Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epeműtét után van valakinek panasza: Hasmenés? Hányás? Görcs? Ha igen mivel előzitek meg? fórum

Epeműtét után van valakinek panasza: Hasmenés? Hányás? Görcs? Ha igen mivel előzitek meg? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
740. LC52 (válaszként erre: 739. - LC52)
2016. szept. 13. 12:24
Engem pont két éve műtöttek....az éve lemaradt az előbb...bocs.
739. LC52 (válaszként erre: 736. - Gizus58)
2016. szept. 13. 11:33

Engem pont két műtöttek...tehát számíthatok arra,hogy megszűnnek a problémáim?

Más is mondta már ,neki több év kellett.Van akinél rögtön minden rendben van. Mi a kevésbé szerencsések táborához tartozunk.

Én pl. délelőttre nem nagyon tervezek programot,ha nem muszály...vagy csak olyan helyre ahol van WC.:)))))))))))

738. LC52 (válaszként erre: 733. - Dóraanyus)
2016. szept. 13. 11:29

Szia Dóra!


Ugyanez van nálam is.Van amikor teljesen jól vagyok,de van amikor ugyanazok a tüneteim,mint neked. Akkor kicsit visszafogom magam. Legutóbb két hetembe telt,mire újra jól éreztem magam. Ez van.Ezzel kell együtt élnünk.

Nekem a gyomrom fáj ,ami a hátamba is kisugárzik jobb bordaív alatti érzékenységgel.Mintha lenne még epehólyagom.

Vigyázz magadra. Szépek a körmöcskéid! Puszi

737. LC52
2016. szept. 13. 11:23

Miért zavar az téged,ha bárki bármilyen terméket ajánl a másik betegtársának? Én nem gondolom,hogy ő bármit is reklámozás céljával írt volna le.Nekem nem úgy tűnik.Ha olvasgatod a fórumot,láthatod itt segítőkész és nem kötekedő emberek gyűltek össze,jó szándékkal.

Az pedig nagyfokú illetlenség,ha valaki jelzését figyelmen kívül hagyom.Én is szoktam privátban írni itt is,ha olyan közlendőm van,amit nem szeretnék mindenkivel megosztani....és nem feltétlenül azért,mert igazam van vagy nincs igazam.

Mindenki keresi a megoldást a közös bajunkra.Nekem is ajánlott a gasztrós dokim egy colesztyramin tartalmú gyógyszert,amit Ausztriából hozattam meg ....csak nem az a neve ,amit Laura leírt.A hatóanyaga ugyanaz.

Keressük a megoldást a problémánkra. Én ezt nem nevezném úgy,hogy bedőlök a hülyeségeknek.Lehet,hogy nekem éppen a "hülyeség " segít. :))))

Unokám 3 éves korában begyűjtött az uszodában futószemölcsöket. Lányomék egy évig cipelték bőrgyógyász dokitól bőrgyógyász dokiig : eredmény semmi,a szemölcs terjedt.....ééééés...egy csomó pénzbe került a "gyógykezelés".

Egy éjszak bugáztam a netet....és láss csodát.Ráakadtam egy fórumra,ahol hasonló problémával küzdő emberek beszélgettek. Ott találtam megoldást.

2!!!!!!! hét alatt elvitte a szemölcsöket az egyszerű,olcsó megoldás, amit Te biztosan "hülyeségnek" neveznél. Nem szabad lekezelően bánni mások jól bevált tapasztalataival. Ezt csak példakánt írtam,de ha van akit érint szívesen elmondom mi volt a gyógymód.


További szép napot!

736. gizus58
2016. szept. 12. 14:45
10 éve műtöttek epekővel.Még a mai napig is vannak hányások, ételtől, mástól függetlenül.Az első időben kb két évig volt hasmenésem, azóta ez már megszűnt.Akkor azt mondta az orvos, ez ezzel jár, mivel az epe a belekbe ürül.Mióta nem diétázom elmúlt ez a dolog.Ha fáj puffad, görcsöl, én Mentachol cseppet vettem a patikában de gyógynövény boltban is kapható.Ebből pár csepp, és elmúlik.Mindenkinek jobbulást! Az első időszak nehéz!
2016. szept. 12. 14:03
A gyógyszertáros néni múltkor ajánlott egy emésztés segítőt, gyógynövényes mert tudja h. Gyógyszer fóbiás vagyok Benu gyógyszertárban vettem Stompax a neve ha jól olvastam édesköményolaj , kömény olaj , kamilla olajat tartalmaz , lekopogom ajánlom szerintem jó, szükség esetén evés után 1-2 bogyót lehet bevenni.
2016. szept. 12. 13:53
Én megpróbálom a saját leírt szereimmel helyrehozni magam ha nem jól vagyok nem kisérletezek új dolgokkal maradok az eddigieknél , azért köszi! 😉
2016. szept. 11. 23:59
Sziasztok! LC 52 , elfelejtettem a jelszavam 😄 Azért nem irtam és sok időm se volt mostanában magamra eszembe jut pedig a fórum kivel mi lehet 🙂 . Egyet értek LC52 - vel és bizony Laura sok okosat mondott , bizony, hogy közbe segíteni kell a májat saját bőrömön tapasztalom !! Semmi rosszat nem írt SŐT! Amióta megműtöttek a két véglet van , vagy dől az epe mert termeli a máj bőven és elővesznek a hirtelen fosások, vagy keveset termel és jönnek a kínok hasi diszkomfort elég rendesen !! Nehézkes a WC- zés és alig festi epe vagyis nagyon világos az eredmény itt- ott nyom a hasam gázosodok, feltellik a gyomrom epé vel nem indul meg lefelé addig hányinger rossz közérzet( epésreflux) ezért is a máj a felelős de a dokik sem tudják miért van ez a jelenség! És igen ilyenkor én is mindent bevetek Mária tövis kapszula Articsóka kapszula bors menta tea, citromfű tea rapachol rágótabletta zéró cola stb.. 😉
732. LC52
2016. szept. 11. 14:04

Bár nem én írtam a hozzászólást,csak a címzettje vagyok,olvass figyelmesen.Szó sem volt arról,hogy a májat és az epét méregteleníti a megnevezett gyógyszer vagy gyógyszernek nem minősülő termék.

Azt írta Laura,hogy segíti az emésztésben....ez meg természetes folyamat lehet.

731. Lauramorgenka (válaszként erre: 730. - LC52)
2016. szept. 9. 01:15
Sziasztok!Engem 13eve műtöttek epekovel,ebből 10evem arra ment rá a műtét utan,h orvostól orvosig járkáltam,h mi bajom lehet,m állandóan hasmenesem volt.Nagyon sokat bujtam az internetet,míg rátaláltam a betegségem,de inkabb állapotnak mondanám ,szoval a nevére:postcholecystektomya.Amire van gyógyszer a neve:colestyramyn hexal,ebben nincs laktóz,en ezt használom,azota nincs hasmenesem,de teljes gyógyultnak nem mondhatom magam,m sokat kutyorog a hasam.Ezert nem nyugodtam meg,es tovább kerestem,hátha találok még gyogyszert,v bármit ami élhetővé teszi az életem.Talaltam is,a neve Articsoka,amit inni kell.Ez a májat es az epet segíti az emesztesben.Svajci termek.De a jelenlegi állapotom,h szedem a gyogyszert,es ezt iszom.Remelem tudok ezzel segiteni bárkinek,m tudom,h mennyire tudja ellehetetleníteni egy ilyen állapot az ember életet.Es sajnalom,h az orvosok ezt nem közlik.Persze vannak szerencsések is :) ,akik utána bármit ehetnek.
730. LC52 (válaszként erre: 729. - Dóraanyus)
2016. jún. 28. 11:21

Szia Dóra! Mi baj van?

Nekem változatlan a hasmarsom,kajától függetlenül,csak a gyakorisága csökkent.Nem 6-7 x megyek ,csak 2-3...ha szerencsém van ,akkor 1 x.

Ezzel kell együtt élnem,azt mondta a doki.

Nálam utána ott volt a pajzsmirigy,azzal is van gondom.

Vigyázz magadra!


Többiek!!!!! Ti hogy vagytok?

2016. jún. 27. 11:26
Sziasztok mindenki jól van? (rajtam kívül)...
728. dincsu63 (válaszként erre: 727. - Kleeri)
2016. máj. 24. 20:08
köszi, de már megoldódott, gyulladás miatt fájdogált! Viszont még nem ehetek mindent, ha mégis olyat eszem, akkor szaladok... :))
727. kleeri
2016. máj. 24. 14:23
eszembe jutott collagol csepp, epe műtét után ajánlott
726. kleeri (válaszként erre: 719. - Dincsu63)
2016. máj. 24. 14:22

nagymami 84 éves, egy hónapja műtötték, most voltunk kontrollon, azt mondta az orvos mindent ehet, mértékkel

ha nehezebbet eszik akkor azért fájdogál neki.. van az a csepp (keserű nagyon,kockacukorral kell bevenni, de most nem jut eszembe a neve)epe műtét után javasolt, azt érdemes minden nap szedni egy hónapig,

nekem már 6 éve volt a műtétem, hál Istennek azóta semmi bajom vele, a vasszöget is megehetem

725. dincsu63 (válaszként erre: 724. - Dóraanyus)
2016. máj. 20. 14:47
szia! Nekem ugyan azok a tünetek voltak, mint neked, elmentem uh-ra vérvétel minden rendben volt, de mégis fájt és fájt, mostanában volt egy másik műtétem (vastagbélpolip) amit vágással csinált a doki, és igy beletudott "kukkantani" hogy miért vannak még mindig ezek a tünetek! Végül kiderült, hogy az a rész, ahol az epevolt, be volt gyulladva!
2016. máj. 19. 14:03
Szerencsések vagytok 😊
723. dincsu63 (válaszként erre: 722. - 328e1b30ab)
2016. máj. 9. 19:20
úgy legyen :)
722. 328e1b30ab (válaszként erre: 721. - Dincsu63)
2016. máj. 9. 18:28
Ezek szerint tényleg a legjobb úton haladsz. Nem lesz itt baj! Egy nap majd arra eszmélsz, hogy nem is emlékszel, mikor volt utoljára bármilyen kellemetlen tüneted. Az az igazi szabadság-érzés :)
721. dincsu63 (válaszként erre: 720. - 328e1b30ab)
2016. máj. 9. 18:25
januárban műtöttek epekővel, azóta próbálom tartani a diétát, de van amikor bűnözök, jár egy kis hasmenéssel, de semmi több! Aztán most meg itt van a vastagbél műtét, eddig minden úgy halad, ahogy elő van írva! Örülök hogy nálad minden rendben! :)
720. 328e1b30ab (válaszként erre: 719. - Dincsu63)
2016. máj. 9. 17:51

Minden esély megvan rá! Nekem azt mondták annak idején, hogy 3-4 hónapig tartsam a diétát, lehetőleg bűnözés nélkül, s utána lassan vezessem be a régi ételeket. Ez bevált.


Egy dolgot tartok csak be, hogy ne egyek pukkadásig, mert azt mondták, az nem tesz jót. Gyors regenerálódást kívánok!

719. dincsu63 (válaszként erre: 718. - 328e1b30ab)
2016. máj. 9. 17:49
ez nagyon jó, remélem nálam sem lesz probléma!
2016. máj. 9. 17:40
Engem is műtöttek, jó pár éve már. Előtte kellet diétázni, és utána is, de fokozatosan visszatértem a normális étkezésre. Mindent megeszek, megiszok: töltött káposztát, csípőset, paradicsomosat, kávét, gyümölcsöt, alkoholt, bármit, és semmi bajom.
2016. máj. 8. 19:24
Sziasztok! Múlthéten műtöttek vastagbél polippal, azóta a jobb oldalam sem fáj, ami az epekőműtét óta napirenden volt (két hónapja volt az epekőműtétem)!
716. LC52 (válaszként erre: 715. - Kleeri)
2016. máj. 6. 22:05
Szerencsés vagy..:)))
715. kleeri
2016. máj. 2. 13:58
úgy látom nekem ezzel szerencsém van,igaz hogy már 6-7 éve műtöttek epekővel, de én azóta a vasszöget is megeszem, és semmi bajom semmitől
2016. máj. 1. 18:34

Sziasztok! Régen nem jártam erre! Mindenki jól van?

Én jól vagyok, néha van egy kis szurkálás az epe helyemen, néha veszek be gyógyszert, de elviselhető. Nagy rohamom nem volt. Bár van olyan étel amit még mindig nem ettem, mert valahogy nem kívánom, pl. a bab.

713. macliz (válaszként erre: 711. - Dóraanyus)
2016. ápr. 15. 19:27
tudom nem vigasztal de nekem másfél évig volt olyan érzés.
712. dincsu63 (válaszként erre: 711. - Dóraanyus)
2016. ápr. 13. 00:16
Sziasztok! Ha főtt krumplit és rizst eszem semmi bajom, szinte minden mástól előjönnek a panaszok! Ma egész nap izomláz szerű fájdalom volt a jobb oldalamon (paradicsomos húsgombócot ettem)de mit csináljak olyan jól esett :) Beszéltem az orvossal aki műtött, azt mondta, hogy 1-2 évig is elhúzódhatnak ezek a fájdalmak, főleg ha nem tartom be a diétát vagy legalábbis az előírtakat.
2016. ápr. 12. 20:30
Sziasztok! Hogy vagytok? Dincsu63 jobban vagy már? Én most már el vagyok csüggedve most már 3.- ik hete van a jobb oldalamban ez AZ idegesitö érzés AZ epe helye meg AZT a pontot is érzem amit macliz szokott mondani meg a lapickám alatt zsiborog months izomláz lenne... 😓 a vérképem jó AZ uh teljesen normális volt hála Isten. Nem tudom mi lehet ez a szinte állandó idegesitö tompa " fájdalom" - érzet.. Valakinek hasonló? 😲
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook