Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epeműtét után van valakinek panasza: Hasmenés? Hányás? Görcs? Ha igen mivel előzitek meg? fórum

Epeműtét után van valakinek panasza: Hasmenés? Hányás? Görcs? Ha igen mivel előzitek meg? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
380. anyust
2015. aug. 15. 19:19
nekem sokszor nem jó a gyomrom sem azóta... :-((
379. LC52 (válaszként erre: 373. - Anyust)
2015. aug. 15. 13:58

Az epekővel nem szabad játszani.Anyósom nem akarta megműttetni amikor kiderült,hogy köve van /már 70 felett járt/. 85 évesen halt meg epehólyag rákban.

Ha javasolják igenis műteni kell.Az én kövem különösen szép példány volt.Olyan volt a felülete mind a dörzsvászon.Na ha ez elkezdi irritálni az epehólyag falát,simán kialakulhat rák.

Az én sebészem is azt mondta,ki kellene venni a követ,mert nem akar túlórázni rajtam.Jobb ha időben történik . Lehet,hogy iagaz volt,de azóta meg fosás.

378. LC52 (válaszként erre: 377. - Anyust)
2015. aug. 15. 13:47
Na én ennyit nem bírok ki....rég bef.stam volna.
377. anyust
2015. aug. 15. 09:08
műtét előtt csak egy-egy étkezés után kellett néha futnom,de nem voltam fostos....mint most... :-( ,most időbe kell kelnem ha menni kell valahová h. itthon kifutkozhassam magam ,de még így sem kizárt h. rám jön .Egyik nap a gyerekkel be kellett mennem a városba elintézni pár dolgot nem ettem itthon de a meleg miatt már muszáj volt innom és beleittam a gyerek jéghideg kólájába ,NA!!! ügyintézés abbahagy futás a kocsihoz és alig bírtam hazavezetni meg fel a harmadikra és zutty.
376. anyust
2015. aug. 15. 08:59
nekem is 5 hetet kellett várnom a sebészre. Lunas a dudor miatt ne aggódj ezt sok ismerős mesélte h. néha olyanra dagadt az epélyük mint egy krumli és hasmarsuk is volt!
375. b4b1d52444 (válaszként erre: 374. - Lunas21)
2015. aug. 15. 06:00
Szerintem sok az öt hét. Nagyon sok. Még úgy is, hogy én május közepén kaptam a szeptember 3-át időpontnak :/ Három és fél hónap... Röhej!!! Én teljesen el voltam keseredve, tényleg még az öt hetet is sokallom! Ha az embernek panaszai vannak, és szenved, akkor rohadt sok idő egy-két hét is, nem még öt hét, vagy 14 hét!
374. lunas21 (válaszként erre: 371. - Globus)
2015. aug. 14. 23:24

Hát nekem azért nem volt ennyire sürgős..Simán leintettek, hogy, ha csak epeműtétről van szó, akkor az várhat. 5 hetet vártam a műtétre, de ez lehet, hogy nem is olyan sok, amilyen várólisták vannak, mindenesetre nem kezeltek sürgősséggel.

Nekem sem epe volt már benne, hanem besűrűsödött zselés váladék, jó sok.


Globus, neked nem dudorodott? nem volt hasmenésed sem műtét előtt, olyan mint most?

373. anyust
2015. aug. 14. 22:57
ha az epére akarják fogni akkor annyi talán amit említeni tudok h. mindig nagy lecsó evő voltam ,de az elmúlt egy évben mindig émelyegtem tőle és kirottyant pedig nem szokott,és vettem észre néha étkezés főleg ebéd után futnom kellett de mindig a hideg üdítőre fogtam,meg kb 3 éve ritkán előfordult h. hajnal 4 fele arra keltem h. felkeményedett a gyomrom nem tudtam vele feküdni és átment ez az érzés a hátamba is kinlodtam a kádba melegvizet engedtem a hasamra hátamra attól jobb volt meg vettem be gyógyszert így kínlódtam kb. 3-4 órát utána mikor enyhült teljesen kitikkadva oldalt fekvésbe tudtam volna átaludni a napot erre a doki azt mondta epés tünet háát ezt nem tudom. itt szombathelyen elég rossz az orvosi felhozatal...
372. anyust
2015. aug. 14. 22:42
Hááát az én történetem sem egyszerű..múlt év október-november elég húzós stresszes volt mikor decemberben ráeszméltem h. szinte mindig sárga a "nagydolog " a wc-ben hát az én legnagyobb bajom a hipohondriám és a pánikom mellett a számítógépen mindent megtalálok dolog belevetettem magam és az epe eszembe sem jutott a hasnyalmirigyem miatt kikészültem még pont karácsony előtt 2 nappal voltam az urológusomnál mert veseköves is vagyok és kértem h. mindent amit tud nézzen meg mert mondtam mi aggaszt ,megnézett de közölte h. ő nem uh-szakember ,de az epehólyagban van egy 17 mm-es kő ! na puff.. kérdeztem attól lehet-e sárga a széklet ,az volt a válasz háát nem igazán.. a para bennem volt főleg h. mondta h. ezt vérből is megnézethetem .. igen ám csak jöttek az ünnepek ,mondanom sem kell kikészültem.. dec. 31.-én vettek vért mert saját szakallamra az aszisztens nővel irattam egy vérképet.. telefonál nekem jan 5.-én hogy minden értékem jó de az amiláz szintem 129 (100-ig jó) mondanom sem kell kikészültem elmentem magán uh-ra teljesen rendben volt a hólyagban lévő kő kivételével.azt mondták 3 hét mulva megismétlik a vérvételt ,igen ám de feljebb ment az eredmény 157-lett .na kiborultam elmentem az eredményeimmel a gasztrós dokihoz aki vizsgált már meg tudja h. izgulós szorongós vagyok, SZART RÁM!! azt monmdta nem kell vele foglalkozni jó volt az uh is és hogy tegyen valamit a pénzéért kiirta hasnyalmirigy vizsgalatra a tumormarkereket megnézték vérből hál istennek jók voltak ez volt február elején.... igen de nem hagyott nyugodni a széklet színe egyre lehtetlenebb lett kanári sárga-krém szín stb.. sokszor emésztetlen ,meg idegileg kikészültem .. mire rászántam magam h. elmegyek az öreg háziorvosomhoz aki kiirta avérképet meg az uh-t ,a vérkép jó volt de az amiláz szintem 120 kicsit lejebb ,de továbbra is fejjebb az uh-on annyi változás történ ez kórházi uh volt h. nem a hólyagban hanem a hólyag nyakában volt és a hólyag a norm felső határán volt a májam meghaladta a bordaívet egyébként rendben találtak.. mentem a dokimhoz próbáltam neki a félelmeimet mondani de azt mondta kiabált velem h. majd ha ledoktoráltam akkor elmagyarázza, a hasnyalmirigy érték vagyis izgalmam ingadozik nagyobb a májam a kő a hólyag nyakában van műttessem meg magam addig vissza se nézzek ... hááát ettől sem lettem jobban nagynehezen rászántam magam h. megkeressem az ajánlott sebészt aki akinek nyegle úri stílusa volt tele szűkszavúsággal és nyitott zsebekkel..de hát azért nem mindegy ki műti az ember lányát(volt rossz tapasztalatom 6 éve császárom volt,előtte meg egy méhenkívűli 2 órás laparoszkópós hasi műtét szintén 4 vágással ,szóval hasam mint a szita.. :-( ) a borítékot úgy rakta el mint a huzat a műtétről egy szót nem szólt a hólyag állapotáról sem semmit pedig tudta a félelmem ez volt május 26.-án a vérkép amit kért a műtéthez rendben volt de amilázt nem kért ő szűkszavúan annyit mondott h. a kőtől lehet sárga széklet a hasnyalmirigyet izgatja a májat attól függ a két doki hogy vizsgált ja és kicsi vagyok és hát nem vékony.. és megűtött pénz elrak varrat kiszed de semmmi a műtétről.. azóta bármit érzek aggaszt ,hát így kötöttem ki ezen az oldalon.
371. globus (válaszként erre: 364. - Lunas21)
2015. aug. 14. 21:32

Nekem is bal oldalra átnyúló, hydrops, elzáródott hólyagom volt. Ráadásul tünetmentesen hordtam, mellékleletként derült ki, ultrahangról sürgősségire küldtek, onnan sebészetre. Operáló orvos szerint nem epe, hanem fehér folyadék volt benne, régóta nem működött. Ilyen állapot potenciális veszélyforrás, mert fertőződhet, begyulladhat, ráterjed a környező szervekre, akkor óriási bajt okozhat. Valaki írta itt, hogy felesleges a műtét. Nem, nem az!

Ami furcsa, hogy hányféleképpen reagálunk étkezésre, ételekre, hólyaggal vagy anélkül :)

370. b4b1d52444 (válaszként erre: 364. - Lunas21)
2015. aug. 14. 20:37
Ez nagyon riasztó, csoda, hogy ép bőrrel megúsztad, de tényleg...
369. LC52
2015. aug. 14. 16:12
....megírtam milyen néven...stb. bocs,csak kapkodok néha és nem olvasom el mit írok.
368. LC52
2015. aug. 14. 16:11
A facebookot csak felvetettem,nem kötelező....senki nem akar megismerni....:)))))) Anyuson kívül,neki megírtam néven talál.
367. LC52
2015. aug. 14. 16:09

Már kezdtem azt hinni,hogy mindent ehetek büntetlenül.Hát tévedtem.

A héten ettem tökfőzeléket,gulyást,szivásgombócot,töltött cukkinit,natur csirkemell rizzsel.Vacsora hideg természetesen paprika ,paradicsom hozzá. Tegnap este óta rég nem érzett rosszullétet és nyomást éreztem a gyomrom és a jobb bordaív alatt a "nemlétezőm" helyén.

Ittam citromot és ma csak szinte kekszet ettem.Délutánra enyhült,de baromira legyengített.

366. lunas21 (válaszként erre: 365. - LC52)
2015. aug. 14. 15:42

Igen, elírtam, köszi:)

Hát így van, ami a riogatást illeti...

365. LC52 (válaszként erre: 364. - Lunas21)
2015. aug. 14. 15:14

Valószínű elírtad...az epe a jobb bordaív alatt van.

Csakhogy pontos legyen.

A hasnyálmiriggyel riogatni meg nem szép dolog.Az csúnya végkimenetelű is lehet. El tudom képzelni mit éltél át.

364. lunas21 (válaszként erre: 362. - Anyust)
2015. aug. 14. 14:59

Az én történetem nem volt egyszerű és elég egyedi.


A bal oldalamon volt egy fájdalmatlan tojásnyi dudor, nem látszódott, csak ha fekve nagy levegőt vettem, akkor nyomta a bordáimat.

Hónapokig nem törődtem vele, de voltak a hasmenéses panaszaim és elmentem a házidokihoz a hasmenés miatt és csak úgy mellékesen megmutattam neki a dudort is. Persze fogalma sem volt mi az, kiírt teljes labort, székletvizsgálatokat, és beutalt gasztróra+ uh-ra. Az ultrahangon mondták, hogy az a dudor ez epém, és tele van kővel. Az mondták, hogy valószínűleg el van záródva, de ez valójában az uh-n nem látszódott. Mint ahogy az sem látszódott, hogy enyhe gyulladásban is volt. Minden doki csak füldezett, hogy ilyent még nem láttak soha. Többen kételkedtek, hogy valóban epeelzáródás-e, szóba jött más verzió is, hogy sokkoljanak még a hasnyálmirigy-daganat is.

A műtét nem volt kérdéses.

A kövek miatt amúgy mindig ezt javasolják, még panaszmentesség esetén is, azért, hogy megelőzzék az esetleges epegörcsöt, elzáródás stb..


Sajnos az uh sem mutat meg mindent, sőt a laborok sem, nekem tökéletes labor mellett volt egy gyulladásban lévő elzáródott hólyagom. A hasmenés nekem már előtte is volt, de ugye, mivel nem volt epeműködésem, így már műtét előtt is olyan voltam, mitha kivették volna.

De akkor is csak annyit mondtak, hogy lehet az epétől, de nem biztos.

Nálunk a házidoki nem foglalkozik ilyesmivel mélyrehatóbban, ha krónikus a panasz a gasztróra kell menni, ott majd kivizsgálják és eldöntik. A műtétet is itt irták ki, nem a családorvosnál.

363. b4b1d52444 (válaszként erre: 359. - Lunas21)
2015. aug. 14. 10:30
Ajjaj...
362. anyust
2015. aug. 14. 09:29
lunas21 szeretném megkérdezni ,hogyan derült ki vagy milyen tüneteid voltak ha görcsöd nem volt(nekem sem),nekem más dolgok miatt nevezte ki a háziorvosom főbűnösnek az epe kövemet amiért ki kellett vetetnem...csak ezért kérdezeném.
361. sara1
2015. aug. 13. 22:36
Most jöttem haza mert délutános vagyok ,úgy látom azért csak ki bújik a szög a zsákból mindenkinek van ám problémája rendesen .Fekete főlső vagy kardigán arra szolgál ha véletlen ne adj uram beröccsenne akkor legalább valamit a derekamra csavarok.Hát gondold el mi lenne ha beszalad és semmi nincs nálad. Mert azt soha nem tudod hogy mi és mikor zavar be.Sokszor voltam már úgy ,hogy teljesen normális széklet után sajnos a városba menet muszáj volt valahova be ugranom mert elkapott a fosás.
360. LC52 (válaszként erre: 359. - Lunas21)
2015. aug. 13. 21:38

Szerencsés vagy,mármint ami a görcsöt illeti.

Az indexen is van egy csoport, nekik is sok problémájuk van epeműtét után.Nem egyedi a miénk sajnos.

359. lunas21 (válaszként erre: 356. - B4b1d52444)
2015. aug. 13. 21:12

Nekem nem volt hiába a műtét, mert elzáródott egy kőtól az epehólyagom, leállt a működése.

Epegörcsöm soha nem volt, nem is tudom milyen az.

358. lunas21 (válaszként erre: 354. - LC52)
2015. aug. 13. 21:09

Szia!


Áááá, még nem! Nem mennek olyan gyorsan a dolgok. Egyelőre ott a gyógyszerem (Normix), amit még nem kezdtem el szedni, mert a doki után egész jól voltam, reméltem, hogy hátha most rendeződik a dolog, de nem.

Szóval előbb ki kell próbálnom, hogy a bogyó rendberak-e, és ha nem akkor jön a kolonoszkópia. Ebből szerintem lesz még másfél hónap is.

357. anyust
2015. aug. 13. 19:17
Én is szívesen megismernélek benneteket facebookon. Ha a reggeli első nagyjából össze is áll érzem h. vissza kell mennem egy lazára de utána még tuti megyek olyan vissza tarthatatlanra amit én is szinte már bent érzem h. folyik ahogy Sara 1 fogalmazta pont úgy érzem sokszor én is ,háát a színe az sokszor kaotikus hát sárgás halovány barnás ,néha váratlanul átmegy normál csokibarnába(mint régen) de ez a ritkaakkor meg megijedek h. most mitől sötét mert már annyira megszoktam a fos színű dolgot..
356. b4b1d52444 (válaszként erre: 355. - LC52)
2015. aug. 13. 17:44

A Próféta szóljon belőled!


Mindazonáltal megmondom őszintén, hogy akármelyik csoportba tartozom is majd elkeserít,hogy hiába az epeműtét nagyon sok embernél a tünetek ugyanúgy megmaradnak... Akkor meg kár volt a műtét, nem?

355. LC52 (válaszként erre: 353. - B4b1d52444)
2015. aug. 13. 17:40
Lehet,hogy Te azok a közé a szerencsések közé tartozol majd ,aki nem fosikázik. :)))))))
354. LC52 (válaszként erre: 352. - Lunas21)
2015. aug. 13. 17:39

Csakhogy itt vagy....voltál tükrözésen?

Meddig bírod? Fél -egy órán át? Jézusom! Te hős vagy.

Nálam hascsikari és néha hányinger is.Azonnal rohanás,mert ha nem...húúúúú.

Lányok! Sajna nagyon egy cipőt hordunk..:)))))

Ki van fent a fb-on? Én szívesen megismernélek benneteket személyesen is.Aki akar priviben jelezze a másiknak. Puszi.

353. b4b1d52444 (válaszként erre: 351. - LC52)
2015. aug. 13. 17:35

Még nem működik sehogy, mert még megvan az epém :/ De ha kiveszik akkor beszámolok minden apró részletről :)

Viccet félretéve én nagyon be vagyok fosikázva a műtéttől, de tudom, hogy jobb lesz, mert folyamatosan meg vagyok dagadva, folyamatosan fáj a hasam valamitől. Amire a stressz rányom még egy lapátot :/

352. lunas21 (válaszként erre: 351. - LC52)
2015. aug. 13. 15:29

Ha már így belejöttetek, nálatok is van előtte hasgörcs?

Olyan sima hasmenéses hascsikarás?

Mert nekem ezzel kezdődik. ha nem vagyok wc közelben, akkor 2-3 görcsig bírom, mondjuk fél-1 órán át, de egyre idegesebb leszek és muszáj valahol wc-t keresnem.

Nekem az első normális, aztá még 2 szokott lenni délelőtt, azok már vagy tiszta pisilésszerű hasmenések vagy nagyon lágy, formátlan vmi. Színre sárgásbarna.

351. LC52 (válaszként erre: 349. - B4b1d52444)
2015. aug. 13. 13:34

Nálad,hogy működik ez a f.sás dolog?

Várjuk a részleteket! :)

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook