Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epeműtét után van valakinek panasza: Hasmenés? Hányás? Görcs? Ha igen mivel előzitek meg? fórum

Epeműtét után van valakinek panasza: Hasmenés? Hányás? Görcs? Ha igen mivel előzitek meg? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
230. LC52 (válaszként erre: 228. - Globus)
2015. jún. 21. 09:45
Bocsánat ...rosszul fogalmaztam.A műtét előtt és utána fogytam,most jó ideje stagnál a súlyom...bocs. nem voltam egyértelmű. :)
229. LC52 (válaszként erre: 228. - Globus)
2015. jún. 21. 09:41

Nem fogyok...tartom a súlyom.Egy két kg le-fel,de ez a nem műtötteknél is előfordul.

Ami zavar,mint írtam a hasmenés /ami nem is mindig hasmenés,inkább gyakori nagydolog...de akkor azonnal rohanni kell/ és ráadásul még az aranyerem is kijött.Lehet,hogy pajzsmirigy műtétem is lesz,most vizsgálgatnak. Különben jól vagyok :(

228. globus (válaszként erre: 227. - LC52)
2015. jún. 20. 22:58
Hát igen, jó fogyni, de nem mindenáron... :)
227. LC52 (válaszként erre: 225. - Globus)
2015. jún. 20. 21:25
Én fogytam és a hasmars miatt nem is hízok,amit egyáltalán nem bánok.Most ideális a testsúlyom...csak ez a futkosás ne lenne. :)))
226. LC52 (válaszként erre: 221. - Sara1)
2015. jún. 20. 21:20
Igen ,neked írtam. Itt bal oldalon van a saját menüd és alatta za üzeneteid. Ott megnézheted. Vagy elküldöm még egyszer.
225. globus (válaszként erre: 224. - B4b1d52444)
2015. jún. 20. 16:36
Sajnos nem :( Inkább még híztam is pár kilót, valószínűleg a javultabb emésztés miatt. Nekem a kő elzárta az epehólyagot, műtét előtt már gyakorlatilag nem működött.
224. b4b1d52444 (válaszként erre: 223. - Globus)
2015. jún. 20. 14:18
Csak ennyi panasz után - hasmenés, hányás, étvágytalanság - nem fogytatok le nagyon a műtét után? Mert én nagyon nem szeretnék fogyni :/
223. globus (válaszként erre: 222. - B4b1d52444)
2015. jún. 20. 11:35
Ne parázz, azért még mindig sima esetekből van több. Aki melegen eszi a sült szalonnát, az meg ne csodálkozzon :)
2015. jún. 20. 11:30
Sziasztok, én szeptemberre kaptam időpontot a műtétre, több 2 cm-es kövem van, amik már évek óta megkeserítik az életemet, most végre eljött az ideje annak, hogy rászánjam magam a műtétre. Nem igazán tudom, hogy mire számíthatok majd a műtét után, kicsit félek is, de úgy vagyok vele, hogy a mostaninál rosszabb nem igen lehet. De titeket olvasva úgy látom, hogy mégis :/ Kicsit beparáztam.
221. sara1 (válaszként erre: 211. - LC52)
2015. jún. 20. 10:56

LC52,

nekem írtál privit, mert nem találom?

220. sara1
2015. jún. 20. 10:51
Sziasztok. Örülök, hogy reagáltatok a levelemre . A héten volt hogy jöttem a munkából, építkeztek a villamos szakaszán megállt a villamos és vagy negyed óráig nem akart elindulni. Negyed óra múlva kinyitották az ajtókat de hogy én addig mit éltem át ne tudjátok meg. Hát nem bírtam ki hazáig be kellett mennem a legközelebbi kórházba a wc-re. A munkahelyemen reggeliztem és ott nem tudtam elmenni. Én mindent ehetek ahogy írtam nállam a gond az hogy én otthon szeretem a nagydolgomat elintézni, nem mindenütt a városban és kocsmákban, bárokban.Ha nem dolgozom és itthon vagyok nyugodtan meg reggelizem és egy másfél óra múlva elintézem nyugodtan a dolgom. De ha valaki jön hozzánk és várni kell akkor az nekem már nem jó , ha nem voltam még az nap a wc-n. És az is igaz hogy akár hova megyünk a férjemmel azonnal a wc-t keresem. A férjemmel megbeszéltük hogy keresek egy közelebbi munka helyet mert ez felőrli az egész életemet. Persze a havibajom előtt még rosszabb, de szerintem az idő haladtával az embernek a szervei sem úgy működnek mint korábban és aki epével van műtve annak meg még kellemetlenebb. Az édesanyámnak ugyan így van mint nállam, csak ő mindig otthon van mert nyugdíjas, hát ugye nem mindegy, és az is igaz hogy a rendszertelenség megöli az embert. Gondolok itt az éjszakázókra, vagy a mi esetünkbe a wc dologra. Egyszer egy konferencián mondták ezt hogy nem a stressz tesz bennünket tönkre hanem a rendszertelen élet. Ha megnézel egy gépet ami mindig ugyan arra van be állítva szinte soha nem romlik el, de amit össze vissza nyomkodsz vagy a gyerek nyomkod valamit az mindig elromlik. Jól elkanyarodtam a témától üdv nektek a legközelebbi írásig.
219. LC52 (válaszként erre: 218. - Globus)
2015. jún. 19. 21:50
:))))))) ezen nem is csodálkozom...
218. globus
2015. jún. 19. 20:04
Hát a sült bőrös császár egy év után is kivágja a biztosítékot... pedig annyira szeretem!
217. LC52 (válaszként erre: 216. - Icus)
2015. jún. 19. 18:47

Én mindig szerettem a mézet,de mintha émelyegtem volna tőle.Kevés nem árt,de ha többet eszem az nem jó. A prökölteket nem szereti az "epém" /helye/.

A nyers gyümölcsöt,paprikát ,paradicsomot simán eszem.De délelőtt mindentől jön a mars. :)))))

Ha ezzel kell élnem,akkor mit tehetek....meg kell próbálni és bízom,hátha mégis elmúlik egyszer.

216. Icus (válaszként erre: 215. - LC52)
2015. jún. 19. 14:42
Reggelim, csak pirítós minimális margarinnal és rengeteg mézzel valamint másfél liter feketetea. Na mire erre rájöttem!!! Volt, hogy elkezdtem enni a soványtejfölös kenyeremet és már csikart is egyet a gyomrom, nyomás a WC. Ha nem mézespirítóssal kezdem a napom, püffedek, csikar fáj a gyomrom. Valahogy nekem a méz nagyon, jó, pedig nem is ettem meg régebben :D Ebédre vagy ebéd után már lehet egy kicsit lazábban étkezni, viszont ekkor meg a mennyiségre kell figyelnem!!
215. LC52
2015. jún. 19. 14:36

Icus! Lily!

Nagyon köszönöm a hasznos információkat.Sokat segítetett, megnyugtatott.

Nálam az a furcsa ,hogy a hasmenés -kevés esettől eltekintve- leginkább a délelőtti órákban kap el.Ilyenkor több alkalommal kell azonnal rohannom.Sajnos az ember mozgástere nagyon be van határolva,ami engem aki "örökmozgó" voltam, kezd kiakasztani.

214. Icus (válaszként erre: 209. - Sara1)
2015. jún. 19. 12:40

Szia Sara!

Nekem az a furcsa az esetedben, hogy másfél év után jöttek elő a problémák...

AZ én esetemben már műtét után előjöttek, és elmentem a gasztrora, ahol a doki rögtön hasi MR-re küldött, nem-e maradt benn valahol kő. Nekem a járatok minden OKÉ. A környezetemben, nincs is ilyen mint én, hogy problémás, mindenki szépen visszahízta a lefogyott 10 kilóját, és eszik mindent. Néznek rám döbbenten, hogy JÉÉÉ...

Ez a hasmenés dolog, érdekes. Valamiért átfut rajtad, valami van ami nem tetszik. Én tudom, hogy kerülöm a zsíros dolgokat, sajtban és tejtermékben egyaránt. Zsírszegény, sajt joghurt én ezekkel főzök és sütoök is. Én. pl. nyers zöldséget, gyümölcsöt, húst, friss pékárút nem tudok megenni. De, elég sokára jöttem rá, de pl. egy kinai-zöldségestésztát igen. Semmi bajom, az erőstől, de a borstól és az őrölt pirospaprikától szétszakad a gyomrom :D

213. Lily4
2015. jún. 19. 10:51

Kedves frissen műtöttek!

Ne aggódjatok, azért be lehet állítani az étkezést, mindenkinek saját magának kell kitapasztalni, mit ehet, és mennyit. Ha ez sikerül, többnyire panaszmentes, hosszabb időszakokat lehet átélni, de biztos, hogy lesznek olyan napok, amikor megszaporodnak a panaszok, mint például hasmenés, felfúvódás, gyomorfájdalom, szúró érzés az epe helyén. Ezt akár a frontok is indukálhatják, egy jó kis hidegfront például, amikor összehúzódnak az erek, de ez sincs kőbe vésve, sokan nem érzékenyek a frontokra. Én azt vettem észre, hogy aki azt mondja, nincs semmilyen panasza epeműtét után, az azt jelenti, hogy össze-vissza eszik, utána hasmenése van, de egyáltalán nem foglalkozik vele, megoldja, és tovább lép. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem egyformán éljük meg a dolgokat. Nekem is van olyan ismerősöm, aki azt mondja, neki semmi baja a műtét óta, de látom, hogy folyton hasmenése van, és szaladnia kell, csak ő ezt a kettőt valahogy nem köti össze, tagadja, hogy a műtéttől van. Szép nyugodtan kezdjetek el normális ételeket enni,a zsírtartalom ne legyen túl nagy, és az sem mindegy, hogy mit mivel eszünk. Engem a műtét után - a komplikációk miatt - koplaltattak: tea, háztartási keksz. Folyamatosan ment a hasam, egy keksz után is. Aztán a férjemmel hozattam be párolt rizst, párolt répával, párolt almát, és láss csodát, rögtön jobban lettem. A folyamatos hasmenés miatt 6 kilót fogytam 1 hét alatt, és alig álltam a lábamon. A 3. héttől ettem párolt húst is, semmi bajom nem volt tőle. A műtét utáni étkezés nagyon hasonlít ahhoz, amikor az ember a pici babákat szoktatja hozzá az újabb ételféleségekhez. Először párolva, és inkább szénhidrát, rizs, krumpli, aztán párolt, főtt hús, utána pici sajt, tejtermék, stb.

Aki szereti a tejet, és nem érzékeny rá, az is nagyon jó savlekötő. Égő gyomorra egy pohár jó hideg víz is használ. Sok sikert mindenkinek!

212. Lily4
2015. jún. 19. 10:24

Kedves Sara1!

A problémáddal nem vagy egyedül, sajnos - pár szerencsés kivételtől eltekintve - epeműtét után mindannyian szenvedünk attól, amit Te is tapasztalsz, bizony be kell osztani az időt, olyan helyekre járunk, ahol biztosan van mellékhelyiség, és lehetőleg indulás előtt nem eszünk semmit, nehogy baj legyen. Az én tapasztalatom szerint a baj az, hogy az epét folyamatosan termeli a máj, nincs hólyag, ami tárolja, így aztán folyik-folyik, végig a bélrendszeren. A túlzott epetermelődés miatt az epesav visszaáramolhat a nyombélbe és a gyomorba is, ez okozza a gyomorszáji fájdalmakat. Erre általában jók szoktak lenni a különböző - refluxra is adott - savlekötők. Ami még nagyon jó, a zabpehely, de nekem a múltkor egy gyógynövény keverék is perceken belül használt: palástfű,cickafark,orbáncfű, csalán. Amit ajánlani tudok: reggel, munkába indulás előtt legalább egy-másfél órával reggelizz, olyasmit, ami leköti az epesavat, vegyél be egy savlekötőt, és várj, hátha még el kell menni wc-re. És csak utána indulj el. Szerintem nem szabad elfeledkezni a stresszről és a hormonokról sem. A stressz, idegeskedés is megindítja a túlzott epetermelést. Befolyásolja a női ciklus is, menstruáció előtt, alatt erősebbek lehetnek a panaszok. Az epesav feladata, hogy segítse az elfogyasztott zsír emésztését. A TÚLZOTT diéta szerintem nem mindig jó, mert olyan is előfordulhat, hogy túl kevés epe termelődik, ami az emésztést leállítja, attól van a felfúvódás, olyan érzés, mintha megállt volna az étel a gyomorban, utána pedig elindul egy nagy lökettel az epe, akkor meg jön a hasmenés. Kiegyensúlyozottan kell táplálkozni, se túl sok zsír, se túl zsírtalan étel, inkább többször kevesebbet. Nálam bevált a párolt rizs, főtt krumpli, sült, párolt hússal, zöldségek, alma. Nagy kérdés még az ivás is, mit, mennyit igyon az ember? Nehéz ügy, de valahogy együtt kell élnünk ezekkel a kellemetlenségekkel. Remélem, tudtam egy kicsit segíteni, és kívánom, hogy hamarosan jobb legyen a helyzet!

211. LC52 (válaszként erre: 210. - LC52)
2015. jún. 18. 10:46
Írtam privit is!
210. LC52 (válaszként erre: 209. - Sara1)
2015. jún. 14. 21:02

Tanácsot adni nem tudok,mert sajnos én is ugyanilyen cipőben járok,de megértelek.Engem 8 hónapja műtöttek,azóta szenvedek ezzel a problémával.Nagyon sok ismerősöm van,akinél ugyanez a gond.Van aki azóta nem megy társasutazásra,nem ül buszra,csak ott vásárol,ahol WC van stb.

Érdekessége a dolognak,hogy műtét előtt erről nekem senki sem beszélt.Még a doktor bácsi is elfelejtett tájékoztatni,pedig neki biztosan van erről tudomása.

Lehet,hogy lesz itt valaki,aki nem csak együttérez veled,de tanácsot is tud adni.Én is szívesen veszem. Kitartás!

209. sara1
2015. jún. 14. 17:10
Sziasztok! Örülök hogy rátok találtam, egyszer én már egy hasonló oldalra benéztem de a hozzá szólások nagyon régiek voltak. Amiért ide regisztráltam az az én legnagyobb problémám, sajnos segíteni nem hiszem hogy lehet, de hátha tud valaki tanácsot adni. Az én problémám is az epével van összefüggésben. Engem hat éve operáltak másfél évig csodálatos volt minden, és utána totál elromlott az egész megromlott az életminőségem.Rettentő sokszor megy a hasam és azóta csak fekete nadrágba tudok járni, és bugyival friss nedves papír tőrlővel a táskámba. A gatyába még idáig nem szaladt be, de sokszor rettentő égető volt a helyzet. Sajnos messze van a munkahelyem villamossal és busszal járok dolgozni és mióta ez a problémám fentáll teljesen pokol az életem. Nagyon sokan majd biztos szidni fogtok, hogy a frissen műtöttektől elveszem a reményt de valakivel kell hogy beszéljek a problémámról. Pár emberrel már beszéltem de mindegyiknek hasonló volt a problémája. Mindegy hogy diétázom vagy se az epe mindig űrit de nem mindegy hogy hol és mikor. A férjem nagyon szeret enni és étterembe is szeretünk menni de miattam sajnos nagyon nem mindig jön össze. Én már próbáltam fekete retket enni az orvosom ajánlotta mert az epe űrítés serkentő. Valaki tudna valami hasznos tanácsot adni. Köszönöm.
208. LC52 (válaszként erre: 206. - Livana)
2015. jún. 11. 22:30
Én azt gondolom 3 hét után korai lenne még leállni a diétával.A diéta időtartamának javaslatát orvosa válogatja.Van aki pár hetet,van aki akár fél évet is javasol. Én éreztem mikor térhetek át újabb "tiltott" kajára.Ha olyant ettem ami nem tetszett az "epémnek" akkor jelzett,de nem olyan durva módon ,mint műtét előtt.Ma már majdnem mindent eszem gond nélkül,igaz 8 hónapja műtöttek.
207. Icus (válaszként erre: 206. - Livana)
2015. jún. 10. 07:59
Nekem nem volt a görcshöz hasonló fájdalmam, műtét után. Viszont, ha ennyire problémás voltál, lassan térj vissza a normális kajákra és minden nap egy fajta új kaját próbálj ki! Nekem pl. a zöld tea okozott iszonyatos gyomorfájást. Három nap telt el, mire rájöttem, hogy a zöld tea a hibás :D A hús fogyasztásra, meg 1 hónap :D
206. Livana
2015. jún. 9. 20:40

Sziasztok! Ma három hete,hogy megszabaditottak a kövektől. 7honapos terhesen jött elő akkor ultrahangoztak meg. Azota túl vagyok rengeteg epe görcsön, hasnyalmirigy gyulladáson, epeholyaggyulladason ,ERCP-n, és 20kg fogyason :D 3 hónapot vártam a műtétre, igazi megváltás volt! Gyorsan felepultem. 137db követ számoltak. Idei rekorder vagyok a bajcsyba a dokim szerint :D

Előtte még a háztartási keksztol is begorcsoltem. Viszont azt akarom kérdezni -lényegében ezért írtam -,hogy ha a műtét után bármilyen étel panaszt is okoz, az milyen panasz? Ugye nem gorcshoz hasonló fájdalom?

205. LC52
2015. jún. 5. 07:06
Loni! Mi van veled?
204. Icus (válaszként erre: 203. - LC52)
2015. jún. 2. 19:10

Az Uramnak semmi problémát nem okoz, ő minden évben jár kontrollra. Neki is egy nagy van. Nekem ugye egy marék kicsi volt :D AZt mondta az Uram, kavicsbányát nyithatok ennyi kővel :D

Igen nagyon meg kell válogatnom, hogy mit és főleg mennyit eszem. Akkor vagyok a legjobban, ha semmit sem eszem :( Akkor meg ugye csak kóválygok, ilyenkor szoktam egy kanál mézet elnyalogatni, mert ugye az azért a vércukromat helyre rázza :D

203. LC52 (válaszként erre: 202. - Icus)
2015. jún. 2. 14:14

Érdekes,hogy milyen sokan kínlódunk epeműtét után gyomorfájással.Amíg volt epehólyagom és görcsöltem,akkor éreztem a gyomorszáj táji fájdalmat.Azt hittem,ha megműtenek ez mind szépen elillan az életemből.Tévedtem.

Az egyik ismerősöm is panaszkodott böfögésre.Ez nálam nincs,de van sok más kellemetlenségem.Én azt hiszem azért vannak az én problémáim,mert mindig csak halogattam a műtétet.Legalább 30 éves volt a kövem.Egy szép nagy.El nem tudom mondani mennyit kínlódtam vele.

202. Icus
2015. jún. 2. 08:23

Sziasztok! Engem 2012.09.17-én műtöttek, tehát nem most :D

Én azóta is megrekedtem a diéta első két-négy hetében... Semmi friss pékárú, hús, nyers zöldség, gyümölcs, tojás...

Ami megy: pirítós, szárazkenyér, méz, kevés olaj, zsiradék, aszalt szilva, párolt gyümölcsök párolt zöldségek. Juhtúró, kecskesajt. Nekem ez nagy szívás mert imádtam jókat és sokat enni. A másik oldalát nézve a -40 kiló igen is jót tett. Bár nekem az az érzésem azóta jöttek elő a problémáim amióta fogytam :D De, szerintem ez már korrel jár :D Csak egyszeűbb ezt mondani. Én megszoktam, hogy mit ehetek és mit nem, illetve hogy mennyit ehetek... Viszont az állandó böfögést azt nem naz nagyon gáz!!! Megyek az utcán és mire észbe kapok már akkorát böfögtem, mint aki fél disznót felfalt, és ezt tudom éhgyomorra is :D Amúgy megszüntek az állandó gyomor fájdalmaim, és ez jó, ha fáj is azt saját magamnak köszönhetem, mert akkor tudom valami olyat ettem amit nem kellett volna!!

Én azt mondom, nagyon csúnyadolgokat tud csinálni az epekő. Nekem sok apró volt és már teljesen be volt gyulladva az epehólyagom. Örülök, hogy nem ment rá a hasnyálmirigyemre. Csak azt nem mondják el, hogy sajna nagy százalékban, nem lehet visszatérni a régi életmódra. nekem is csak olyan ismerősöm van, akinek semmi problémát nem okozott a kivétel, ugyanúgy zabálják a féldisznót és a töltöttkápít :D Ők döbbenten néznek rám, hogy "ÚrISten!!!! Minden rendben van veled????""

201. Loni52 (válaszként erre: 200. - LC52)
2015. máj. 30. 17:45
Szia LC52 ! :-) köszönöm a válaszod ! most meg azt veszem észre , hogy bekeményedig a gyomrom és jobb oldalam szúr és fáj is a gyomorszájam picit szóval kellemetlen :-( jobbulást neked is .
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook