Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epeműtét után van valakinek panasza: Hasmenés? Hányás? Görcs? Ha igen mivel előzitek meg? fórum

Epeműtét után van valakinek panasza: Hasmenés? Hányás? Görcs? Ha igen mivel előzitek meg? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
2015. szept. 8. 08:30
Sziasztok, nincs baj vagyok. Előjött az ekcémám, mondjuk már a kórházban is éreztem, hogy nem az igazi a bőröm, erre tegnap úgy fellángolt az egész :/ Be vannak dagadva az ujjaim, ezt sem én írom, hanem diktálom, mert egyszerűen olyan lettem, mint egy bevizenyősödött akármi. Holnap megyek varratszedésre és megkérdezem, hogy ez lehet-e műtéttől. A vérzésem egyelőre abbamaradt, kíváncsi leszek, hogy folytatódik-e.
439. sara1
2015. szept. 8. 08:05
DE mi van már az Ilikével ,jelentkezz tán valami baj van .
438. sara1
2015. szept. 8. 08:04
LC52 ezt a csorgást csak az érzi akinek ilyen problémája van ,én ez mellett kitartok ezer százalék így van .
437. LC52
2015. szept. 7. 21:16

A lényeget elfelejtettem....a kórházban ma összefutottam egy általános iskolai oszt.társammal,aki egy Balaton melletti városkában orvos.Hát persze,hogy megemlítettem a problémámat.Mondtam,hogy a gasztrósok azt állítják nem lehet az epétől.Válasz: hát nem őket műtötték.....az epe ott csordogál,a szűrőt kivették.

Nem is firtattam tovább,volt más témánk...rég láttuk egymást.

436. LC52 (válaszként erre: 435. - LC52)
2015. szept. 7. 21:07
...nekifutok mégegyszer...utolsó mondat: pedig nekem nem is annyira vicces !!!
435. LC52
2015. szept. 7. 21:06

Ma voltam endós dr néninél,megerősítette a műtét tényét.Mondtam,hogy még egy kicsit nem szeretném,hadd gyűjtsek erőt és bátorságot.


Beszélgettem egy pm-es sorstárssal.Szóba jöttek a műtétek,az én epeműtétem is /neki is volt,most meg pm-es....mennyi ilyen van/ Neki semmi baja epeműtét után,nincs hasmars...sőt!!!!...szorulásos azóta,de a szomszédasszonya,akit 10 éve műtöttek sajnos állandóan hasmarssal küzd....azt mondja sorra veszi a bugyikat.Jót vigyorogtunk...pedig nekem is annyira vicces ez....:))))

434. LC52 (válaszként erre: 433. - Sara1)
2015. szept. 7. 09:28

Most én is csak vigyorgok....mindent a cél érdekében. Nem tudtam jobbat kitalálni.Mit csinálnék autópályán pl.? De ha nagyon muszály a leállósvban megállhatok,első ülés hátratolva,vödör....szégyen ,nem szégyen...a betojás sokkal rosszabb. Még nem volt rá szükség,de fejben már megszületett a megoldás.

Ez sajnos nagyon sok embernek okoz gondot,csak van aki nem "mer" vagy nem szívesen beszél róla. De ha szóba kerül,akkor megnyílik,mint mi is itt.Ez az életünk megkeserítője,adjunk már egymásnak jó tanácsot ha lehet. Puszillak.

433. sara1
2015. szept. 7. 07:21
LC52,hát egyem a szíved én ezt szégyeltem bevallani de akkorát röhögtem mikor elolvastam a beírásodat,hát én teljessen ugyan ezt csináltam ,esküdni mernék nem hiszed el ,de totál így volt.Mi utoljára vettünk a piacon egy savanyuságot még áprilisban az kiürült és én azt tettem be a kocsiba egy szemetes zacskóval és nedves popsitőrlővel. MONDTAM A FÉRJEMNEK ,CSAK AKKOR FOGOM HASZNÁLNI HA MINDEN KÖTÉL SZAKAD.ÉS KÉPZELD EL TOTÁL MEGNYUGTATOTT.De jót nevettem óriási mosolyt varázsolt az arcomra.Azt hiszem ez neked is óriási gondot okoz ,pont úgy mint nekem.Üdv.
432. sara1
2015. szept. 7. 07:10
Ilike,ne aggodj a mensest rengeteg minden befolyásolja ,még egy szem gyógyszer is,az időjárás is. Minden rendben lesz vele ne idegeskedj . Az altatás a stress gondolom a hasi műtét is megzavarja.Még egy fontos dolog lehet de nem biztos ha kapod a vérhigitot mennyire befolyásolja a mensest,nem kell megilyedni lehet valamivel több lesz ,vagy esetleg hígabb .Lehet megkéne kérdezni valakitől mert én úgy emlékszem a műtétek előtt is le szokták állitani a szedését de lehet hogy semmi gondot nem okoz.puszi
2015. szept. 6. 20:08
Érdekes egyébként, hogy most nagyon készülődik a menzeszem, pedig még csak 10 nap múlva kellene megjönnie. Nagyon csúnya fekete váladék jön tőlem, és barnázok is. Szerintem a műtéttől lehet, mégiscsak hasi beavatkozás. De kíváncsi vagyok.
430. b4b1d52444 (válaszként erre: 425. - Sara1)
2015. szept. 6. 20:06
A napi 2,5 liter folyadékom megvan, de nem iszom sokat egyszerre. Egyszer-kétszer ha nagyot kortyolok belesajdul az epém helye. Érdekes.
429. LC52 (válaszként erre: 426. - Sara1)
2015. szept. 6. 20:05
Kíváncsi vagyok rá,hogy ezután hogy lesz,ha visszazökkensz a hétköznapokba.
428. LC52 (válaszként erre: 424. - Sara1)
2015. szept. 6. 20:03
Én az utazást úgy oldom meg,hogy mindig van a kocsiban egy kis vödör,amibe pipere zacskó van /de lehet kisebb szemetes zsák is/ . Eddig még hála Istennek nem volt rá szükségem,de soha nem lehet tudni.Ez olyan nekem Sara ,mint Neked a fekete kardi...:))))
427. lunas21 (válaszként erre: 426. - Sara1)
2015. szept. 6. 19:53

Lehet, hogy neked mégiscsak a stresszes hétköznapok, rendszertelen étkezés okozza a panaszokat.


Nekem nyaralás alatt is ugyanaz volt, ráadásul én mindig napi 5-ször eszem, mégis...:(

426. sara1
2015. szept. 6. 18:31
Szeretném még hozzá tenni ,hogy teljesen más színe volt a székletemnek és a mennyiség is teljesen más volt .Úgy ahogy annak lennie kell,és normális.Hát ez miért van halvány fogalmam sincsen.De ez mindig így van a szabadságon.
425. sara1
2015. szept. 6. 18:25
Ilike a folyadák pótlásról ne feledkezz el.Rettentő kiváncsi vagyok neked mi lesz a tapasztalatod ,tiszta szivből a legjobbakat kívánom.
424. sara1
2015. szept. 6. 18:22
Minden rendben volt vele, de napi háromszor rendesen ettem.Az édesanyám és az anyósom minden nap főztek és ez úgy látszik jól funkcionált.Csak azon imádkoztam ,hogy az autópálya be ne álljon mert ha wc re kell menni mi lesz.
423. LC52 (válaszként erre: 421. - Sara1)
2015. szept. 6. 13:55

Most pihend ki a nyaralást!

"Epéd" hogy viselkedett a nyaralás alatt?

422. LC52
2015. szept. 5. 21:36

Ilike!


Örülök,hogy rendben vagy.Ugye nem lehet belehalni...:))))))

Most már csak az a dolgod,hogy diétázz és épülj fel.

Minden jót Neked.Vigyázz magadra.

421. sara1
2015. szept. 5. 21:15
SZiasztok.Én is a legjobbakat mindenkinek most értünk haza a nyaralásból hulla vagyok.Ilike neked is a legjobbakat .majd szépen felépülsz.
2015. szept. 5. 21:03
Tettem fel a köveimről képet az adatlapomra. Kis drágák, hogy csesztettek belülről már évek óta!
2015. szept. 5. 16:13
Ja és 12 kövem volt, ezt nem is írtam.
2015. szept. 5. 16:13

Sziasztok! Na akkor röviden. 2-án mentem be a kórházba, igazából csak dísznek, nem történt semmi sem, azt leszámítva, hogy fél nyolctól fél tizenkettőig vártunk az ágyra a többi behívottal. Már azt hittem, hogy leszédülök a székről.

Délután csináltak egy EKG-t, illetve betették a brannült. Másnap első voltam, nyolc óra előtt toltak a műtőbe, és 9 óra 9 perckor tettek vissza az ágyra. Xanaxot valami háromnegyed nyolc körül kaptam, akkor még nem voltam ideges, de mire leértünk a műtőbe már majd bekakkantottam a stressztől. Azért a műtősfiúval és a műtősasszonykákkal még elnevetgéltem egy darabig. Az altatásból annyira emlékszem, hogy beadnak két injekciót, mondják, hogy ez segít elaludni és még annyi rémlik, hogy a fejem mögül az altatóorvos az arcom elé emeli a maszkot. Utána már csak a műtősfiú hangjára ébredtem, hogy végeztünk. Én meg nagy komolyan, hogy nemár, épp azt álmodtam, hogy főzöm a lecsót. (Biztos az ébresztés szakaszában, hiszen az altatás alatt nem álmodik az ember, úgy tudom.) Észnél voltam, mert egyből az inhalátoromat kerestem, hogy ott ne hagyjam, illetve kérdeztem, hogy befulladtam-e, de mondták, hogy nem. A hasam egészen addig nem fájt, amíg oda nem nyúltam, hogy tényleg túl vagyok-e rajta, és amint megéreztem a kötést, akkor tudatosult bennem, hogy igen, túl vagyok rajta és onnan jött a fájdalom. Nem mondom, hogy iszonyatos volt, de nem is kívánom még egyszer magamnak. Kb. másfél óra múlva éreztem, hogy pisilnem kell, de még nem kelhettem fel, hozott a nővérke ágytálat, amibe kb. a hólyagom 10%-át sikerült produkálni, nem tudtam többet pisilni. Az ember nem is gondolná, hogy a pisiléshez is a hasizmát használja. Annyira fájt és annyira gyenge voltam, hogy nem tudtam a fiókba belenyúlni a telefonomért, az ágyszomszédom unokája jött pár óra múlva és neki szóltam, hogy adja már ki a telefont, hogy telefonálhassak, mert már biztos az egész család és munkahely aggódik, hogy mi van velem.

Pár óra múlva sikerült felülnöm 45 perces küzdelem árán, de olyan hányinger kapott el, és úgy leizzadtam, hogy olyat még soha nem éreztem. További 30 percbe telt felvenni a bugyimat, hogy ne meztelenül feküdjek már ott a lepedő alatt. Aztán nagy nehezen sikerült lábra is állnom, kisétáltam a nővérekhez mondtam, hogy nagyon kell pisilnem, de nagyon kedvesek voltak, segítettek. Éjszakára kértem csak fájdalomcsillapítót, a nappalt el tudtam viselni. Tegnap reggelre már sokkal jobb volt, már reggel tudtam annyit sétálni, mint a műtét napján összesen. Egyedül a cső zavart az oldalamban, az azért húzott rendesen. Reggel távolították el - jelzem nem kicsit fájt - és jövő hét szerdán kell mennem a varratszedésre.


Most itthon már jobban vagyok. Kicsit össze vagyok esve, fogytam is, meg olyan semmilyen a combomban a vádlimban az izom, tiszta aszott vagyok. De majd helyre jön ez is. Szurkálni kell magam 10 napig. Na még az lesz érdekes estére :)

417. LC52 (válaszként erre: 416. - Lunas21)
2015. szept. 5. 11:11

Szia Lunas!


Pm műtéten még gondolkozhatok egy keveset,nem kapkodom el,de valamikor a közeljövőben túl kell esem rajta.Attól is lehet pl. hasmenés.


Hasmars változatlan....illetve pontosan fogalmazva:nem rendeződött, jelen van, ,de nem mindennapos....egyik nap csak 2x megyek és nem mindig "mars",van amikor 7 X !!!!..na ezt utálom.

Hallgattam egy előadást az étel intoleranciáról. Megérne egy vizsgálatot.

Nézesd meg magad a "tükörben" ,aztán lehet,hogy én is rászánom magam.

416. lunas21 (válaszként erre: 414. - B4b1d52444)
2015. szept. 5. 10:52

Sziasztok!


Hajrá Ilike, reméljük minden oké és már szuperül vagy, boldogan és megkönnyebbülten diétázol!:)


LC, veled mi újság? Pajzsmirigyműtét? Hasmars?


Én beszedtem a Normixot, most nyomom a probiotikumot, de nem érzek nagy változást, szóval már hangolódom a kolonoszkópiára:(

415. LC52 (válaszként erre: 414. - B4b1d52444)
2015. szept. 5. 10:11

Már itthon is vagy? Ez meglep...én szentül meg voltam győződve,hogy 4-én műtenek.


Na de ez jó hír.....most már csak gyógyulnod kell.

Várjuk a beszámolót!

2015. szept. 5. 09:48
Sziasztok, pár perce értem haza. Már negyed kilenckor a kezemben volt a zárójelentés. Nemsoká írok a részletekről. Köszönöm a szurkolást!
413. LC52
2015. szept. 4. 19:39

Most jutottam a gép elé.



ILIKE! Ma sokat gondoltam rád.Remélem már túl vagy a műtéten.

412. LC52
2015. szept. 3. 15:00

Lányok! Fiúk!

Mindenki rendben van?


Ilike! Már csak egy nap......szorítunk Neked!

411. LC52 (válaszként erre: 409. - B4b1d52444)
2015. szept. 1. 21:08

Hahóóóóó !!!!

Már csak 2 nap! Izgulunk érted.Remélem majd érzed és erőt ad.

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook