Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epeműtét után van valakinek panasza: Hasmenés? Hányás? Görcs? Ha igen mivel előzitek meg? fórum

Epeműtét után van valakinek panasza: Hasmenés? Hányás? Görcs? Ha igen mivel előzitek meg? (tudásbázis kérdés)


110. lunas21 (válaszként erre: 108. - 7a3a05277b)
2014. nov. 19. 19:06

A 4 vágásból 3 pici, azokat nem is érzem, de van egy 4,5cmes, mert csak azon fértek ki a kövek. Na az fáj nagyon.

És a gyomrom, ami teljesen kikészült..

109. 7a3a05277b (válaszként erre: 107. - Lunas21)
2014. nov. 19. 17:12
Milyen nagyobb vágásod? Nem tudták laparoszkóppal csinálni?
108. 7a3a05277b (válaszként erre: 107. - Lunas21)
2014. nov. 19. 17:12
Nézd, átvágták a hasizmodat, természetes, hogy eléggé fáj, ezt mondtam neked előtte is. De fokozatosan enyhülni fog.
107. lunas21
2014. nov. 19. 17:11

Sziasztok!

Megjöttem, hááát.....

Sajna én nem vagyok annyira jól, sőt, alig állok a lábamon, mindenem fáj, alig birok menni. Lett egy nagyobb vágásom, az iszonyúan fáj. A gyomrom kikészült a 3 napos éheztetéstől, semmit nem kaptam enni, most már nem tudom a gyomrom vagy a sebem fáj-e jobban.

A hasplasztikai műtétem semmi nem volt ehhez képest.

106. LC52 (válaszként erre: 105. - Lunas21)
2014. nov. 13. 20:42
Nem izgulni...csak pozitivan. Várunk ...
105. lunas21 (válaszként erre: 103. - Snowquenne)
2014. nov. 13. 18:30

Köszönöm mindenkinek a bíztatást, jó olvasni a pozitív hozzászólásokat.

Hétfőn műtét, aztán remélem pár nap múlva már én is így bíztatok másokat:)

2014. nov. 12. 19:53
Sajnos,minden megy
2014. nov. 12. 17:48
Remelem tudtam segiteni!Gondolok Rad,minden rendben lesz!Bordaim fajnak még,de az egeszben a mütéti testhelyzet es a levego volt a legkellemetlenebb.Elsö ejszaka kerj fajdalomcsillapitot es infuziot,ha ugy erzed.Engem delutan mutottek,masnap reggel felallitottak.
2014. nov. 12. 17:45
Sziasztok!Leirom en is a tapasztalataimat:6 eve epekovet diagnosztizaltak nalam,majd par honapja egy rutin uh.on ujra.Mivel gyermekvallalas elott allok,igy a nogyogyaszom es sebeszem javaslatara a mutet mellett dontottem.Soha semmilyen panaszt nem okozott,ill.a mutet elott kezdett picit mozogni,3 hetes dieta utan fekudtem be,es olyan aranyerrel,amit soha nem ereztem,igy csak erre tudtam gondolni.Az epe mellett teljes meh es petevezetek atjarhatosagi mutetet is csinaltak egyszerre.Beöntes nem volt,ettol rettegtem is az aranyer miatt,amit egyebkent bent gyogyszerrel es kremmel egy nap alatt rendbehoztak.Most jon a lenyeg:eletem egyik legkellemesebb csalodasa volt ez az 5 nap es az otthoni labadozas.A mutet nem fajt,se a cso,se a varratszedes,pedig nekem 2 beavatkozas is volt igy!A befujt levego kellemetlen volt a vallban,hatban,de setalj sokat,meg en igyekeztem nem fekudni,mozogni.De erre fel is keszitettek.A korhaz es a doktorok,noverek rendesek,négy hete mutottek,dietat tartom,semmi panaszom.
101. Livia40 (válaszként erre: 98. - Lunas21)
2014. nov. 11. 19:43
Szia! Nem volt beontes, csak hashajtót kaptam, igen 2agyas szobában voltam, mutet után kaptam infúziót, es amikor az lement akkor jött a nővér, segitett feloltozni és kikisert a wc-re.Masnap már egyedül sétáltam.
100. LC52 (válaszként erre: 99. - 7a3a05277b)
2014. nov. 11. 14:42

Ez így igaz. Én is féltem a műtét előtti beöntéstől,mivel gazdag nőci lévén aranyerem is van :) ...se beöntést,se hashajtót nem kaptam.

Műtét előtti napon csak délben ehettem /ihattam/ egy kis üres levest és utana éjfélig ihattam.Aztán a műtét után pár órával ittam.Következő nap délben megint lötty leves,este egy pohár tej,amit én marha meg is ittam /nem szeretem a tejet/...még a víz is kivert tőle,teljesen elgyengültem...de ez az én hülyeségem volt. Másnap reggel volt székletem,délben alig vártam az ebédet...hótt éhes voltam már.Daragaluskalevest,zöldborsópüré főzeléket és húspogácsát kaptam.Mindnek a felét tudtam csak megenni,pedig kopogott a szemem.


Lányok! Ne féljetek! Nem olyan nagy dolog az egész...így utólag visszagondolva...ha én ezt tudom,nem várok ennyit az tuti.Még a sérvemet is összeöltögették.Most öt héttel a műtét után kezd fájogatni...lehet,hogy felkeresem a doktoromat.

99. 7a3a05277b (válaszként erre: 98. - Lunas21)
2014. nov. 11. 08:43

Azt próbáljátok megérteni, hogy a beöntés nem a műtét része. Annak a belek kitisztítása része, mindegy, hogy milyen módon történik meg. Tehát nem kell sehol elviselni ezt a megalázó bánásmódot. Kérni kell hashajtót és kész.


Vérhigitó:sok helyen darab-darabba nézik az embert és kiadják a rengeteg vérhigitót, ha szükséges ha nem szükséges. Holott arra is differenciáltan van szükség, mindenkinek máshogyan.

98. lunas21 (válaszként erre: 89. - Livia40)
2014. nov. 10. 23:04

Szia Livia!

Köszi a választ, örülök, hogy minden rendben és nem kellett sokáig bent maradnod, remélem én is így leszek. Feltéve, hogy lesz műtét, mert épp összeszedtem egy kis náthát és toroknyavaját. Most kúrálom magam..

Beöntés neked sem volt? Mikor keltél fel egyedül? Kétágyas szobában voltál?

97. LC52
2014. nov. 8. 15:14

Iza!


Nálunk mindenki kapta.Amikor hazabocsátottak,receptke ott volt a záróval együtt a csomagban.Nemcsak az epével műtötteknek.

Hugomat tavaly csípőprotézissel műtötték egy fővárosi kórházban,ő tablettában kapta.Én szuriban és csípett,mint a fene.Aki ügyesebb /és bátrabb/ az beadta magának.Én nem ide tartozom,engem egy kedves ismerős szurkált.

2014. nov. 8. 06:50
A vérhigitó egyénfüggő, a felmért rizikófaktornak megfelelő mértékben kapja mindenki.
95. LC52
2014. nov. 7. 21:08

Lányok! Én kaptam vérhigítót a kórházban minden nap,utána itthon 10 napig injekció formájában.

Szerintem ezt mindenhol kell ,hogy adjanak ma már.

Itt nálunk az ország nyugati szegletében ez így van.

94. globus (válaszként erre: 90. - Livia40)
2014. nov. 7. 19:29
Egyet műtét előtt, egyet utána kaptam, otthon már nem.
93. 07d11172a7 (válaszként erre: 90. - Livia40)
2014. nov. 7. 19:08
Nem kaptam.
92. Livia40 (válaszként erre: 91. - 7a3a05277b)
2014. nov. 7. 18:50
Jaj Köszi akkor megnyugodtam, mert nekem is csak a kórházban adtak, utana nem.
91. 7a3a05277b (válaszként erre: 90. - Livia40)
2014. nov. 7. 18:21
Csak a kórházban adtak, minden nap, amíg bent voltam. Utána nem.
2014. nov. 7. 11:08
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni,hogy nektek műtét után kellet-e vérhigitót szedni,vagy inyekció formájában beadni?
89. Livia40 (válaszként erre: 65. - Lunas21)
2014. nov. 7. 10:47
Szia! Engem most műtöttek Nov.4.-én a Szent Imrében.Én nov. 3.-án mentem be volt vérvétel,vizsgálat,megkaptam az ágyamat,délben kaptam ebédet,de vacsorát már nem.Du.4-ig lehet enni,és éjfélig inni,kaptam hashajtót,este nyugtatót.Reggel én voltam az első akit vittek műteni,még előtte megint egy nyugtatót kaptam.Kb. fél 9-kor vittek el és fél11-kor vittek vissza a kórterembe.Egész nap aludtam olyan kába voltam,de másnap már jobb volt. Engem nov.6.-án engedtek haza,majd nov.12.-én megyek varratszedésre.
2014. nov. 6. 08:26
Sajnos, Lc csak kívülről más, belül ugyanaz az eljárás, mint egyéb esetben, így kialakulhat sérv. De csak egy kis odafigyelés, nem -emelés és nem lesz baj :)
87. LC52 (válaszként erre: 86. - Lunas21)
2014. nov. 5. 20:56

Ne izgulj...minden rendben lesz.Szorítunk.


Nekem a sérvemet is megműtötték most egyszerre az epével.Sok embertől hallottam,hogy az LC után alakult ki nála sérv.Nálam ez is régi volt.

A fájdalom kibírható,ne félj tőle.

SZORÍTUNK !!!!!!

86. lunas21 (válaszként erre: 85. - 7a3a05277b)
2014. nov. 5. 14:15

Igen, tudom, emelni nem fogok 6 hétig, meg elő is készítem a régi haskötőm.

Azt modják, azért a LC műtétnél jóval kisebb a sérves szövődmény, mint a nyílt műtéteknél. Remélem nem lesz gond és nem vágnak fel teljesen!

85. 7a3a05277b (válaszként erre: 83. - Lunas21)
2014. nov. 5. 09:57
Mivel átmetszik a hasfalat, hasizmot több helyen, nagyon komoly az esélye a sérv kialakulásának, így csak óvatosan utána! Kisgyerekek, emelés, megerőltetés...
84. 7a3a05277b (válaszként erre: 83. - Lunas21)
2014. nov. 5. 09:57
Mivel átmetszik a hasfalat, hasizmot több helyen, nagyon komoly az esélye a sérv kialakulásának, így csak óvatosan utána! Kisgyerekek, emelés, megerőltetés...
83. lunas21 (válaszként erre: 78. - 7a3a05277b)
2014. nov. 4. 18:03

Köszönöm mindkettőtöknek a bíztatást, kedvesek vagyok, és a sok hasznos infót is a kórházról Iza.

Igen, nekem sok kicsi kövem van, ez az egy biztos, és a görcsös hasmenés. Amúgy semmi, vérképem tökéletes.

Remélem nem lesz semmi gond. Tavaly volt egy hasplasztikai műtétem, az elvileg nagyobb műtét, ott is be voltam csövezve és nam tudtam először egyedül mozogni, de nagy fájdalmaim nem voltak. Remélem ez sem lesz rosszabb, kicsit sokallom a bent töltött időt, máshol 2 nap után hazaküldik az embert. Pláne nekem 3 kicsi gyerekem van, szóval nem érek rá kórházban dekkolni.

82. LC52 (válaszként erre: 77. - Lunas21)
2014. nov. 4. 16:38

Ez a 8 kg kb. fél év alatt ment le,amikor már igazán megérett az epehólyagom a kidobásra.Én kb. 30 évet kínlódtam vele úgy,hogy igazán nagy görcsöm talán kétszer volt.

Valószínűleg neked több kisebb köved lehet,azt mondják általában az szokta elzárni az epevezetéket,az könnyebben beékelődik.Kolléganőmnél is ez volt a helyzet.Ő besárgult,meg kellett várnia amíg a gyulladás megszűnik,csak utána jöhetett szóba a műtét.

Nekem egy nagy kövem volt,aminek a felülete tapinthatóan érdes volt.Azt mondta a dokim,hogy gyulladt volt az epehólyagom,aminek nem voltak durva jelei.Amint olvasgatlak benneteket mindenkinek mások a panaszai.

Talán írtam már: a hasmenés nekem nem új,műtét előtt is volt ugyanúgy ,ahogy neked Lunas.Nálam sem mindig ugyanazoktól az ételektől,ami panaszt okozott egyszer,a következő alkalommal nem biztos ,hogy futok tőle.

A műtéttől ne félj.Minden rendben lesz.

81. 7a3a05277b (válaszként erre: 80. - LC52)
2014. nov. 4. 16:20

De jó, hogy nem volt bajod tőle! :) Szuper, csak így tovább!

Nekem szerencsém volt, sosem szerettem az ilyen túl nehéz ételeket, így a kocsonyára nem ácsingóztam. De ha a kávét nem ihattam volna meg minden nap, az nagyon fájt volna :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook