Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy éves babák fórum

Egy éves babák (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
632. KLMárti (válaszként erre: 631. - 9242a6388c)
2009. szept. 8. 21:01
Fogalmam sincs, még soha nem láttam ilyet.
2009. szept. 8. 19:38
Sziasztok!! Lenne egy kérdésem, de megtudná nekem mondani valaki, hogy milyen az a papír amely a GYES ellátás folyósítását igazolja???
2009. aug. 12. 21:23

MI most építkezünk. Kettéválasztjuk a szobánkat egy hálóra és egy gyerekszobára. A "játék" főleg arról szól, hogy távol tartsam Kristófot a szerszámoktól. Na jó, azért nem teljesen ez megy.


Mi most másfél hete kezdtünk el egyedül járni. A kedvenc elfoglaltság az, hogy körbejárjuk az egész lakást napjában kb. 500-szor.


Sajnos én játszóterezni nem nagyon tudom elvinni Kristófot, mert az úgynevezett "játszótér" áll egy darab csúszdából, és kész. Oda nincs sok értelme elvinni. Csak ritkán sétálunk arra. (Mondjuk havonta egyszer, mert hát azért azt is szereti, jobb híján). A ház mögött nemrég szereltünk fel egy hintát. Na, azt már sokkal inkább szereti.


Mostanában a levegőzés is inkább abból áll, hogy lábra kapunk, és elsétálunk sógornőmékhez, vagy keresztmamáékhoz. Azt mondjuk élvezi, mert viszonylag új dolog számára, hogy nem babakocsival járunk, hanem kézen fogva gyalogolunk. (Megkergetjük az összes kóbor macskát, és együtt ugat az összes kutyussal is).


Bent a lakásban pedig a legfőbb elfoglaltság: menni, menni, menni, menni és menni. Mindegy, hogy hová, csak mehessen. Esetleg felmászni a székekre, ágyra, hogy elérje a kilincseket. Ha nagy ritkán le tudom őt ültetni, akkor könyveket, újságokat "olvasunk" szét. De azért szereti a sütifaló bödönkét is, kisautókat, na meg természetesen a búgócsigát. Érdekes, hogy se a labda, se az építőkocka nem érdekli annyira. Mostanában fedezte fel, hogy milyen jó dolog belemászni a dobozokba, szennyestartóba stb. (mint azt a naplómban is láthatod).


Mondókázni, énekelni is szoktunk, na meg persze birkózni ezerrel.


A konyha is nagy kedvenc hely. Kirámolni a szekrényeket, leszedegetni a hűtőmágneseket, tologatni a nyuszimotort. (Névnapjára kapott egy nyuszi formájú kismotort sógornőméktől).


Szóval mi ilyenekkel szoktunk játszani.


Neki pár napja bújt ki a 9. foga. Most viszont megyek Jó éjt!

2009. aug. 12. 19:17

Rokonoknál voltunk külföldön 1 hétig utána, 2 hét Balaton, most már itthon vagyunk és telnek a hétköznapok. Pankának 8 foga van,egyre nagyobb lány, járunk játszótérre, sétálni.

A házimunka a szokásos, főzés, mosás, takarítás, stb, stb...

Ti mit szoktatok csinálni? Mit játszotok? hová jártok?

2009. aug. 12. 15:39

[link]


Én mostanában ennek a fórumnak lettem aktív tagja. Napjában 2-3-szor látogatom meg, amennyire Kristóf és a házimunka engedi.

És te?

2009. aug. 12. 14:57

ti hol voltattok? hogy vagytok,

mit csináltok?

2009. aug. 12. 14:57
vagy nyaral...
2009. aug. 12. 14:34
Befulladt a fórum, gondolom mindenki máshová pártolt.
2009. aug. 12. 14:18
halihó valaki!!!! Mit csináltok ???????
623. 43287dec91 (válaszként erre: 622. - 9242a6388c)
2009. jún. 23. 16:10
jó nektek, mi is most elvileg nyaralunk, de nem mentünk a rossz idő miatt...
2009. jún. 23. 16:07
sokat voltunk lent Balatonon, de most július 10-ig itthon vagyunk, utána ismét el...
621. 43287dec91 (válaszként erre: 620. - 9242a6388c)
2009. jún. 23. 15:41
bent punnyadunk! nagyon eltűntél...:o)
2009. jún. 23. 15:35
csajok mit csináltok ??, csak esik csak esik ez ro... eső!!!!
619. 43287dec91 (válaszként erre: 618. - Csgal)
2009. jún. 21. 19:28
te is...:o)))
618. csgal
2009. jún. 21. 15:39
Hello Mindenki! Kicsit kihalt ez a rész, de mindenkinek szép hetet kívánok, nem leszünk egy hétig, jók legyetek!
617. 43287dec91 (válaszként erre: 610. - Csgal)
2009. jún. 16. 11:02
egyetértek...
616. csgal (válaszként erre: 615. - KLMárti)
2009. jún. 15. 14:26
És milyen gyorsan! Ügyesek vagytok!
615. KLMárti (válaszként erre: 614. - Csgal)
2009. jún. 15. 13:16

Napról napra egyre jobb a helyzet. Minden nap csak egyszer alszik napközben (2-3 órát), este viszonylag későn teszem őt le (9 előtt ritkán), és már, ha fel is ébred éjjel, alig sír pár percet, és alszik is vissza, pedig nem veszem ki az ágyból, csak megsimogatom őt és beszélek egy kicsit hozzá.

Ma pl. hajnali 4 után ébredt fel először, és 5 percen belül már aludt is újra.

Aztán negyed 6 és háromnegyed 6 között 2x ébredt, de másodjára már adtam neki cicit.

Végül fél 8-kor kelt fel.

Nagyon örülünk neki.

Most is 10 perce tettem le őt, de szinte rögtön el is aludt, teljesen csendben. Olyan jó, hogy ilyen szépen rendbe jött az alvása.

614. csgal (válaszként erre: 613. - KLMárti)
2009. jún. 15. 08:40
Ez nagyon jó, alakul ez! Azóta mi volt?
2009. jún. 13. 21:14

Sziasztok!

Képzeljétek, nagy újság van alvás ügyben mifelénk.

Tegnap elhatároztam, hogy csak egyszer fogom altatni napközben. Így is tettem. Aludt is szűken két órát a bébi. Este ennek ellenére nagyon nehezen akart elaludni. Negyedóra sírás után este fél 10 körül sikerült elaludnia.

Apósom sem aludt itthon, ezért gondoltam egy nagyot, kiköltöztettük az ágymatracot a nappaliba, és mi kint aludtunk, a bébi meg bent a szobánkban. Először háromnegyed 3-kor ébredt fel, de én nem vettem fel őt, hanem bementem hozzá, beszéltem hozzá kicsit, aztán otthagytam őt 5 percre, majd újra bementem, és a következő 5 perc alatt már el is aludt. Mondjuk sokszor felébredt a következő 2 órában, de elég hamar vissza is aludt minden alkalommal. Végül 5 óra előtt teljesen visszaaludt.

Fél 7 után kelt fel, adtam neki cicit, és már aludt is vissza rögtön. Na, mondom, hátha alszik még egy kicsit. . . Háromnegyed 9-kor kelt fel. Nem is emlékszem, hogy valaha aludt volna ilyen sokáig. És olyan vidáman ébredt. Nagyon kis virgonc volt egész délelőtt.

Szóval most nagyon örülünk, és reméljük, hogy pár nap alatt eljutunk odáig, hogy teljesen átalussza majd az éjszakát.

612. csgal
2009. jún. 13. 16:54
Nálunk is amúgy a folytonos menés a téma, Gergő már igazi nagyfiú, állandóan megy, fut, sosem ér rá, a szája mindig jár, van néhány értelmes szó, de még nagyon kevés. Az én szám is egész nap jár, mert mindig kérdez a kis babanyelvén, addig nem hagy nyugtot, míg nem mondom el ötvenszer is, hogy mi az, amit mutat. Persze ő jobban bírja energiával, mint én. :-)
611. csgal
2009. jún. 13. 16:17
Egyébként nálunk az egyalvásra átállás úgy ment, hogy iszonyú nehezen aludt el délelőtt egy idő után, így gondoltam, biztos most áll át. Mindig figyeltem arra, hogy minden a megszokott rend szerint legyen, vagyis először ebéd, aztán alvás. Eleinte 11-kor ebédelt, rögtön utána be is ájult a fáradtságtól, aztán fokozatosan mindig pár perccel később kezdtük, mostanra kb. fél 1-től alszik.
610. csgal (válaszként erre: 608. - KLMárti)
2009. jún. 13. 16:14
Én azt gondolom, hogy mindenkinek kell egy kis áldozatot hozni, a férjednek is, ha mást nem, akkor hétvégén próbáld meg a ciciről leszoktatást. Nem tudom, apósod miért alszik ott, de már bocsi, ti tesztek szívességet, egy-két éjszakát kibír az unokája érdekében. Mert szerintem neki sem jó, hogy így alszotok.
609. csgal (válaszként erre: 603. - 43287dec91)
2009. jún. 13. 16:11
Én is remélem, mi 23-án, kedden indulunk a Balatonra. Szurkolok a jó időért én is.
608. KLMárti (válaszként erre: 607. - 43287dec91)
2009. jún. 12. 10:42

Igen, csak van két nehezítő tényező: a férjem és az apósom. Férjem azt mondja, hogy neki munkába kell járnia, ezért ki kell pihennie magát éjjel. Ezért ne ordíttassam Kristófot. Másrészt hetente 2-3 alkalommal itt alszik apósom is. Vele még annyira sem tehetem meg, hogy hagyom sírni a babát. Márpedig ez másként nem megy. Szóval mindig csak keresem az időpontot, hogy mikor kezdhetném el, de soha nincs alkalmas idő.

De most megpróbálom azt, hogy csak egyszer altatom nappal, hátha az segít. Az legalább csak rajtam múlik, én meg úgyis elviselek mindent. Nem úgy, mint a férfiak.

607. 43287dec91 (válaszként erre: 606. - KLMárti)
2009. jún. 12. 10:25

az alvásban nagy szerepe van a napirendeteknek is. ha az folyton változik, akkor az alvással is gondok vannak. nálunk nagyon segített, hogy külön szobába került Gellért, bár előtte is aludt rendesen, de most aztán iszonyatosan sokat alszik. van úgy hogy este fél 10-től, másnap fél 12-ig is. és nem ébred fel közben...szóval én nem panaszkodom...

az éjszakai ciciről amíg le nem szoktatod, addig nem fogja átaludni az éjszakát, adj neki eleinte vizet, lehet nehéz lesz, de egy pár éjszaka után megtérül a belefektetett energia...

606. KLMárti (válaszként erre: 605. - 43287dec91)
2009. jún. 12. 09:25

De jó nektek. Kristóf még mindig lustálkodik. Mászik ezerrel, meg szeret sétálgatni is, sokszor le se lehet ültetni, csak hát fogni kell a kezét.

Nagyon szépen dumál a kincsem, bár még minden állat azt mondja neki, hogy "vau-vau). De azt már olyan tökéletesen mondja, hogy öröm hallani.

Az evés nem igazán sikeres. Ha azt akarom, hogy valami a gyomrába is kerüljön, akkor nekem kell őt etetnem, nem hagyhatom rá a dolgot.

Az alvás egy katasztrófa. Tudom, hogy minden mindennel összefügg, ezért nem is tudom, hogy a nappali sok alvás miatt nem alszik rendesen éjjel, vagy azért alszik viszonylag sokat nappal, mert éjszaka nem teszi.

Reggel 6-nál tovább ritkán alszik Kristóf. Így már ált. 8-9 körül le kell őt fektetnem, és ilyenkor alszik többnyire másfél órát is.

A következő alvása mindig más időben van, attól függően, hogy mikor feküdt le reggel.

Estére meg már megint korán elfárad, de elaludni csak 9 körül bír, bármilyen álmos is.

Éjszaka meg csak akkor van alvás, ha magunk mellé veszem a nagy ágyba, és egész éjjel rajta lóg a cicin. Időnként felébred, akkor átfordulunk a másik oldalra. Szóval nem egyszerű.

most van egy olyan tervem, hogy megpróbálom, hogy csak egyszer aludjon. Most várom, hogy kb. dél-fél 1 legyen, és majd akkor altatom. Hátha így annyira sikerül kifárasztani, hogy éjszaka se fog sűrűn felébredni.

Szóval velünk ez a helyzet. És a többiekkel?

605. 43287dec91 (válaszként erre: 604. - KLMárti)
2009. jún. 12. 08:36

azt nem lehet, viszont beszámolhatnátok ki hol tart, mit csinál, kérdések, úgy mint eddig...:o)


pl. az én fiam Pünkösdkor elindult! de annyira hogy meg sem áll egész nap...nagyon édes...:o)

2009. jún. 11. 22:21
Meg lehet, hogy lassan meg kéne változtatni a fórum címét, ha van ilyenre lehetőség. Hiszen gondolom, nem nagyon van már itt olyan baba, aki 1 éves lenne.
603. 43287dec91 (válaszként erre: 602. - Csgal)
2009. jún. 11. 18:21
igen, 21-én, vasárnap indulunk, remélem jó idő lesz...
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook