Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epeműtét után van valakinek panasza: Hasmenés? Hányás? Görcs? Ha igen mivel előzitek meg? fórum

Epeműtét után van valakinek panasza: Hasmenés? Hányás? Görcs? Ha igen mivel előzitek meg? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
260. lunas21
2015. júl. 13. 22:59

Én be-benézek.

Voltam pénteken dokinál, hát a világot nem váltottam meg, azt mondta a panaszaimra, hogy teljes gasztroenterológiai vizsgálatot kell végezni (tükrözéssel együtt), ki kell zárni a szervi elváltozásokat, mert enélkül csak csukott szemmel találgatnánk és csak feltételezéseket gyárthatunk. Ha nem találnak semmit a vizsgálatok során, akkor lehet IBS betegség.

Az epére visszavezethető indokot sem tartja kizártnak, de muszáj minden körülményt megvizsgálni.

Kérdeztem a délelőtti hasmenésről, hogy az epehólyag hiánya az oka, akkor miért csak délelőtt, erre csak ennyi volt a válasz:" ezért mondtam, hogy lehet más betegség is a tünetek mögött"

259. Regin_a (válaszként erre: 258. - LC52)
2015. júl. 13. 22:16
Kentem Erős Pistát a csécsi szalonnára és lilahagyma.
258. LC52
2015. júl. 13. 21:43

Mintha megállt volna itt az élet...

Elijesztettelek Benneteket?

257. LC52 (válaszként erre: 256. - Lunas21)
2015. júl. 8. 09:14

Akkor nem tuodm mi a teendő....bízzuk a doktorokra?

Elmesélek egy fura történetet ami velem történt kb. egy hónapja.

A hasmenés,gyomorfájás miatt az én lelkiismeretes háziorvosom beutalt egy helicobacter pilori vizsgálatra is.Hátha....

Ketten voltunk aznap,akik "fújtunk".Egy "fekete" hölgy és én.Megkaptuk a tablettát,20 perc várakozási idő aztán fújjuk a tesztet,amíg el színeződik.Az nem a pozitivitást jelenti,hanem a folyamat végét.Kijön asszisztens néni,egyik kezével az enyémet veszi el,a másikkal a nőét.Név kérdezése nélkül,ugyanis a teszten nincs megjelölve melyik kié.Ja...hozzátartozik,hohy a nőnek már megállapított HBP-ja volt,kontrollra jött vissza.Kiszól asszisztenske,hogy az öné negatív,rám mutat : ön maradjon,mert pozitiv lett a teszt.A szék kiszaladt alólam.bemegyek,főorvos úr közli velem,hogy a gyomrom tele van bacival,háziorvos majd felírja a gyógyszereket.Semmit nem kérdeztem,köszönés és távozás.Abban a pillanatban felmerült bennem,hogy ez lehet /nem biztos,de lehet!!! / csere is.Délután elmentem háziorvoshoz,elmondtam a kételyemet,azt mondja felhívja a főorvos urat.Kértem ne tegye,nincs bizonyítékom csak gyanúm,az meg ugye furcsa.Azért a gyógyszereket felírta,amit én egészségét féltő beteg ki is váltottam.Este beszéltem egy eü-ben dolgotó ismerősömmel,aki felvilágosított,hogy van vérteszt is ,csak az kicsit kötségesebb,ezért csinálják a fújós tesztet.Másnap reggel azonnal háziorvos,beutaló vérvételre.Tehát 24 óra múlva.Eredmény hétfő 14 óra.

Nem tudom mi szállt meg,szombaton mondom a férjemnek...biztos ami biztos én elkezdem szedni a gyógyszert.Ha negativ a véreredményem,akkor abbahagyom,ha pozitiv akkor ennyivel előrébb vagyok.Ez egy lórugás 3 komponensű antibiotikum.Hétfőn már olyan rosszul voltam a gyógyszertől,hogy a gyengeségtől ájuldoztam.

Hétfő ! Véreredmény negativ!!!!!!!!

Azt hiszem mindegyikünk úgy megy el orvoshoz,hogy bízik benne.A bizalmam egy kicsit megrendült,néha egy betegtárs hasznosabb tanácsot tud adni,mint némelyik elfuserált,pénzéhes gyógyító.Talán azért is vagyok itt és kérek tőletek tanácsokat,segítünk egymásnak.Lásd...Sara is a sok vizsgálat után hozzánk fordult. Annyi pénzt kidobunk feleslegesen,járunk különböző vizsgálatokra bízva,hogy jó kezekben vagyunk.

Ez volt az egyik történetem,ezért is vagyok szkeptikus bizonyos dolgokkal kapcsolatosan.

256. lunas21 (válaszként erre: 255. - LC52)
2015. júl. 8. 08:29

Szia!


Hát nekem már ez is megvolt. Nem Normaflore, mert abban csak egyféle bélbaktérium van, hanem a protexin bio kult 16féle hasznos baktériummal egy hónapon át. Eleinte tényleg mintha használt volna, de kb. 10 nap után ugyan az volt a helyzet, szóval semmit sem ért.


De valóban, ártani nem árt, lehet, hogy valakinek pont ez válik be.

255. LC52
2015. júl. 8. 07:56

Tegnap este beszélgettem egy kedves ismerősömmel.Természetesen a betegségek is szóba kerültek.

Ajánlotta,hogy próbálkozzam egy 5-7 napos Normaflore kúrával a hasmenés miatt.Neki bevált.

Mit veszíthetek?

Megpróbálom.

254. LC52
2015. júl. 7. 21:31
Csókoltatjuk az összes doktor urat...tessék megoldani a a problémáinkat és nem magyarázatokat gyártani hozzá.Az epehólyag kiiktatásával igenis sok embernél megváltozik minden,csak mint lehetságes kockázatról fel kellene világosítani a műtendő pácienseket.
253. lunas21 (válaszként erre: 252. - Lunas21)
2015. júl. 7. 21:16
Ettől függetlenül szerinte sem hasmenést sem hasgörcsöt nem okozhat ez epehólyag hiánya több hónappal a műtét után. Ezt az orvos mondta, ezért hivatkozom erre. De ezek szerint az emeberi test rácáfol erre, csak ezt még a dokik nem tudják:):)
252. lunas21 (válaszként erre: 251. - Globus)
2015. júl. 7. 21:13
Igen, igen, ezt nekem is mondta az egyik doki, hogy a máj epe hígabb és vizezi a székletet, míg az epehólyag epe sűrűbb és visszaszívja a vizet.
251. globus (válaszként erre: 245. - LC52)
2015. júl. 7. 20:48

Miért jelentkezik a napi első étkezés után? Mivel éppen az epehólyag látta el a szabályozó, adagoló funkciót, és ugye éjjel nem eszünk, szegény máj, epevezeték azt se tudja, mit csináljon, amikor több órás szünet után fel van ébresztve :)

[link]

Itt jelzik, hogy a kétféle epe között összetételi különbség van.

250. sara1
2015. júl. 7. 20:25
Sziasztok! Örülök hogy aktív az oldal, úgy szeretném ha végre már valaki közülünk jó eredményről számolna be. Én már írtam egyszer hogy nekem már ezek a tükrözések mind meg voltak, de azt még nem írtam, hogy még véletlenűl se mondták nekem se azt hogy az epe kidobásával minden megváltozik, erről minden orvos hallgat. Az én férjemnek az első gondolata az volt hogy lehet nem bírom a bolti tartós tejet. Ezért mi 8km-ről hordjuk a tejet, kb. 10 litert hetente. A férjem csinálja a sajtokat és a joghurtot mert az jó a bélrendszernek. Én több éve csak mézes vajas zsömlét és egy 3dl tejeskávét iszom reggelire. Ezután 1.5 vagy 2 óra múlva csavar a gyomrom és minta puskagolyó olyan robbanás szerűen távozik minden persze híg széklet van. Én még meg iszom 1l vizet reggeli után és így az kihajtja belőlem. Én úgy gondolom mindenkinek meg kell találni a megfelelő módszert ami neki jó. Ez nem igaz, hogy az epehólyag nem hibás, ha jól bele gondolunk biztos igaz, nincs amibe összegyűljön az epe, mert a máj termeli és üríti. Ha nem eszel zsírosat nem termeli a máj vagy minimális epét termel. Nekem van egy erdélyi ismerősöm ö egyszer azt mondta, egy évben egyszer egész nap hány és megy a hasa és ennyi az egész epés problémája. Nekem a tükrözések nem jelentettek problémát, eredményeim negatívak voltak, semmmmmmmit az ég világon nem éreztem utána meg főleg semmit. Előtte cseppet kellemetlen volt a has hajtás de itthon voltam, inni tudtam elég sokat, arra vigyázzatok hogy elég sokat igyatok, mert ha nem tiszta a bélrendszer akkor nincs értékelhető eredmény és lehet meg fogják ismételtetni. A széklet vizsga is negatív lett. A jellemző a epés székletre, hogy általában csípi a végbél környékét és folyékony sárgás vagy zöldes, és rotyog a has, és a bélrendszer néha fáj. Na jól le írtam, akkor mindent tudtok már rólam a legközelebbi írogatásig:)
249. LC52 (válaszként erre: 248. - Lunas21)
2015. júl. 7. 18:18

Csak itt a fórumon vagyunk jó páran ugyanezzel a problémával.Nem hiszem,hogy mindenki jókedvében nyavalyogna.

Nézd csak meg a fórum címét!....akkor nincs összefüggés?

248. lunas21 (válaszként erre: 247. - LC52)
2015. júl. 7. 17:54

Akkor magyarázza már meg valaki, hogy miért tagadja minden gasztrodoki az epe és a hasmenés összefüggését???

Ráadásul nem is tudnak jobb magyarázatot:(

247. LC52 (válaszként erre: 246. - Lunas21)
2015. júl. 7. 12:51

Ha a hasmenéssel kapcsolatban olvasol...rengeteg betegségnek van ilyen tünete,nemcsak a vastagbél ráknak.Sajnos én is hajlamos vagyok mindig a legrosszabbra gondolni.Talán nem kellene.

Van egy kolléganőm,akit kb. 30 éve műtöttek hagyomásnyos módon.Amikor én elmondtam neki a gondomat,azt mondta,mi a francot akarok ő még mindig futkos,csak már nem olyan gyakran.

246. lunas21 (válaszként erre: 244. - LC52)
2015. júl. 7. 00:20

Szia!:)


Hát igen, a tükrözést egyelőre csak altatásban merném megcsináltatni, bizony elég húzós az ára.


De most már úgy vagyok vele, hogy ha kapnék egy negatív eredményt, már lehet, hogy attól is jobban lennék. Sajnos akármit keres ilyen témában az ember, egyből a vastagbél daganat jön ki, aminek sajnos eléggé hasonló tünetei vannak.


Csodálkozom, hogy itt senkinek nem javasolták ezt a dokik!

Én ahány gasztrósnál jártam, mind ugyanaz a forgatókönyv: laktóz-glutén-laktulóz tesztek, probiotikum, székletteszt, Normix és tükrözés csak a sorrend változó.


A délelőtti hasmarsra mindig az a válasz, hogy mit eszik reggelire?. Hát én már mindent néztem, de semmi összefüggést nem látok a kaja és a hasmenés között. Van, hogy egész héten ugyanazt eszem reggel, 4-szer van hasgörcs tőle 3szor meg nem.

245. LC52 (válaszként erre: 243. - Lunas21)
2015. júl. 6. 15:10
....még valami....miért délelőtt? Nálam délután nagyon ritka,de az nem is hasmenés.A délelőtti sem mindig,csak többször el ekll mennem és robbanásszerűen jön,ha nincs közelemben WC...hááááát.
244. LC52 (válaszként erre: 243. - Lunas21)
2015. júl. 6. 15:06

Szia Lunas!

Én,mint érintett kíváncsian várom a dokid véleményét.

Nekem orvos mondta...és ha jól melékszem itt többünknek is,hogy ezzel együtt kell élni.Mivel nincs epehólyagunk,az epe csak csordogál.Én sem tudok belenyugodni.

Most nem érek rá vele foglalkozni,de ha meg lesznek a pajzsmirigy eredményeim és eldől,hogy mi lesz velem,akkor én is "lerendezem" ezt a kérdést,mert nagyon zavar.Lehet,hogy nálam a pm is bezavar.

Én ismerek a környezetemben sok ilyen problémával küzdő embert.Nem egyedi eset a miénk. A tükrözésre én magam is gondoltam,de volt akinek megcsinálták,kivizsgálták,a tünet maradt.

A tükrözéstől én is tartok,de kérheted altatásban,csak kicsit húzós.

243. lunas21
2015. júl. 6. 10:59

Sziasztok!


Én tavaly ősszel már írogattam ide, novemberben vették ki az elzáródott, már nem működő epémet.

Nekem is ugyan ez a bajom, mint itt többeteknek: hasmenés délelőtt:(

Már a műtét előtt is ez volt és azóta sem változott semmi.

Én több gasztroenterológusnál is voltam, itt a neten is kérdeztem orvost, de mint azt mondja, hogy ennek semmi köze a epehólyaghoz. Az anyukámnak is kivették és több közeli ismerősömnek, de tényleg senkinek nincs és nem volt ilyen panasza.

Most megint megelégeltem a dolgot és pénteken megyek dokihoz, majd írok, mit mondott, hátha más is hasznát veszi.


Itt senkinek nem javasolták a vastagbél tükrüzést vagy a Normix kúrát??

Nekem még ezek jöttek szóba, de a tükrözéstől eléggé tartok.

242. LC52 (válaszként erre: 241. - Sara1)
2015. júl. 3. 22:35

Akkor nálad is a délelőttök a kritikusak.Ebben a melegben nekem sincs étvágyam,de azért futkosok.

Jelentkezz! Talán megoldódik a problémád.

241. sara1
2015. júl. 3. 21:41
Én is itt vagyok, jó estét mindenkinek. Én a héten délutános voltam, egész héten olyan meleg volt kb. 40 fok, és csak azt szeretném mondani , hogy sikerült minden nap világos vagy fehér nadrágot felvennem. Ahogy mondtam ha sikerűl nyugodtan elmennem a vécére kijön minden ,és akkor rendben van. Igaz most szinte semmit nem eszek mert meleg van. Na jó éjszakát befejezem holnap megyek vissza reggelre, majd még jelentkezem.
240. Regin_a (válaszként erre: 220. - Sara1)
2015. júl. 3. 20:19

Höhö!

Az elmúlt hetekben szakrendelésen voltam.

Kimegyek a rendelőböl , látom égve hagytam az autóm lámpáját, persze nem indult.

Már a rendelőben is kellett wc-re mennem, de húzni akartam hazáig

Elég sokára állt meg egy mikrobusz és inditottam el az autómat/kébel mindig van nélam/

Szerencsére parkolóhely is volt otthon, az utolsó utáni pillanatban rongyoltam be a wc-re

Máskor meg van nap hogy semmi...

Emellett azt eszek amit akarok. Meghülyül a szervezet egy "kis hólyag" nélkül

:)

239. globus (válaszként erre: 238. - LC52)
2015. júl. 3. 19:49
Nálam ilyesmire még csak rá sem kérdeztek.
238. LC52 (válaszként erre: 237. - Globus)
2015. júl. 3. 18:11

Nem tudom...rutinvizsgálat talán. Mivel én egy hónappal előtte voltam , elfogadta.

Az aneszt minden eredmény után jön.Én 2 nappal műtét előtt beszéltem a dokival,de nem ő altatott.

237. globus (válaszként erre: 234. - B4b1d52444)
2015. júl. 3. 17:31

Nem, a vérvételre anaszteziológus előtt kell menned, mert hozzá már vinni kell a leleteket. Hiszen ennek ismeretében tud dönteni az operálhatóságról.

Tényleg, nőgyógyászhoz miért kell elmenni?

236. b4b1d52444 (válaszként erre: 235. - LC52)
2015. júl. 3. 17:29
Igen, szeptember 2. Nekem per pill nincs semmire sem beutalóm, jövő héten tudok a háziorvoshoz elmenni. De akkor ezek szerint nőgyógyászhoz is el kell menni egy epeműtét miatt?
235. LC52 (válaszként erre: 234. - B4b1d52444)
2015. júl. 3. 13:28

Szeptember 2.-a a műtét időpontja?

Nekem minden vizsgálatra,/tüdő,ekg,nőgyógy,vérvétel/ Az operáló dokim adott beutalót.

Aneszten műtét előtt 2 nappal voltam.Aztán befeküdtem és kikapták a hólyagomat.Semmi gond nem volt,sima,komplikáció mentes műtét,egy nagy kővel,ödémás epehólyaggal.

2015. júl. 3. 12:20
Sziasztok, szeptember 2-re kaptam időpontot. Az aneszteziológust előtte egy-két héttel elég meglátogatnom, ugye? Illetve vérvételre ebben az esetben kell beutaló, vagy megcsinálják az aneszteziológus után? Bocsi, de a háziorvosomhoz most nem tudok elmenni.
233. LC52 (válaszként erre: 232. - Globus)
2015. júl. 1. 20:58

Itt vagy? Szia!

Igen ,olvastam és megnyugodtam kicsit,hogy talán egyszer eltűnik az életemből,mert borzalmas.

Szeretném megúszni,de endós néni azzal indított..../miután kitapintott egy kemény göbömet/ / ,hogy valószínű műtét lesz.Nem bánnám ha nem lenne igaza.

232. globus (válaszként erre: 229. - LC52)
2015. júl. 1. 19:03

Pm. betegségtől is lehet gyorsabb bélműködés.

Remélem, hogy jók lesznek a leleteid, és megúszod a műtétet :)

231. LC52
2015. júl. 1. 18:49
Lányok! Hahó! Mindenki jól van?
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook