 3 óránként 1 db ot. tehát nem laktam jól tőle.
643. sara1
2016. jan. 4. 07:58
Még valami fontos.A méregtelenítést a májunk végzi,nekünk már nincs epénk , és így a májunkat KÍMÉLNI kell. A máj bontja le a gyógyszereket.Ha lehet inkább segítsük a munkáját, mert nagyon fontos szervünk ez is ,és 32 funkciója van .Puszi mindenkinek.
642. sara1
2016. jan. 4. 07:50
De jó , hogy irtatok egy kicsit megnyugodtam.A fogamzásgátlóval kapcsolatban ne szedd ha teheted,kérlek.Rengeteg mellékhatása van, amivel évek múlva fogsz szembesülni,különböző módon lehet védekezni.Ha jó a partner vagy férj sok mindent lehet az ágyban .A gyógyszereket meg kerüljük amennyire lehet ,hidd el igazat mondok ebbe a szakmába dolgozom ,ahogy majd az idő telik rajtunk majd ,úgy fogunk egyre több gyógyszert szedni. Ameddig megy minél kevesebbet.TUDOD később majd jön az izületi a véríigítok a koleszterin és a sok minden a vérnyomás a változókor na akkor szedheted majd a hormonokat.Addig kiméld magad ezt meglehet oldani .
641. kiscsirke16 (válaszként erre: 640. - Dóraanyus)
2016. jan. 3. 20:51

:D

Köszi :)))) A neten olvastam, hogy a hasizom miatt kell várni a házasélettel :)

A tablettát én sem támogatom, de a semmiszex után ez talán a legbiztosabb védekezés... Még egy gyereket nem szeretnék. :P

És a tornával mi a helyzet? Jövő héten leszek 6 hetes... itthon dvd-vel tornáznék. B. Alexandra vagy R. Réka lenne a kiválasztott. :)

2016. jan. 3. 20:44
A fogamzásgátlót szedheted de akármilyen modern én a nem szedése mellett vagyok én abba hagytam van helyett sok más megoldás, házaséletet nyugodtan elkezdheted ha eddig kihagytad kár érte :-))) . Az interneten sok minden van nekem sem tesz jót a sok olvasgatás...
2016. jan. 3. 20:22

Uhh, nem jókat írtok :(

Komolyan az a legjobb ha az ember nem olvas, és nem néz semmit... ja és dokihoz se kelljen menni, mert kiderül valami :( A hasnyálmirigytől én is féltem, ezért is döntöttem a műtét mellett. Azt hittem kivédtem.

Valamelyik éjjel én is olvasgattam a neten.... nekem másodszor jött elő valami ekcéma jellegű dolog... 2 hónapon belül másodszor... olvastam hogy lehet a máj nem jó működéséből adódóan. Hallottatok már ilyet?

Más: így műtét után mikor lehet elkezdeni fogamzásgátló-tabletta szedését? vagy végképp hanyagoljam a máj miatt? Ezzel kapcsolatban egy intim kérdés: a házas életet mikor lehet kezdeni a műtét után? :)))

2016. jan. 3. 20:14
A saját menübe 4 bejövő üzenet van, de ha megnyitom azt írj ki h. Nincs új üzeneted.... ????
2016. jan. 3. 19:38
Nem bántottál meg , ellenkezőleg ! 😉 lehet hogy igazad van. Csak nem egyszerű dolgok ezek...
636. macliz (válaszként erre: 635. - Dóraanyus)
2016. jan. 3. 19:02
szia, nem megbántani akarlak tényleg távol álljon tőlem, de te is ugyanúgy túlreagálod mint én tettem, irod hogy 7 hónapja műtöttek ha jól értem, nekem másfél év kellett hogy odabent viszonylag minden helyre billenjen, szentül meg voltam győződve arról hogy nekem nem csak az epével volt gondom, mert ugye az kikerült, és akkor mi a fene tud bent fájni? állandóan kérdőjelek halmaza, lehet a gasztrós doki agyára mentem, ezért elküldött ct re, ahol találtak egy FNH át de azt mondták az jelentéktelen, nem voltelég hogy hasi diszkomfortom volt bő egy évig , még jött ez az FNH is, és most jön a lényeg hogy hiába mondják hogy jelentéktelen elváltozás és csak követni kell, ez egy újabb adag aggódást adott nekem, szóval lehet jobb lett volna ha nem megyek ct re és nem tudom ezt.ezzel azt akarom mondani hogy ne bonyolitsuk túl a dolgokat, éljük az életünket amig tehetjük. nem pálcát török feletted mert nem ismerlek és te érzed a te fájdalmad, csak saját tapasztalatból irom ne foglalkozz a dologgal túl sokat. én is voltam számtalan vérvételen mert most biztos ez a bajom meg az. és mire mindent végigjártam semmi bajom, jó néha van de az tényleg elenyésző. száz szónak is 1 a vége lehetséges hogy nálam pszihés oka is volt a hasi diszkomfortnak.hátam hasam derekam mindenem fájt . és nem vagy te nyomorék ne is irj már ilyeneket! inkább örülj a családodnak! sok Boldogságot kivánok! 38 vagyok, nekem is van pár kg leletem:)
2016. jan. 3. 17:09
Sara ! Nekünk ugyan az a Félelmünk.... Ráadásul egy éve pont ezzel kezdtem a kivizsgátatásomat.csak a széklet színem kezdett sárga lenni a vérképem jó lett de az amilaz szintem 129 lett (100-ig jó) vizeletben 1090 lett (460-ig jó) voltam uh- n minden rendben volt azt mondtak ne idegeskedjek több folyadékot kell inni , és kevesebb fehérjét egyek( decemberben tavaly gyomortükrözésem is volt). Azt mondtak 3 hét múlva ellenörző vérvétel. Na akkor kiakadtam 157 lett az amiláz szintem vérbe vizeletbe visszament 63-ra . De nem hagyott nyugodni , elmentem februarba a gasztrós dokihoz aki már ismer, átnézte a vérvételi papírjaimat az ultrahangot azt mondta nincs az amitől félek de elküldött tumormarker vérvételre ami szerencsére jó lett. Ezzel ő lezárta a témát..... Pffff.... Főorvos maganklinikán..... Majd márciusban elvonultam a leleteimmel és a félelmeimmel a háziorvoshoz aki megint vévételre és uh\ra küldött. A vérkép jó volt de az amilazom 120 kevesebb mint előtte de tovabbra sem jó. Az uh- on kissé nagyobb volt a májam a z epekövem már nem a hólyagban hanem a hólyag nyakában volt.amúgy más rendben volt.. Az öreg házidokim visitozott velem h. Ne akarjak már mindent tudni majd ha egészségügyet végeztem azt mondta lehet h. Nem okoz panaszt a kövem de bassza a májam és izgatja a hasnyalmirigyet. Ja és menjek és minél hamarabb dugassam meg magam a kő miatt addig ne menjek rinyálni. Na ezekkel a szavakkal szó szerint hazavánszorogtam ,felkerestem egy sebészt jót!! De ő sem foglalkozott a félelmemmel átnézte a papírjaimat és kaptam egy időpontot május végére , volt egy vérkép ami jó volt amiláz nélkül!!! Megvolt a mütét és slussz mindenki mosta kezeit azóta tettem már sokmindent végül szeptember végén volt egy vérképem a házidokinál jó lett a vérképem amilázom 97 -es! (100 alatt! ) hát azt mondják Sara , h. A félelmünk tárgya nagyon rossz vérképpel jár nem csak az amiláz lipáz rossz akkor hanem a bilirubin ggt got gpt alp ezek... De nem tudom nekem is folyamatos félelmeim vannak e téren,az emétésem sem ok, és sokat szarakodik a gyomrom.. Ja és sok orvosnál megfordultam az elmúlt évben és szartak a lipázomra..... Meg sem nézték!! A szeptemberti vérképnél már azt is kértem , de azt háziorvos nem kérheti..... Pfff.... 7 hónapja a műtétemnek azóta már több szarssh volt a hasammal mint valaha sok epemütött is panaszkodik idönként háti fájdalomra is...én már bele vagyok ebbe keveredve.. 😞 6 évvel ezelött a régi házidokimnál is volt egyszer egy 106 -os amilázom a mai napig senki nem ellenőrizte....anyukámnak kisirom magam és Ennyi.. És itt a kis 6 évesem egy jó férjem és nem egy ilyen nyomorékot érdemelnek 33 évesen több orvosi lelettel rendelkezem mint egy 200 éves de ez nem is érdekelne csak ez a mostani ez padlóra tett... Sara miért érintettek jobban az epétlenek?????
634. LC52 (válaszként erre: 632. - Sara1)
2016. jan. 3. 14:58

Ne fesd az ördögöt a falra.Én is gondolok néha marhaságokat,de az könnyen ellenőrizhető.Nézess egy lipáz,amiláz enzimet vérből.

Igazad van,hogy nem jelez...férjem unokaöccsét nemrég temettük....3 hét alatt elvitte .De igaza van Macliznek.A hátad is fájna és a köldök fölött övszerűen.

633. macliz (válaszként erre: 632. - Sara1)
2016. jan. 3. 14:29
Ha hasnyálmirigy baj van valakinél akkor a hát is cefetül fáj.többek között.
632. sara1
2016. jan. 3. 12:38
HelloLC52 és mindenki .Nem tudom túl sokat nem ettem de még ma is fáj a gyomor és a belek.Remélem nem lesz gond nekem a gyöngém a hasnyálmirigyrák .Nagyon félek tőle,mert tünet nélkül jön és mindig késő .Mi akiknek nincs epehólyagja jobban érintettek vagyunk.SAJNOS.
631. LC52 (válaszként erre: 630. - Sara1)
2016. jan. 2. 17:00

Mi történt Sara?

Bekajáltál,görcsöltél?

Nem akarom elkiabálni,de kb. két hete rendeződni látszanak a dolgok nálam. Mindent ettem ami necces /párolt káposzta,malachús füstölt szalonnával tűzdelve,lencse,krémes sütik, kávét is bátorkodtam inni/ és eddig nem volt semmi gondom. Pedig figyelem magam.

Remélem így is marad.Viszont felcsusszant rám 3 kg.Most 65 vagyok.Ennek nem örülök,de egye fene.Inkább,mint nyüglődjek.

Vigyázzatok magatokra.

630. sara1
2016. jan. 1. 21:58
Buék mindenkinek ,én beteg voltam a gyomrommal egész ünnepek alatt.
629. macliz (válaszként erre: 628. - Kiscsirke16)
2016. jan. 1. 20:00
szia, nálam csak annyi a baj hogy fogynom kell. epeügyileg jól vagyok.
628. kiscsirke16 (válaszként erre: 622. - Macliz)
2016. jan. 1. 19:42

Tegnap vacsira leveles tésztás virslit ettem, nem volt baj. Ma ebédre csirke helyett disznó volt, sajnos a lencsét kihagytam, viszont sütőzacsiban sütöttem meg az oldalast, rendesen fűszerezve, magamnak karajt tettem be, nem fűszereztem, csak átjárták az ízek... így is finom volt, és eddig nem volt bajom tőle :) Gyerekpezsgő volt, amiből kikavartam a buborékot :)

Nálatok is problémamentes volt az újév?

2016. jan. 1. 19:34
1 éve voltam utoljára tükrözésen..
626. macliz
2016. jan. 1. 19:33
kiváncsi vagyok kiscsirke hogy áll:)))
625. macliz (válaszként erre: 623. - Dóraanyus)
2016. jan. 1. 19:32
szia,sajnos előttem jól irta lc hogy gyomorfekély jele is lehet az hogy étkezésre elmúlik és utánna visszajön az émelygés meg a sav ott jobban marja amikor az étel már kiürül a gyomorból. de azért nem biztos hogy fekély csak eléggé passzolnak a tüneteid. én pantoprazole savlekötőt szedek napi 1 db 20mg osat. ez protonpumpa gátló fajta. tehát a savtermelést csökkenti.
624. LC52 (válaszként erre: 623. - Dóraanyus)
2016. jan. 1. 18:32

Dóra!

Ha a sav mar és étkezés után elmúlik,az lehet fekély is.

Nem ártana egy tükrözés.Látod én is rászántam magam,most nyugodt vagyok. A vége úgyis az lesz,csak akkor nyugszol meg igazán.Menj el a gasztróshoz. Komoly szakember.....és NE FÉLJ!

2016. jan. 1. 17:38
Buék mindenkinek! Macliz azt hiszem a savammal küzdök hiaba vettem be a savkötöt( Emozult). Semmi olyat nemettem nem ittam már 2 napja vacakol olyan mintha tele lenne lötyög a gyomrom émelygek de közbe amíg eszek picit jó aztán ujra , böfögés csuklás most szalvusz vizzel próbalkozom .... Neked mi segít?
622. macliz
2016. jan. 1. 15:21
sziasztok, BUÉK ki hogy van? sikerült elkerülni a komoly problémákat?
621. LC52
2015. dec. 31. 23:55
Mindenkinek boldog új évet!
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook