Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Védőoltásoknál Ti foghatjátok a picit, vagy elveszik tőletek, és más fogja(asszisztens, védőnő)? fórum

Védőoltásoknál Ti foghatjátok a picit, vagy elveszik tőletek, és más fogja(asszisztens, védőnő)? (tudásbázis kérdés)


2009. nov. 3. 06:29
Nálunk olyan gyorsan csinálja a doktorbácsi,hogy mire a picik észrevennék,már végeztünk is.A 18 hós oltásnál a fiam az asztalon ült,a védőnéni átkarolta,dokibácsi szúrt,és már készen is voltunk.A lányomat Én fogtam,de mire rendesen lefogtam volna a kezét,már Ő is készen volt.Sírás nélkül,kb.2 perc alatt mindkettő megvolt.A nagylányomnál viszont elfordultam,mert nem bírtam végignézni,ahogy megbökik.
29. sajert
2009. okt. 25. 21:26
Fiam már akkor visít, mikor lefektetem az asztalra - utált mindig is feküdni (már két hónapos korába se bírta a fekvést). Most a 18 hósnál meg mászott volna a nyakamba. Végül lebirkoztam: én felülről toltam vissza az asztalra, közben beszéltem hozzá, a védőnő fogta a lábát, a dokinő meg bökte. És én is, már napokkal előtte mondom neki, hogy mi fog történni. Mosolyogva megy be, és úgy is jön ki :-)) a rendelőből, csak az az asztal ne lenne.
2009. okt. 25. 20:08
Lehet, hogy most megköveztek, de szerintem nem mindig jó, ha az anya ott van mikor szurit kap a baba, és még ő is fogja le. Képzeljétek el mit gondolhat: ez nagyon fáj, és az anya/apa ezt hagyja, nem csinál semmit, esetleg még le is fog. Inkább legyen a védőnő a csúnya néni, az anya pedig vigasztaljon utána.
2009. okt. 25. 19:22
A kisfiam (7 hónapos)eddig popsiba való oltásainál én és az aszisztens is fogtuk a fiamat (én a fejecskéjénél/vállánál, az asszisztens a lábánál). Később nemtom hogy lesz, de én mindenképpen szeretnék mellette lenni...
2009. okt. 25. 18:04
Legelsö oltását kb 4 napos korában kapta a fiam, még a kórházban. Akkor adták be neki mig én zuhanyoztam, mikor visszaértem láttam, hogy 3-an vonulnak ki a szobából, mondták h megkapta a szurit. Mikor odaértem a kisfiamhoz rámnézett és elkezdett sirni (addig csendben türte a fájdalmat), de abban a sirásban benne volt, hogy: cserbenhagytál anya-legalábbis én igy éreztem. Megnéztem, tiszta vér volt a kis válla, én is vele együtt sirtam és szó szerint olyan gyülölet fogott el a növérek iránt, hogy képes lettem volna megverni öket. Azóta a mai napig minden oltásnál fogtam a kisfiam és most, hogy már nagy még mindig fogom a kezét, de szerencsére hösiesen viseli a szurikat.
2009. szept. 22. 14:33
Szerintem senki ne engedje kivenni a gyereket a kezéből. Én egyszer hagytam, azóta is bánom. Azóta anyatigris vagyok.
2009. szept. 22. 09:19
Én beszélek hozzá és fogom a kezeit, védőnő fogja a lábát, doktornő szúrja. Ez a pár hónapos oltásoknál. Nagyobb korában nem tudom mi lesz majd a módja:)
2009. júl. 25. 17:01
szerintem a szülő dolga , hogy fogja a gyereket, és közbe vígasztalja. Ne érezze azt, hogy cserben hagyták.
2009. márc. 17. 22:38

Az én lányom ma kapta a Prevenart (2 éves). Soha nem hagyo amgára, beszélhetnek nekem akármit. Szerencsére a házi gyerekorvosunknál ez fel sem merül. Nem nagyon kell fogni, hárman kvaterkázunk körülötte, nem csinál senki nagy felhajtást, aztán megfogom mind a két kezét, és gyorsan beadja a doktornéni a vállába. 5 másodperc sírás, aztán játék a fonendoszkóppal.

Én mindig előre megmondom, hogy szuri lesz, szerintem nem jó a meglepetés.

21. g1977g
2009. márc. 17. 18:11
nálunk én fogom a kezeit, a védőnő a lábait, a doktornő meg szúr. borzasztó, kész tortúra, rettenetesen megvisel mindkettőnket.
2009. márc. 17. 17:45
bocs, a védőnő, nem dokinő.
2009. márc. 17. 17:45
Az első oltásnál én odaadtam, mert nem bírtam nézni, de aztán mindig én.Ill. most, h már egy éves lett, 3an kellünk a lefogáshoz...én a kezét, a dokinő a lábát, plusz a doki is a lábát ahová adja be.
18. Gica86
2009. márc. 17. 17:38
Mi fogjuk a babánkat, más nem is foghatja. A doktornéni le is ütne, ha nem fognám:D
17. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 16. - Lampakorte)
2009. márc. 17. 17:34
Nálunk még a doktorbácsi szokta mondani miután beadta a védőoltást, hogy most már lehet vigasztalni. És az az aleve, hogy anyuka vagy apuka legyen ott és ne hagyja egyedül a gyermeket.
16. lampakorte (válaszként erre: 11. - Cikicakk)
2009. márc. 17. 17:30
Én nem vetlek meg érte... Csak én meg attól vagyok kiborulva, hogy nem elég szegény pici lányomnak, hogy fáj, még vadidegenekkel kell lennie, akiktől amúgy is fél...
15. lampakorte (válaszként erre: 12. - Kisszsuzska83)
2009. márc. 17. 17:28
A 18 hónapos oltásnál szólni fogok, és ha ez nem változik, orvost váltok... Olyan hirtelen elvették, hogy szóhoz sem jutottam... Eléggé ki is vagyok akadva...
2009. márc. 17. 17:22

Én fogom le a babámat, és a doktornő adja be az oltást. Nem is engedném ki a kezemből a babámat, mert így egyből meg is tudom vígasztalni egyből.

A rota elleni vakcinát a doktornő szívta fel, de én fecskendeztem be a szájába, mivel a szülőtő jobban elfogadj ezt mint idegentől.

13. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 11. - Cikicakk)
2009. márc. 17. 17:22
Sokszor én sem bírom, ha védőoltásra megyünk én is mindig előre szólok a férjemnek, hogy jöjjön velünk. Ha ő is ott van, jobban bírom.
12. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 10. - Lampakorte)
2009. márc. 17. 17:21
Ez elég szomorú, gondolom akkor minden gyereknél így van ez. Én a helyedben szólnék érte és legközelebb nem engedném, hogy kivegyék a kezemből.
2009. márc. 17. 17:20
Én ápolónő létemre ezelőtt 32 évvel mikor a nagy fiam 3 hetesen a védőoltást kapta elájultam.Azóta sem őt sem az azóta megszületett kis fiamat nem én vittem védőoltásra.Vagy apuka, vagy ha ő nem ért rá akkor a védőnő fogta addig.Én be sem mentem.Valahogy mikor a saját gyerekemet szúrják nem bírom elviselni.Sokan meg is vetettek ezért,de egyszerűen nem bírtam idegileg.
10. lampakorte (válaszként erre: 4. - Kisszsuzska83)
2009. márc. 17. 17:19
Igen, eléggé rossz tapasztalatot szereztem. Tegnap voltunk oltáson a kislánnyal, nagyon rossz volt... Eddig mindig én foghattam, most kivette a védőnő a kezemből -már ezért is sírt- és lefogta, úgy adták be... Én meg csak ott álltam, és nagyon sajnáltam... Sose sírt még ennyire (oltás miatt)... A pesti doktor néni engedte, hogy én fogjam... Most költöztünk el, ezért új a doktornéni is.
9. vikke (válaszként erre: 5. - Nettka03)
2009. márc. 17. 17:16
nálunk is így van!
8. gusztipk (válaszként erre: 5. - Nettka03)
2009. márc. 17. 17:15
Nálunk is így van.
2009. márc. 17. 17:13
Nálunk én fogom
2009. márc. 17. 17:13
Nálunk a védőnő fogja azt a lábát, amibe a szurit adják, én csak a kezeit.
2009. márc. 17. 17:12
én beszélek hozzá, védőnő fogja a lábát, doktornő szúrja
2009. márc. 17. 17:12
Szia! Természetesen én fogom, néha a doktorbácsi besegít, de volt már olyan, hogy én kértem meg a védőnőt, hogy segítsen. Miért? Rossz tapasztalatod van?
3. ancy
2009. márc. 17. 17:11
Attól függ hogyan birja a kicsi.Nálunk eddig mindig fogta a védőnő,de evett vagy ivott közben:)A nagyobbik amig kicsi volt mindig orditott,ugyhogy ketten fogtuk le.
2009. márc. 17. 17:10
nem veszi el senki, én fogom, de nem is nagyon kell fogni, mert nem rúgkapál...
2009. márc. 17. 17:06
Védőoltásoknál Ti foghatjátok a picit, vagy elveszik tőletek, és más fogja(asszisztens, védőnő)?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook