Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epeműtét után van valakinek panasza: Hasmenés? Hányás? Görcs? Ha igen mivel előzitek meg? fórum

Epeműtét után van valakinek panasza: Hasmenés? Hányás? Görcs? Ha igen mivel előzitek meg? (tudásbázis kérdés)


140. lunas21 (válaszként erre: 137. - LC52)
2014. dec. 1. 22:53

Köszi a válaszokat, hát igen, az enyém még friss, ma volt 2hetes, szóval akkor nektek is van csomó, megnyugodtam. Dokim 4 hetet mondott a diétára, és 3 hónapot a teljes regenerálódásra. Ha ezután is van panasz, akkor jöhet a gasztró, bár én már előttte is voltam ott és semmit sem tudtak kitalálni a panaszaimra. A dokim megemlítette, hogy nem biztos, hogy az epefolyás okozza a panaszokat, ha ennyi időn túl is fennáll. Lehet IBS is....

Én annyiban vagyok más eset, mint ti, hogy nkem már hónapok óta nem volt epeműködésem, gyakorlatilag egy holt szerv volt, amit most ki is vettek. Szóval én eddig is epehólyag nélkül emésztettem.


Egyébként van itt valaki, akinek gyulladásban is volt az epéje műtétkor?


LC52, hasmenés hol van hol nincs, teljesen függetlenül a kajától. Most még egyszer átvettem az epediétát, de rájöttem, hogy én eddig is így étkeztem, szóval nem is tudom, mit diétázzak, kivéve a rántott dolgoat és sültkrumplit.

139. macliz
2014. dec. 1. 20:42
nekem is olyan nyomás féle gyomorszáj tájékon mintha belülről kifelé nyomná valami, de nem mindig, pl ma déltől, de nem is ettem zsírosat, egy kis csokis rétest desszertnek, és meg is lett a baj. mondtam ezt a multkor a dokinak a kórházban, de annyit mondott hogy idő kell neki mire átáll a szervezet. na kiváncsi vagyok mikor áll át.
138. LC52 (válaszként erre: 135. - Macliz)
2014. dec. 1. 14:01

Belül mi a probléma?

Nekem még mindig van néha olyan érzésem -2 hónapja műtöttek- mintha meglenne az epehólyagom.Az élesztőstől erős nyomást érzek a gyomoszáj tájékon.Nem is próbálkozom már vele.Talán később.

137. LC52 (válaszként erre: 134. - Lunas21)
2014. dec. 1. 13:52

Örülök,hogy jobban vagy.

Mit mondott a dokid kedden?

Ha varrat alatti hegre gondolsz,ott nekem is van csomóm,már nem érzem olyan "vastagnak" mint korábban.Te még elég friss műtétesnek számítasz.Türelem....lassan megoldódik minden.Ismerőssel találkoztam a napokban ,akit 3 éve műtöttek.Ő 1 évig diétázott és a mai napig óvatos,mert ha tiltott dolgot eszik vagy a mennyiséggel szalad el,akkor gyomorszáj táji nyomást érez.Most én mindenkit faggatok,hátha az én gyógyulásom nem normális vagy csak türelmetlen vagyok én is.Szinte kétségbe estem ,amikor azt hallottam,hogy két hét diéta után mindenevő volt az epeműtött panasz nélkül....lehet ilyen?

Lunas! Hasmenéssel hogy állsz? Nálam még mindig előfordul.Már nem napi szintű,de zavaróan jelen van.

136. macliz (válaszként erre: 135. - Macliz)
2014. dec. 1. 13:06
szeptember 25
135. macliz (válaszként erre: 134. - Lunas21)
2014. dec. 1. 13:05
szia, ha a heg alatt van csomó az normális, de idővel el kell múlnia. engem szept 27 én műtöttek lc vel, de már nincs csomó egyik heg alatt sem. bár belül is ilyen szépen gyógyulnék. de olyan dolgokat érzek hogy szerintem kell neki 1 év is mire helyre állnak a dolgok. hiába a kis hegek, belül azért megkavarták a dolgokat. kikerült egy szerv ami része volt a szervezetnek, és idő kell neki mire minden helyre áll. szerintem mehet ezzel az ember a gasztróshoz, mert a szervezetnek kell megoldania. max megnyugtatnak hogy még idő kell ami igaz is. meg irnak fel savlekötőt, bélgázra puffadásra valamit.
134. lunas21
2014. dec. 1. 10:28
Hello, én itt vagyok, gyógyulgatok, a nagyobbik sebem elég csúnya lesz, már most látszik, olyan girbegurba...az egyik helyén meg lett egy csomó, ez normális?
133. LC52
2014. nov. 27. 12:31
Hahó! Mindenki eltűnt? Nem vagytok rosszul ugye?:)))))))))))))))))))
132. LC52 (válaszként erre: 126. - Lunas21)
2014. nov. 23. 15:57

Nem hagyott nyugodni ez a 3 vagy 4 "lyukas kérdés".Rákerestem.Mindkettő normális.Ezt találtam:


"A beavatkozás során először gázzal feltágítják a kismedencét, hogy az optikai eszközök számára jobban vizualizálható legyen a hasüregi tér. Ezután 3-4 kis metszést ejtenek a hasfalon, amelyeken keresztül optikai műszert illetve mikrosebészeti eszközöket juttatnak a hasüregbe. A diagnosztikai tükrözéssel egyidejűleg kisebb beavatkozásokra – polipok, miómák eltávolítására, összenövések oldására - is sor kerülhet."

131. 7a3a05277b (válaszként erre: 130. - Lunas21)
2014. nov. 22. 15:39
Nem, a diéta arra jó, hogy minél kevesebb erőforrást vonjon el az emésztés a szervezetedtől addig, amíg át nem áll az új, egy szervvel kevesebb állapotra, ill. legyen erőforrása regenerálódni.
130. lunas21 (válaszként erre: 128. - 7a3a05277b)
2014. nov. 22. 15:16

köszi, hát nem tudom, a diéta nem arra lenne jó, hogy elkerüljük ezeket a panaszoka? De ha a száraz piritóstól és a főtt krumplitól is hasmenés van...Na mindegy, kedden megyek a dokihoz, majd megkérdezem,

Én annyiban vagyok más eset, hogy nekem már a műtét előtt hónapokkal sem volt epefunkcióm, mert elzáródott, szóval úgy működtem, mintha már nem is lenne epém, csak most ténylegesen is kivették. De az emésztésemnek ez nem új dolog.


Az én hasamnak már mindegy, mert úgyis van egy 40cmes vágásom a hasplasztika miatt, meg a köldököm is új, lehet, hogy ezért sem tudott ott vágni.

129. 7a3a05277b (válaszként erre: 126. - Lunas21)
2014. nov. 22. 12:42
Kár, hogy nem a köldöködben vágott az orvos. Ezt utálom: egyes orvosok nem törődnek azzal, hogy hány heged marad...
128. 7a3a05277b (válaszként erre: 126. - Lunas21)
2014. nov. 22. 12:41
Google, orvosi portál: szigorú epeiéta. Azt kell tartani. Dióhéjban hat hétig víz, száraz pirítós, avokádó, édesburgonya, zsíradék csak olívaolaj de abból is maximum napi egy kanálnyi, három óránkénti evés. Utána lehet bővítgetni.
127. macliz
2014. nov. 22. 11:29

sziasztok, műtét után vagyok 2 hónappal,kivették a hólyagot is. de érzek hasi diszkomfortot.köldök körül nyomásra érzékeny.nem a hasfal hanem ami alatta van. mütét után nem görcsöltem be sehogy sem, de pár napja igen, mikor épp vártam a gasztronál a szakrendelésre, gyorsan átszaladtam a kórházból a patikába és vettem görcsoldót aminek a hatásásra 10 percen belül alábhagyott elmult, ezt el is mondtam amikor bekerültem a dokihoz a szakrendelőbe. van mikor azt érzem hogy belülről nyomná kifelé valami a hasamat. elég rossz zavaró érzés, enyhe hányinger is társul hozzá, de az érdekes hogy emellett van étvágyam. diétát betartom. elküldött a doki laborba vér és vizeletet leadtam. hétfőn megyek vissza az eredmény miatt. a doki azt akarja kizárni hogy van e epe elfolyási akadályozottság. egyébként nem megy a hasam, sőt, csak 3 naponta van székletem, nincs szorulásom sem.

volt valamelyikőtöknek hasi görcs epemütét után? ami hátba is besugároz és a levegővétel is nehezebb olyankor. épp olyan mint az epegörcs, mikor még van epehólyag. nekem jobb oldalt nem csipked semmi nem is feszül és nem is puffadok sehol sem. majd megirom hétfőn mire jártam, hátha segitek valakinek ezzel, biztos nem én vagyok csak ebben a helyzetben. de amilyen szerencsém van mostanában lehet csak én:)

126. lunas21
2014. nov. 21. 23:11

Én úgy tudom, hogy a 3 lyukas módszernél eggyel kevesebb műszerrel vagy "kellékkel" dolgoznak. Van ilyen, én itt a neten olvastam róla, keressetek rá.

Nekem amúgy nem a köldökben, hanem alatta van a vágás.

A diétához: ha tartom a diétát és mégis hasmenésem van, akkor mi van? Én akkor, ha egyik nap piritós is meghajt, másnap meg semmi bajom? Akkor most mégis, hogyan diétázzak?

125. LC52 (válaszként erre: 124. - Globus)
2014. nov. 21. 21:37

Nagykanizsán.

Érdekes dolog...Nektek furcsa a 3 luk,nekem meg a 4.Mondtam kolléganőmnek,akit utánam egy héttel műtöttek,ő sem hallot még 4 lyukasról.

Pedig akárhogy számolom....nem találom a negyediket. :))))))))))

Nekem köldöksérv műtétem is volt ugyanakkor...egyszerre megcsinálta köldök megtartással.Gyönyörű a sebem.Az én dokim plasztikai sebész is.

124. globus (válaszként erre: 123. - LC52)
2014. nov. 21. 16:59
Melyik kórházban operáltak?
123. LC52 (válaszként erre: 122. - 7a3a05277b)
2014. nov. 21. 16:37

Nekem 3 lyukam van...és ebben a kórházban mindenkinek.Ez biztos.Én most hallottam Tőletek először a 4 lyukról.


Igen...valóban igazad van.A diéta nagyon fontos része lehet a gyógyulásnak.Valószínű én egy kicsit ellezserkedtem az elejét.Most pótolom,ha van még rá esélyem. :)))

122. 7a3a05277b (válaszként erre: 119. - LC52)
2014. nov. 21. 12:48

6 hét a minimumdiéta, amit nagyon szigorúan kell tartani. Utána pedig apránként, falatonként lehet csak haladni.

És nem lehet degeszre enni magad.


Nekem nem volt hasmenésem, minden tünetem megszűnt, de nem győzöm eleget hangsúlyozni: szigorú diéta, kis evések, stb. Az kell hozzá.


A lyukakról: 2 helyen az eszköz megy be, amivel bent dolgoznak, egy harmadikon a lámpa, a negyediken jön ki a hólyag, mert nem fér ki a kis lyukakon. Nem lehet egyiket sem kihagyni :)

121. globus
2014. nov. 21. 11:49
120. globus (válaszként erre: 114. - 7a3a05277b)
2014. nov. 21. 11:48

Nekem is fura, hogy 3 lyukat mondanak. Kettő oldalt, egy köldökben, és egy gyomornál, ez normál menet.

Szerintem a köldököst sokan észre sem veszik.

119. LC52 (válaszként erre: 118. - Lunas21)
2014. nov. 21. 10:09

Nem tudom normális e,de nekem még mindig van hasmenésem pl. a tejfölöstől,tehát azzal vigyáznom kell. 6 hét után is óvatos vagyok,még mindig csak az ajánlott ételeket fogyasztom.Bepróbálkoztam én is paradicsomoskáposztával meg ízesbuktával....meg is jártam.Van aki 2 hét diétát javasolt,van aki fél évet.Annyira eltérőek az ajánlások.Szerintem ez is egyéni érzékenység függő.

Pihengess,vigyázz magadra és meglátod napról napra jobb lesz.Várjuk a beszámolódat.Én is mindig mergnyugodtam,ha hasonló tünetekről olvastam,mint ami engem aggasztott.

118. lunas21 (válaszként erre: 117. - LC52)
2014. nov. 21. 09:17

Köszi, már javulgatok! Már kevésbé fáj, jobban mozgok.

Viszont a hasmenés is visszatért, pedig csak azt ettem, ami az első pár napban javasolt.

117. LC52 (válaszként erre: 114. - 7a3a05277b)
2014. nov. 20. 20:27
Igen 3.Egy van a a köldökömnél /ott sérvem is volt,együtt megoldották/ egy van felette kb. 10 cm-rel, egy a köldökömmel egy vonalban jobbra az is kb. 10 cm.Nincs negyedik.Az elején én is türelmetlen voltam,mert sokan állították,hogy műtét után egy héttel már dolgoztak.Csak szép lassan gyógyulgass és ne törődj senkivel.A szervezeted úgyis jelzi,ha nyugalomra van szüksége...és azt ha teheted add meg neki. Jobbulást!
116. lunas21 (válaszként erre: 115. - Lunas21)
2014. nov. 20. 14:53
Titeket is felszívódó cérnával varrtak? mert nekem állítólag az van csak két varrat sima fonal, amit majd ki kell szedni.
115. lunas21
2014. nov. 20. 14:50

Azért lett ilyen nagy a vágás, mert volt két nagy kövem, nem fért ki kisebb lukon, megpróbálták, de muszáj volt még nyitni a sebet, mert a két nagy kő+a rengeteg apró együtt nem fért ki. A hólyag még idomulna a vágáshoz, de a kő már nem tud. Meg is feszegettek rendesen. Tulajdonképpen lehet, hogy örülhetek is, hogy nem vágtak föl teljesen.

Ráadásul ez a lyuk egész fönt van majdnem a két mellem között a bordáim között.

Neketek is ott van az egyik vágás?

A pici vágások abszolút érzéketlenek, mintha ott nem is jártak volna.

Én hallottam, hogy meg lehet oldani 3 vágással is, sőt kettővel is, orvosa válogatja illetve beteg, hogy kinél lehet így csinálni.

114. 7a3a05277b (válaszként erre: 112. - LC52)
2014. nov. 20. 10:44
3? Egy kell a köldökben, kettő oldalt (eszközök és lámpa), meg egy harmadik apró vágás, amin kiveszik a hólyagot.
113. 7a3a05277b (válaszként erre: 111. - Lunas21)
2014. nov. 20. 10:43

Érdemlegesen nem érinti, de ahhoz, hogy kivehessék az epehólyagot, ahhoz átlyuggatták a hasizmot, nem kereszt bevágták hosszan, de lyuggatták, sajnos.


Ha ez megnyugtat, nekem is fájt utána, eléggé, szóval, ez normális dolog. De a 4.5 cm-s vágást nagynak tartom, mert ok, hogy azon veszik ki a kővel teli hólyagot, de az olyan, mint egy babzsák, azaz idomul a formája a vágáshoz. Nekem alig másfél centis.


Mindenesetre, sajnos, ez eléggé fáj egy ideig, de nem tovább 1-2 hétnél,.

112. LC52 (válaszként erre: 111. - Lunas21)
2014. nov. 19. 19:30

Jaj hát ezek nem jó hírek.Nekem csak 3"pontom" van.

Nálam a fájdalom hullámokban jött. Volt amikor jobban,volt amikor kevésbé fájt. Ez sem fájdalommentes beavatkozás,hiszen csak a sebgyógyulás könnyebb a többi ugyanaz.Nekem azt mondta a dokim,hogy egy finom hártya választja el a májtól az epehólyagot,amit le kell fejteni.Van akinél lazább ez a kapocs,van akinél nehezebben skerül szétválasztani.Nyilván a fájdalom is ezzel arányos.

Ne ijedj meg.....engem ma 6 hete hogy műtöttek,időnként most is úgy érzem,mintha még meg lenne az epehólyagom.Feszít,szurkál.

A napokban a köldököm környéke fájt nagyon,ott tartottam,hogy visszamegyek a dokimhoz.Mire megtörtént volna,elmúlt a fájdalom.

Hiába írják sokan,hogy ez már egysazerű műtét,én is azért megkínlódtam vele.

Türelem és napról napra jobb lesz.

Mielőbbi gyors gyógyulást Neked.

111. lunas21 (válaszként erre: 108. - 7a3a05277b)
2014. nov. 19. 19:08
ja és állítólag a hasizmot nem érinti érdemlegesen a dolog, erre direkt rákérdeztem, mert ugye nekem azt a plasztikánál végigvarrták. Elég durva lenne, ha most meg újra átvágnák

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook