Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ügyvédek, jogászok segitsetek!! fórum

Ügyvédek, jogászok segitsetek!! (tudásbázis kérdés)


2014. nov. 22. 18:23

0,5-2 %

Budapesten többet kérnek, vidéken kevesebbet az ügyvédek.És ügyvédje is válogatja.

2014. nov. 22. 18:22

Általában az ingatlan értékének 05-2%-az ügyvédi díj.A földhivatali bejegyzés ha jól tudom 6 ezer ft.

Az illeték az ingatlan forgalmi értékenek 4 %-a.

8. Regin_a (válaszként erre: 7. - Bartaldora)
2014. nov. 4. 22:22

amit az ügyvéd ír meg, kell-e fizetni? "


Ez kérdezted, arra irtam.

Pontosan tényleg szak-ügyvéd mondja meg, itt meg úgylátszik nincs.

Az biztos, hogy visszterhes szerződések egyik fajtáa, magyarul, "visszakapsz" a szerződés miatt valami "hasznot", ezt illetékezik le, + a többi ami velejár

7. bartaldora (válaszként erre: 6. - Regin_a)
2014. nov. 4. 20:33

azt nem gondoltam, hogy ingyen dolgoznak az ügyvédek, és még lehet, hogy jóbarát ügyvédnek is azt mondanám, hogy kifizetem a munkáját.

akkor keresek egy ügyvédet személyesen, azért köszönöm a választ.

6. Regin_a (válaszként erre: 5. - Bartaldora)
2014. nov. 4. 20:20

Gugli

nav eltartási öröklési szerződés illetéke 2014


Mintha 4% illeték a visszterhes vagyoni szerzés miatt plusz a földhivatali bejegyzés /nem tudom mennyi./


Gondolod hogy jóbarát ügyvéden kívül bárki is ingyen dolgozik?

Mondok egy 15-20ezres árat de lehet, tévedek, + költségek


Egyszerűen meg kell kérdezni személyesen egy ügyvédet aki ilyennek foglalkozik.

2014. nov. 4. 19:52

Szeretnék kérni egy kis segítséget!

Édesanyám takarít egy 90 éves bácsinál, aki felajánlotta neki, hogy kössenek eltartási szerződést. Ezt úgy oldanánk meg, hogy nem anyummal lenne aláíratva, hanem én lennék az eltartó, nem laknánk a bácsival, csak járnánk hozzá, főznénk rá, meg takarítanánk nála, meg vásárolnánk, és hasonló dolgok. Kérdezném, hogy egy ilyen eltartási szerződés kötéskor mennyi illeték fizetendő, és a szerződéskötéskor, amit az ügyvéd ír meg, kell-e fizetni?

Köszönöm a válaszokat!


Tisztelettel: Bartal Dóra

2013. szept. 30. 20:57
Ja most látom jó régi fórum.)
2013. szept. 30. 20:56
Ki szolgáltatja a Kastélynak a vizet? Ki a szolgáltató a környéken?
2009. márc. 17. 19:13

Próbálom röviden leírni.Székkutas külterületén lakunk,a falutol kb. 1km-re társasház jellegű lakásokban 3 sorház összesen 18lakás kb.45 lakó.

Ezek a lakások régen a tsz. tulajdonában voltak,a víz a melletünk levő (nem tudom pontosan mi a neve)kastély egyéb melléképületekből álló épületből kapjuk(természetesen pénzért)most kaptunk egy levelet miszerint április 15.-én megszüntetik a vizet szolgáltatni számunkra.

Sajnos nem igazán tud kis közösségünk hova fordulni(polgármesterünk nem tud mit kezdeni a helyzettel)Kérem olyan emberek tanácsát akik járatosabbak az ilyen ügyekben.Köszönettel:Kata+a többi lakó

2009. márc. 17. 19:02
Ügyvédek, jogászok segitsetek!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook