Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epeműtét után van valakinek panasza: Hasmenés? Hányás? Görcs? Ha igen mivel előzitek meg? fórum

Epeműtét után van valakinek panasza: Hasmenés? Hányás? Görcs? Ha igen mivel előzitek meg? (tudásbázis kérdés)


80. LC52 (válaszként erre: 79. - 7a3a05277b)
2014. nov. 4. 16:16

Le kell kopogjam...nem volt semmi gondom a paradicsomos káposztától.De.....tanácsodat megfogadtam.Nem csábulok el többet.Szép lassan szoktatom magam a "nemszabad" ételekhez.

Érdekes dolgot figyelmet meg...a műtét után gondolni sem bírtam azokra ételekre,amik tiltottak. Ez úgy kb. két hétig tartott nálam.Már sóvárgok egy jó kis kocsonya után. ))))))

79. 7a3a05277b (válaszként erre: 74. - LC52)
2014. nov. 4. 14:36
Igen, lehet, hogy én óvatos duhaj vagyok :) Két hónapig nagyon vigyáztam, utána pedig lassan, fokozatosan tértem vissza az ételekre, nem volt különösebb panaszom így. Remélem, neked is rendeződnek a dolgok!
78. 7a3a05277b (válaszként erre: 76. - Lunas21)
2014. nov. 4. 14:34

Igen, így volt, hétfőn akartak, de megígértem, hogy pihenek :)


A sebészeten a privát szoba az csak akkor van, ha éppen üres, amikor bemégy, sajnos. Egyébként tényleg ég és föd a különbség a kettő között. A vipe pedig előre be kell jelentkezni, szerintem a sima egyágyasba is, telefonon elég.



Nem volt beöntés, nem is hagytam volna, az barbarizmus. A lényeg a belek kitisztítása altatás előtt, hashajtót adtak előző nap, ebéd után. Én aznap már nem ettem, hogy ne kelljen futkosni :)


Katéter sem szükséges, nem is volt. A műtét után, bár fáj, de mozogni kell kicsit mihamarabb. A műtét éjjelén felajánlották az ágytálat, de mondtam, hogy olyan isten nincs, inkább kísérjenek a mosdóba :) Meg is tették, azon a részlegen saját mosdód van, kb. olyan a hely, mint egy háromcsillagos hotel.


A műtétre nekem kora délután került sor, estig aludtam-kába voltam, s valamikor este mentem ki a mosdóba, saját lábon. Lassan, mert feszült-fáj a hasfalam eléggé.


Arra készülj fel, hogy bár kicsik a lyukak, de mégis átvágják a hasfalad, szóval, fájni fog, apró kortyokat tudsz majd inni utána. De pár nap után enyhül, de ezt sajnos ki ki kell bírni.


Ami még volt nekem: előző este egy xanax, hogy tudjak aludni, meg a műtét reggelén még egy, mert kezdik a kábítást.


Ja és legyen nálad torokcukorka, mert amikor felébredsz, a csövezéstől kaparni fog a torkod nagyon, ami köhögtet. Viszont az friss sebbel eléggé fáj, így a cukorkával ezt meg tudod előzni.


Másnap reggel én felkeltem, mint egy lassított felvétel :) De végigsétáltam a folyosón, meg vissza, mert fontos a mozgás, de csak óvatosan.


A hasad be lesz csövezve, hogy ürüljön a váladék, nekem az szombaton vették ki, de nem ürült semmi. Amikor kiveszik, az nem jó érzés, de nem fáj egyáltalán.


Ja, ha fájdalmaid vannak, kérj majd csillapítást, adnak Algipyrint, jól jön majd. Szóval, fájni fáj, de túlélhető, én is itt vagyok :)

77. lunas21 (válaszként erre: 75. - LC52)
2014. nov. 3. 21:49

Hát a 8 kiló is szép, én kb. 4-et fogytam, de tovább már nem szeretnék, mert amúgy is vékony vagyok.

Engem főleg az zavar, hogy sokszor összvissza van hasmenésem. Reggel a sajtos, sonkás piritóstól is van, hogy rohanok, viszont a rakott káposzta nem csinált semmit. Abszolút nem tudom meghatározni, hogy mi az, amit kerülnöm kéne.

76. lunas21 (válaszként erre: 71. - 7a3a05277b)
2014. nov. 3. 21:43

Iza, most olvasom, hogy csütörtökön mútöttek, ezek szerint vasárnap engedtek el?

Beöntés volt műtét előtt?

Katéter van?


A vip részleg kicsit húzósabb árban, nem tudom milyen a sima osztály, de a szülészten szültem, azt ismerem, azt mondják a sebészet is olyan, kétágyas, kultúrált..Amúgy, ha valami más elhelyezést kérek, akkor kinek és mikor kell szólni?

Mikor tudtál egyedül is felkelni?

Bocs a sok kérdésért, de ezekről nem kaptam infót. Az osztályvezető főorvos fog műteni, elég kevés ideje van sajnos.


Nekem állítólag el van záródva az epehólyagom és már most úgy működik a szervezetem, mnitha nem is lenne. Csak sajnos nem látják biztosan, hogy hol van elzáródva.

A műtét alatt végignézik a környező szerveket és az epevezetékeket is?

75. LC52 (válaszként erre: 74. - LC52)
2014. nov. 3. 20:20
lemaradt a vége: ilyenkor elbizonytalanodok.
74. LC52 (válaszként erre: 73. - 7a3a05277b)
2014. nov. 3. 20:19

Köszi Iza ,hogy óvsz!

Előtte sem voltam falánk,de most annyira megkívántam...nem tudtam ellenállni.

A diétával kapcsolatban annyira megoszlanak a vélemények.A 2 hetestől a féléves diétáig én már mindenről hallottam.Van aki csodálkozik,ha azt mondom,hogy diétázom.Ő bizony mindent evett és kutya baja.Ilyenkor elbizonyta

73. 7a3a05277b (válaszként erre: 70. - LC52)
2014. nov. 3. 15:25

Óvatosan egyél még, 4 héttel a műtét után még nagyon nem szabad paradicsomos káposztázni. Két hónap szigorú epediéta és utána kell óvatosan, külön-külön hozzászokatni a szervezeted a problémás ételfajtákhoz, nem lesokkolni egy paradicsomos káposztával egyben.


Vigyázz, mert ez a későbbiekre is kihatással lehet!

2014. nov. 3. 15:23

Nekem azóta (8 hónapja műtöttek) megszűnt minden panaszom, bármit ehetek. Ugyanúgy tudok sportolni is.


Ami nem jó, ha degeszre eszi magát az ember egy ilyen műtét után, de az rám előtte sem volt jellemző. Simán kávézom, tejjel, eszem chilit vagy párolt káposztát, babot, mindent. A chili con carne is simán megy, a nyers saláták is, a friss pékáru is, még akár melegen is.


Pár hónap alatt rendeződött a dolog, addig gyakran ettem kis adagokat, kímélő ételekből.

71. 7a3a05277b (válaszként erre: 68. - Lunas21)
2014. nov. 3. 15:20

Igen, laparoszkópos volt.


Furcsa egy orvosod van... bár biztosan ő ismeri az állapotod...


Nekem nem volt semmi riogatás, ahogy egy korábbi hsz-ben le is írtam: ha maximálisan betartom, amit kell, akkor megszűnnek a panaszok. Meg is szűntek, kutya bajom sincs :)


Én nem sebészeti egyágyasban voltam, hanem a hotel-részlegen. Ha megteheted, menj oda! Minden szempontból ég és föld a különbség, a körülmények, a nővérek hozzáállása stb. Nekem a műtét utáni éjjel szó nélkül jöttek 3 vagy 4 alkalommal segíteni, amikor becsengettem őket, hogy kimenjek a mosdóba. Mert nem tudtam egyedül felülni a friss vágással.

70. LC52 (válaszként erre: 69. - Lunas21)
2014. nov. 3. 15:01

Én 8 kg adtam le műtét előtt.Az elmúlt 4 hétben szép lassan visszaszedtem 1,5 kg-ot.

Hasmenésem nekem is van,de előtte is volt pl. a tejfölös kajától.Én már régóta csak olyan áruházban vásárolok , ahol tutira tudom,hogy van WC.Nem kellemes,de ez van sajnos.

Ma bepróbálkoztam egy kevés paradicsomos káposztával.Várom a hatást.Remélem nem lesz gond.

69. lunas21 (válaszként erre: 68. - Lunas21)
2014. nov. 3. 13:10

A fogyás is normális?

Mert én a sok hasmenéstől le is adtam jópár kilót

68. lunas21 (válaszként erre: 66. - 7a3a05277b)
2014. nov. 3. 13:09

Hűha,azt hittem, hogy gyorsan kidobják az embert, akár akarja, akár nem. Neked laparoszkópos műtéted volt?

Én elvileg sebészeten leszek, bár gondolkodom az 1 ágyas szobán.


Ja és azt mondja a doki, hogy a hasmenés nem fog elmúlni, én már hónapok óta nézem mit eszem, de ugyanattól a kajától egyik nap megy a hasam másik nap nem. Mit lehet csinálni?

67. ängel
2014. nov. 3. 12:16

Sziasztok!

Nekem 4 évvel ezelőtt vették ki az epehólyagomat, de nem laporoszkópiai eljárással hanem felvágtak, mert olyan szinten rá volt nőve a körülötte lévő szövetekre, szervekre. Utána kicsit jobb lett, nem voltak azok az erős görcsök, bár az utóbbi fél éve szinte mindentől ég a gyomrom. Eleinte csak a fűszeres ételektől, de most szinte mindentől. Most kaptam egy gyógyszert egy ismerősömtől, hogy próbáljam ki és úgy tűnik, hogy beválik, ha egy kicsit el kezd égni a gyomrom vagy a nyelőcsövem akkor beszedem. A székletem is borzasztó, egyik pillnatban hasmenésem van a másikban szorulásom, de ez egy nap leforgása alatt, és alig tudom visszatartani, szinte már rohanni kell a wc-re. A bélgázok visszatartása is nehéz vagy néha lehetetlen. Kínos perceket okozva ezzel. A beleim is folyton sikítos hangokat adnak, néha egész nap korognak, és ez is elég kellemetlen ha épp csönd van. De a legnagyobb problémám nem is ezek, bár egyenként is meg tudják keseríteni az életemet, de összeségében pedig néha pokol. A legnagyobb problémám hogy azóta nagyon elhíztam és nem tudok lefogyni. Több mint 20 kilót híztam és nem tudom leadni semmivel. Előtte amiket csináltam diétákat most már azok sem használnak. Volt hogy hónapokig megvontam a szénhidrátot és az sem segített egy dekát nem adtam le. Csináltam a 90 naposat, 3 óránként edtem kis adagokat, a szétválasztóst és semmi, pedig ezekkel előtte olvadtak a kilók, most semmi. Voltam a körzetinél ő csináltatott egy pajzsmirigy vérvizsgálatot az nem mutatott semmit és erre nem tudott mit mondani csak azt hogy folytassam a diétát biztos be fog majd indulni. Mondtam hogy ha több mint 3 hónap alatt nem indult be akkor ezután sem fog.Keresgéltem itt a neten is hogy van e olyan akinek ilyen problémája van de nem találtam semmit.

A varratnál nagyon kidudorodik, már bő póló alatt is lehet látni, tehát elképzelhető, hogy még sérvem is van. Igaz nem fáj, de nem tudom mi dudorodik akkor ott ki.

66. 7a3a05277b (válaszként erre: 65. - Lunas21)
2014. nov. 3. 07:25

Az normális tünet.


Ha a sebészeten fekszel, nem tudom, mi a rendszer. Én abban a kórházban voltam, de a VIP részlegen feküdtem. 3. na mentem haza, de úgy, hogy én kértem, az orvosom és az osztályvezető főorvos pedig jóváhagyta ezt kérésemre.

2014. nov. 2. 15:44

Sziasztok!

Engem 17-én fogmak műteni a Szt. Imrében, volt itt valaki, mi a szokás ebben a kórházban, meddig tartanak majd bent?

Nekem egyébként egyeteln tünetem a görcsös hasmenés. volt ilyen valakinek?

2014. nov. 1. 18:05

Sziasztok !

Malex köszi a segítséget :) Műtétig szednem kell Silegon plusst napi 3X2 kapszulát,és 3X1 No-spat,másnak is így kellett?Két hónap alatt 4 erős görcsöm volt,de előtte semmi gond nem volt az epémmel,most meg az Uh szerint 4-6 mm-es kövek vannak...csak főtt krumplit merek enni,de azt is nagyon keveset mert felfúj és émelygek a hátam folyamatosan fáj...Műtét után ezek megszűnnek?mire számíthatok? 2 éve pajzsmirigyműtét volt,ott nagyon rosszul jártam .gége és hagngszálbénulás lett az ajándékom :(

63. globus (válaszként erre: 60. - Malex)
2014. okt. 30. 17:57
3 nap szabadságot vettem ki, az elsőn operáltak, aztán dolgoztam. Gyakorlatilag másnap is mehettem volna. Igaz, nem fizikai munkát végzek, ez jelentős különbség lehet.
62. LC52 (válaszként erre: 60. - Malex)
2014. okt. 30. 15:27

Sziasztok!


Engem okt.8-án műtöttek.11-én jöhettem haza.A műtét napja nem a legkellemesebb,de elviselhető volt.Nekem gyomorszájtáji fájdalmaim voltak,ami kb. 2 hétig tartott.Fájt a jobb vállam,ami állítólag a has felhúvása miatt van.

Mai napig néha úgy érzem,mintha még most is meg lenne az epehólyagom.Időnként szurkál,feszít,csipked.Nem elviselhetetlenül,de jelen van ez az érzés.

A hátfájás nálam is jelentkezik,ami /szerintem/ a nem elegendő pihenés miatt van.Hiába LC műtét,azért a belül elvégzett "munka" ugyanaz,mint a vágásnál,csak a sebgyógyulás egyszerűbb.

Diétázom.Szükségét a tegnapi napom igazolja.Sajnos nem tudtam ellenállni az ízes buktának.Ugyanúgy éreztem a gyomorszájtáji fájdalmat,mint műtét előtt.Tehát: tessék vigyázni.Én 30 évig hurcoltam a majdnem 3 cm-es kövemet,kisebb nagyobb panaszokkal.Valószínűleg a műtéti "előélet" is befolysolja a gyógyulás minőségét.Azt gondolom,ha valakinek komoly panaszai,görcsei voltak a műtét előtt,az utána következő lábadozási időszak sem lesz egyszerű.

Diétázom,amennyire lehet vigyázok magamra.Szeretném elkerülni a sokak által leírt műtét utáni kellemetlenségeket.

Mindenkinek jó egészséget kívánok!

61. 7a3a05277b (válaszként erre: 60. - Malex)
2014. okt. 30. 14:22

Dolgozni? Csütörtökön műtöttek és hétfőtől dolgoztam.


Ilyen fájdalmaim, amiket leírsz, nekem nem voltak. Igaz, nem sürgősségi műtétem volt, nem is gyulladásban operáltak és egy kiváló orvos.

60. Malex
2014. okt. 28. 19:18

Sziasztok!

Engem 7-én műtöttek , es lenne par kérdésem.pl.az érdekelne , hogy műtét után ki mennyi idő múlva ment vissza dolgozni?

Ma estére iszonyúan fáj a hátam , jobb oldalt ,de nem borda alatt, hanem inkabb közelebb a gerinchez, volt valakinek ilyen, vagy ennek semmi köze az epéhez? Hasfalam jellemzően akkor fáj, ha nem pihenek eleget. :( Nekem műtétet megelőző napon volt ercp-m is, ugyhogy egyenlőre epeút kövesség kizárva .

Koszi előre is!

59. Malex (válaszként erre: 57. - Kimera5)
2014. okt. 28. 19:07

Szia Kimera!

Engem most műtött okt.7-én dr. Ónody Péter, csak jót tudok mondani róla . I.sebeszeti klinika honlapján fent van a tel.száma.

2014. okt. 14. 02:18
Édesanyám műtötték, után 18 évig csak egy panasza volt az már egészséges epéjére, nem ehett a továbbiakban sem paprikát, mert attól görcsölt, mint az első epepanaszok megjelenésekor.
2014. okt. 14. 00:08

Sziasztok!

Budapesten sebészt tudnátok ajánlani,epeműtét előtt állok :(

2014. okt. 10. 10:09
Még egy dolog: az eredeti étkezésem körülbelül fél év alatt állt helyre, addig mindig volt egy-egy étel, mi miatt picit feszült vagy szúrt az epém helye. De apránként mindez elmúlt.
2014. okt. 10. 10:06

Mindenkit arra bíztatok: az első furcsa tünetnél menjen el ultrahangra!!! Meggyőződésem, hogy minél többször lép fel gyulladás, annál több tünet marad vissza később.

Én az első görcsnél elmentem hasi uh-ra, ahol megállapították a követ, pontosabban köveket. Kerestem egy kiváló sebészt, aki azt mondta, hogy nagyon, de nagyon fontos, hogy 6 teljes hétig botlás nélküli, szigorú diétát tartsak. Mert az gyulladást okoz a szervezetben, az epénél, egyetlen falat vagy korty hiba is. H apedig így műtenek, akkor a szövetek, azaz az epehólyag sokkal nehezebben válik le, úgy mondta: tépődik, mint a tépőzár.


Betartottam mindent, a férjem szerint túl szigorúan is. Megvolt a műtét két hónap diéta után, mely idő alatt nem volt semmilyen tünetem, nem adtam rá okot a szervezetemnek. Édesburgonyán, burgonyán, sütőtökön, avokádón, olívaolajjal csöpögtetett pirítóson, vizen és barna rizsen éltem ez idő alatt.


A műtét előtti napon nem ettem, csak ittam, hiába hozták be azt a szörnyű ételt a szobába a kórházban. Minek, ha utána úgyis hashajtás jön?


A műtét után továbbra is tartottam a diétát, újabb két hónapig, majd elkezdtem lassan kiegészíteni mindennel, sorban.


Summa: mindent ehetek, amit csak akarok, semmilyen tünetem nincs. Három hónappal a műtét után már sport közben sem húzódott belül semmi.


Az orvos szerint ennek köze van (az ő munkáján kívül) a műtétet megelőző és az azt követő hónapok szigorú fegyelméhez. Ezt javaslom mindenkinek!

54. Juju74
2014. okt. 9. 18:08
rosszul írtam az update rendelést: egy hétre előre rendeltem meg a teljes heti kajaadagot, minden napra ugyanazt a kódot.
53. Juju74
2014. okt. 9. 18:05

sziasztok!

én ezen a héten hétfőn léptem be a "clubba"

előzmények: rossz emésztés, puffadás, kicsit emelkedett CRP érték. hasfájás, görcs SOHA nem volt.

Júliusban elmentem endokrinológushoz, ezeket emondtam, de csak annyit mondott, hogy diétázzak.

három hete ettem a norbi update-t , minden héten eyszer hasi görcsön volt. de nem tudom és nem is akarom erre fogni, mivel 1-1 alkalommal sajtot és szalámit is ettem vacsira, ami szintén nem jó. viszont az update miatt rengeteg puffasztó szart ettem: brokkoli, kukorica, borsó, tejszínes szószokat, meg currys csirkét. Nem válogattam naponta, hanem befizettem egy adott kódú menüt teljes napra. Három hét alatt KO lettem, sürgősségi sebészet és műtét lett a vége.

Az epekövek szerintem évek óta megvoltak, de ez a diéta kicsit megmozgatta az eddig nyugvó dolgokat.

A műtét 40 perces volt, utána másnap szét akartam durranni, nem tudtam felkelni. Masszíroztam a beleimet - ahol nem volt vágás - és harmadnapra indult be a normál folyamat, hasmenés is lett a végére, pedig csak teát adtak egész nap. Az eltávozás napján kaptam három zsömlét és húslevest tört krumplival.

Itthon eddig babapiskótát, natúr joghurtot, egy bébiételt, házilag készített krumpli+ répapürét, light margarinos zsömlét ettem. WC-re itthon még csak pisilni mentem, más még nem jött össze. Hányingerem, görcsöm nincs. Húst még nem mertem enni és gyümölcsöt sem. Holnap dzsemet és valami kompótot próbálok, mindig csak 1-1 dolgot, hoy tudjam mi jó és mi nem.


Látom, hogy pár bejegyzés mostanában volt, ha lehet írjatok Ti is hogy hogy vagytok és mit esztek, mit nem.

Előre is köszi.Bocs a hanyag írásért, de még nem olyan komfortos minden, aludni és sem tudok, mert nem kényelmes sehogy. Fáj a válla, hátam, nyakam, mindenem zsibbadt, már előre félek az éjszakától. De majd inkább sétálok vagy ülve netezek.

2014. okt. 5. 13:23
Minden,amit kérdeztetek, 11 éve.
51. globus (válaszként erre: 47. - Eddababy)
2014. okt. 4. 20:22

Elég jól megszívtad... :(

Engem szerdán műtöttek, aznap nem volt kajálás. Másnap már kaptam reggelit, valami darált párizsi-félét friss zsemlével, meg tudtam enni. Ebédre ízesítés nélküli spenót, szintén darált hússal, kevés krumplival, ez nem ízlett, hazai kekszet rágicsáltam. Mivel egyedül voltam a kórteremben, hazakönyörögtem magam. Summa summarum 1,5 napot töltöttem az intézményben. Itthon először sütöttem csirkét natúran sütőzacskóban, krumplipürével, első adag ízlett, aztán meguntam a külön babrálást, mindent ettem, amit a többiek.

Csak a vaj okozott problémát sokág. Margarin, olaj, zsír nem. Meg érdekes módon a 3:1 cappuccino.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook