Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Miért jók a az egy napos diéták? Pl: víznap, gyümülcsnap... fórum

Miért jók a az egy napos diéták? Pl: víznap, gyümülcsnap... (tudásbázis kérdés)


26. fe9e12ede0 (válaszként erre: 20. - MelisUK)
2010. márc. 18. 21:13
Tökéletesen egyetértek! Ha megvan egy kialakult étrend, azon ici pici váltóztatásokkal, meg a mozgás mennyiségével tökéletesen kézben lehet tartani a testsúlyt. Reggelizz úgy mint a király!
25. fe9e12ede0 (válaszként erre: 23. - Anka71)
2010. márc. 18. 21:08
Olyan nincs, hogy a szívet pihentessük 1 napig? Az is biztos megfárad az évtizedek folyamán. Neki is jár 1 nap pihenés!!! :)
2010. márc. 18. 20:42
semmire, egy nap nem elég a teljes tisztuláshoz
23. Anka71
2009. nov. 17. 14:31
Szerintem pihenteti az emésztőrendszert, még ha csak egy napig is.
22. ALLICS
2009. ápr. 9. 14:40

Az 1 napos diétáktól nem várható tényleges fogyás csak a szervezet "nagy takarítására" alkalmas.Néha egyébként nem árt ilyen napokat tartani,megszabadulni a sok méreganyagtól.


Egyébként attól,hogy 1 napos diétának hívják ez nem olyan,hogy reggel elhatározom,hogy most akkor ma csak gyümölcsöt eszem.Előtte való nap már készülni kell rá.Kevesebbet,nem megterhelő kajákat kell enni.Az utána való napon sem szabad telezabálni magunkat hanem azt is lightosra kell venni.

21. Zor@
2009. ápr. 9. 14:31

Sziasztok!


Szerintem a diéta nem egyenlő a fogyókúrával. Egyszer fogorvos után 24 óráig nem ehettem. Nagyon nehéz volt, az tény, de a beleimnek nagyon jó volt, előtte állandóan puffadtam, ez helyretett. Gondolom a bélrendszernek is kell néha egy kis pihenő, az még nem koplalás, ha valaki egy napot pihenteti a gyomrát, csak megfelelő időközönként kell és akkor a szervezet egyensúlyát nem borítja fel. Régebben sokkal többet böjtöltek az emberek és mégsem lett bajuk, pedig ők kevésbé egészségtelenül étkeztek, mint manapság az emberek többsége. Ha legközelebb probléma lesz az emésztésemmel, akkor ezt fogom alkalmazni, de nem fogyókúra helyett, mert arra tényleg nem alkalmas.

20. MelisUK (válaszként erre: 18. - Lufikutya)
2009. márc. 26. 11:33

Mert mindenki egyik pillanatról a másikra szeretne lefogyni, vagy egy 90 napos diétától. Mellette meg olvashatjuk, hogy mindegyik diétát végigcsinálók kikészítik a szervezetüket. A 90 napos után is rengetegen írják, hogy soha többé, úgy tönkrementek benne.

MIÉRT nem mozogni próbálnak az emberek és csak egy kicsit kevesebbet enni? És olyan módosításokat beiktatni, hogy kenyeret, pékárut csak reggel, gyümölcsöt édességet csak délelőtt és 5 után már ne együnk semmit, csak vizet igyunk. Együnk jó nagy reggelit, az kell a szervezetnek, azt el is használja a testünk, attól nem hízunk, majd egyre kevesebbet együnk a nap folyamán. És persze mozogjunk többet. Ennyi a titka, nem a mindenféle buta fogyókúra. Rengetegen nem esznek reggelit, mert akkor később lesznek csak éhesek - kikészítik a szervezetüket. Reggel jöhet bármilyen zsíros hízlaló étel, minden. Ma reggel is bacont ettem tükörtojással, virslivel, paradicsomos babbal, savanyú uborkával és kenyérrel. Úgy belaktam, hogy már csak késő délután eszek legközelebb. :P És így nem kell a kilókkal szenvedni.

19. f64f0d9a69 (válaszként erre: 18. - Lufikutya)
2009. márc. 26. 09:50

Mert az egy napos diéta sokkal könnyebb és egyszerűbb, mint az életmód váltás. Anélkül pedig lehetetlen lefogyni. Ott a gondolkodásunkat - a hozzáállásunkat - kell megváltoztatni!

Az én ismerőseim hihetetlen fogyókúrákat követnek időnként. Híznak is szépen...

2009. márc. 25. 17:32

Tehát ez már meg van, hogy miért nem jók az egy napos diéták...

De könyörgök...MIÉRT OLVASOK AKKOR MINDENNAP RÓLUK A HOXÁN?!

Miért használja őket ennyi nő? Miért borítják fel a testük egyensúlyát?

és miért csodálkoznak hogy többet árt mint használ??????

17. Pezo80
2009. márc. 25. 12:02

Miért jók az egy napos diéták?

Arra, hogy kibillenti a szervezetet az egyensúlyi állapotából. Minden élő szervezet egyensúlyt próbál fenntartani. Az emberi szervezetben ezt az egyensúlyt az ideg- és hormonrendszer tartja fenn. Ha kibillentjük az egyensúlyi állapotból ezek a szabályozó rendszerek lépnek működésbe és állítják vissza az egyensúlyt. Minden ember más és más, másképp reagál a változásokra is, ez lehet számodra pozitív vagy negatív. Az emberi szervezet igen tág határok között tud alkalmazkodni a változásokhoz, de ha túlságosan elbillen a mérleg nyelve és már nem tud alkalmazkodni a szervezet a változásokhoz akkor jönnek a betegségek. Zárójelben jegyzem meg Magyarországon a helytelen táplálkozási szokások miatt több rákos megbetegedést diagnosztizálnak mint a dohányzás miatt. A helytelen táplálkozásba beletartoznak a kétes kimenetelű, drasztikus diéták is.

2009. márc. 25. 11:36

Miért, jók?!

Lemegy 1-2 kiló, ami ráadásul nem is zsír, hanem víz. Másnap a farkaséhségtől meg visszaesszük a "dupláját"

2009. márc. 25. 10:47
Nem fogysz tőle. Ez csak arra jó, hogy kitisztítsd a szervezeted. Van egy ismerősöm, aki ezt a módszert alkalmazza, de semmi hatása. Sőt! Inkább hízik tőle, semmint, hogy lefogyna.
14. f64f0d9a69 (válaszként erre: 8. - 2104cc91e8)
2009. márc. 18. 20:02

:))

Nem is értem... miért is ismerős ez a módszer?!


Egyébként egyetértek!!! Az egynapos diétának nincs semmi különös hatása. Fogyásra használhatatlan...

2009. márc. 18. 19:57

Talán gyomorrontás vagy epebetegség (roham) idején hasznos lehet :)

A fogyókúrába beillesztett víznap szerintem magát a fogyást célozza meg, mert így valószínüleg jobban összeszűkül a gyomor.

2009. márc. 18. 19:52

Csak azt nem értem hogy lehet egyáltalán egészségesnek nevezni egy olyan diétát amely több olyan 24 órás időszakot tartalmaz amely alatt nem viszünk be egyáltalán tápanyagot???? (pl: víznap)

Nekem nagyon hasznos ha minden nap iszom egy csomó vizet. De könyörgök, mi a víznap, ha nem koplalás?!

11. Dite
2009. márc. 17. 22:20
A gyomornak kell egy kis pihenő. Attól függetlenül, hogy mit eszik az illető. Ezt hallottam. De lehet benne valami. Néha a böjt nem árt.
2009. márc. 17. 21:58
Valamire biztos jó.
9. 2d5a00656a (válaszként erre: 8. - 2104cc91e8)
2009. márc. 17. 21:28
És erre is:)Kompenzáció,fontos:)
2009. márc. 17. 21:21
Én például azért tartok hétfőn gyümölcsnapot, hogy a hétvégi bőségesebb evést kicsit ellensúlyozzam!
2009. márc. 17. 21:19
Tényleg,arra jók:)
2009. márc. 17. 21:18
Azért arra jók, hogy "könnyebbnek érezzük" magunkat. Például néhány kajásabb nap után én egy gyümölcsnap után jobban érzem magam (nekem az nem is szenvedés, csak a víznap). De másra nem jó.
2009. márc. 17. 21:13
Hát miért is??:)Semmiért!Hogy önigazolást nyerjünk hogy kibírtuk,mert más értelme nincs!!!
2009. márc. 17. 21:08
Tisztitas,meregtelenites.
2009. márc. 17. 21:07
Önámításra. Másnap -1-2 kiló, és máris azt hiszik az emberek, hogy fogytak, pedig 1-2 nap, és pont ugyanannyik lesznek :o)
2009. márc. 17. 21:06
Méregtelenítés?
2009. márc. 17. 21:04
Miért jók a az egy napos diéták? Pl: víznap, gyümülcsnap...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook