Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epeműtét után van valakinek panasza: Hasmenés? Hányás? Görcs? Ha igen mivel előzitek meg? fórum

Epeműtét után van valakinek panasza: Hasmenés? Hányás? Görcs? Ha igen mivel előzitek meg? (tudásbázis kérdés)


50. macliz (válaszként erre: 49. - Macliz)
2014. okt. 4. 20:15
kiegészítés: 11 kor vittek be a műtőbe és 12 20 kor már a kórteremben voltam
49. macliz (válaszként erre: 47. - Eddababy)
2014. okt. 4. 20:12
szia, úgy látom minket egyszerre műtöttek egy időben . engem is 2014 szeptember 25 én 11 00 kor vittek a műtőbe csütörtökön. igaz nekem nem voltak olyan görcseim mint neked. egyszer volt görcsöm de elég is volt ahoz hogy eldöntsem hogy megműttetem magam, igy nem bántam meg csak elég rossz még a közérzetem, gyomorfájés miatt. a külső sebek azok már nem fájnak, de ahogy irod belül még nem oké minden, én is érzem. alvás megy, de még tegnap jutottam el idáig hogy baloldalon tudok aludni, de felváltva mert én is háton alszom legtöbbet. mütét után én leszáltam egyedül mentem wc re, muszáj volt mert nem akartam kacsát:) kitántorogtam délután 5 kor wc re. nagyon rossz volt a felkelés mert mindenhol feszítést éreztem. csütörtökön műtöttek, szombaton engem is engedek haza, hétfőn volt varratszedésem. kezdek javulni de én a 6 hét időt kivárom addig nem megyek dolgozni. mert kialakulhat belső hasi sérv is ha megemeli az ember magát. nekem a műtét kb 1 óra volt, mert 11 kor vittek el és 13 20 kor már a kórteremben voltam. laparoszkóppal műtöttek.
48. Regin_a (válaszként erre: 47. - Eddababy)
2014. okt. 1. 12:48

Sajnállak, "rossz" a szervezeted

Ébredés után telefonáltam, visszaaludtam, este egydül wc-re

Egy pénteki napon műtöttek, hétfőn jöttem haza. Itthon semmi gond, csak a vérhigitó beadástol magamnak majréztam

Lassan szoktattam magam minden kajához és alkoholhoz

Most kétpofára ehetek ErősPistát is :)

Néha, nagyritkán meghajt valami, de nem vészes

2014. szept. 29. 10:07

Sziasztok!


Engem 4 napja műtöttek...


Kb 3 volt egy iszonyat kemény görcsöm, a könnyem patakokban folyt, kis híján a földön fetrengtem... Más választás nem volt, irány a sürgősségi. Mire végre foglalkoztak velem, addigra ahogy jött, úgy el is múlt a görcsölés. (Ez egyébként kb a 3. ilyen görcsöm volt, de az eddigi legfájdalmasabb.) Kaptam infúziót, nem kellett bent maradnom. Javasoltak egy UH-t, ami kimutatta, hogy számtalan apró kövem van. A háziorvos mondta, hogy konzultáljak egy sebésszel, mert műteni kell mindenképp. Konzultációra nem volt szükség...


Kedden este begörcsöltem, úgyhogy irány a kórház. Persze, bent tartottak éjszakára. Reggel jött egy sebész, megnézett, és adott kb 5 percet, hogy eldöntsem most maradok bent műtétre, vagy későbbi időpontot egyeztetünk. Maradtam... Szerdán egész nap nem ehettem semmit, mert úgy volt, aznap műtenek. Délutánra derült ki hogy csak másnap. Ha enni nem is, de inni végre ihattam! Csütörtökön a reggelre kiírt műtétre el is vittek dél környékén. Nem tudom mennyi ideig tartott a műtét, de szerintem 2 órát a műtőben voltam. Én már a műtőben felébredtem, mikor raktak át az ágyamra. nem volt kellemes érzés... Rengeteget hánytam...

Még egy ideig kómás voltam. Kb fél 6 lehetett, mikor WC-re kellett mennem. Nővérke hozta a kacsát. Semmi... Pedig már majd szétrobbant a hólyagom. Megengedték, hogy felkeljek, kikisértek a WC-re, amire nem volt kellemes érzés leülni, de végre megkönnyebbültem. :)

Aznap csak nemtes ásványvizet ihattam. Pénteken délre már kaptam üres levest, de 2 kanálnál többet nem tudtam enni (a forró vízhez több köze volt, mint bármiféle leveshez), így maradt aznapra is a víz. Délután már nagyon éhes voltam, szinte fájt a gyomrom, úgyhogy ittam pár kogy szűrt gyümölcslevet (nem lett tőle bajom).

Felkelni csak segítséggel tudtam az ágyból. A fekvés nagyon rossz volt, fájt a hátam, a derekam, a vállam (még most is). Úgyhogy inkább a falnak támaszkodva álldogáltam, sétálgattam, és csak akkor feküdtem le, mikor már nagyon elfáradtam.

Szombat reggel kivették belőlem a csövet és hazaengedtek. Kedden kell mennem varratszedésre.

Mióta itthon vagyok, nagyon keveset eszem: babapiskóta, és üres leves a menü. Ma reggelire ettem fél másnapos kiflit egy szelet csirkemell sonkával (ennek 3 órája, eddig semmi bajom :) ). Míg a korházban voltam nem volt székletem (mondjuk a víztől nem is lehet). Az itthon elfogyasztott első darab babapiskóta után már rohannom is kellet WC-re. Szombaton mindenkis evés után hasmenésem volt. Tegnap már nem szaladt át rajtam olyan gyorsan a kaja. Ma már kezd szilárdulni a helyzet.


Nekem az éjszakák nagyon szörnyűek: oldalra nem tudok fordulni, mert egyrészt húzódik a seb és fáj, másrészt belül sem stimmelnek a dolgok. A hanyadtfekvésztól pedig megfájdul a derekam, a hátam, a vállam, a nyakam... 1,5-2 óra alvás után felébredek. Két alvás közti szakaszban legalább fél órát mászkálok a lakásban. Remélem ennek az időszaknak gyorsan vége lesz, mert ezt viselem az egészbe a legnehezebben...

Nem tudom mikorra mehetek dolgozni, de remélem jövő héten már nem kell itthon szenvednem.

46. Icus (válaszként erre: 43. - Loretta30)
2014. febr. 18. 13:24
Én csak azt tudom mondai, tartsd be a diétát és szép lassan állj vissza a kajára. Egyenként, ha esetleg problémát okozna valami akkor tud mi az.
45. Icus (válaszként erre: 42. - Nikogreti)
2014. febr. 18. 13:21

2 éve műtöttek, azt nem írtad, hogy azóta is gondjaid vannak vagy csak most kezdődtek?

Kő kivétel volt szájon át vagy a hólyagot is kivették??

Engem 2012.szeptemberében műtöttek, nekem teljesen megváltoztak az étkezési szokásaim és az étrendem is.


Amit leírtál abból egyiket sem tudom megenni.A hústól kőérzése a gyomorba, és erős fájdalom puffadás, másnap alhasigörcsök, amíg nem tudok elmenni nagy WC-re amikor is elég híg a széklet. A tejföl meghajt és puffaszt. A kenyér csak pirított formában, mert kőérzés és puffadás kiséri az evését. Tehát nekem egyik kajád sem jött volna be külön-külön se nemhogy így egyszerre :)

44. Loretta30 (válaszként erre: 42. - Nikogreti)
2014. febr. 9. 15:39
és kivették a hólyagot vagy csak a köveket? nem tudom, nekem az epegörcs eddg egészen más volt, rekesz alatti hátba sugárzó övszerű fájdalom és hozzá lüktető tarkó fájás... az biztos hogy a diéta még nem ölt meg senkit (gondolom), ártani tuti nem árthat
2014. febr. 9. 15:37
Nekem most volt műtétem mult csütörtökön. Tegnap hazaengetek. egyelőre keményen diétázom. Beszámolok ahogy haladok...
2014. febr. 4. 12:56

Sziasztok!


Nekem májusba lesz 2 éve , hogy műtöttek sok apró kő miatt. Sajnos nem igazán vagyok jól és nem tudom hogy közületek valaki is érez ilyeneket. Tegnap du. ettem csirke mellet, tejfölt és kenyeret. Este egy falat nem ment le a torkomon és mintha egy kő lett volna a gyomromba. Reggel pedig mintha ideges lennék,görcsbe rándult a gyomrom és zsiborognak ilyenkor combjaim elől. Mostanra kiállt a görcs de nagyon hasmenős érzetem van. Ez lehet epegörcs? Sugározhat a comba a görcs? Meg futkos rajtam a hideg. :-( Nagyon el vagyok keseredve ez miatt , teljes diéta kéne?

41. Icus (válaszként erre: 40. - Bluebella)
2013. ápr. 5. 07:32

Pedig amit írsz az nem sok kaja.

Én reggelire szinte mindig pirítóst mézzel eszem. Ha véletlenül, mégis mást (szalámit, sajtot, túrót), akkor egyszerűen nem érzem jól magam :(

Párolt zöldségek jöhetnek, a nyersek még mindig nem. Se, a hús. Ezektől nemérzem jól magam :(

A múlt héten pl. végig szilvás gombocot ettem:) Megfőztem a leves mellé, de a fiúk csak levest ettek, így a gombócok rám maradtak:)


Én viszont rengeteget iszom. Állandóan szomjas vagyok. Napi 5-6 liter simán lemegy. Többször néztük a cukromat mindig normális volt.

A múlt héten visszamentem a dokimhoz, mert a családom már nemhagyott békén. Elküldött laborba és UH-ra. Így elsőre aztmondja, olyanok a tüneteim, mmintha epekő maradt volna az epevezékemben. E két vizsgálat kiszűri, ha így van. :( Írt fel Motilium gyógyszert 3x1--et a székrekedésre és a hányingerre, teltség érzetre valamint Venter granulátumot gyomor védőnek,az epesav ellen. Ropke 4500Ft-ot fizettem a 2heti adagért, amit 5 napig tudtam szedni.... Utána abba hagytam, ugyanis a hányingerem olyan szintre erősödött, hogy állandóan rosszul voltam. azomkívül erős székrekedésem lett, a gyomrom majd szét szakadt, állandóan szédültem, és a csúcs ami miatt már nem tudtam szedni, nagyon érzékenyek voltak a melleim, szinte bármi hozzá ért fájt :( utólag elolvasva, szinte az össze mellékhatást prodzkáltam. Úgyhogy szépen abbahagytam és másnap már jött a megkönnyebülés.... :)

2013. febr. 24. 17:39
de nem fogytam, inkább hízok, ezt a sok péksütinek tudom be.. :(((
2013. febr. 24. 17:37
Nekem is teljesen átalakult az étkezési szokásom, sajnos.. Reggelire két kiflit eszem egy nagy bögre gyenge kávéval, délután amikor hazaérek akkor eszem azt amit éppen főzök a családnak. rizst például csak úgy tudok enni, ha nincs benne borsó vagy kukorica.. :(( Akkor sem ehetek belőle ha kiválogatom a zöldséget.. Salátákat, savanyúságot ehetek. sajnos nagyon keveset iszom, a munkahelyemen szinte semmit a kávén kívül, az meg még ugye vízhajtó is.. itthon iszom kb 1 liter ásványvizet, délelőtt nem kívánom, nem bírom lenyelni. teát és cukrozott dolgokat nem iszom mert égeti a nyelőcsövemet.. ez mondjuk műtét előtt is volt. gyümölcsöt alig eszem, műtét után kb 3 hónapig egyáltalán, mont már erőszakkal esetleg egy almát vagy narancsot.. :(( Nem tudom miért van így..
38. Icus
2013. febr. 18. 14:24

Húsleves, rengeteg zöldséggel(a hús a családé, a többi az enyém:)). Nagyon bevált még a sárgaborsó főzelék, ez utobbi kimondottan jó a gyomromnak:)Gomba juhtúróval vagy fetával töltve, ugyan ez a krumplira is igaz. Pár szem mandula és aszalt szilva. Nem valmai változatos, de ezeket szeretem és nem fáj tölle a gyomrom, az alsó bélszakasz.

Hányás, görcs nincs, csak hányinger, de erre még nem jöttem rá, hogy mitől van :(

37. Icus
2013. febr. 18. 14:19

Műtét után 5 hónappal vagyok. Még mindig nem tudok úgy enni, mint régen, ami talán nem is baj, mert 28 kilóval vagyok könnyebb ennek köszönhetően.

Én nem hasmenéssel, hanem székrekedéssel küzdök, de nagyon, ez az egy dolog amit nem nagyon tudok elfogani.

Élesztős dolgokat, friss pékárút nem tudok enni, csak pirítóst és szikkadt, szinte kiszáradt termékeket. Ezekből is minimális mennyiséget. SZintén heti 1-2 alkalommal húst. A mennyiség minden ételnél, szinte negyede, ötöde a régi mennyiségnek.

Tészta, túró, krumpli, lekvár, méz, soványsajt, szinte minden mennyiségben jöhet, itt én vigyázok, hogy itt ne lépjem át a határt. Nyers zöldség, gyümölcs nagyon kis mennyiségben és csak minden második vagy harmadik nap csak.

36. Icus (válaszként erre: 35. - Zizy93)
2012. dec. 10. 07:55
Menz priviben:)
35. zizy93
2012. dec. 9. 01:44
Icus!A műtét előtt milyen vizsgálatokra kellett menned?Én is Dunaújvárosi vagyok!!
34. baroti
2012. nov. 28. 14:06
sziasztok .azt szeretnem kerdezni,hogy epemutet utan volt-e valakinek keseru szajize es mit lehet tenni,hogy megszunjon koszonom a valaszokat
2012. okt. 3. 08:56
Szia Icus! Úgy örülök, hogy írtál! Én még nem dolgozom a héten még itthon vagyok. Talán pénteken megyek dokihoz aztán megbeszéljük hogyan tovább.. Érdekes volt amit írtál a sebkezelésről.. :)
32. Icus
2012. okt. 3. 08:51
Ja, azt a keménységet én is érzem még, és a szegycsontomnál lévő vágás környékéhez, ha hozzáérek, akkor olyan fura, bizsergető zsibbadó érzést érzek a bőrömön.
31. Icus (válaszként erre: 29. - Bluebella)
2012. okt. 3. 08:49

szia!


Engem hétfőn műtöttek és kedden vették ki a csövet, szerdán pedig leszedték a kötéseket. Itt ad dunaújvárosi kórházban, nem kötöznek már, hanem egy sprayvel befújnak, az a "kötszer":) Ez ráköt és egy légáteresztő de vízzáróréteget képez! A hátránya, hogy a fertőtlenítő és a ragtapaszmaradvány is "odaköt" vele együtt a börödhőz:)

Hétfőn volt két hete hogy műtöttek, a héten már el is kezdtem dolgozni. Az első nap egy kicsit rossz volt, mert nem jó farmernadrágot vettem fel. Kicsit magasan van a dereka, de megoldottam, amikor leültem, mindig kigomboltam és lehúztam a zipzárt:) Most már figyelek, hogy olyan gatyát vegyek fel, aminek kicsit, csípős szabása van:) Én szivesebben eszem még mindig állva, mert ülve valahogy nyomom magam!:( Ilyenkor fáj jobb oldalon az epém helye:( Reggel is vasaltam és autómatikusan leggugoltam és behajoltam a vasalódeszka alá, utána éreztem, hogy "megnyomtam magam". Sajnos, most már nagyon kell figyelnem, a hirtelen mozdulatokra, a hajolásra, emelésre, mert jól vagyok és elfelejtem, hogy nekem ilyeneket még nem lehet csináli!!:(

2012. okt. 1. 21:41
vagy almás-áfonyás??? majd megnézem pontosan.. az íze katasztrófális!!
2012. okt. 1. 21:38

Sziasztok! Engem szeptember 18-án műtöttek, szerencsére nem kellett nagyon vágni csak kis lyukakon keresztül kotortak bennem :). A műtét kedden volt és a rá következő kedden ki is szedték a varrataimat. Már nem ragasztom le őket mert szinte teljesen begyógyultak. Persze csak kivülről, mert belül még érzem hogy nincs minden rendben..ha hozzányúlok érzem hogy a sebek körül kemény belül. Az evésre még odafigyelek, általában gyenge kávét iszom és pár darab piskótát eszem hozzá reggelire, ebédre krumplit vagy főzeléket eszem (keveset) vacsira meg előző napi zsemlét vagy medvesajttal vagy valami gyenge csirkemellsonkával. Hasmenésem nem volt eddig, de minden nap megyek wc-re, előtte sajnos mindíg görcsöl a hasam.. :(

Tegnaptól elkezdtem egy aloe vera terméket inni, a barackos áfonyásat. Nem tudom, mire lesz jó.. ?

28. Icus (válaszként erre: 27. - Majean)
2012. szept. 21. 16:51

Nekem "villanásaim" vonnak: ( De, délután félnégy volt az az idő, amikor tudtam a férjemmel beszélni és teljesen "tiszta" voltam. 5-en voltunk a szobába, kettő epeműtétes, 1 víszeres és kettő sérves.

A sérvesek "érdekessége", hogy tavasszal mind a kettőnek LC-műtétje volt. Az egyiknek köldök sérv a másiknak hasi sérv lett a mellékhatása. A köldök sérves kicsi volt, neki szinte semmi nem látszik, igaz plasztikaisebész csinálta, és a szobatársam kérte, hogy legyen köldöke:):) A Hasi sérvesnek jó nagy vágása volt, neki kellett csövet betenni, de őneki a pénteket igérték meg hazamenetelnek:( Ő volt köztunk a legidősebb a maga 70 évével, de ő viselte a legjobban:)

27. majean (válaszként erre: 24. - Icus)
2012. szept. 21. 11:02
Szia ! Engem is Hétfőn műtöttek, de. fél 9-kor vittek a műtőbe és du. 2-kor ébredtem fel, a közbeeső időről semmit nem tudok.Volt egy köldöksérvem, azt is megcsinálták. A fájdalom elviselhető volt, infúzió 3 mentle. Sajnos az egyik sebem vérzett, nem tudom igazán mi volt az oka de az ügyeletes orvos nagyon rendes volt. Aztán éjjel is ment még az infúzió, vérnyomást mértek óránként és vért is vettek többször. Kedden már jól voltam, szerdán hazajöhettem, ma voltam kötésen és szerdán varratszedés. Olvasgatok itt a fórumon a további teendőkről, bizony nagyon oda kell figyelni mit és mennyit eszünk. Bízom benne, hogy rendeződik lassan odabent minden. Üdv. Mindenkinek jobbulást és minden jót !
26. Icus (válaszként erre: 25. - 74e6802bff)
2012. szept. 20. 08:11

Köszönöm!:)

A hasmenés, amiről oly sokan beszélnek, nekem hál' isten nincsen. De, nekem mindig gondom volt és én egy pohár Mira-vizzel kezdtem a napot. Na ez nagyon hiányzik, annyira megszoktam ez olyan volt nekem mint másnak a reggeli kávé:)


Viszont a gyomorfájás és az iszonyatosan erős böfögés, hányinger, már egy kis víz után is megmaradt:(

Tartom a diétát szigorúan, bízom benne, hogy rendeződnek a dolgok:)

25. 74e6802bff (válaszként erre: 24. - Icus)
2012. szept. 19. 15:34
Az első 72óra a legrosszabb.. utána napról napra jobb lesz! Kitartást, és jobbulást! :)
24. Icus
2012. szept. 19. 12:18

Engem hétfőn műtőttek, LC-val. Az aznapon nagyon rossz volt, hányinger, fájdalom. Reggel nyolckor kezdődött az altatásom és délután fél négykor voltam jól. Akkor ki tudtam menni pisilni, nem szédültem már és csak egyhe hányingerem volt. Aznap 3 infúzió folyt le, este hat után lehetett inni. Először kórhái instand teával probálkoztam (mivel nagyon éhes voltam), de attól megfájdult a gyomrom és hányingerem lett, így maradt a víznél amit lassan iszogattam. Éjjelre kértem algopirint vénásan szépen fájdalom nélkül átaludtam az éjszakát. Reggel nem adtak addig enni míg nem volt széklet. Így éhgyomorra kaptunk egy bögre barackteát keserősóval. Hatás megvolt, nővérek leellenőrízték, és ezután kaptam reggelit. Korpás zsemle párizsival. Csővet kiszedték. Ebéd Rántott köménymag leves tésztával (elég vastag piros zsírréteggel a tetején), rízs főtt csirkecombbal (bőröstől, na mondjuk helyből nem eszem meg a csirke bőrt, így azt leszedtem róla), vacsora tljeskiőrlésű kenyér párizsival. Dietetikus le is hidalt amikor a mai nap ezt elmeséltem neki.

Ma sima zsemle volt a reggeli sonkaszalámival. Én megettem mindent, mert rettentő éhes voltam. De, nekem a gyomrom állandóan ég. Sajnos most is. De, 48 órája műtöttek remélem később minden rendben lesz!:)

23. majean (válaszként erre: 19. - Vivien22)
2012. szept. 12. 15:03

Hasznos volt elolvasni a történeted, köszi.

Hétfőn fognak műteni, üdv. a "csapatnak"

2012. aug. 29. 22:54

Sziasztok!


Gondoltam visszanézek ide! :) Most vasárnap lesz 5 hónapja, hogy műtöttek. :)


6 hét táppénz után, május közepén mehettem vissza dolgozni. Az első hét rossz volt.. fárasztó és megterhelő. Fájtak a hegek, kicsit görcsölgettem is.. de ez csak egy hétig tartott, amíg beleszoktam ismét a hétköznapi rutinomba. :)


A diétát kb 2 hónapig tartottam be... mondhatni akkor se teljesen, mert voltak bűnös húzások ( pl csirkemell pörkölt evészet, rántott hús)...

Júniusban volt egy kellemetlen napom... nem bírom ugyanis a narancsot-grapefruitot-citromot megenni (mandarintól nincs bajom), és ezt olyan áron tudtam meg, hogy persze begörcsöltem tőle. Azóta nem ettem. Június végén ittam először alkoholt... fél órás görcsöm lett tőle... azóta már többször is ittam, de már nincsenek panaszaim.

Eszek mindent amit megkívánok, és amit korábban is.. (citrusok és a nyers paprika kivételével.. bár a kaliforniait bírom).

A hagymákat is lazán meg tudom enni úgy hogy nem okoz bajt.. csípőset és fűszereset is rendszeresen eszek. 2 hete pl sörben sült csülköt ettem.. és azzal se volt problémám.. :D

A legkésőbb, most augusztus elején mertem ismét kávét inni. Régen tisztán ittam, csak cukorral... de most sok tejjel iszom, és így nem okoz a kávé se gondot, bár jóval kevesebb mennyiségben fogyasztom, mint mondjuk egy éve (akkor megittam napi kb 2dl-t, most olyan fél dl-t sok tejjel).


Most is azt mondom, hogy érdemes volt megműttetni magam. A hegeim már nekem is nagyon szépek.. én nem kenegettem semmivel, csak Bepanthen Plussal pár napig, miután kikerült a varrat.

Szóval, ne féljetek! Nem érdemes görcsölve szenvedni... ez egy viszonylag könnyen túlvészelhető beavatkozás, manapság már olyan mint egy mandulaműtét, de megéri.. hiszen nagyon gyorsan fel lehet belőle épülni, és tényleg egyénfüggő, hogy kinek mennyi diétára van szüksége a szervezetének, mit bír vagy nem bír megenni! :)


Vivien22: Köszönöm szépen! :) Remélem veled is most már minden rendben! :)

2012. júl. 18. 22:49

Kedves Orange 87,


Nagyon teszett egy mondatod:

"Én nagyon pozitívan élem meg az egészet, szerencsére minden rendben, nem görcsölök, csak néha fáj tompán!"

Én is így vagyok vele :)

Fő a poitív megítétlés, gondolatok, hogy most vagy egészséges, de komolyan!!

Az, hogy még érzed, hogy benn nincs minden rendben, az normális, nekem is az első 3 hónap olyan volt, éreztem hogy nem minden oké, de ha ilyen maradsz, pozitív, minden rendbe jön

Kellemes lábadozást

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook