Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A Vateráról és Tesz-Vesz-ről sorra lépnek le az eladók, mivel bevezetik a listázási díjat! fórum

A Vateráról és Tesz-Vesz-ről sorra lépnek le az eladók, mivel bevezetik a listázási díjat! (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5
88. danama (válaszként erre: 87. - MelisUK)
2009. márc. 19. 13:32
hát igen 10 éve csinálom és anno amikor egyedül maradtam a 13 hónapos kislányommal bőven jól éltünk belőle ketten, az első nagy fizuból vettem bicajt, gyereküléssel, kosárral és utána jártuk is már a várost :-)
87. MelisUK (válaszként erre: 85. - Danama)
2009. márc. 19. 13:29

Nálunk is mindenhol az avonos munkát nyomatják. Ha megveszek egy újságot és nézegetem az álláshirdetéseket, minden harmadik avonos. Lassan már mindenki avon tanácsadónő lesz és mindenki magától veszi meg a termékeket.

Elhiszem, hogy megérte ezzel foglalkozni, de túl sokan belevágnak már, ez tény. Plusz a válság végett azért valamivel kevesebbet is vásárolnak az emberek. Nem jók ezek a munkák sokáig, mert mindenki a könnyű pénzre hajt. És ugye látják az emberek, hogy nem is rosszak ezek a termékek, szóval tényleg egyre többen belevágnak.

86. danama (válaszként erre: 84. - MelisUK)
2009. márc. 19. 13:22
igen, de amint bölcsis lett a lányom már csak rózsaszínben veszengett
85. danama (válaszként erre: 83. - MelisUK)
2009. márc. 19. 13:21
Most az avon reklámozza, hogy mindenki legyen tanácsadó, már több vevőm is elment, avonnak így jobban megéri mert több 15%-os tanácsadója lesz és kevesebb 35%, de sajnos az én 35%-om veszélybe került
84. MelisUK (válaszként erre: 82. - Danama)
2009. márc. 19. 13:12
:D Valóban. De pl a sárga vagy a zöld minkét nemnek jó. Meg a fehér is. De tény, hogyha kislányom lesz, én is a rózsaszínhez ragaszkodnék.
83. MelisUK (válaszként erre: 80. - Danama)
2009. márc. 19. 13:11
Ezt sajnálattal hallom. Nálunk ugyanúgy megy az üzlet, mint a világválság előtt, pedig a válságot épp Nagy-Britannia szívja meg a legjobban. Itt lett a legtöbb munkanélküli. A megyében, ahol élek akkora mint otthon BAZ megye, a város is Miskolc lakosságával ér fel és az utolsó másfél hónapban több mint 180ezer munkanélküli lett... De ettől még vásárolnak az emberek. Sőt, nálunk a hiteleket is lejjebb adták, már évi 1,2%-os hitelre lehet lakást venni, bútort négy évre ingyen hitelre lehet venni, stb. Szóval rengeteg pozitív oldala is van a válságnak, csak ugye rettentő nehéz munkát keresni. Múltkor is ahogy a Lidl-ben voltunk egy srác munkát keresett, mondta neki a főnök, hogy naponta minimum öt ember megy be munkát kérni. És a városban van vagy 10 vagy akár még több Lidl, kb ennyi Tesco, Asda, és még rengeteg nagy bolt. De az egyéb munkahelyek folyamatosan zárnak be. Pl az egyik cég kb egy hete zárt be a városban, ők épp Mo-ra fognak átköltözni, mert olcsóbb a munkaerő. Hatalmas itt a káosz munka terén, anyumék mondták, hogy odahaza is bemondták a hírekben, hogy itt a briteknél a legrosszabb a helyzet.
82. danama (válaszként erre: 78. - MelisUK)
2009. márc. 19. 13:07
első kislány lett Zsolti a második babám kicsit furcsán nézne ki rózsaszínbe :-)
81. danama (válaszként erre: 79. - Hoxa)
2009. márc. 19. 13:04
de jó :-)
80. danama (válaszként erre: 78. - MelisUK)
2009. márc. 19. 13:03
én még Oriflamezek és Avonozok, és nem könnyű semmit se eladni mostanában:-(
79. Hoxa
2009. márc. 19. 12:20
Még ma elkészül itt nálunk is az apróhirdetés rész, oda is feltehetitek majd a kinőtt babaruhákat, meg mindenfélét. Természetesen ingyenesen.
78. MelisUK (válaszként erre: 77. - Danama)
2009. márc. 19. 12:18

Értem, szóval nem a profit végett árultok, hanem valamennyire próbáljátok visszahozni azt a pénzt, amibe a gyerek cuccai kerültek. Régen még megtartották ezeket a következő gyereknek vagy a gyerek gyerekének. Úgy látszik, ez már nem divat odahaza. Nálunk még igen.

Nekem nincs boltvezetőim, csak tanár vagyok.

De ha van tőkétek, akkor szerintem nagyon megérné ezzel foglalkozni. Főleg a kismamáknak, akik 3 évig otthon vannak és úgy ellustulnak ez idő alatt, hogy utána nehéz visszaállni a munkába.

77. danama (válaszként erre: 75. - MelisUK)
2009. márc. 19. 12:14
tudom, hogy milyen árrésekkel lehet keresni, boltvezetőim is van, csak Mo-n sokat a gyerekekről megmaradt cuccokat áruljuk
76. MelisUK (válaszként erre: 67. - Lizabella)
2009. márc. 19. 10:40
Nálunk totál ingyenes neten megnézni a bankszámlát. Bár nálunk pénzfelvételi díj sincs, utalási díj sincs, sőt, más bank automatájánál is ingyenes a felvétel. Viszont a papír számla pénzbe kerül, de ez is azért van, hogy ne használják az emberek, nézzék meg a neten.
75. MelisUK (válaszként erre: 57. - Danama)
2009. márc. 19. 10:36

Nálunk is ugyanez a helyzet, csak épp nem teszek föl semmit száz forint értékben, olyan olcsó terméket nem is engedélyeznek. Borotvákat is nagy tételben adok el, csak ritkán egy darabot, de ha egyet is adok, akkor is igyekszem dupla haszonnal eladni. Tudni kell jó helyről rendelni a dolgokat, akkor lehet akár dupla haszonnal is továbbadni a termékeken. Csak keresgélni kell a neten, rengeteg dolgot nagyon olcsón be lehet szerezni, csak nagy tételben, tehát tőke kell hozzá. Egyszerre pl 200 doboz borotvát rendelünk, egy dobozban 8 fej van. Általában úgy tesszük föl, hogy 5 dobozt lehet egyben megvenni, néha 2-3 dobozt is lehet. Minél többet teszek föl egyben, annál többet spórolok a postázási díjjal. 200 doboz borotvát egy héten belül el lehet adni. Ha egy doboz borotvát eladok 2640 forint értékben, akkor ebből a postadíj 240 forint, ehhez az eBay nem nyúl hozzá, de a maradékból, a 2400 forintból 10% lejön nekik, azaz 240 forint, így marad 2160 forint, plussz ilyenkor a postaköltséget és a levonást vissza kell adni hozzá, mert a PayPalra az egész összeg megérkezik és az eBaynek csak hó végén kell fizetni, azaz ugyanúgy 2640 forint van, amiből az internetes számla levon 2,5%-ot, azaz 66 forintot, így marad 2334 forint, de a listázási díj 132 forint eladási árral, ezt is le kell vonni - de ha 20Xakárhány borotvát teszek fel egyben, akkor nem kell 20-szor, csak egyszer ezt kifizetni, szóval nem olyan vészes ez a listázási díj, ami még lejön belőle. Ha licitálósra teszem fel, akkor viszont darabonként 33 forint, ezt levonva 2301 forint amiért úgymond eladtam, amennyiért egyet veszek, az pedig 1122 forint, szóval 1179 forint marad rajta tiszta haszonként, ha a legrosszabb esetet számolom és egy darabot adok, arra megy a postadíj, stb. Azaz az eBay által levonásra kerül 240 forint, a PayPal által 66 forint, a licitálós feladási díj 33 forint, azaz összesen 339 forint megy el nekik, ha 2640 forintér adom el.


Olyan dolgot érdemes árulni, amit meg is fognak venni, akkor nem kell ötször is feltenni. Ha ügyes vagy, akkor nagyon jó pénzt lehet keresni a neten árulással. A napi bevétel többszöröse lehet a napi családi bevételnek.

74. cbc7d5fe99 (válaszként erre: 72. - Danama)
2009. márc. 19. 08:49
köszi benézek odais,,,,
73. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 64. - Danama)
2009. márc. 19. 07:53
szerintem nem gond,nekem is volt aki irt két számlaszámot,ha az otpsre akarok utalni +28 ftot kér...nem háborodtam fel rajta....
72. danama (válaszként erre: 71. - Cbc7d5fe99)
2009. márc. 19. 07:45
zöldnarancs, auxx .-)
71. cbc7d5fe99 (válaszként erre: 33. - SReni)
2009. márc. 19. 07:41
megkérdezhetem hova regiztél tudsz új webboltot???
70. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 67. - Lizabella)
2009. márc. 19. 06:37
Az én bankomnál is ingyenes lenne,mert mindig rám akarják ott tukmálni :))
69. danama (válaszként erre: 67. - Lizabella)
2009. márc. 19. 06:34
nekem az otp nem számol fel
68. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 66. - Danama)
2009. márc. 19. 06:29
De semmi szükségem rá a mindennapokban :))
67. lizabella (válaszként erre: 64. - Danama)
2009. márc. 19. 06:21

Ha a net bankon keresztül nézem a tranzakciókat akkor is belépéshez jön egy sms....Mert az sms-bsn szereplő kóddal tudok belépni.Tehát az 20,-/belépés.

Mondjuk az már nonszensz,hogy ezt is felszámolja valaki.

66. danama (válaszként erre: 65. - 6ee0ffb012)
2009. márc. 19. 06:06
pedig az ingyenes
2009. márc. 19. 06:00
Ha van netbankja.Mert hogy pl. nekem sincs...
64. danama (válaszként erre: 63. - 6ee0ffb012)
2009. márc. 19. 05:49
Én is láttam olyan eladót aki sms díjat számol fel, mert őt értesíti a bank az utalásról, szerintem ehhez a vevőnek semmi köze sincs, mert interneten akár naponta többször is megnézheti ingyen, hogy történt-e tranzakció és honnan
2009. márc. 18. 16:41
Én csak vásárolok ezeken a helyeken,de engem is érint a listadíj,mert innentől kezdve majd mindenki csomagolási költséget,meg benzinpénzt meg kártyadíjat,meg sms-díjat fog kérni.... Grrr!!
62. SReni (válaszként erre: 60. - Danama)
2009. márc. 18. 16:40
Nálunk van ugyan bababörze és tényleg a védőnők szervezik, csak 1x tavasszal. A vatera meg a teszvesz eddig bejött! Ja, és nem csak gyerekruhát szoktam eladni, hanem más egyebet is.
61. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 60. - Danama)
2009. márc. 18. 16:24
Sztem ez egy működőképes dolog lenne :))
60. danama (válaszként erre: 58. - 6ee0ffb012)
2009. márc. 18. 16:18
sajnos nálunk nincs bababörze, de lehet, hogy szólók pár védőnőnek, hogy kellene csinálni, kismamák egymást közt cserélni :-)
59. emagdi (válaszként erre: 56. - MelisUK)
2009. márc. 18. 16:14

az eladás után eddig is levette a jutalékát a vatera, csak ez a listázási díj nem volt.


viszont szerintem baromi rosszkor vezették be, tekintve hogy egyre kevesebben járnak oda amúgy is. most aztán egy sor olyan termék ami kisértékű már eleve nem fog felkerülni az oldalra, így egy bizonyos vevői kör is ki fog esni.

dehát ez van.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook