Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epeműtét után van valakinek panasza: Hasmenés? Hányás? Görcs? Ha igen mivel előzitek meg? fórum

Epeműtét után van valakinek panasza: Hasmenés? Hányás? Görcs? Ha igen mivel előzitek meg? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
200. LC52 (válaszként erre: 196. - Loni52)
2015. máj. 30. 10:43

Lonikám!

Tapasztald meg mi jóneked és apránként próbálkozz új ételekkel.Friss műtöttnek számítasz még.

Én is meguntam a csirkemellet /pedig nagyon szerettem/ meg az egész diétát,úgy ahogy van.Igaz én már 8 hónapja csinálom.

Nálam sem ment ez olyan gyorsan,lásd itt sokunknak van hasonló gondjuk.Türelem és lassan rednbe jössz.

Jó egészséget.

199. LC52 (válaszként erre: 195. - Lily4)
2015. máj. 30. 10:39

Egyetértek Veled!!!!!!

Én is többet vártam a műtéttől.

Hogy a baj nem jár egyedül,lehet hogy egy pajzsmirigy műtét is vár rám.

198. Regin_a (válaszként erre: 195. - Lily4)
2015. máj. 27. 21:38

Jó tizenöt ha nem több évig volt epekövem

Tavaly kiszedettem, legyen erőm felépülni amig van

Igen nekem is össze-vissza az emésztésem, kemény gyomorfájások, júniusban gyomortükör


Eszek amit látok, annyit amit akarok és ugy gondolom az általad is emlitett mellékhatásokkal együtt jobb hogy kiszedettem

197. Loni52 (válaszként erre: 194. - Macliz)
2015. máj. 27. 17:43
Szia kedves macliz! Köszönöm szépen a válaszodat és a tanácsaidat! :-) Loni.
196. Loni52 (válaszként erre: 193. - LC52)
2015. máj. 27. 17:40
Szia Kedves LC52 ! nagyon köszönöm, hogy válaszoltál, vegetát teszek a vízbe amit fel forralok főzök bele sárgarépát zellert, és tésztát hozzá azt külön főzöm ki .De ettem sovány túrót egyik nap natúr joghurtal összekeverve , és kétszersültre rátettem jól esett igaz a hasam is ment tőle de nem vészesen ,ma 3 hete műtöttek , tegnap spenótot csináltam pici tejjel és lisztes habarással készítettem...sok őszibarack befőttet alma kompótot eszem ....meg csírke mell de már unom :-( zöldbab zöldborsó főzeléket mikor ehetek, ha turmixolom? Köszönöm válaszod Szép napot! :-) Gyógyulgassál ! Loni.
195. Lily4
2015. máj. 27. 16:39

Sziasztok!

Nem akarok senkit elkeseríteni, de sajnos elég valószínű, hogy az epeműtét után fennmaradnak ezek a kellemetlen tünetek. Engem 4 éve műtöttek, és a mai napig nem tudom, milyen ételt ehetek meg nyugodt lélekkel, és mit nem. Nekem 2 epegörcsöm volt a műtét előtt, észrevettek UH-on egy pici követ, és azt ajánlották, hogy szabaduljak meg tőle, nehogy elakadjon, mert akkor hasnyálmirigy gyulladás, és egyéb problémák lehetnek belőle. Hozzáteszem, a 2 epegörcsön kívül SOHA SEMMILYEN emésztési problémám nem volt. Azóta bezzeg rendszeres rohanás, és rosszabb napokon gyomorszáj-fájdalom, puffadás, epehólyag helyén görcsölgetések. Na ez az, amiről elfelejtettek felvilágosítani. Nem mondom, hogy nincs olyan helyzet, amikor muszáj megműteni valakit, de szerintem 1 pici kő nem igazán indokol egy nagyobb beavatkozást. A műtét előtt mindenkitől azt hallottam, hogy ez csak egy rutinműtét, én sem féltem tőle, de sajnos nekem nem volt szerencsém, és egy műtéti hiba miatt nagyon súlyos szövődményeim lettek. Ezután beszéltem egy csomó emberrel, akik szintén ilyen-olyan műtéti problémákról számoltak be. Szóval azért ez mégsem annyira rutin... Legalábbis a betegnek nem.

Étkezés ügyben a "többször kicsit" elv lehet a mérvadó.

194. macliz (válaszként erre: 192. - Loni52)
2015. máj. 24. 19:26
szia, halat is ehetsz párolva, csirkemellet is párolva, halkonzerv- hal sós lében, nem olajos és nem paradicsomos. gyümölcs joghurtok de olyanok amik nem magvasak , mert pl az epres, azt nem szabad, hanem pl az őszibarackos és megyes azokat lehet. almakompót is lehet, nyersen nem! tojást sem lehet, a sárgája veszélyes,
193. LC52 (válaszként erre: 192. - Loni52)
2015. máj. 23. 23:06

Szia Loni!

Nem tudom pontosan mit értesz vegetás leves alatt.Nem fűszeres az egy kicsit? Ki ajánlotta ezt neked?

Én natur baromfi húst rizzsel,vízben főtt burgonyát,zöldséglevest,sonkaféléket /csirkemell,pulykamell sonka/főzelékeket kefirrel habarva /zöldborsót nem a héja miatt/teljes kiőrlésű kenyeret,zsemlyét,lágy tojást ettem.Aztán fokozatosan szoktattam magam a normál kajához. A tejfölöset,tejtermékeket csak módjával.Az gondot okozott.

A hasmenés nálam nem újság.8 hónap alatt nem szűnt meg.Napi 3-4-szer rohanok. Úgyis Te fogod kitapasztalni,hogy mi neked a jó.Engem pl. óvtak a paprikától.A műtét utáni 3.héttől eszem,semmi bajom tőle.Egyéni érzékenység. Vigyázz magadra.

192. Loni52
2015. máj. 23. 18:11
Sziasztok! 2015 május 5-én volt laparoszkópiás epekő műtétem , szép 3 nagy kővel és egy picivel :-( sajnos elég sokszor én is bekeményedek, és jobb oldalam még érzékeny, bár a testtartásom sem a régi még nem tudom kihúzni magam, a kajával is bajban vagyok , már undorodom a vegetás levestől ...kérlek írjatok egy két ételt amit ajánlanátok...köszönöm:-) ...UI : hasmenésem volt 2 napja görcsökkel, de elöző nap egy kis megyszószt ettem ami pudingal volt behabarva....lehet az tett be nekem:-( Loni.
191. LC52 (válaszként erre: 190. - Macliz)
2015. máj. 14. 21:56
Ok...várom.Remélem minden rendben lesz.
190. macliz (válaszként erre: 184. - LC52)
2015. máj. 14. 19:29
szia, ma megvolt a ct, de jövőhéten lesz eredmény, majd megirom mizu. kb 20 perces volt a vizsgálat
189. LC52 (válaszként erre: 188. - Mesike22)
2015. máj. 14. 14:24

Azért nem ártana ha orvoshoz fordulnál.

Itt a fórumon is sokan írták ,hogy a kezdeti idősazakban nem volt semmi gond,aztán kesőbb jött elő ilyen olyan probléma.Az egyik kolléganőm két évvel a műtét után görcsölt be.Kiderült,hogy az epevezetékkel volt baj.

188. Mesike22 (válaszként erre: 187. - LC52)
2015. máj. 13. 06:48
Köszönöm szépen tényleg vigyázok semmi olyat nem eszek sőt már azt is válogatva amit lehet még is hányingerem van.Na mindegy majd csak kiderül furcsállom ,hogy eddig semmi nem volt tényleg és most meg minden ok nélkül hányinger.
187. LC52 (válaszként erre: 186. - Mesike22)
2015. máj. 12. 22:03

Lehet akár vírus is az egy hetes tartós hányinger...utána kellene nézned.

Nálam hányinger nem, hasmenés a műtét után 7 hónappal is van.Én ezt viselem rettenetes nehezen.

Azzal vigasztaltak,ezzel kell hogy éljek.Na én ezt nem.....

Vigyázz magadra,diétázz és minden rendben lesz.

2015. máj. 12. 16:22

Sziasztok!


Új vagyok itt pont ma hat hete műtöttek epével.Jól viseltem a műtétet semmit nem tapasztaltam eddig! Kb egy hete olyan hányingerem van nehezen viselem az okát nem tudom hogy esetleg a műtét következménye vagy valami vírust nyaltam be.

Valakinek ezzel tapasztalata van?Egyébként még diétázom semmit nem eszek olyat csak párolt hús ropi,keksz könnyű levesek.

185. macliz (válaszként erre: 184. - LC52)
2015. máj. 11. 05:59
szia oké megirom majd mire jártam, neked is jó egészséget kivánok!
184. LC52 (válaszként erre: 183. - Macliz)
2015. máj. 10. 11:42

Örülök,hogy eddig eljutottál.Kíváncsi vagyok a CT eredményére is.

Voltam a háziorvosnál,ő azt mondta sajnos vannak olyan epével műtött betegek,akiket életük végéig elkísér a mars :) Na én nem szeretnék erre berendezkedni.

Az UH-on nálam is minden rendben volt,az epeelfolyás is biztosított.

Ezt a köldök feletti fájdalmat én is éreztem a műtét után,sőt kicsit később is,de elmúlt.Remélem....

Jelentkezz a Ct után. Jó egészséget!

183. macliz (válaszként erre: 176. - LC52)
2015. máj. 9. 20:10
szia, voltam uh on másodjára műtét óta, de semmit nem találtak, teljesen negativ minden része. most májusban 14 én megyek ct re mert a doki azt mondta az alaposabb vizsgálat és ha netán lenne valami akkor az kimutatja. a hasmars nekem már régen nincs, az csak mütét után 3 hétig tartott nálam. neked is el kellene már mulnia, nekem ha nem feszül sehol akkor is a hasam fáj köldök felett, ezért is meg a görcsök miatt is küldtek el uh ra, meg ct re.
182. LC52 (válaszként erre: 181. - Szilvus74)
2015. máj. 5. 10:37

Szerencsés vagy....

Nálam más a helyzet.

181. Szilvus74 (válaszként erre: 171. - Zabszi)
2015. máj. 5. 06:44

Sziasztok!)

Puffadásra a Mezim nagyon jo +meg emésztés elősegíti! En a kórházba kaptam műtét utan és itthonra is vettem! Engem decemberbe műtötték de azota semmi bajom) hasmas sincs) mindent eszek mar ja es 10kg lement műtét előtt kezdtem diétázni azota is tartom a súlyt igaz édességet tésztát nem eszek..kenyérből csak barna vagy rozsosat

180. LC52 (válaszként erre: 177. - Regin_a)
2015. ápr. 28. 09:49
Írtam neked privit.
179. macliz (válaszként erre: 177. - Regin_a)
2015. ápr. 24. 18:45
szia, én 5 hónapig betartottam mindent, utána próbálgattam a kajákat, de amikor betartottam is voltak görcseim.
178. macliz (válaszként erre: 176. - LC52)
2015. ápr. 24. 18:42
szia, azóta nem volt görcs, de feszülés igen, pedig diétázok már le is adtam 3 kg ot. engem az aggaszt hogy ugyan ott görcsölök mint mütét előtt. köldöktől jobbra de nem a bordaiv alatt. mindenesetre ha megint lesz görcs akkor irány a doki.
177. Regin_a (válaszként erre: 175. - Macliz)
2015. ápr. 22. 22:21

Tavaly augusztusban szedték ki nekem

Alig diéta, vagy 3 hét után ErősPista és idáig azt ettem amit akartam

Mostanság vagy egy hónapja gyomorgörcsök és anélkül is diszkomfort érzés, érzem a gyomrom

Kaptam mindenféle beutalókat

Labor UH gyomortükör

Nem szabad hagyni, nézz utána

176. LC52 (válaszként erre: 175. - Macliz)
2015. ápr. 22. 20:40

Én azt gondolom,hogy beszéld meg ezt az orvosoddal.

Vagy menj el egy UH-ra.Nekem is feszít ha olyant eszem vagy kicsit többet,de nem görcsöl.

Engem a hasmars aggaszt,de megvigasztaltak,hogy elkísér életem végéig. Ez van....

175. macliz (válaszként erre: 174. - LC52)
2015. ápr. 20. 20:39
szia, na épp most is volt egy görcsöm, ami kb 5-10 percig tartott, a köldöktől jobbra belül görcsöl valami, engem az aggaszt hogy mütét előtt is ott görcsöltem, szóval most nem tudom akkor mi a gond, most menjek megint vissza ááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá kivagyok ezzel
174. LC52 (válaszként erre: 173. - Macliz)
2015. ápr. 14. 21:17
Én ezt nem értem....mi görcsöl? A gyomrod? Hol fáj? Ugyanúgy mintha köveid lennének?
173. macliz
2015. ápr. 10. 20:23

sziasztok, engem is fél éve műtöttek, de pár napja volt görcsöm, előtte januárban görcsöltem, kb 15 perces. lehet a húsvéti evéstől nem tudom, de sok idő kell mire helyre jön

afenemegette

172. LC52 (válaszként erre: 171. - Zabszi)
2015. ápr. 4. 21:04

Hát ez sem semmi....

....diéta,diéta,diéta.

Majd érezni fogod meddig tarsd szigorúan és mikor kezdheted szoktatni magad szép lassan a normális kajához.Én nagyon óvatos voltam /igaz néha elkeseredtem/ de megérte.Most már /6 hónapja műtöttek/ lassan mindent eszem, s ha a mennyiségre is vigyázok ....nincs különösebb gondom.

Vigyázz magadra...jó egészséget és sonka-torma mentes kellemes húsvétot!

171. zabszi
2015. ápr. 3. 09:44

Sziasztok, üdv mindenkinek, új vagyok itt. Nekem hétfőn volt (márc.30.) a műtétem, hasnyálmirigy-gyulladás után (február közepén voltam vele kórházban). Azt mondta a doki, hogy nagyon csúnya volt a hólyagom, szét is szakadt műtét közben, 9 követ kaptam meg (szabálytalan borsónyi méretűek, az egyiket szétnyomtam véletlenül, szétesett kisebb darabokra), de sok homok és sár (így mondta, elképzelni nem tudom :)) volt még benne, és belesült a májba (ezt sem igazán értem, hogy csinálta, de szó szerint így mondta). Elolvastam a korábbi hozzászólásokat is - hát van itt mindenféle tapasztalat :)

Nem tudom, májregenerálót szedett valaki? Puffadásra van valami ajánlat?

Nálam egyelőre a puffadás a fő zavaró tényező, a hasnyálmirigy-gyulladás miatt kb hat hétig elég szigorú diétán voltam (zsírtalanított leves, répa, krumpli, pirítós, keksz - nagyjából). Bár a lassú kísérletezést ajánlották, a kórházban kefirt is kaptam, meg húst is - egyelőre itthon nem folytatom ezt a gyakorlatot, maradok sztem a korábbi, szigorú diétánál. A kórházban egyszer rámjött a hasmenés, azóta semmi (a puffadáson kívül).

Korábban nem voltak epepanaszaim, vagy ha éreztem is, betudtam másnak (divertikulózisom van, azt hittem, az rendetlenkedik).

Majd frissítek, egyelőre ennyi van

❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook