Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epeműtét után van valakinek panasza: Hasmenés? Hányás? Görcs? Ha igen mivel előzitek meg? fórum

Epeműtét után van valakinek panasza: Hasmenés? Hányás? Görcs? Ha igen mivel előzitek meg? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
350. LC52 (válaszként erre: 348. - Sara1)
2015. aug. 13. 13:33
A fekete kardigán titkára még nem jöttem rá....a derekadra kötöd,hogy ha baj van ne látszódjék az eredmény?
349. b4b1d52444 (válaszként erre: 348. - Sara1)
2015. aug. 13. 13:21
Pffffff basszus... :/ Nem lehet könnyű :/
348. sara1
2015. aug. 13. 09:23
Az enyém sárga nagyon enyhén édeskés szagú.Az állaga lágy tejbegríz ,vagy víz szerű okker sárga ,de ekkor már előtte érzem hogy csurog.Úgy értve hogy érzem hogy a vég bél teli van folyadékkal evvel a sárgás trutyival,ehhez társul egy szélgörcs és ezt szinte lehetetlen vissza tartani.Nekem mindig van fekete kardigán vagy valami a táskámba ,ha nagyon gáz lenne legalább az első bokorig eljussak.
347. LC52 (válaszként erre: 346. - B4b1d52444)
2015. aug. 12. 21:27

Ez nem kényes kérdés...:))) nálunk már szinte természetes.Jól kibeszéljük és én legalábbis megnyugszom,hogy nem vagyok egyedül a bajaimmal.

Nálam ez úgy van,hogy reggel ha többször megyek,az első kettő lágyabb állagú,a többi már kicsit hígabb.A szaga?....hát kaki szag,nem vettem észre,hogy bűzös lenne,de sárgás vagy sárgás zöldes...szóval epés....na és csíp néha.Az én aranyeremnek ez még hab a tortán.


Sara!

Vezetem a jegyzőkönyvet és nincs kirívó dolog a tejes dolgon kívül,ami nagyobb galibát okozna.Mindegy mit eszem,ha jön a mars,akkor a keksztől is jön.Tehát nem kaja függő,éppen ezért gondolom,hogy az epehólyag hiánya okozza.Én ebből nem engedek és meggyőződésem,hogy ha az epefolyásnál nincs kontroll /ami a hólyag volt/,akkor valószínű csordogál és ürít.

346. b4b1d52444 (válaszként erre: 334. - LC52)
2015. aug. 12. 20:33
Annyit kérdezhetek - ne haragudj, sőt ne haragudjatok, mert ez túl intim lesz - ,hogy ilyenkor, amikor szó szerint elkap a cifra fosás és rohanni kell a wc-re milyen az állaga és a szaga? Epeszaga van? Konkrétan ez érdekelne... Illetve, hogy ez rendes hasmenésként jelentkezik? No nem mintha nem lenne mindegy, a lényeg, hogy rohanni kell... :/
345. b4b1d52444 (válaszként erre: 336. - Sara1)
2015. aug. 12. 20:31
Rozmaring teát nem próbáltál esetleg? Nálam az nagyon jól elhajtotta az epét, és rendbe tette az emésztésemet - annak idején. Most, hogy köveim lettek már az sem segít.
2015. aug. 12. 20:30

Sziasztok, hogy vagytok?

Mi sikeresen elköltöztünk az aprócska falunkból a megyeszékhelyre, ezzel telt az utóbbi pár hetem :/ :) Szóval egyik szemem sírt a másik nevetett, mert örülök, hogy költözhettünk, de még ennyi ideget megenni, mint amit én megettem... Valahogy nem hiányzott a műtét és a műtét előtti kivizsgálások közé még a költözködés is. Ha meg ideges vagyok, akkor fáj az epém, és ilyenkor még a szokásosnál is kevesebbet eszem, szóval lassan kezdek tényleg elfogyni, félek, hogy mi lesz a műtét után, hogy fogom a hat hét diétát túlélni. Nem szeretnék úgy kinézni, mint Samu, akit most toltak ki a biológia szertárból :/

343. sara1
2015. aug. 12. 13:24
Hogy vagytok , kivel mi van.? LC 52 írod még a jegyző könyvet?
342. sara1
2015. aug. 12. 13:22
NA most engem is valami bekavart csak a fekete nadrág jöhet szóba .
341. sara1
2015. aug. 12. 13:20
hu hu
340. anyust
2015. aug. 7. 21:29
Jó ötlet.
339. LC52 (válaszként erre: 338. - Sara1)
2015. aug. 7. 08:42

Én most "jegyzőkönyvet " vezetek.

Mit eszem,hányszor futok,állag stb.

Mivel gyakorlatilag a túl zsíros és nagyon fűszeres kajákon kívül mindent eszem,kíváncsi vagyok az eredményre.


Vigyázzatok magatokra!!!!!

338. sara1
2015. aug. 5. 16:00
Nekem sincsen minden nap valamikor két napot is ki hagy ,de utána úgy rendesen ürít.Én feltételezem ,hogy addig pang az epe járatba és utánna megindúl GONDOLOM ÉN..
337. lunas21
2015. aug. 5. 15:38

Még azt írja meg valaki, hogy ha az epe tároló funkciója hiányzik, akkor nekem miért nincsen minden nap?

Most majd egy hete nem is volt se hasgörcs, se hasmenés, mondhatnám rendben volt minden. Aztán ma meg megint minden újra, pedig ugyan azt ettem.

6napig nem hiányzott az epetárolás csak megint ma?

336. sara1
2015. aug. 5. 15:17
Mi ha a férjemmel elmegyünk valahova én még sajnos a Hotelba sem merek le menni reggelizni fekete kardigán nélkül,valami mindig kell a derekamra.Ha rám jön a futás akkor gyorsan föl szaladok a szobába .Ennek a fele sem tréfa nagyon rontja az ember élet minőségét.Sokszor mondom a férjemnek te egy szaros taknyos lányt vettél feleségül.
335. sara1
2015. aug. 5. 15:09
Én is nagyon sokszor fel vagyok fuvodva nállam a sok szóda segít.Ez teljesen igy van a gyomor nem a régi.Az én anyucikám egyszer azt mondta amit egyszer már meg piszkáltak azt már meg ette a fene.A nővérem volt egyszer Párizsba ő mesélte ,hogy az egyik hölgyre a társaságból pont a Metrón rá jött a hasmars és a néni csak azt mondogatta ,hogy neki azonnal a wc -re kell menni.A nővérem azt mondta szőrnyű volt látni az asszonyt.Na aztán nem tudja hogy mi lett vele,de meg oldották úgy hogy leszálltak, és elmaradtak a csoportól és utána telefonon komunikáltak.
334. LC52 (válaszként erre: 333. - Anyust)
2015. aug. 4. 21:53

Fel a fejjel....fo..unk vidáman.:)))))))))

Nem akarom ismételgetni magam,sokszor kitárgyaltuk,nem érdemes rugózni rajta: a futkosás oka az epehólyag hiánya.Van akinél nem jelentkeznek a problémák,azok a szerencsések.Van akinél teljesen elmúlik,van akinél enyhül,van akit élete végéig elkísér.

Anyust! Gondolom a doki segítene az asszisztensnője problémáján,ha lenne megoldás.Az én házidokim nem mai csibe,- máshogy gondolkodik, mint a fiatal gasztrósok,akik csak a pénzt szedik le rólunk- azt mondta nekem,hogy sajnos ez ezzel jár.Sőt! Azt mondta,hogy régen a sebészek hosszabb diétát javasoltak a betegnek mint most.Fél -egy év lehetett,a kivett epehólyag állapotátától föggően.

333. anyust
2015. aug. 4. 20:43
Ami a fosast illeti csak hagyján Ami igazan kikészít h. Valahogy AZ egész belsön nem a régi , kényelmetlen ,májtáji nyomo érzés puffadas ez elmulik akkor máshol kényelmetlen, bal oldalamis néha .... Le vagyok törve mindt a bili füle..
332. anyust
2015. aug. 4. 20:32
Igyekeztem visszaolvasgatni kinek milyen panasza van, köszönöm a kedves hozzászólásokat is. A bél tükrözéshez annyit szólnék hozzá h. December végén volt gyomortükrözésem 3 éve teljes vastagbél tükrözésem Ami negatív lett És azt mondta a gasztrós doki h. 5 évig tuti h. Nem lehet semmi addig érvényes a vizsgalat És egy vastagbél daganat elfajult polipból fejlödik ki a polip kifejlödése 10 év a doki szerint van egy 3-as foku aranyerem Ami 14 éve vérezget gasztrós födoki szerint kúp kenöcs elég....... De!!! Amit a mütét utani 3. Héttöl rendezek a wc- n AZ Minden csak nem normális, de nem a vastagbelem a bünös AZ tuti... A háziorvosom asszisztensöjét 1 éve mütötték azóta ha délutános csak este eszik mert nem érne el a munkahelyére ha enne délelött 1 éve fosik...az egyik ismim anyukaja a mütét óra ha megu valahova elötte nem eszik pedig mar 15 éve mütötték...
331. sara1
2015. aug. 4. 19:36
Például a héten délelöőt dolgozom és ahogy meg reggelizem fél óra múlva már mennem is kell a wc .re .Valamikor halottam ,hogy valami zsírosat kell reggelire enni avval indítani és ki jön a felszaporodott epe váladék ,a széklettel együtt.de becsület szavamra rettentően várom a vizsgálati eredményt hátha valaki nagyobb tapasztalattal bír mint az eddigi orvosok.De attól függetlenül nem merek én se kardigán és friss bugyi nélkül el indulni otthonról.
330. sara1
2015. aug. 4. 19:22
Olvastam , hogy irta valaki azt ,hogy divertikulum is lehet és más betegség is Persze.Jobb orvoshoz menni.De azt tudni kell , hogy pl a bélbetegségeknél a széklet véres,nyálkás.A divertikulumba is össze gyülhet a váladék ,de akkor annak is csordogálni kéne szinte majdnem mindig, vagy a bugyin nyomot hagyni minden szellentésnél.Én azt mondom amit az LC 52.Anatomiailag teljesen elképzelhető.
329. LC52 (válaszként erre: 328. - Lunas21)
2015. aug. 4. 18:27

Ha ez nyugtat meg,járd végig a vizsgálatokat.

Borítékolom,hogy negativ lesz minden.

Csak nehogy kitalálják,hogy idegi alapon van....mert ugye minden betegség oka lelki eredetű mondják manapság.Amiben van is valami,de én azért kicsit szkeptikus vagyok.

Találkoztatok Ti már olyan emberrel akinek ne lett volna kisebb nagyobb lelki problémája a mai stresszes világban? Kérdés ki hogy tudja kezelni.Van aki átlép mindenen...én sajnos nem tartozom ezek közé.Függetlenül ettől nem gondolom,hogy ez bármilyen komoly gondot okozna za egészségemben....báááár,lehet,hogy tévedek.Puszi mindenkinek,gógyulást és legyünk vidámak két futás között. :))))))))

328. lunas21 (válaszként erre: 326. - Sara1)
2015. aug. 4. 00:09

Hát igen, akkor neked már mondhatják, hogy élj ezzel együtt.

De ha jól értem, neked nincs is mindig ez a panasz, csak bionyos ételektől, nem? A tej vagy tejeskávé állítólag iszonyúan meghajthat, tőlem mindig kérdezik, hogy fogyasztok-e ilyet reggelire, de én nem iszom tejet.

Amúgy állítólag a májvezeték pár hónap alatt kiszélesedik és átveszi az epehólyag átroló funkcióját.


Na mindegy, hiába okoskodunk, én úgy vagyok vele, ha minden vizsgálat negatív és nem találnak semmit, akkor megpróbálok megbékélni a helyzettel és betudom az epének, de addig valahogy nem hagy nyugodni a tudat, nehogy valami rosszabb dolog legyen a háttérben.

Sajnos van egy ismerősöm, aki 2 éven át hitegette magát, hogy az aranyere vérzik, mert a szomszédnak és másnak is az volt, aztán kiderült, hogy rosszindulatú végbéldaganat, 5 órás műtét+2hét intenzív után most sztómával él, és még ki tudja mi lesz.

327. LC52 (válaszként erre: 323. - Sara1)
2015. aug. 3. 21:49
Köszönöm kérdésed Sara! Túléltem...kicsit piszkált,szurkált,de ilyenkor egy citrom levet facsarok és megiszom,az jót tesz.
326. sara1
2015. aug. 3. 14:23
De nekem már az is volt.Én tényleg abból indulok ki ,hogy akkor az a epeváladék amit eddig az epehólyag fogott fől az hol tárolódik ha nincs mibe összegyűljön.
325. lunas21 (válaszként erre: 320. - Sara1)
2015. aug. 3. 12:51

Én már 3 dokinál voltam és mind ugyan azt mondja, ettől persze még lehet, hogy tévednek, de mind a 3 uygan azon a véleményen van.


Látni nem látnak semmit csak úgy ránézésre, laborok rendben voltak, kilégzéses tesztek szintén. Erre mondják, hogy már csak a kolonoszkópia hiányzik, mert a vastagbél belsejét anélkül nem látják, lehet, divertikulum, akár polip is, ehhez kell a türközés.

324. sara1
2015. aug. 3. 08:40
Engem sokszor a tojás zavar be.
323. sara1
2015. aug. 3. 08:39
na hogy vagy LC52 a lángos után?
322. LC52
2015. aug. 2. 21:55
Most aztán nyavalyoghatok...lángos kicsi fokhagymával ,tejföllel.Nem tudtam megállni. Csipked,szúr az epehólyagom helye.Gondolkodhatnék előtte..:))))
321. LC52 (válaszként erre: 320. - Sara1)
2015. aug. 2. 11:15

Ez nem semmi. Ha privát ment ,akkor meg pláne.Na nem mintha az állami gyógykezeléstől nem azt várná az ember,hogy legjobb tudásuk szerint gyógyítsanak.Már tapasztaltam ,hogy ugyanaz az orvos privát rendelésen mintha megtáltosodna,megvilágosodna.

A 257-es hozzászólásomban hasonló történetet írtam le az én helicobacter pilori vizsgálatomról. Hál isten azóta sem fáj a gyomrom. Szomorúúúú,ami az eü-ben folyik.

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook