Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epeműtét után van valakinek panasza: Hasmenés? Hányás? Görcs? Ha igen mivel előzitek meg? fórum

Epeműtét után van valakinek panasza: Hasmenés? Hányás? Görcs? Ha igen mivel előzitek meg? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
290. b4b1d52444 (válaszként erre: 289. - LC52)
2015. júl. 27. 02:19
Hát azt tudom, hogy egy-egy epegörcs után 14-16 órát vagyok képes egyhuzamban aludni :/ Annál rosszabb táncsak nem lesz a műtét utáni fájdalom.
289. LC52 (válaszként erre: 287. - B4b1d52444)
2015. júl. 26. 21:09

A sebek nekem sem fájtak,de gyomorszáj körüli fájdalmaim voltak pár napig..a bal vállam fájt egy napig.

Mitől félsz? A fájdalmaktól? Meg sem közelítik egy jó kiadós epegörcs okozta "finomságokat".

288. lunas21 (válaszként erre: 287. - B4b1d52444)
2015. júl. 26. 20:50
Ne izgulj, nem lesz nagy fájdalmad! Nekem a sebek nem fájtak annyira, viszont a gyomrom igen, mert pont ott gyomorszáj környékén rángatták ki a epehólyagot és napokon át jött vissza a sav.
2015. júl. 26. 18:59
Epeműtét után mennyire voltak fájdalmaitok? :/ Kicsit kezdek beparázni...
286. LC52
2015. júl. 24. 11:30

Hahó! Senki?

Csak én......:(((((

285. LC52 (válaszként erre: 284. - Boifante)
2015. júl. 20. 13:49
Akkor Te gyors voltál.Biztosan hamar fel is fogsz épülni. Vigyázz magadra.
284. boifante (válaszként erre: 283. - LC52)
2015. júl. 19. 14:46

Az ultrahangon még nem volt gyulladt, legalább is a doki azt mondta...ez volt június 2án...előtte 2 héttel görcsöltem először, de utánajártam és megműttettem magam, nem játszottam vele...szerencsére 3 héten belül kaptam is időpontot, ami múlt hétre esett :)


Egyenlőre nekem is megy a hasam, de szerencsére már nincs benn epe, a sok folyadék megteszi a hatását...

Köszönöm a tippet, tegnap este olvastam a hozzászólásokat ;)

283. LC52 (válaszként erre: 282. - Boifante)
2015. júl. 19. 11:57

Az én epehólyagom is gyulladt volt.Az a meglátásom,hogy ha tovább tart a gyulladt állapot,elhanyagolja az ember /én is csak halogattam a műtétet,vagy 30 éve voltak egyre erősödő panaszaim/ akkor a gyógyulás is hosszantartó. Persze lehet,hogy nem így van,ezt csak a műtötekkel való beszélgetés alapján szűrtem le. Mondjuk nekem mondta a dokim,hogy ne halogassam,mert mindkettőnknek nehezebb dolga lesz . :)))))

Egyik ismerősömnek "véletlenül" fedezték fel az epekövét egy másra irányuló hasi UH-n.Javasolták neki,hogy műttesse meg.Előtte és utána sem volt gondja.

Nekem pl. hasmenésem van azóta.Azonnal rohannom kell,mert ha nem találok alkalmas helyet,akkor baj van.Erről többen is írtunk,olvasgass ha van időd.Sok okos hozzászólást találsz.

282. boifante (válaszként erre: 281. - LC52)
2015. júl. 19. 06:05

Hasonló érzés, mint a műtét előtt, a jobb bordaív alatt szúr...de nem olyan vészes szerencsére...Bár a doki mondta, hogy gyulladt volt, előfordulhat hogy ezért...


A zsíros ételeket kerülöm már két hónapja, nem hiányzik :)


Köszönöm válaszod! :)

281. LC52 (válaszként erre: 280. - Boifante)
2015. júl. 18. 21:05

Szia!

A jobb vállad a levegővel való feltöltés miatt fáj.El fog múlni.Nekem is fájt pár napig.

Egyéni érzékenységen múlik mi árt és mi nem.A dinnye nekem nem okoz gondot.Általában a magos gyümölcsöket /eper,málna,szeder,körte/ nem ajánlatos enni.

6 hétig tarts szigorú diétát /amit leírtál az mind rendben,lehet még hal is/ kerüld a bő zsírban vagy olajban sült húsokat,a zsíros ,nehezen emészthető ételeket.Aztán szép lassan próbálkozz mindig újakkal,lehet benne a tiltottak közül is,de többször egyél keveset.

A jobb oldaladban hova nyilallt a fájdalom? Én sokáig úgy éreztem ,mintha meg lenne az epehólyagom,enyhe nyomást éreztem a helyén.Hasonló érzésed van vagy jobban fáj?

2015. júl. 18. 19:47

Sziasztok!


Egy hete műtöttek epekővel. Azóta rengrteg folyadékot iszom, illetve nagyon keveset is eszem, hamar eltelítődik a gyomrom.


Az lenne a kérdésem, hogy a dinnyét mennyire ajánlják az orvosok? Ugyanis étrendet nem kaptam, meg semmiféle tájékoztatást nem adtak a kórházba, diétázom már az első (szerencsére egyetlen) görcs óta (főtt krumpli, párolt hús, húsleves, keksz, ropi, perec...).


Illetve mennyire természetes, hogy közbe belenyilal a jobb oldalamba? Nem eszem semmi olyat, ami esetleg görcsöt okozhat. Ma pl. ébredés óta kegyetlenül fàj a jobb vállam...


Előre is köszönöm :)

279. LC52 (válaszként erre: 277. - Sara1)
2015. júl. 18. 14:27

Így van Sara.

Nincs epehólyag,ami tárolja és szükség szerint ürítsen,ezért az ott csordogál.

Még mindig nyitott kérdés előttem,hogy miért gyakori délelőtt. Délután szinte nincs is rohanásom.

278. sara1
2015. júl. 16. 12:25
Nekem ha tényleg rossz a gyomrom már irtam én iberogaszt cseppeket és valamilyen kamilla teát vagy köménymagos teát szoktam iszogatni ,de ezek is csak ideiglenes megoldások.
277. sara1
2015. júl. 16. 12:19
ENGEM AZZAL KÜLDTEK HAZA A KÓRHÁZBÓL ,HOGY AZ EPÉT BELEKÖTÖTTÉK A BÉLBE ÉS ODA ÜRIT EZÉRT VAN A SZALADGÁLÁS.DE HA JÓL ÁTGONDOLOM IGAZA LEHET A DOKINA MERT HOVA MÁSHOVA ÜRITENE AZ EPEJÁRAT .ÉS MÉG AZT AJÁNLOTTA A DOKI HOGY NE CSINÁLTASSAK FELESLEGESSEN ILYEN VIZSGÁLATOKAT MERT AKKOR TÉNYLEG ELKAPOK VALAMI BACIT ÉS AKKOR LESSZ ERESZD EL A HAJAMAT.
276. LC52 (válaszként erre: 273. - Sara1)
2015. júl. 16. 10:02

Sara!

Sajnos igazad van....én is ezt a témát feszegetem burkoltan.Ha elmész valamilyen problémával,millió gyógyszert felírnak,ha nem használ újabbal kísérleteznek,ha az sem tovább...tovább....minden vizsgálat plusz lóvé nekik,mi meg szedjük össze az újabb betegségeket a gyógyszerek mellékhatásaként.Lent írtam a nem létező helikómra szedett gyógyszerről.Nagyon odavágott.

Ha nem vagyok erőszakos és nem követelem ki magamnak a vértesztet,akkor ki tudja hol tartanék.

A szervezetnek van egy olyan tulajdonsága,hogy öngyógyító is.....nem minden esetben,de sok betegség,ami bennünk zajlik meggyógyul és nem is tudunk róla.

A 200.000 Ft-os tarifát magánklinikán láttam.

Nálunk van egy gasztrós aki a kórházban csinálja altatásban saját zsebre ugyanannyiért,mintha magánrendelése lenne......???????

Lunas! Én már nagyon várom a Te eredményeidet.Drukkolok,hogy ne legyen semmi gond.

275. lunas21 (válaszként erre: 273. - Sara1)
2015. júl. 16. 09:51
Sara, végül téged mivel küldetek el? Azt mondták foglamuk sincs mi bajod? Nem kaptál semmi gyógyszert?
274. lunas21 (válaszként erre: 272. - LC52)
2015. júl. 16. 09:37

Igen, én is maszekhoz megyek, államiban nincs is altatás. Ráadásul nálunk 2 hónap az előjegyzés a szakrendelőben a gasztróra.

Nekem tavaly volt már az SZTK-ban latóz, glutén és laktulóz tesztem, mind negatív, gondolom ezeket nem kell ismételni. Volt széklet teszt is és nagylabor, lehet, hogy ezeket újra kérik.

Majd írok milyen újabb viszgálatokat írnak elő.


Az árak 65-80-ig mennek, attól függ, hogy találnak-e vmit, mert az alap 65, de ha már kell szövetmintát venni vagy eltávolítani vmit, akkor 80 is lehet. Ez csak a vastagbél, nem tudom, hogy kell-e gyomor, majd a doki megmondja. Ha az is lesz egy ülésben a kettő 100e.

273. sara1
2015. júl. 16. 07:20
sziasztok ,megtudná mondani valaki miért kell 200 ezret fizetni egy sima altatásos béltükrözésért .Meg vannak ezek zavarodva.Mi a franc olyan drága,vagy magán klinikán van .Mert még ha segitene.Sajnos én néha elvagyok keseredve ,nem látom a fényt az alagut végén ,mert nekem már minden vizsgálat meg volt.Én egyszer halottam olyat ,hogy ha a nőgyógyászok meg gyógyitanák a nőket a hüvelyi folyástól nem lenne munkályuk.Hat én ezt látom a gasztroenterológusnál is .FŐLEG A PRIVÁTOKNÁL .
272. LC52 (válaszként erre: 271. - Lunas21)
2015. júl. 15. 14:22

Most már csak azt várom,hogy mindannyiunkra rásüssék,hogy pszichés alapon történik mindez.

Epeműtét előtt is voltak futásaim,de nem minden nap,csak nagy ritkán ha olyant ettem.

Kolléganőm pl. jókat tudott hányni /bocs!!!!/ ha epegörcse volt,kitisztult és megkönnyebbült. Láss csodát...epeműtét óta fo..k.

Lunas! Én nagyon kíváncsi vagyok a Te eredményeidre.Szinte meg vagyok győződve,hogy nem lesz semmi gond. Lásd. Sara esetét.Akkor mivel magyarázzák majd?

Mi az altatásos tükrözés tarifája? Nézegettem én is a neten és ismerem a helyi árakat is.25.000 - a 200.000-ig sokmindent olvastam.

Bél és gyomor is lesz?

271. lunas21 (válaszként erre: 267. - LC52)
2015. júl. 15. 10:20

LC52!


Igen, a doki szerint az IBS-re jellemző lehet, de csak lehet a délelőtti hasmenés.

Akkor lehet, hogy mi mind IBS-esek vagyunk és ráadásul pont epehólyagunk sincs??

270. lunas21 (válaszként erre: 268. - B4b1d52444)
2015. júl. 15. 10:17

Szia!

nekem a dokim előre szólt, hogy nézzem meg, ne menzeszre essen a műtét. De orvosa válogatja, próbáld meg őt megkérdezni. Mondjuk a te szempontodból nem biztos hogy jó, ha a műtét után még azzal is bajlódni kell, hogy magadat tisztába tedd:)


Hát én most eldöntöttem, hogy végigcsinálok minden vizsgáltot, amit javasolnak, már elkülönítettem a pénzt az altatásos tükrözésre, ha negatív, annak csak örülök, sajnos elég sok rossz kimenetelű betegség volt körülöttem az elmúlt 2 évben. Két hét múlva megyek, ahhoz a gasztróshoz, aki ki fog vizsgálni.


De valóban érthetetlen, hogy ilyen tipikus tünetekkel rendelkezünk, mind epe nélkül és mégis tagadják, hogy összefüggene. Most olvastam egy másik doki válaszát, hogy aki epeköves vagy műtéten átesett, az hajlamos mindent ennek betudni, pedig sok más betegség (reflux, IBS stb.) lehet mögötte. Csak mindig az epét gondolják főbűnösnek.

Hát nem tudom.....

269. sara1
2015. júl. 15. 09:29
268 én úgy tudom ,nem műtenek ez idő alatt, de kérdezz meg olyat aki biztosat tud mondani.ÉN ma lecsót csinálok ebédre.Éna héten megint délutános vagyok nem tudok nagyon irogatni.Várom a fejleményeket legalább valakinek legyen jó.
2015. júl. 15. 06:51
Szerintetek az jelenhet gondot, hogyha az epeműtétem napján a menzeszem 2-3. napján leszek? Most számolgattam és köbö akörül kell majd megjönnie :/
267. LC52 (válaszként erre: 266. - Regin_a)
2015. júl. 14. 22:03

Nekem a tegnapi spenót okozott...a francba.Ma kivagyok,mint a liba.Egész nap futottam.Úgy elgyengültem.Na többet ezt sem.

Regina! Azt mondod egy év minimum,amíg alkalmazkodik a szervezet az új helyzethez?

Nálam is volt egy gyomorfájós időszak...akkor mentem helicobakter pilori vizsgálatra /lentebb írtam róla/ ahol jól megszivattak.

266. Regin_a (válaszként erre: 263. - Anyust)
2015. júl. 14. 21:34

Nyugi, rendbe fog jönni

Tavaly julius végén szedték ki, székelt összevissza ment és attöl függ amitöl, most is

Viszont ehettem bármit

Aztán január táján elkezdett a gyomrom nagyon fájni, görcsölni, ki is irtak gyomortükörre. Eltévesztettem, elfelejtettem a dátumot

Április óta az sem fáj/kopp-kopp/

A széklet soha nem lesz normális, de "érezni kell" milyen étel mit okoz

Wc papir mindig a táskámban :)

265. LC52 (válaszként erre: 260. - Lunas21)
2015. júl. 14. 14:24

....eszembe jutott még valami....

a dokid úgy gondolja,hogy a "más betegség" /pl. IBS/ is csak délelőtt okoz hasmarsot? Én ebbe már belehülyülök.

Itt van egy újabb "beteg"...Anyust.

Neki is ugyanezek a panaszai.Tipikusan mindenkinél ugyanúgy délelőtt,szinte ugyanolyan gyakorisággal.

Jönnek újra a kérdőjeleim.

????????????????????????????

264. LC52 (válaszként erre: 263. - Anyust)
2015. júl. 14. 14:18

Anyus!


Ne keseregj...türelem.Akik itt vagyunk sajnos mind ugyanezzel a problémával küzdünk,egyenlőre úgy néz ki,hogy eredménytelenül.

Olvass vissza.

Engem egy kicsit megnyugtatott,hogy nem egyedi eset vagyok.Nem nyugszom bele,de már nem vagyok kétségbe esve mint az elején.

Én is úgy érzem,hogy felesleges volt a műtét,de ha belegondolsz mennyi bajt okozhat egy epekő,akkor inkább ezeket a kellemetlenségeket viseljük el. Türelem és vigyázz magadra.

263. anyust
2015. júl. 14. 13:36
Sziasztok!eléggé el vagyok keseredve... már annyi mindent kipróbáltam és semmi és kezdem úgy érezni h. volt egy felesleges epe műtétem mert azóta egy őrület ez az egész.műtét után 2 hétig nem volt semmi érezhető változás 3 héttől hol normális hol laza hol teljesen híg a hasamon vándor fájdalom hol itt hol ott a gyomrom mintha kő lenne máskor sajog az egész ,közbe tompán a hátam is,május 26.-án volt az LC műtét . kb 2 hete mondhatom h. talán van némi rendszeresség olyan szempontból h. reggel aránylag normális állag de utána még kb . délután 1 óráig tuti kétszer futok és délután elmúlik és ez történik másnap ugyan így zajlik.mindegy mit eszek vagy nem eszek nem befolyásolja. :-(
262. LC52 (válaszként erre: 260. - Lunas21)
2015. júl. 14. 10:50

Most voltam pm nyelési rtg-n.Naná,hogy várni kellett és az ember beszélget.Kórházban miről is?

Egy kis hölggyel bezsélgettem...92-ben volt LC epehólyag eltávolítása.Neki nincs hasmnése,de úgy puffad,néha úgy néz ki mint a 9 hónapos kismmama.Kivizsgálták /tükrözés,egyebek/ semmit nem találtak.....de azt mondták,hogy az epétől nem lehet.Most jön itt nekem a millió kérdőjel.

?????????????????????????????????????????

Nagynénémmel beszéltem telefonon,tudtam,hogy neki is volt epeműtétje,csak azt nem hogy 1981-ben.

Azóta hasmenéssel küzd,nem állandó jellegű,de jelen van.Őt is kivizsgálták, tükrözték alul-felül,neki is azt mondta drka,hogy nem lehet epétől.

Akkor????????????????????????

261. LC52 (válaszként erre: 259. - Regin_a)
2015. júl. 14. 10:43
....és jól vagy? Én ettől kifeküdnék.Külön külön is kemény,hát még együtt.
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook